Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szegény szurikáta :( fórum

Szegény szurikáta :( (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
373. trapiti (válaszként erre: 363. - Malacbefőtt)
2018. máj. 22. 09:34
Nyilvanvalo hogy az allatkerti allatok kifutojat, es kulonosen azoket amelyikrol tudott hogy harap, ugy kell kialakitani hogy ne tortenhessen ilyen. Termeszetesen a gyereknek sem kellett volna benyulni, de az allatkert felelossege az allatok es az emberek biztonsagarol gondoskodni. Szerintem nem lehet minden felelosseget a 11 eves gyerekre haritani, mert az allatkertet felnottek terveztek, es ezek szerint nem eleg biztonsagosra. Mast hibaztatni mindig a legkonnyebb.
372. trapiti (válaszként erre: 364. - Loch ness)
2018. máj. 22. 09:12

Mindezt ugy irod, hogy fogalmad sincs rola, hogy mi hogyan tortent az eset utan otthon a szulok es a gyerek kozott. Miert olyan biztos mindenki abban hogy a szulok nem beszeltek ezt at otthon a gyerekkel, hogy az nem kapott otthon valamilyen buntetest, nem volt semmi kovetkezmeny? Te ezt honnet tudod?


Nem mondom hogy politikusoknak, de valakinek igenis meg kellett volna szolalnia, hogy ezt az egesz remalomszeru tamadashullamot amivel a jonep a gyereknek es a szuloknek rontott megfekezze. De nyilvan nem teszi senki, hiszen valahol ez is egy (politikai) cel, megosztani a tarsadalmat, gyuloletet kelteni, egymasnak ugrasztani, es amig egy ilyen ugy van eloterben ahol magukat fenottnek tarto emberek lincselnek virtualisan egy gyereket, szepen eszrevetlenul folyhatnak tovabb ennel sokkal nagyobb bunok....

371. trapiti (válaszként erre: 361. - Loch ness)
2018. máj. 22. 09:06
Hat pedig lehetne, mert ami a neten folyt a gyerek ellen, az siman eleg hogy tonkretegye. Mindamellett hogy egyetertek azzal hogy a szabalyoka be kell tartani, azt gondolom, hogy mindenki hibazik, es a cel nem a megtorlas kellene legyen. Ez nem visz elore. Igazan azt nem ertem, hogy olyanok is akiknek van gyerekuk, bosszut kovetelnek. Azokat akik a palya szelerol tudjak hogyan kell gyereket nevelni, meg megertem, hiszen olyasmirol beszelnek amiben nincsenek benne... Sajnos a magyar egy olyan tarsadalom ahol konnyen megy az itelkezes es nehezen a hibak beismerese es az olyan tipusus kommunikacio amelybol tanulni lehet es ami nem teszi tonkre azt aki egyszer hibazott. Szep lenne ha mindenki olyan hibatlan lenne mint ahogyan itt hirdeti...
370. PöttyösPanka (válaszként erre: 363. - Malacbefőtt)
2018. máj. 22. 09:04
Ha egy 11 éves gyerek takarásból kiszalad az útra, és elüti egy autó, akkor az lesz a hibás, aki nem épített kerítést végig az összes járda mellett, hogy a gyerek fizikailag képtelen legyen megszegni egy olyan szabályt, amit az ő érdekében hoztak? Te azért nem lopsz a boltban, mert nem tudod hova rejteni a szajrét, vagy azért, mert nem szabad? Csak azt nem szabad, amit fizikailag lehetetlenné tesznek? Tudtommal csak a bűnözőket akadályozzák fizikailag szabályok megszegésében, de ők már bizonyították, hogy náluk máshogy nem megy.
369. PöttyösPanka (válaszként erre: 368. - Malacbefőtt)
2018. máj. 22. 08:59
Hol írta, hogy a gyereket jól móresre kell tanítani? Költesz itt hozzá a leírtakhoz.
368. malacbefőtt (válaszként erre: 367. - Loch ness)
2018. máj. 22. 08:54

Ezzel egyetértek. Személy szerint neked a kis világodban egy bűnös létezik, mégpedig a gyerek, akit jól móresre kéne tanítani.

Meglátásom szerint itt kicsit mindenki hibázott. The End

367. loch ness (válaszként erre: 366. - Malacbefőtt)
2018. máj. 22. 08:48
Na itt fejezem be. Látszik, hogy nem tudsz mit érvelni, ezért belemagyarázol valamit, amiről világosan látszik az eddigi hozzászólásaimból, hogy nem úgy gondolom. Így nem érdemes eszmét cserélni.
366. malacbefőtt (válaszként erre: 365. - Loch ness)
2018. máj. 22. 08:40

Nos, ez esetben már nem a gyerek a főbűnös...

Egy használati tárgyat hozol fel példaként? Ezek szerint beismered, hogy az állatkertek használati célból is tartják az állatokat.

365. loch ness (válaszként erre: 363. - Malacbefőtt)
2018. máj. 22. 08:35

Arról tehetett, hogy benyúlt.


Van otthon késes aprítód? Ha a használati utasításban foglaltak ellenére belenyúlsz működés közben, és összevagdalja az ujjadat, azért a gyártó a hibás?

364. loch ness (válaszként erre: 360. - Trapiti)
2018. máj. 22. 08:34

Nem győz meg... Nem igaz, hogy úgy tudom csak túlélni a csalást, korrupciót, stb-t, ha úgy teszek, mintha nem lenne. Mint mindenre, erre is vonatkozik, hogy "az igazság megszabadít". Igenis el tudom rendezni magamban ezt a világot, akármilyen ronda, és békességben élhetek. Nem mondom, hogy máris sikerült, de törekszem rá, és tudom, hogy lehetséges.


Azt meg nem értem, miért kellett volna politikusoknak megszólalniuk ebben az ügyben. A gyerekkel kellett volna beszélni, határozottan, számonkérve, magyarázva, érzékenyítve, de mindenképpen szeretettel. A szeretet viszont nem mindig simogatás és nem felmentés, hanem az, ami hosszú távon jót tesz a gyereknek. És nem tudom, pont ezt megkapta-e az arra illetékesektől. A többi nem számít, bár engem megdöbbent a lincselők és a kritika nélküli felmentést követelők nagy tábora.

2018. máj. 22. 08:34
Csak hajtják a maguk hülyeségeit, csak hajtják... Kérdezem azért, még ha kezd unalmassá válni a téma,hogy arról is a gyerek tehet, hogy be tudott nyúlni az állathoz? :D
362. loch ness (válaszként erre: 359. - Mignon11)
2018. máj. 22. 08:29
Te viszont elvileg felnőtt vagy :(
361. loch ness (válaszként erre: 358. - Csontsovány)
2018. máj. 22. 08:28

Nem ráztam volna le, mert nem nyúltam volna be, ha egyszer tilos. Az, hogy benyúlt, nem ösztönös cselekvés volt, hanem akaratlagos, a tiltás ellenére. És igen, én is voltam gyerek, és ha piciként nem is mindig értettem, hogy szót kell fogadni, 10 éves korom után azért már mindenképpen...


És szerintem nem az a feladatunk, hogy azon gondolkodjunk, mit élt át a gyerek, hanem hogy ő gondolkodjon el azon, mit éltek át őmiatta nagyon sokan.


Szóval bocsáss meg, de nem fogom a könnyeimet törölgeti miatta.

360. trapiti
2018. máj. 22. 07:22
359. mignon11 (válaszként erre: 22. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 22. 06:14
Gyerek! Nem felnőtt!
2018. máj. 22. 01:19
Belegondoltatok mit elhetett at az a kisfiu,hogy egy osztonos cselekves utan ...mindenki lerazta volna azt a kis allatot.sajnal a szurikatat is.meg azt a kisfiut is ....
357. Zizisicc (válaszként erre: 355. - Unom)
2018. máj. 22. 00:08
Én sem. :o))
356. andi6020 (válaszként erre: 344. - Loch ness)
2018. máj. 21. 22:29
Medve anyám...
355. unom (válaszként erre: 323. - Zizisicc)
2018. máj. 21. 21:58
Én nem keverem az állatokat az emberekkel.
354. PöttyösPanka (válaszként erre: 347. - Malacbefőtt)
2018. máj. 21. 20:45
Persze, mert itt senki sem normális, csak te vagy helikopter. Bár azt elárulhatnád, hogy itt ki és mivel akart rosszat bárkinek is, vagy ki akarta bárki fejét?
353. PöttyösPanka (válaszként erre: 350. - Loch ness)
2018. máj. 21. 20:43
Pontosan, és aki ezt nem látja, az vagy nagyon naiv, és csukott szemmel jár a világban, vagy ilyen álszent.
352. PöttyösPanka (válaszként erre: 345. - Malacbefőtt)
2018. máj. 21. 20:39
Akkor te sem valósítod meg. Én meg ugyanannyira valósítom meg, mint te. És mivel senki fejét nem követeltem, ezek szerint engedélyezed nekem, hogy anélkül egyem meg holnap rántott csirkét, hogy álszentnek érezném magam.
2018. máj. 21. 19:57
Szóval kategorizálás az is, hogy csirkét eszünk, kutyát nem, de nem hinném, hogy ezzel bármi gond lenne. Sőt.
350. loch ness (válaszként erre: 347. - Malacbefőtt)
2018. máj. 21. 19:55

Hát, ha úgy látod, hogy süt rólam a rosszakarat, akkor a te szemeddel van a hiba... Sosem szoktam rosszakaratból írni.


Igenis kategorizálni kell az állatokat, úgy normális. Van, amit az ember a húsáért, tejéért tart, van, amit a munkájáért, van, amit főleg barátnak (pl. kutya), de azért igénybe veszi egy-egy képességét. Van, amit sz ökoszisztéma megvédése miatt tart állatkertben, vagy épp az emberek tájékoztatására, mint pl. az emlegetett szurikátát. De pl. nálunk teljesen elfogadott, hogy az ember tyúkot eszik, de kutyát nem. Ha megfelelő tisztelettel áll hozzá az ember az állatvilághoz, akkor annyira használja fel a saját céljaira, amennyire etikus. Pont ez a baj mostanában, hogy a reklámok hatására a legtöbb ember többet eszik (sokkal több hűst is), mint szükséges lenne, a rengeteg ruhavásárlás miatt is pusztul ki a természet, állatok, növények egyaránt... A valódi szükségleteinkre kellene összpontosítani, akkor nem lenne ekkora pazarlás, állatok életével is.

349. ab3619a9cd (válaszként erre: 348. - Malacbefőtt)
2018. máj. 21. 19:53
Van, de nem ekkora... Már ne haragudj, de te vagy az aki nem érti a dolgokat!
348. malacbefőtt (válaszként erre: 346. - Ab3619a9cd)
2018. máj. 21. 19:50
Mert nálad pont nincs ;)
347. malacbefőtt (válaszként erre: 344. - Loch ness)
2018. máj. 21. 19:47
Érveltem már eleget, csak nem tudjátok felfogni. Vagy nem akarjátok, mert süt rólatok a rosszakarás. Annak ellenére, hogy próbáljátok magatokat beállítani olyannak amik nem lesztek. ;) Addig nem, amíg a gondolataitok az állat kategórizálásaitokon forog. Ezzel védekezni egyenesen szánalmas.
346. ab3619a9cd (válaszként erre: 345. - Malacbefőtt)
2018. máj. 21. 19:45
Neked komoly gond van a dobozban!
345. malacbefőtt (válaszként erre: 340. - PöttyösPanka)
2018. máj. 21. 19:41

Képzeld el meg. Szeretem az állathúsokat is. A kettő között annyi a különbség, hogy pontosan ezért nincs jogom követelni a gyerek vagy a családja fejét, még ha ő a bűnös akkor sem. ;)

Ti megvalósítjátok?

344. loch ness (válaszként erre: 342. - PöttyösPanka)
2018. máj. 21. 19:40
Szokott ilyen lenni nála. Csak hogy a másik ember bosszankodjon, de érvet azt nem mond.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook