Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szekszárdi babavárók fórum

Szekszárdi babavárók (beszélgetős fórum)


27. 6c5f346e46 (válaszként erre: 24. - Sz.agi)
2009. febr. 22. 18:37
nekem amikor most kiderűlt ez a lepény probléma,akkor kaptam Dyaphillin,csodálkoztam miért,azt mondta a védőnő,hogy asztma gyógyszer az igaz,de izomlazitó hatása van és ezért szokták ilyen esetekben felirni kismamáknak...az is probléma lehet,ha túl nagyok az összehúzódások,és ez ellazitja az izmokat...beszéld meg a dokiddal..ki az orvosod?,?feltételezem,hogy te is szekszárdra jársz????
26. 6c5f346e46 (válaszként erre: 23. - Sz.agi)
2009. febr. 22. 18:33
én is azt szeretném,hogy feljebb menjen,a doki szerint is változnia kell,de ehez kellek én is,mert ha nem vigyázok magamra és nem tartom be amit mondanak,pl nem emelhetek és pihenjek sokat,semmi stressz...akkor baj van...két hét múlva ismét megnézik...ha véreznék akkor azonnal irány a kórház...iszom a Magne B6ot...ez már létezik folyadék formában is,az én legnagyobb örömömre,mert pocsék gyógyszerszedő vagyok...
25. eperlevél (válaszként erre: 24. - Sz.agi)
2009. febr. 22. 18:16

Nekem hörgőgyulladásom volt szülés előtt, rettenetesen köhögtem. Már fájt mindenem. Szerencsére meggyógyultam mire megindult a szülés. Császár után még hetekig fájt egy kis köhintés is.


Sajnos nem tudok semmit rá. Én bioparoxot kaptam akkor.

24. sz.agi
2009. febr. 22. 18:07

Már hetek óta ngyon köhögök,és nagyon fáj a rekeszizmom.Már kaptam az orvostól semicillint a köhögésre,de a rekeszizmom még mindik elég gáz.

Ha most kéne szülnöm ,nem tudom hogy nyomnék,mert minden mozdulat fáj.Nem tudtok valami legális izomlazítót,amit kismama is használhat?

23. sz.agi (válaszként erre: 18. - 6c5f346e46)
2009. febr. 22. 17:33

Szerintem ne izgulj a méhlepényed miatt.Nekem a 19.héten a genetikai UH-n mondták,hogy a méhszájon van a méhlepény egy kicsit és ha nem megy feljebb,akkor császár.

Én annak vagyok a híve,hogy minden fejben dől el,és minden este lefekvéskor elképzeltem,ahogy a méhlepényem egyre feljebb kerül.(lehet,hogy ez kicsit viccesen hangzik,de nekem ez már többször bejött.)A negatív gondolat negatív dolgokat vonz!!!!

4 hét múlva a méhlepényem már normális helyen volt.

4

22. 6c5f346e46 (válaszként erre: 20. - Eperlevél)
2009. febr. 22. 16:47
na egy pozitivum...ez tényleg igy volt...
21. 6c5f346e46 (válaszként erre: 19. - Eperlevél)
2009. febr. 22. 16:46
ez már a Nagy József idejében is igy volt,hiába kérték a beleegyezéseét,nem adta meg az engedélyt,és majdnem ott maradtunk mindketten....a császár metszés ma már egyre divatossabb,ez tény,mert milyen jó az,bemegyek két nappal elöbb,kiveszik a gyereket és csak a műtétből kell felgyógyúlni jó pénz fejében,de akinek meg tényleg szüksége van rá,azt meg csak kinozzák...nekem a lányom teljessen fel volt akadva,esélye sem volt a megszületésre egyedűl és ha akárki is odafigyelt volna rám és felismeri ezt időben,akkor rájön,hogy nem tudom megszűlni a babát semmilyen esetre sem természetes úton....min ez fizetett orvos mellett...szombat éjjeltől hétfő reggelig tök egyedűl,mert a férjemet haza küldték...
20. eperlevél (válaszként erre: 17. - Sz.agi)
2009. febr. 22. 16:40

Szia!


Én úgy emlékszem mindent a kórház intézett. Semmit nem kellett nekünk. A szülés utáni első munkanap jöttek és kérték a papírokat és intézték.

19. eperlevél (válaszként erre: 18. - 6c5f346e46)
2009. febr. 22. 16:39

Szia!


Én úgy tudom,h. a méh növekedésével a méhlepény még feljebb kerülhet.

Sajnálom,h. ilyen rossz tapasztalataid voltak. A terhespatologiát teljesen felújították és a gyerekágyon is csináltak már ezt azt.

Remélem javul a véleményed.

Az új főorvos, bár cseppet sem szimpatikus, de eléggé a kezében tartja a dolgokat. Az ott dolgozók szerint is. A császárra általában neki is rá kell bólintani, kivéve ha sürgősségi. Eltökélt szándéka, hogy visszaszorítja a számukat.

2009. febr. 22. 16:07

sziasztok "szekszárdiak..."

én szekszárdon szültem az elsőt,7 éve,a Kun Attilánál,és mondhatom,csak rossz élményeim vannak,császárossak voltunk,30 óra kinlódás után...na de hagyjuk...amig a vizsgálatok meg minden volt,addig tényleg jó volt minden,az örzőben a nővérke vagy nem tudom ki van ott,ő nagyon arranyos volt,de a gyerekágyon ott szörnyű volt minden...hallottam valamit én is,hogy felújitottak ezt azt,de attól függetlenűl álldatlan állapotok vannak a mai napig is...már ami az ambulanciát és a CSNT-t illeti...a mosdókról már ne is beszéljek,az egy bacilus tanya...most várom a második gyermekemet,szintén a Kun doktornál vagyok...nem tudom miért,de miután majdnem meghaltunk nála,azért maradtunk...mert amit elrontott,azt pillanatok alatt felismerte és helyre is hozta....nem tudom ez a szülés,hogy alakúl,mert csütörtökön kiderűlt,hogy a méhlepényem rá lóg a belső méhszájra és már most meg igérték a császárt,pedig aug.1re vagyunk...meglátjuk,sok pozitiv tapasztalatom sajna nincs...

17. sz.agi
2009. febr. 22. 15:53

Eperlevél,

Lenne még egy -két kérdésem.

A taj kártyát a korház intézi,vagy nekünk kell.

És a születési anyakönyvi kivonat?

Köszi.

16. Gica86
2009. febr. 20. 17:21

Tudom, hogy az én esetem csak egy a sok közül, de ha lenne rá újra lehetőségem, nem oda mennék!!!!!!De sajnos ezen már nem kell gondolkodnom....

Amúgy a Pánczél Tamás volt a fogadott orvosom, az életemet rábíznám, az az orvos egy tünemény....csak nem értesítették, pedig ha ott lett volna, nem történt volna az, ami..........

15. eperlevél (válaszként erre: 14. - Sz.agi)
2009. febr. 20. 16:40

:) Szeretnénk minél előbb, de én a császár miatt várni akarok. A doki szerint jó, ha másfél - 2 év eltelik. Meglátjuk.

Babás szobában egyébként sincs látogatás, a férjed bemehet fürdetni, de látogatási időre a picit be kell adni. Persze lehet lopni néhány percet.:)

Nem minden csecsemős bunkó. Én jókkal is találkoztam.

Sima szülésnél az 5. napon császárnál a 6. napon lehet hazamenni ha minden ok.

Pelenka, ha több kell a napi kiadottnál, akkor azt nektek kell bevinni. De ha éjszakára nem tartod magad mellett a babát, akkor elég szokott lenni.

A krémet megkeresem.

14. sz.agi
2009. febr. 20. 16:30

Elolvastam a szülésed történrtét,s megértem,hogy el voltál/vagy keseredve a császár miatt.De nem te tehetsz róla,majd a következő sima szülés lesz .Hidd el.Én sem szeretnék császárral szülni,de ha sajnos így alakulna,nem sokat tehetek ellene,mint ahogy te se tehettél róla.Szép nagyon a kisfiad neve és szép nagy baba volt.

Mikorra tervezitek a következő babát?

13. sz.agi (válaszként erre: 12. - Eperlevél)
2009. febr. 20. 16:10

Köszi.

A nagy részét amint látom (baba-mama kelengye)már bepakoltam,de jó hogy írtad a sterilizáló folyadékot,mert azt nem pakoltam be(Baján adnak,így úgy gondoltam,hogy talán Szekszárdon is)De akkor viszek.

A bunkó csecsemősöket mát hallottam,de azt hiszem majd megoldom valahogy.

Sajnos most látogatási tilalom van a korházba.Ez ami a legjobban aggaszt.A jó oldala,hogy nem fognak a rokonok állandóan bemászkálni,de a rossz viszont,hogy sajnos a férjem sem jöhet majd be.

Bár azt már megtudtam,hogy a szülésre bejöhet a zárlat alatt is.

Ha még valami fontos eszedbe jut,akkor légyszi írd meg.

Ha mindem ok,akkor hány nap múlva engednek haza?

Bár félek tőle,hogy mi be fogunk sárgulni,(Én Rh- vagyok a férjem meg RH+)így tovább élvezzük majd a korház vendégszeretetét.

2009. febr. 20. 14:25

Hát sajna eléggé rossz állapotban van a szülészet, de a szobák azok elég jók, főleg a babás szobák- a nagyobb részük ilyen. Szülőszobán meg fogják kérdezni milyenbe szeretnél menni-rooming in vagy sima. A babás szobákban ha azt szeretnéd, állandóan veled lehet a baba, de éjszakára be is adhatod.:) Ez elég viccesen hangzik. Én 2 ágyasban voltam, ott jó volt az ágy is meg minden. Azt hiszem egy 3 ágyas van, ott régi ágyak voltak. Rooming in-ben van fürdőkád a babának, öltöztető, némelyik szobában mérleg, mert minden etetés előtt és után mérned kell. Kis kerekes vaságy a babának. Fürdők sajna csak a folyosón vannak, de nemrég lettek felújítva.

A szülőszobán szülés után-amennyiben sima szülésed volt 2 órát kell még eltölteni miután összeraktak :), megfigyelésen. De a folyosóra is kitolnak, ha a pároddal akarsz lenni, mert bent már nem lehettek együtt. Folyamatosan javulnak egyébként a viszonyok, szülőszobát is fel akarják újítani, csak hát ez elég nehéz ügy. Kell helyette másik.


Császárnál más a helyzet. 1 teljes napot legalább el kell tölteni a posztoperatív szobában, ez általában 2 éjszaka, egy teljes nap, plusz még attól függ ugye mikor volt a műtét, és délelőtt szoktak szobára lerakni. Ide 3 óránként hordják szoptatni a babát.


A baba-mama kelengyére gondolsz? Mellszívó, sterilizáló folyadék, tál amibe beleférnek a mellszívó darabjai (2 l-es legyen legalább). A pici kap pelenkát, napi 5-öt azt hiszem, ruhát is kap, mert rooming in ben nincsenek pólyában, de vihetsz neki te is ruhát(+hazahozós cucc), plusz pelenkát. Van minden ami a pici ápolásához kell. megmutatják hogy kell fürdetni, pelenkázni,a köldökcsonkot ápolni. Ha problémád van a szoptatással kérésre segítenek. (általában, de van egy két bunkó csecsemős)

Kapsz egy csomag betétet is (egy éve legalábbis volt), jó ha hálós bugyit veszel, kisnadrág szerűt, mert az császár esetén is jó. Tisztálkodó cuccok, 2 törölköző, köntös, hálóing vagy pizsama amiben tudsz szoptatni(2 is lehet). Saját tapasztalatból mondom, hogy szoptatós melltartót használj az elejétől, mert az erősen igénybevett mellbimbón a ruha dörzsölése csak ront, főleg ha a kórháziban maradsz. Melltartóbetét ha beindul a tej. Mellápoló krém. (megkeresem és leírom a nevét ami nekem nagyon bevált) egy fürdő + egy sima papucs. Plusz gondold végig mire lehet még szükséged!

11. sz.agi
2009. febr. 20. 12:50

Eperlevél,

Azt már láttam,hogy a szülészeti előkészítő le van pukkanva,de tiszta.

A szobák milyenek,velem lehet a babám?Hány ágyas szobák vannak?A fürdök a szobákban milyenek?

Mit kell vinni?Ha van kedved és időd légyszi írj egy -két dologról,amit fonntosnak tartasz.Köszi.

2009. febr. 20. 12:35

Ja, Kőszegi is rendes nagyon.

Kovácsnál szültem. Én orvosban még ennyire nem bíztam mint benne.

Vannak problémás szülésznők Szekszárdon, de a többség normális. Nagyon jó lenne ha lehetne szülésznőt is választani. Ha problémamentes a szülés akkor az munka oroszlánrészét ők végzik és hát nagyon sokat tud segíteni.

9. sz.agi (válaszként erre: 8. - Eperlevél)
2009. febr. 20. 12:05

Nem is kicsit elfoglalt ,rengeteg kismamája van.De az aszisztense szerint lételeme a pörgés,anélkül nem is érezné jól magát.A Kőszegivel dolgoznak össze,ha valamelyikük nyaral vagy konferencián van.Már hozzá is volt szerencsém,ő is szimpatikus.

Neked ki volt a dokid?

Én bajai vagyok,így a védőnőhöz ide járok,volt,hogy itt kellett valami vizsgálatot elvégezni,mert Szekszárdon azon a héten nincs olyan vizsgálat.Nekem itt nem annyira szimpatikusak a dokik,mint Szekszárdon.De ahogy a kismamákkal beszélgettem,sokan vannak ezen a véleményen.Igy sokan szülnek Szekszárdon,Szegeden,vagy Pécsen.

8. eperlevél (válaszként erre: 7. - Sz.agi)
2009. febr. 20. 11:52

Ilyenek megtörténnek. Szomorú nagyon és gondolom nehéz feldolgozni,de egy eset alapján nem lehet megítélni egy kórházat.


Bakó jó fej é jó orvos csak kicsit elfoglalt. Bemegy szülő kismamáihoz is.


Jó pár embert ismerek akinek ő az orvosa. Nem nagyon panaszkodnak rá.

7. sz.agi (válaszként erre: 6. - Eperlevél)
2009. febr. 20. 11:21

A Bakó az orvosom,eddig meg vagyok vele elégedve.

Nagyon kedves és figyelmes.Csak jókat hallottam róla eddig,de biztos van akinek meg ő nem szimpatikus.Ő is csak ember...Te mit hallottál róla?

Most olvastam el én is Gica írását,most is itt pityergek.

De ahogy a szavaiból kivettem nem az orvos,hanem a szülésznő hibázott.Borzasztó dolog ami vele történt.Minden tiszteletem az övé,hogy így fel tudta dolgozni.Nem lehetett könnyű.

6. eperlevél (válaszként erre: 3. - Sz.agi)
2009. febr. 20. 10:49

Szóval csak azt akartam írni, hogy ne csak a negatívok érdekeljenek. Az emberek hajlamosak legyinteni ha a szekszárdi szülészetről van szó. Pedig sokat fejlődött. Neked ki az orvosod?

Sokat feküdtem bent, gyakorlatilag mindenkit ismerek.

Ismerek olyat akinek az életét mentették meg a babájával együtt. Ott feküdtem én is akkor. Hihetetlen gyorsan cselekedtek pedig hétvége volt. Percek alatt kivették a babát és az anya és a baba is egészséges maradt.

Nyilván vannak rossz tapasztalatok is, de melyik kórházban nem. Mindenhol követnek el hibákat és az érintetteknek nyilván nagyon fáj az eset. De van úgy, hogy nem csak az ott dolgozók a hibásak...Ilyet is tudok.

5. eperlevél (válaszként erre: 3. - Sz.agi)
2009. febr. 20. 10:38

Szia!


Én lassan egy éve szültem Szekszárdon és csak jót mondhatok az orvosról. Mindent megtettek amit csak tudtak. Volt olyan csecsemős aki bunkó volt, de a legtöbb aranyos és segítőkész. A gyerekágyasokkal sem volt problémám.

4. eperlevél (válaszként erre: 2. - Gica86)
2009. febr. 20. 10:36
Azért ez nem ennyire egyszerű. Nem csak rosszak a tapasztalatok a szekszárdi szülészettel kapcsolatban. És azért van ott jó néhány jó és rendes doki és szülésznő is.
3. sz.agi (válaszként erre: 2. - Gica86)
2009. febr. 20. 00:07
Ha tudsz valamit kérlek írd meg,mert én is kiváncsi lennék rá.Elvileg márc.2 -án szülök szekszárdon.Ki volt a dokid?
2009. febr. 18. 19:46
NO COMMENT!!!
2009. jan. 5. 21:58
Biztos vannak itt olyanok, akiket érdekel a szekszárdi szülészet, ott fognak szülni vagy pozitív/negatív tapasztalataikat megosztanák másokkal. Véleményt mondanának a helyről, orvosokról. Cseréljünk tapasztalatot, segítsük az érdeklődő kismamákat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook