Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1287. Hunyorka (válaszként erre: 1285. - Filemon79)
2011. jún. 3. 17:17

Abban az esetben valahol elszórták volna a hamvakat ők. Akkor úgy éreztük inkább legyen nálunk.

Most meg az urnafal elkészülésére várunk,hogy a végső helyére kerüljön.

1286. Filemon79 (válaszként erre: 1283. - Hunyorka)
2011. jún. 3. 15:17
Köszi a nevében is! :)
1285. Filemon79 (válaszként erre: 1282. - Hunyorka)
2011. jún. 3. 15:17
Ja, és, ha nem így döntötök, ha nem szeretnétek hazavinni, akkor mi történt volna vele? Bocs, ha felkavaróak a kérdéseim, nem muszáj válaszolnod!
1284. Filemon79 (válaszként erre: 1282. - Hunyorka)
2011. jún. 3. 15:16

Én inkább "betyárbecsületet" láttam akkor Imrén. Védte a szülésznőket. Számomra sem egyértelmű az egész. A kiemelés pillanatában szürkéskék volt a baba, de én nem tudom, milyennek kell lenni egy újszülöttnek. Másnap reggel megkaptam, akkor már biztosan jól volt.


Hát ez tényleg hihetetlen, hogy még ilyen anyagi terhet is ráraknak az emberre! :( És nem nehéz nap mint nap együtt élni a picikével? :( Vagy épp megnyugvás számotokra, hogy veletek van?

1283. Hunyorka (válaszként erre: 1281. - Filemon79)
2011. jún. 2. 20:02
Gratulálok a kislányodhoz, nagyon szép csajszi! :)
1282. Hunyorka (válaszként erre: 1281. - Filemon79)
2011. jún. 2. 19:58

Az orvosok ilyenkor mossák kezüket. Sajnos 1 mondattal szinte mindent megúsznak. :(

Egyébként nem értem,ha baj volt a kislányoddal,hogy lehetett 9-es apgarja? Az én kisfiamnak is 9-es volt és nálunk nem volt semmi gond. Ő is császáros lett,mert farfekvéses volt és nagy súlyú.


Hamvasztás volt és mivel nem anyakönyvezték a hamvai nálunk vannak,mert így nem temetik el. :(

Zárójelben megjegyezném,hogy undorítónak tartom,hogy 60ezer ft-ot elkértek a 700 gr-os baba hamvasztásáért.

1281. Filemon79 (válaszként erre: 1279. - Hunyorka)
2011. jún. 2. 18:37

Jaj, Istenem.:( És akkor "rendesen" eltemettétek őt? Talán ez egy icipicit nagyobb megnyugvás, mint, ha csak úgy elveszik. Vagy nem? Nem tudom, bele se bírok gondolni. :(


Gratulálok a kisfiatokhoz! :) Tényleg szerencsés vagy, hogy el tudtál vonatkoztatni a rossz élményektől.


Velem nem történtek ilyen komoly dolgok. Már az első NST-n felmerült az oxigénhiány gyanúja, aztán a következőn is, úgyhogy befektettek a kórházba. Én nem akartam menni, mert nem értettem: ha van oxigénhiány, miért nem indítják a szülést, ha meg nincs, minek befeküdni? De persze bementem, első a baba egészsége. Bent aztán jött a rengeteg vizsgálat, terheléses NST, miegymás. Az egyik terheléses NST-n a szülésznő rosszul adagolta az oxitocint, ill. 3-as fokozatról hirtelen lezárta. Ettől összeomlott a baba keringése, szívritmuszavara lett, én is nagyon rosszul voltam. Akkor rögtön beindították a szülést, és császárral született meg a lányom. 9-es apgarral, tehát nem volt annyira rosszul. De a zárójelentésre (amit én csak jóval később néztem meg) ráírták, hogy nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, ismeretlen eredetű szívritmuszavara volt, belekakilt a magzatvízbe (ezt mondjuk biztos a "szenvedéstől"). Nekem ebből semmit nem mondtak, azt mondták, minden oké, nincs maradandó károsodás. Hál' Istennek tényleg egészséges, okos kislány. De 6 hónapos koráig üvöltött, 15 hónaposan kezdett darabosat enni, majdnem 18 hónaposan indult el. Akárhányszor kérdeztem a gyerekorvost, azt mondta, ennek semmi köze a születése körüli problémákhoz. Hát nem tudom...

Ja, Imre pedig rövid töprengés után azt mondta, egészséges magzatnak bírnia kellett volna egy ilyen extrém terhelést, mint amit az oxitocin hirtelen elzárása okozott.

1280. jucikata (válaszként erre: 1279. - Hunyorka)
2011. jún. 2. 10:23
Nagyon sajnálom, ami veletek történt és minden elismerésem, hogy a történtek után így tudtál hozzáállni az újabb terhességhez! Gratula!
1279. Hunyorka (válaszként erre: 1278. - Filemon79)
2011. jún. 2. 10:03

A kórházban elfelejtették odaadni az igazolást a halva szülésről és miután haza engedtek másnap felhívtak, hogy menjünk már vissza, hogy oda tudják adni az igazolást és mivel 25. hét után született a gyerek egyúttal intézzük el a temetést is. :(

Nagyon tartottam egy újabb terhességtől, de aztán mégis rászántam magam. Érdekes, hogy amint terhes lettem elszállt minden félelmem és teljesen nyugodt voltam végig. Még az utolsó héten is biciklivel jártam boltba. Szerencsére teljesen egészséges kisfiam született. :)


Nálad mi volt a gond?

1278. Filemon79
2011. jún. 2. 07:23

A kórház mit szúrt el? És ezek után hogyan élted meg a következő terhességet?


Érdekes, hogy akkoriban nem hallottam az esetedről, pedig pont akkor voltam terhes, és ő volt a dokim. De jó, hogy nem hallottam, megingott volna a bizalmam. Nekem nem voltak rossz tapasztalataim vele kapcsolatban, viszont nálam is adódtak a végén komplikációk, és szerintem a szülésznők hibájából, de ő megvédte őket. Pereskedni akkor sem akartam volna, ha tényleg bebizonyosodik a felelősségük.

1277. Ericske28 (válaszként erre: 1276. - Hunyorka)
2011. jún. 1. 21:30
Sajnálom!!!
1276. Hunyorka (válaszként erre: 1275. - Filemon79)
2011. jún. 1. 08:47
Nem pereltük be,de a párom szerette volna. Én 5-6 hétig az utcára se mentem ki olyan idegállapotban voltam. Később meg már úgy voltam vele,hogy semmin nem változtatna a bírósági per. A gyerekeimet nem tudják akkor sem visszaadni. :( A doki semmit nem mondott...mikor bementem igazolásért nem is engedtek be hozzá, de hallottam amint kérdezte az asszisztenst, hogy már megszültem e. Azóta szerencsére nem is láttam. Viszont a kórház is jól elszúrta a dolgokat...
1275. Filemon79 (válaszként erre: 1273. - Hunyorka)
2011. jún. 1. 06:42
Sajnálom! :( Bepereltétek? Vagy történt bármilyen hivatalos lépés? Mit mondott a doki?
1274. berhukri (válaszként erre: 1273. - Hunyorka)
2011. máj. 31. 22:54
Ó te jó ég:(
1273. Hunyorka (válaszként erre: 1272. - Jucikata)
2011. máj. 31. 19:52
Köszi! Ennek már 3 éve,de elfelejteni nem tudom. Az a fél év örökre nyomot hagyott,mert előtte 3 hónappal a nagymamámat, utána 3 hónappal meg aput temettük el. Szerencsére azóta van egy másfél éves rosszcsontom, akit imádok. :)
1272. jucikata (válaszként erre: 1270. - Hunyorka)
2011. máj. 31. 16:47
Nagyon sajnálom :-(((
1271. anitram001 (válaszként erre: 1270. - Hunyorka)
2011. máj. 31. 08:18
:(
1270. Hunyorka
2011. máj. 31. 06:21

Magánrendelésen voltunk nála 4D-n és egyrészt nem a saját gyerekünkről kaptunk képet (más az időpont a képen és a dvd-n), másrészt hanyag volt. Azt mondta minden rendben, utólag kiderült, arasznyi volt a köldökzsinór és volt rajta 2 ciszta. Ezekre azt mondta nem kell velük foglalkozni,mert csak kosz!

Az uh után 9 nappal meg kellett szülnöm a halott babát.

Én ezért nem mennék hozzá semmiképp. Sőt az ismerőseim közül is sokan panaszkodtak rá.

Nagyon kedves volt végig,de ez nem vígasz arra,hogy figyelmetlen volt. :(

1269. Ericske28 (válaszként erre: 1268. - Hunyorka)
2011. máj. 30. 22:15
Mi történt?
1268. Hunyorka (válaszként erre: 1264. - Ericske28)
2011. máj. 24. 14:27

Szia!

Nekem nagyon rossz tapasztalatom van vele, így messzire elkerülném ezt az orvost!!!

1267. Filemon79 (válaszként erre: 1265. - Fodi65)
2011. máj. 19. 18:09
És mellesleg te szervezed? :) Bocs, csak olyan reklámszagú volt. :)
1266. Filemon79 (válaszként erre: 1264. - Ericske28)
2011. máj. 19. 18:07

Szia!


2.5 éve szültem nála. Úgy tudom, most a magánrendelésén 8000 Ft egy alkalom. A szülésért nem szabott meg árat, de mivel én kérdeztem, annyit mondott, hogy a vizsgálat árának 10-szeresét szokták adni.

1265. fodi65
2011. máj. 15. 17:45

jucikata! Utánna néztem az LLL-nek. 7 gyermekét szoptató édesanya alapította akik jól tudták annak idején mi segített és mi nem , mi volt hasznos és mi nem. Megállapították, szerintem nagyon jól, hogy a szoptatás sikere azon múlik, rendelkezünk-e helyes információkkal és van-e egy másik szoptató anya, akihez tanácsért és biztatásért fordulhatunk.

Én nagyon örülök hogy Szekszárdon működik ilyen csoport. Neked voltak ismereteid a szoptatásról? Milyen gyakran kell szoptatnod. Tudtad azt hogy mikor kell mellre tenni a babádat, mit tegyél ha egy óra múlva szopi után megint nyűgös? Ha igen, akkor már ezért érdemes elmenni egy ilyen foglalkozásra mert te nagyon hasznos tanácsokkal tudnád ellátni a még bizonytalan anyukákat. Ezzel a találkozásokkal nagyon hasznos lehetsz mások számára. Hogyha neked éppen nem a szoptatással kapcsolatos kérdéseid lennének szerintem lesz olyan anyuka akinek meg abban lesz tapasztalata. Egy jó kikapcsolódási lehetőségnek tartom. Üdv

1264. Ericske28
2011. máj. 9. 18:47

Sziasztok!az lenne a kérdésem,hogy szült-e vki dr imre józsefnél?ha igen,mennyi nála a

szülés?van fix tarifája,vagy én választom meg az összeget?(olyan esetben,ha hozzá jár vki magánrendelésre) köszi

1263. jucikata (válaszként erre: 1262. - Fodi65)
2011. ápr. 18. 10:32
Vélemények, amik a szoptatásban gátolnak???? Itthon a csapból is az folyik, hogy szoptass-szoptass-szoptass... Mindenki ezt propagálja. Túlságosan is...
1262. fodi65
2011. ápr. 15. 20:41

Jucikata! Ez a "céltudatosság" a szoptatásban való elkötelezettséget jelenti számodra?

Én úgy gondolom hogy igenis egy szoptatni kívánó édesanyának nagyon is céltudatosnak kell lennie ahhoz, hogy meg tudjon minden olyan véleménnyel küzdeni ami a szoptatásban gátolná. Az LLL füzeteket olvastam már szerintem korrekt és használható információkat adnak minden érdeklődőnek. A baba-mama csoportokat is ugyanilyennek tudom elképzelni. Úgy tudom a csoportot vezető anyának a szoptatásban tapasztaltnak és mellé megfelelő ismertekkel szükséges rendelkeznie.

1261. jucikata (válaszként erre: 1260. - Fodi65)
2011. ápr. 8. 16:33

Akkor én jól kifogtam a védőnőt meg a dokit :-))


Nem járok az LLL-be, nekem túl "céltudatosak".

1260. fodi65
2011. ápr. 7. 23:18
jucikata! Nagyon érdekes amit írtál mert pont azt olvastam hogy a védőnők mennyire elavult szemléletet követnek,és megosztóak. Tisztelet a kivételnek!! Gyermekorvosok is nagyon hamar beajánlják a tápszert az anyukáknak. LLL -t megnéztem Te jársz a szekszárdi csoportba?
1259. jucikata (válaszként erre: 1258. - Fodi65)
2011. ápr. 3. 21:29
Tudnak segíteni, meg az LLL is.
1258. fodi65
2011. ápr. 3. 14:33
Mostanában nagyon sokat olvastam a szoptatásról, és én teljesen egyetértek azzal hogy 6 hónapos korig nem is kell mást adni a babánknak! Belegondoltam mennyit lehet vele spórolni!! Jó lenne ha többet lehetne erről szakemberektől hallani tanulni. Valóban a szoptatáshoz szükséges egy elhatározás az anya részéről illetve sok sok információ de azt hol kaphatom meg mert a védőnők erről nem nagyon beszélnek. Pláne a támogatásról! Szerintetek tudnak mindenben segíteni a védőnők? Mi erről a véleményetek?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook