Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) fórum

Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. febr. 22. 11:09
Én három évig nem hordtam a szemüveget, akkor volt - 0,75 sph. a lencsém, és három év után amikor már nem birtam és elmentem ismát orvoshoz kaptam - 1,50 sph. lencsét. Akkor azt mondtam lesz ami lesz nem teszem le többé, habár látnék anélkül is mert ez nem mondható erősnek.
60. ipi
2008. febr. 22. 10:59
Azt én is csináltam egy hónapon át kb. de annyira zavart, hog yegész nap hunyorogva közlekedtem, meg egész nap álomkóros voltam a nem-látástól... szóval feladtam. Igaziból nem sokan jeleskednek ezzel a term. úton megjavul a szemem című sikersztorival... Azért ez elkeserítő, hogy megint egy olyan üzletág virágzik, mint a szemüveg biznisz. A dokik azt mondják lehetetlen hogy megygógyul a szemed... dehát a rákból is kigyógyulnak emberek. Igaziból az a nehéz, hogy nagyon sokat oda kell rá figyelni és egész nap ezzel foglalkozni, de hát ha dolgozol, család van, rohangálsz egész nap, mikor csinálod?
2008. febr. 22. 10:35

sziasztok

Egy időben (emlékeztek-e rá?),árultak bevásárló központokban egy látásjavíto szemcsit.Olyan sok-sok lyukacska volt rajta, és abban áll. jól látott minden szemüveges?Na meg, megjav. a szeme.??


Volt oszt.társam a 15 éves találkozón nem hordott szemcsit, és egy könyvre hivatkozott "Dobd el a szemüveget." valami ilyesmi.Megjavult a látása.

58. 200a1d39d3 (válaszként erre: 56. - Imolaviola)
2008. febr. 22. 09:22
Igen,az én kislányom is furcsált szemüveg nélkül,ha levettem,meg mondjuk mindenki a a környezetemben,de majd megszokják:))
57. ipi (válaszként erre: 55. - 200a1d39d3)
2008. febr. 22. 09:22
De mégsem javult meg tökéletesen vagy abbahagytad valami miatt?
2008. febr. 22. 09:19
én is szemüveges vagyok és az 5 éves kisfiam, ha csak este leveszet rögtön jön és hozza hogy tegyem vissza mert ő igy szeret és igy vagyok szép.
55. 200a1d39d3 (válaszként erre: 54. - Ipi)
2008. febr. 22. 09:16
Leo Angart-nak van egy könyve,ami erről szól,és míg végeztem a gyakorlatokat,én változást észleltem a szemem állapotán a javulás irányába:)Címét priviben,ha érdekel valakit:))
54. ipi
2008. febr. 22. 09:13

Nos tegnap megrendeltem a szemüt. 3 hét amíg elkészítik. Fura érzés, mert kicsit olyan mintha megint feladtam volna...

Se szemtorna, se kineziplógus. Szerintetek tényleg nem lehet természetes úton megjavítani a szemet???

53. mandella (válaszként erre: 13. - RLindi)
2008. febr. 20. 21:54

na, örülök, hogy van más is így, ahogy én. :)

történetünk hasonló.

52. 200a1d39d3 (válaszként erre: 49. - Ipi)
2008. febr. 20. 21:51
Okéy:))))
51. I 35
2008. febr. 20. 21:20
Tényleg,én eddig észre sem vettem.
50. Kinga82 (válaszként erre: 35. - Éden74)
2008. febr. 20. 21:13

Ezt el sem hiszem!!! Szóval akkor minden lencsisnél működik a hagyma elleni lencsihordás? Nekem szemüvegben kifolyik tőle a szemem, lencsével nem. :)


Amúgy 12 éves korom óta szemüveges vok, eleinte lencsét hordtam, aztán besokallt tőle a szemem. Ma már imádom a szemüveget is, van piros-fekete műanyag, fekete-fehér műa., fémkeretes lila és egy kerek bagolyszemcsi is. Nyáron viszont lencsét hordok, a napszemüveg miatt.

49. ipi (válaszként erre: 42. - 200a1d39d3)
2008. febr. 20. 21:05

Kedves Tutu,

én emlékszem középisis é s16 éve svoltam, amiko rSzeged belvárosában csoportos betanítás volt a kontaktlencse felhelyezésére. Nagyon muris volt, voltunk vagy 5-10-en pontosn nem emlékszem és eg yhosszú asztlnál mindnekinek meg volt terítve szépen: kis pamut terítő, kistükör, lencsék. Aztán kinek mennyi ideig tartott a dolog. Nme volt egyszerű, de mindneki belejött és hát igen meg kell szokni az elsőt. Nekem is csak lágy lencséim voltak, tényleg észrevehetetlenek, de ha belemegy valami porszem nagyon tud szúrni. Én sem bírom, ha más matat a szemembe, jó optikus elmagyarázza, hogyan kell és ha másképp nem megy magadnak megpróbálod. Keress türelmesebb szakembert, ha még nem adtad fel, ja és mindneképp rövid körömmel menj :D

48. ipi (válaszként erre: 47. - Éden74)
2008. febr. 20. 21:00
Szívesen :))))) Majd kérek Tőlük jutalékot, hihi... Már alig várom a holnapot!
47. éden74 (válaszként erre: 41. - Ipi)
2008. febr. 20. 12:09

Szia, megnézem én is ezt a szemcsit.

Ilyen kell nekem mert az összes szemcsire ráülök vagy elfekszem szóval baleset áldozata lesz.

Köszi az infót.

46. Zizisicc (válaszként erre: 44. - 200a1d39d3)
2008. febr. 20. 12:02
Próbálkozz a lággyal, érzésre sokkal jobb, mint a félkemény vagy a kemény!
2008. febr. 20. 11:57
Én több, mint 10 éve hordok lencsét, de a mai napig nem bírom, ha pl az optikus próbálja betenni... :o)
44. 200a1d39d3 (válaszként erre: 43. - I 35)
2008. febr. 20. 10:17
:)))Okéy,akkor van esélyem:)))
43. I 35 (válaszként erre: 42. - 200a1d39d3)
2008. febr. 20. 10:06
Nekem is beletelt kb.másfél órába,míg szegény optikusnak sikerült beletennie.Én már feladtam volna,de ő kitartó volt.De most már pár másodperc alatt beteszem.Lágy lencsém van,a többit nem ismerem.
2008. febr. 20. 09:59
Egyszer már próbálkoztam lencsével,de a doki szinte ki volt akadva,mert annyira pislogtam,hogy alig tudta bele tenni a szemembe a lencsét:)))Ráadásul kétfajtát is beletett,de egyik sem volt jó,mert nem láttam vele:(A lágy lencsét hagyta ki,de én már mondtam,hogy elég lesz a próbából...csak a kemény,és félkemény lencsét próbáltam...hát nem volt túl nagy sikerélmény:(
41. ipi (válaszként erre: 38. - Éden74)
2008. febr. 20. 09:49

Citrom utca, Rafting Optika. A mostanit (régit) is náluk csináltattam, és más optikusok is megdícsérték milyen jól bemérték. Nem olcsók a kereteik, legalábbis nem azokat tették elém, mert úgy kezdtem, hogy "láthatatlan" legyen, és erre ugye a fúrt a legalkalmasabb. De olyat még sehol nem mutattak, ami ilyen "törhetetlen" lenne. Nagyon megörültem neki :-) Azt hiszem Silhouette. Körbe tudod tekerni teljesen a szárát, ráülhetsz, stb. Azt hiszem ez az, legalábbis pont így néz ki, de mutattak még egyet, ami drágább lett volna. Gondoltam ez nekem épp így is eléggé a plafonon van, de több keretet nem kell vennem az életben, max. lencsét cserélni benne.

[link]

itt megnézheted őket, bár sok nem látszik belőle, és rendelni is tudnak, színek szerint, katalógusból. Szóljál, ha jártál ott :-) Holnap délr emegyek oda a szemdokihoz, megrendelni, beméretni. SZép napot!

40. 200a1d39d3 (válaszként erre: 39. - Napra_forgó)
2008. febr. 20. 09:37
:)))Tényleg ki kéne próbálni,csak annyira nem szeretek a szemembe még cseppenteni sem,minden bajom van tőle:(:)))))))
39. Napra_forgó (válaszként erre: 35. - Éden74)
2008. febr. 20. 09:35

Egyetértek. :o)

Hagymavágás előtt én is beteszem a lencséimet. :o) Sokkal jobb. :o)

38. éden74 (válaszként erre: 36. - Ipi)
2008. febr. 19. 20:25

Szia.

Gratula.

Hol csináltattad?Oda elmegyek én is!

Mi a márkája?

37. ec63a7fc29 (válaszként erre: 25. - I 35)
2008. febr. 19. 20:19

Általában 30-50000 Ft szokott lenni egy szemüveg.

De mivel ezt úgyis csak átmenetileg kell használnom, amíg el nem érem a kívánt dioptriát, megfelel.

36. ipi
2008. febr. 19. 19:20

No hát sziasztok!! :))))


Örömmel jelentem be, hogy megtaláltam az igazit! Iszonyat drága, szinte le sem merem írni... ez egy olyan keret, ami fúrt, halvány arany színű, nagyon szolíd és bármilyen formájú lencsét rakathatok bele. A lényeg: teljesen flexibilis, jól meg lehet tekeni a szárát, nincsen benne csavar. Ez a keret, 39.900 ft, kkaptam 30 % kedvezményt rá, de a lencsék is ennyi tesznek ki kb.... Szóval összeadhatjátok...

Viszont épp amiatt döntöttem emellett, mert alig látszik, és nem divatfüggő, hanem mindig elegáns. És bababarát, azt állítják törhetetlen és van rá asszem 3 év garancia. Most keskeny téglalap alakú lencsét szeretnék bele csináltatni.

A kontaktlencsére visszatérve, 16 éves koromban kaptam, évekig viseltem, de egyetem alatt már anyagilag nem bírtam fenntartani, így lecseréltem szemcsire. Aztán egyszer megint gondoltam esküvőre veszek, de kellett volna még egy cillinder nem tom hány ezerért és azt nemvállaltam, így meg zavart, mert szellemképesen láttam vele, nem hordtam túl sokat. Maradok is a szemüvegnél, már 8 éve nem romlott a szemem. Most talán megbékélek magammal...

Köszi mindenkinek, majd beszámolok a visletről :-) bár kb 3 hét mire készen lesz... :( Azért írjatok ám!

35. éden74 (válaszként erre: 33. - 200a1d39d3)
2008. febr. 19. 16:56

Nagyon jó a lencse, bizonyos helyzetekben sokkal jobb.Én össze vissza használom.Amilyen napom épp van. Szemüveg vagy lencse.Volt olyan, hogy szemüveggel kezdtem a napot és lencsével fejeztem be.

Pl:hagymát vágod össze nem fog könnyezni a szemed!

34. rózi70 (válaszként erre: 33. - 200a1d39d3)
2008. febr. 19. 12:10

Én is azért szeretném újra kipróbálni, mert a lányomnak az van és ő nagyon szereti.Több kolleganőm , ismerősöm is csináltatott mostanában, nagyon dícsérik. A próbalencse ráadásul ingyenes és ha nem jön be valamiért akkor marad a szemüge....

Annak idején ( 1987-ben) még nem voltak ilyen szuper lencsék, a mostaniak állítólag nagyon jók. Próbáld ki, aztán majd írd meg légy szíves, hogy milyen! :)

33. 200a1d39d3 (válaszként erre: 32. - Rózi70)
2008. febr. 19. 12:00
Én is rövidlátó vagyok,de még kontaklencsét nem próbáltam,már itt lenne az ideje:)))
2008. febr. 19. 11:58

Sziasztok!

Én is szemüveges vagyok, 14 éves korom óta. Akkor nem hordtam, még jobban romlott a szemem. 17 éves koromban kontaktlencsém lett, 10 évig használtam, aztán visszatértem a szemüvegre. Megszoktam, megszerettem. Most viszont megint kacérkodom a kontaktlencsével, valószínű, hogy a tavasszal kipróbálom újra. Egyébként rövidlátó vagyok, - 4.75 kell mind a két szememnek. :)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook