Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) fórum

Szemüvegesek, kérlek gyertek ide! :) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2008. febr. 19. 11:12

Sziasztok! Én is szemüveges vagyok. ;o)

Kb 7 éves korom óta... De már nagyon régen főként kontaktlencsét hordok. Én nagyon szeretem, nem is elsősorban esztétikai, hanem látási szempontból. Sokkal élesebben látok vele.

Szemüvegben sem érzem csúnyának magam, csak a mögé macerás sminkelni, mert akkor nem fér el a szempillám. :oD

2008. febr. 19. 10:04
Én is szemüveges vagyok,és már eléggé unom,csak a lencsét azért nem szeretem,mert piszkálni kell a szememben,és azt nehezen viselem,bár tudom,hogy megszokható.:))Én sem szeretem,hogy bepárásodik a szemüveg,és egy idő után a fülem háta mögét nagyon elnyomja,az orromról már nem is beszélve..bár mostanság már sokkal jobb szemüvegek vannak:))
2008. febr. 19. 08:27
Sziasztok.Én szemüveges voltam 6-éves koromtól,23-éves koromig,amikor úgy döntöttem,hogy megműttetem.Azóta minden rendben,és már men kell a szemüveg.De eggyütt érzek veletek.Bár szerettem,mert jól állt,olyan dr.nénis voltam tőle::))De amikor a hidegről bementem a melegre és bepárásodott,azt nem szerettem.Meg sokat járunk fürdőkbe,és nem láttam egy kukkot sem.Mert 8,5dioptriás volt.Meg volt benne cilinder is.:(
28. catey (válaszként erre: 20. - Ipi)
2008. febr. 19. 08:20

Szia Ipi :)


A fényre söttedő lencséről csak annyit, ha 8 éves akkor természetes,h nem reagál már jól, mert ezeknek a lencséknek az élettartalma az 2 év max.4év... Gondolom müanyag az alapanyaga, Én egyszer utánna jártam, mert érdekelt,h mitől is változik a színe ?!?!? Egy kémiai eljárás folytán olyan részecskéket juttatnak az alapanyaghoz, melyet 4 funkció befolyásól az optimális működéshez. Az UV sugárzás, a páratartalom, a hőmérséklet és a fényerőssége...Sose gondoltam volna,h nemcsak a napsütés :P Ezek a molekulák egy idő után elhasználódnak és akkor már nem olyan intenzitással reagálnak... Ezért érzékelheted,h már nem jól működik. Egyébként Én is szemüveges vagyok, s a drága nem drága krdésre Nekem az lett a teoriám,miután egy felmérést megnéztem,h milyen intenzitással foglalkozunk a szemünkkel és a szemüveggel amit viselünk... Sajnos nagyon elkeserített a felmérés eredménye, mert rosszabb statisztikai eredményt produkáltunk, mint a fogkefe cserénél.... Ez elkeserítő, mert az Én teoriám a következő: NAGYON JÓL HASZNÁLHATÓ MŰVÉGTAGOK VANNAK MÁR A GYÓGYÁSZATISEGDESZKÖZ PIACON, DE LÁTÓ MŰSZEMRŐL MÉG NEM HALLOTTAM! Számomra a látás az egy csodálatos dolog és ha gondunk van vele, akkor a legfontosabb,h ezt folyamatosan kontroláltassuk és a legmefelelőbb látásjavító eszközt viseljem, mert a szemem világát nem lehet pótólni!!!!! És a látszerész megválasztása számomra legalább olyan intim mint a nőgyógyász, fontos,h érezzem,h átérzi a dioptriámból fakadó gondomat és,h érezzem,h a legmegfelelőbb terméket kínálja számomra...Nekem a hálozatos boltok "olcsó" árai nem vonzóak, mert személytelen a velem töltött kb. 10 perc, amivel Én csak a fizetsében meghatározott jutalék %-ot növelem. Remélem a segítségedre lehettem... Gyerek korom óta viselek szemüveget, kitanúlmányoztam már mindent ezzel kapcsolatban, ha szeretnél esetleg mg tanácsot kérni, szívesen írok :D

27. RLindi (válaszként erre: 26. - Évi75)
2008. febr. 18. 23:25
Szia Évi:-) Mi ujság Veled? Minden rendben,jól vagy?
26. évi75
2008. febr. 18. 23:23

sziasztok!

én is szemüveges vagyok!!!

mizu?

már nagyon régen jártam a hoxán.

25. I 35
2008. febr. 18. 22:59
Nagyonjó olvasószemüvegeket lehet kapni.Én abba szoktam beletetetni a lencsét.Egyébként kontaktlencsén nem gondolkoztál?
24. ec63a7fc29 (válaszként erre: 22. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 18. 22:53
6000 Ft volt a KERET, S 10 000 FT-ÉRT TETTÉK BELE A KÉT LENCSÉT.
23. RLindi (válaszként erre: 20. - Ipi)
2008. febr. 18. 22:49
Nem sok érte szerintem,gondolom hosszabb távra tervezetd nem 1-2 évre.
22. ec63a7fc29 (válaszként erre: 20. - Ipi)
2008. febr. 18. 22:49

Nekem ilyen. Nagy a különbség a két szemem dioptriája között, de ezen nem feltűnő a nagyon eltérő üvegvastagság. Bár az első két napon szinte láttam a csavarokat, de ma már egyáltalán nem látom.

Imádom, hogy nincs rajta keret. Nyárra hajlított üveget szeretnék beletetetni.


Én külön szoktam a legolcsóbb helyen venni a keretet, s egy másik helyen, ahol olcsón teszik bele, ott megcsináltatom. Ennél csak az az olcsóbb, ha a vállalatom kifizeti.:))

2008. febr. 18. 22:25
Sziasztok!Én több mint 10 éve hordok szemüveget.Először csak közellátó volt szükséges, de most már szinte állandóan viselem. Két éve olyant csináltattam amibe mind a közel mind a távoli lencsét belecsiszolták. Megvallom nem szeretem, de sajnos nélküle nem jól látok. Ha tehetném és persze ha lehet megoperáltatnám.
20. ipi
2008. febr. 18. 22:13

Sziasztok, hát nagyon megörültem, hogy ilyen sokan írtatok!!! :)))))

A helyzet az, hogy a nővérem is meg egy fiú ismerősünk is megműtette a szemét. Nekik semmi gondjuk vele azóta, bár a napsütéstől óvni kell. Mmondjuk ez ma már alapvető, bár szemüveg mellett ez problémásabb.) Én nem vállalkozom a mműtétre, mert minden szemorvos, akit megkérdeztem ellenzi. Nincsen még 20-30 éves tapasztalazuk, hogy kiderüljön valóban jó-e. Én sem bírom, ha a szememben matatnak....

Aztán mivel engem is zavar a puszizásban, babával való aktív játékban, gondoltam, elég, megkeresem az okát, mitől is romlott el.. Ehhez most kineziológushoz járok. D emégis csábít, hogy holnap elmenjek és szétnézzek keret ügyben, mert hát mégiscsak 8 éves már a drága, és bárr nem romlott a szemem, a sötétedős üvegem ma már nem működik rendesen... Olyat szeretnék, ami alig feltűnő... Most találtam egy halvány lila nagyon finom keretet, de fúrt lenne, és erről nem sok jót hallottam. A felül keretesek pedig mind eltakarják a szememet, hiába sminkelek.

Mit gondoltok a fúrt lencsés keretekről? És nektek mennyi a drága? Ez most lencséstől 24 ezer lenne készen, csillogásgátló, meg karcmentesítő bevonattal...

2008. febr. 18. 10:21

sziasztok

nekem 2007. október óta van szemüvegem. tehát még nincs is egy éve, hogy megvannak, mert:) kettő van, egy fekete, és egy piros keretes:))) felváltva hordom őket. a középsuliban már rosszul láttam távolra, (nem láttam a táblát) , de cikinek tartottam volna ha szemcsim van ezért el sem mentem megvizsgáltatni. amiota megvan csak itthon nem szoktam hordani. kivéve ha feliratos film van a tv ben:D mert akkor csak szemcsivel tudom olvasni.

nagyon jol érzem magam velük, és már azt tartom cikinek ha valaki ilyesmiért piszkál valakit:)

anyut vittem magammal a keretek kiválasztásához és szerintem jól döntöttem... szemüveggel nem érzem olyan csúnyának magam mint anélkül

18. Mókicaaaa (válaszként erre: 17. - D2915080b8)
2008. febr. 18. 09:49

Én általános iskolás voltam amikor szemüveges lettem, akkor cikinek tartottam, aztán lencsét hordtam, most már jó pár éve szemüvegem van, nagyon szeretem, szerintem ha az ember jó keretet talál akkor öltöztet..

A műtétet mindenki gondolja meg mikor csináltatja, mert pl, ha haormonális gond miatt romlik a szem akkor úgy is visszaromlik, először az okot meg kell találni, utána műtét!

2008. febr. 18. 09:38

Sziasztok!


Nekem egész kicsi korom óta van szemüvegem. Volt egy időszakom, amikor utcán nem hordtam, csak suliban, aztán rájöttem, hogy nem gáz szemüveget hordani. Az elmúlt pár évben kontaktlencsém volt, de az utóbbi néhány hónapban nem bírja a szemem, szóval visszatértem a szemüveghez. Most azon gondolkozom, hogy csináltatok egy újat, valami jó kis kerettel. Én úgy gondolom, hogy nem ciki szemüvegesnek lenni!

A műtétre nem hiszem, hogy vállalkoznék, mert tartok tőle.

2008. febr. 18. 09:02
Ez így igaz, de két szemüveges puszizkodás előtt - leveszi.
15. Szanka
2008. febr. 17. 22:46

Én is hetedikes koromban kaptam szemüveget.

Nehéz volt megszokni, de csak magamat hibáztathatom: imádtam olvasni, nem vettem észre, hogy besötétedett, és az erőltetéstől romlott el a látásom.

Kontaktlencsém is van, de nem igazán tudom elviselni.

A szemüveg csak abban zavar, mikor odabújna az ember a párjához, illetve, ha puszi után maszatos lesz.

2008. febr. 17. 22:32

En imadom a szemuvegem,az egyetlen hely ahol nem hordtam szivesen,az a lagzim volt,mert visszaverte a fenyt es "zavarta" a fotosokat...


Elso perctol orultem neki 2002-tol hordom,es tovabbra is hordani fogom... en szemeimnek hivom...:-)))

Ha olyant valasztasz,amelyik tetszik neked es kenyelmes,nyert ugyed van.

13. RLindi
2008. febr. 17. 22:10

Hát én először hetedikes kormban kaptam szemüveget.Persze kb.egy hhétig hordtam,de ez pont az a korszak amikor az embert minden kis "másságért" cikizik.Hát jól elsüllyesztettem a szekrény mélyére...

Amikor 18 éves koromban jogsit szerettem volna ujra megállapitotta doki,kell a szemüveg.(bár ugyis tudtam:-S)

Akkor elkezdtem hordani,de csa vezetéshez.

Folyamatosan kb. egy éve hordom csa már túlléptem mára ahiúsági kérdéseken,látok is(hurrá) na meg tetszik is a szemüvegem ami hosszas keresgéglés után lett az igazi:-)

nem volt olcsó (de ezt már sokan irták) de megérte!

2008. febr. 17. 21:59

20 éve vagyok szemüveges.

Utáltam, de most 1 éve szeretem.Rájöttem olyan emberrel kell elmenni szem.ü. csináltatni akinek adsz a véleményére.Jól áll-e?

Fontos, hogy jól érezd magadat benne.

11. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 17. 21:48

Nem vállalnám. És ha én lennék az a bizonyos 0,5%, akinek nem sikerül?

Akkor nem fogok látni?

Egyébként egy ismerősöm kb. 1 éve megműttette a szemét és a napokban ismét szemüvegben láttam...

Nem kérdeztem meg, hogy miért.

2008. febr. 17. 20:51
nekem annak idején nem volt más választásom, mint a szemüveg, mert a kontaktlencsét többé nem fogadja be a szemem. volt olyan, hogy újra próbálkoztam vele, de mindhiába. egyszerűen érzékeny lettem rá, vagy vmi ilyesmi.
2008. febr. 17. 20:47

Sziasztok!


Szemüveges vagyok én is 9 éve, de 3 éve kontaklencsém van, amit havonta kell cserélnem, és hol jó, hol nem. Most lencsés korszakom van, de szoktam rajta gondolkozni, hogy meddig is fog tartani ez az állapotom.

Azt mondják, hogy a "szemüveg öltöztet" , és valakinek valóban annyira jól áll, magamat soha nem látom úgy.

8. 754c7e07c3 (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 17. 20:20
Én bírnám. De el nem tudom képzelni, hogy közelít valami a szememhez, és nem csukom be.
7. mandella (válaszként erre: 6. - Ec63a7fc29)
2008. febr. 17. 20:15

hát, nem is tudom.

mivel már nem csinálok belőle hiúsági kérdést, szerintem én nem vállalnék műtétet.

vagy nem is tudom.

bizonytalan vagyok.

2008. febr. 17. 20:06
...és mit szólnátok a szemműtéthez, hogy ne kelljen többet szemüveget hordani?
2008. febr. 17. 19:53

Íme az én történetem:


Negyedikes-ötödikes koromban lettem szemüveges, és gyűlöltem! Nem mindig hordtam, mert gyűlöltem! És általában nem ismertem meg senkit az utcán, ha szemüveg nélkül közlekedtem. Kínos volt, de hát kamaszodtam, és rém hiú voltam. Nem érdekelt semmi.


Aztán jött az áttörés: 14 éves koromban kontaktlencsét csináltattam. Felszabadultam, csinosodtam, satöbbi, lassan rám talált az első nagy szerelem is, szóval hurrá volt. :)


A főiskola után vagy közben, nem is tudom pontosan, mikor, aztán egyszer csak megunta, kilökte a szemem a kontaktlencsét, és emiatt én borzasztóan éreztem magam, mert imádtam kontaktlencsével élni, inkább, mint szemüvegben...


És akkor csináltattam szemüveget, és mindenki dicsérte, satöbbi. Jól állt.


Ma már nem az a forma van, új, nagyon klassz, jó drága volt, de nem számít, és nagyon szeretem, és szerintem sikk manapság szemüveget hordani, sokan sajnos túl is játsszák ezt szvsz...


Mostanra már szeretem a szemüvegemet, jó, persze jó lenne tökéletes látással rendelkezni, de ha ez van, hát ez van, elfogadom. És semmiben nem gátol, nagyon vigyázok rá, és mindenféle kiegészítőm van hozzá (tok, törlő, satöbbi)


És már rég a múlté szerencsére a hiúsági kérdés miatta...

2008. febr. 17. 19:40

Sziasztok,

én 30 éve vagyok szemüveges és imádom! Egyáltalán nem zavar, azt hiszem, az a titka, hogy kényelmes, könnyű, jól beállított szemüveget kell csináltatni. (Most a szemészeti dolgokról nem beszélek, az van és kész.)

Nekem progressziv lencsém van, tehát nem kell le- és felkapkodnom látáshoz és olvasáshoz. Fényre sötétedő, tehát pótolja a napszemüveget is.

Nem volt olcsó, de hát mi olcsó manapság? És az egészség fontos! Én legalábbis azt mondom, hogy inkább jól látok, mintsem hiúságból hunyorogjak össze-vissza, ne ismerjek fel embereket, ne tudjak olvasni, stb.

És kifejezetten szeretem a szemüveges embereket. Karakteres arcot kölcsönöznek az ember lányának/fiának, persze olyan keretet kell választani, ami jól áll.

Az éppen trendit a második helyre sorolnám, mert - legalábbis nekem - elég pár évenként cserélni a dioptria miatt és így a legdivatosabb is elavul 2-3 év alatt.

Az a lényeg, hogy ne is érezzem, hogy rajtam van.


Remélem, nem voltam túl sok.

2008. febr. 17. 19:34

Elviekben szemüveges lennék, de mindig utáltam. Valahogy rosszul éreztem magam fizikailag benne. Gyerekkoromban mindig eltörtem, hogy ne kelljen hordani. Egy időben még kancsal is voltam, de szemüveg nélkül elmúlt. Ezt magam sem értem. :))


De, most veszek egyet. Találtam egy dokit, aki rájött, a szemeim rejtélyére, így készül a szemüvegem.

2008. febr. 17. 18:30

Szia!

Ahogyan 2 lábra álltam, már volt szemüvegem.

El is ástam rendszeresen a homokvár aljába!

Utáltam.- Nem volt elég, hogy alacsony vagyok, így törpe és hasonló becenevek mellé a pápaszemest sem hagyhatták ki.

Többször indultam kontaktlencsére cserélni, de valahogyan mindig olyanokkal futottam össze a váróban, akiknek csúnyán begyulladt miatta a szemük.

A mostani tetszik.Bár gyakran kell újra és újra beméretni a dioptriát.


Már nem utálom, hozzászoktam.

( Egyébként riasztóberendezésnek hívom.)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook