Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szédülés esetén milyen tornagyakorlatokat lehet végezni? fórum

Szédülés esetén milyen tornagyakorlatokat lehet végezni? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 23. 15:08
Előfordult, h hosszabb ideig tünetmentes voltam, ilyenkor elmentem tornázni, rá 1 vagy 2 napra újra előjött a szédülés. Annyira kellemetlen, aki nincs benne az nem is tudja, hogy ez mivel jár. Ha az emberen egyszer előjön, onnantól kezdve bármikor kirtelen kialakulhat újra a szédülés.
10. 2c6a8156bc (válaszként erre: 4. - Szeptember1979)
2010. febr. 23. 14:31

Én is kb 1 hetet végigszédűltem!

Cukorra utaltak a jelek,de semmi probléma nincs vele!

Kivizsgáltak és semmit nem találtak.

Nekem is azt mondták,hogy a stressz miatt van!

2010. febr. 23. 14:23
Sajna ez olyan betegség ami igazából mindenkinek más! Nekem a nyaki gerinc miatt van!Pesten van egy szédülésklinika ahol kivizsgálnak!De biztos nem tb alapon!!
8. 021a029148 (válaszként erre: 7. - Szeptember1979)
2010. febr. 23. 14:14

Dehogy tűnsz idétlennek! Azért kérdezem, mert a barátom ugyanígy van, illetve volt. Forgó jellegű szédülése volt, ami hányással és szemtekerezgéssel járt. Kivizsgálták, szintén nem találtak semmit, de Betaserc-et kapott ő is. Már nem szedi, mert semmit sem használt. Kapott antidepiket is, de (hála Istennek) azt is abbahagyta egy jó idő után, mert ő is belátta, hogy semmi ilyen jellegű problémája nincs, és nem akart függővé válni.

Különben mondtak olyat is, hogy lehet, hogy egy korábbi vírusfertőzés szövődménye, ami a belső fület érinthette.

Neki is kiszámíthatatlanul jött, többször be vitték be kórházba, amikor pl. az utcán kapta el.


Lényeg, hogy szerencsére már jó régen volt ilyen panasza, remélem nem is lesz soha!

Amióta jól van, azóta ő simán tud pl. kocogni, teniszezni, kirándulni stb., magyarul próbál úgy élni, mint előtte. Arra már felkészült ő is, én is, hogy ha rohamszerűen jönne a szédülés, akkor lefekszik a földre, ahol van, és hívunk orvost. Ennyit tudunk tenni.

Ennek a vérnyomáshoz nem hiszem, hogy sok köze volna, inkább azt figyeltük meg, hogy a folyadékháztartás felborulása kiválthatja a forgó szédülését. Pl. nyáron, amikor kijön a parlagfű-allergiája, és begyulladnak az orrmelléküregei, légútjai, és tiszta nátha az egész feje, akkor sokkal hajlamosabb rá.

7. Szeptember1979 (válaszként erre: 5. - 2934fa17dd)
2010. febr. 23. 13:54
Meg mondanám , ha tudnám, de sajnos én sem tudom, hogy mi okozza, voltam kórházban is, de nem mondtak semmi konkrétat. A 8 nap alatt 1 db vizsgálatra vittek el, aminek nem mondták meg az eredményét. Többször mentem az akkori kezelőorvosomhoz, de nem mondott soha semmi konkrétat ő sem, hiába kérdeztem.Betaserc tablettát írtak fel. Már régóta szedem. Többször is visszamentem a háziorvoshoz és a fül-orr-gégészetre is, ahol kórházi kezelés alatt álltam. Jeleztem, hogy a gyógyszer szedése mellett is előjönnek a tünetek. A reakció annyi volt, hogy szedjem tovább és biztos jobb lesz. A szédülésem egyik percről a másikra jön és forgó jellegű. Ha lefelé nézek, szinte előre bukik a fejem. Bocsi, ha idétlennek tűnök, de tényleg nem tudom mitől van.
6. 021a029148 (válaszként erre: 4. - Szeptember1979)
2010. febr. 23. 13:30
És milyen jellegű szédülésed van?
5. 2934fa17dd (válaszként erre: 4. - Szeptember1979)
2010. febr. 23. 13:29

Most nem azért az egy húszért de ha nem akarod megmondani hogy mi miatt van akkor nem tudunk segiteni!!

Én szintén szédülős vagyok!Én a nyaki merevség miatt szédülök és ami fejkörzés jobbra balra fel le mozdulatok nagyon zavarnak!

Szédülés lehet:magas alacsony vérnyomás ,nyaki gerinc problémák,fülbetegség,sterssz miatt!Vizsgáltasd ki magad mert még fiatal vagy,és megkeseriti az életed a szédülés úgy ahogy neked!!

2010. febr. 23. 13:24
A kezdetekor kaptam gyógyszeres kezelést, de nem igazán tudták megmondani, hogy mi miatt. Természetesen a stresszre fogták.
3. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Szeptember1979)
2010. febr. 23. 11:59
Kiderült a szédülésed eredete? Mert nem mindegy, mi okozza. Ha pl. vérnyomásingadozás vagy fülbetegség, esetleg bérmi ér eredetű dolog, nem mindegy milyen mozgásformát lehet csinálni.
2010. febr. 23. 11:59
Mi az oka hogy ennyire szédülsz?
2010. febr. 23. 11:56

Sziasztok!


2007. óta szédüléses panaszaim vannak. Régebben sportoltam (aerobic, stepaerobic), de ez a szédülés miatt már nem megy. Valaki tudna abban segíteni, h milyen gyakorlatsorokat, vagy sportot lehetne otthon végezni erre a "problémára". Nagyon hiányzik a mozgás, de sajna a szédülés miatt már semmit sem merek csinálni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook