Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A leghatásosabb tornagyakorlatok fenékre, hasra, combra fórum

A leghatásosabb tornagyakorlatok fenékre, hasra, combra (beszélgetős fórum)


1 2
2010. aug. 17. 07:05
Akihez én járok minden télen tornára ő azt mondta,hogy akkor hatásosak a gyakorlatok, ha mindig kicsit emeled az "adagot".Persze nem napnta hanem mondjuk hetente néhánnyal többet csinálsz meg alkalmanként...
2009. szept. 19. 21:24

Sziasztok!

Szerintetek,ha napi 50-et csinálok egy mozdulatból,ami a combot edzi,az mennyi idő alatt fejti ki hatását?

A combom kicsivel erősebb,mint szeretném,de nem vészes.És persze feszesebb is lehetne.Tapasztalatok?Vélemény?

2009. aug. 6. 20:41

sziasztok

én callanetics-ezem és néhány hét alatt kb. 5 cm ment le ezekről a testtájakról..sztem próbáld ki. nem fogsz csalódni benne:)

44. dorcsu
2009. júl. 8. 11:45
Sziasztok!Tanácsot szeretnék kérni!14 évesen lefogytam 18 kg Norbi duci tréninget csináltam minden nap.Azóta Folyamatosan vigyáznom kell kell az alakomra.Bár mivel azóta változtam nőttem is azért kb 10-15kg vissza is jött.Tavaly fehérje diétát csináltam (csirkemell, tojás, saláta és egy kis sport)ezzel sikerült leadnom 8 kg. Most hogy jön a nyár a téli felrakódott zsírt szeretném eltüntetni vagy legalább a tavaly nyári alakomat visszaszerezni.kb 3 -4 hete elkezdtem megint a csirkemell diétát és a norbi duci tréninget és mellette néha Leg magic és 2 napja már szobabicikli is.A probléma az hogy 4 hét alatt csak 2 kg sikerült leadnom.Ezt eléggé elkeserítőnek tartom mert lemondok a finm falatokról és heti 5x sportolok is és kb 0 eredménnyel.Kb már 5 kg kellet volna lemenni heti 1 kg normálisnak tartok.A 2kg meg ha abbahagyom a diétát 1 nap alatt visszajönne.Nagyon elkeseredtem már azon gondolkozom hogy orvoshoz kéne fordulni.Kora tavasszal is elkezdtem diétázni de akkor se tudtam fogyni:(Valaki tudna tanácsot adni??
2009. jún. 1. 12:28
Ibuska, milyen egyre gondoltunk az első mondatunkkal:) Mindenkinek sok sikert!!!
2009. jún. 1. 12:26

Sziasztok!

Én most elkezdtem a futást és a leg magic-et.

Remélem lesz látható eredmény és nem fogok plusz centiket felszedni :S

41. ibuska1990 (válaszként erre: 38. - Zola8787)
2009. jún. 1. 12:25
Szia! Gratulálok az eddigi fogyásodoz. Sztem a futás a legjobb amit tehetsz. Melette pedig végezz alakformáló tornákat. Rékának minden dvd-jén van külön comb és popsi formálás, de Norbi Duci Tréning 2-n is comb és farizom erősítő gyakorlatok vannak.
40. Nívea
2009. jún. 1. 12:19
Szerintem jó a futás, ajánlom mellé még a görkorizást és a biciklizés. Minden ami apró és gyors mozgás, az elvileg zsírt éget. Így lehet lábemelés, guggolás, stb...
2009. jún. 1. 12:17
Szia! Gratulálok az eddigi fogyásodhoz. Sajnos azokról a helyekről megy le a legnehezebben. Norbinak és Rékának vannak jó dvd-i(tescoban kaphatók), amik ezeket a területeket is szépen formálják. Én is most kezdem majd el a tornát hamarosan, rem. lesz hatása.
2009. jún. 1. 12:10

Sziasztok! Elkezdtem 1 diétát, mellyel 13 kilót fogytam. A felsőtestemmel semmi probléma, de a combjaimon és a fenekemen még van felesleg.

Milyen mozgással próbálkozzak, amivel onnan is lemennek a feleslegek? Rendszereken kondizom, futok. Előre is köszönöm :)

2009. ápr. 6. 15:06

1-2 link ahol tornagyakorlatokat nézhettek meg videón.


[link]


[link]


Illetve néhány leírás:


[link]


[link]


És egy kis érdekesség:


[link]

2009. jan. 29. 16:13

Szisaztok!

Légysziíves segítsetek nekem..nem tudtok hatásos módszert fenékre illetve a fenék alatti részre?Nagyon kellene..egyszerűen nem tudom "leküzdeni"

Egyébkén én ajánlom mindekninek:MINDEN este megcsinálsz 100 felülést(az első 2 nap csak 60-at),aztán más gyakorlatok.1 hónap alatt jelentős a változás!Persze mellette azért keveset is kell enni.

DE léygszíves segítsetek!!

35. ba80 (válaszként erre: 25. - 5aa90c5d3b)
2008. márc. 17. 19:27
és melyek ezek a gyakorlatok???
2008. márc. 3. 12:25

Szerintem leghatásosabb fenékre és combra: kitörés,guggolás, hajlított alkartámaszban lábtolások fel és oldalra, közben aprókat rugózva.

Hasra meg a szokásos hasizomgyakorlatok,és ezek mellett kardio mozgás!

33. 5aa90c5d3b (válaszként erre: 30. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 15. 08:39
mindenképpen utánanézek mert érdekel a dolog :)
2007. aug. 14. 15:39

Egyébként beírtam a keresőbe (mert most jutott eszembe) a medicin rollert, és a Hungaropharma honlapján találtam egy majdnem olyat, mint a miénk, ha meg akarod nézni. Végülis az sem veszélyes, csak meg szokni, és én inkább a férfiaknak ajánlom, nehéz "kifeküdni" vele, de azért ha rendszeresen csinálod, észreveszed, napról-napra egyre jobban ki tudod nyújtani a karod, ahogy izmosodik a hasad.

Nőkenk inkább azt, amit a Jyskben láttam. Olyan a nagynénémnek van, és tök könnyű használni, de nem is fárszt le úgy.

31. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 30. - 031d5c7fc0)
2007. aug. 14. 15:29
bocs, nem nagyobb, mint a talicskakerék, most rolleroztunk a lányommal, az volt előttem.
30. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 27. - 5aa90c5d3b)
2007. aug. 14. 15:28

Biztos láttál már ilyet, csak nem tudtad, hogy így hívják.

Kb: Képzelj el egy talicskakereket, csak nagyobban.

Tehát van a kerék, két oldalán pedig kiáll a fogantyú, ezt kell megfognod (a házilag készített így néz ki).

Majd letérdelsz egy puha párnára, megfogod ezt a 2 fogantyút, és amennyire tudod, "előrehasalsz" nyújtott kézzel, természetesen a hasad nem érhet a földre.

Nekem még sosem sikerült teljesen "kihasalnom", de nem is csináltam ezt olyan elszántan, és a bolti rollerrel sokkal könnyebb dolgozni, mint a párom által készítettel.

Amikor először került a kezembe a férjem m.rollere, amit ő készített, elég vicces voltam, kinyújtottam előre a kezem, majd amikor visszahúztam magam, a jobb combom alatt kigurult a roller jobbra, és jól pofára estem.

Ez a bolti rollerrel nem fordulhat elő, biztonságos, van rajta valami fékrendszer.

Legutóbb a Jyskben láttam 3000-3500 ft-ért, de bármelyik sportboltban -gondolom- van.

Első alkalommal csináltam 3-4-et, csak kipróbáltam, és én a tehén másnap alig bírtam felkelni, olyan izomlázam volt a hasamban, meg is lepődtem, hogy ennyitől?

29. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 28. - Pokocska)
2007. aug. 14. 15:13

Ezt a kitörést meg még én nem hallottam?

Az mi?

28. pokocska (válaszként erre: 23. - 8da8a563b7)
2007. aug. 14. 12:45
és akkor kitörés és guggolás helyett mit lehetne csinálni?
2007. aug. 14. 11:27
medicin roller-mi ez? Még nem hallottam róla de érdekel!
2007. aug. 12. 08:18

Fenékre: "kutyapisilő póz. Négykézlábra ereszkedsz, majd felemeled az egyik lábad úgy, hogy az a másik lábaddal, ill. a törzseddel derékszöget zárjon be. A combod pedig az alsó lábszáraddal (ez a kutyapisilő póz). Apró ívekben emelgeted a lábad!

Fenékre, hasra, combra: Vegyél egy medicin rollert, nem drága és iszonyatosan erősít, anélkül, hogy megterhelő lenne.

25. 5aa90c5d3b (válaszként erre: 24. - Csak En)
2007. aug. 8. 12:01

A has többféle izomból áll, tehát ha a hasadat akarod dolgoztatni akkor kell a felső-alsó-ferde stb hasizomra is szánni időt:)

Én a Béres Alexandra DVD-jére szoktam tornázni és azon jó gyakorlatok vannak, mindenre.

Érdemes kipróbálni.

2007. júl. 24. 19:01
Elég vékony vagyok, de mégis van egy elég méretes pocim. Felülés nem segít. Egyébb tanácsot várnék. Köszönöm előre is ...
23. 8da8a563b7 (válaszként erre: 2. - Reni79)
2007. máj. 30. 08:47
kitöréssel vigyázni kell. erősíti a combokat és teszi tönkre a térdeket. ugyanúgy mint a guggolásból felállás.
22. 8da8a563b7 (válaszként erre: 5. - 86f6330caf)
2007. ápr. 26. 07:26
fekvőtámasz segít. széles fekvőtámasz, kézfej kifelő néz. ha bírod, kezd 4*10. hetente emeld a mennyiséget.
21. 8da8a563b7 (válaszként erre: 4. - Mókica)
2007. ápr. 26. 07:24
és jó a sima labda is a 2 boka közé szorítva.
2007. ápr. 2. 18:15

Sziasztok!


Köszönöm a tanácsokat.

Megvettem a könyvet, de azóta is ott porosodik a könyvespolcomon....

A könyv nagyon jó dolgokat ír le, csak azt felejtették el közölni az onlin könyvesboltban, hogy piszok sok eszközt kell hozzá megvenni.


Pici Lulu- igazad van, tényleg nem lehet csak 1 részét megmozgaini az embernek és oda koncentrálni a fogyókúrát. Annó mikor írtam az első hozzászólásomat kicsit kétségbe voltam esve, mert nem volt látványos a fogyásom, annak ellenére, hogy rendszeresen járjam jazz balatt órákra. Végül is a hozzászólás megírása óta látványossan fogytam.


Számomra 1 titok létezik, amit megtanultam egy életre, ha el akarok érni valamit is a fogyókúrám terén. Ez pedig a következő:

Több energiát égess el mozgással, mint amennyit beviszel!


Ehhez persze az is hozzá tartozik, hogy heti 4X 1,5-2 órát balattozom és este 6 után már nem eszem semmit és inni is csak ásványvizet iszom.

Az este 6-ig evés csak az első héten okoz gondot, én fokozatosan vezettem ezt be. Ha nagyon éhes voltam ittam tejet vagy ettem natur joghurtot vagy kefirt, de az első hét után már erre nem volt szükség.

Remélem nyárra meg lesz a hatása.:)


Mindenkinek sok sikert a fogyókúra harcéhoz!!!


Angyalka

19. Pici Lulu (válaszként erre: 13. - Angyalka13)
2007. febr. 12. 15:45

Az én véleményem: Ne olyan gyakorlatot végezz ami csak egy izom csoportodat mozgatja, pl. ne úgy csináld, hogy "na most ezen a héten csak combizmozom, aztán kövi héten meg csak hasazom.." ez nem nagyon hatásos.. végezz olyan edzést ami az egész testedet megmozgatja...pl. 15 percig comb, 15 percig, fenék, 15 percig, has, 15 percig kar.. most mondtam egy példát.. valami ilyesmit! A legrövidebb idő alatt.. hát nem tudom, ez nehezen kivitelezhetőő.. jó munkához idő kell! Én is már nagyon régóta tornázom otthon, edzés-programokra (Béres Alexandra és társai) de nem kockásak a hasizmaim, bár a felső "kockák" látszanak de nem szembetűnőő, és a combizmaim is kirajzolódnak, de ez is kevésbéé!!

Mostanába, pedig nem figyelek oda arra, hogy hogy étkezem és híztam, de ha lefogynék biztosan jobban látszana, hogy tornázok már régóta...

18. Nike (válaszként erre: 16. - B1f7cd8514)
2007. febr. 11. 20:28
45 kilósan könnyű felül virgonckodni, de közel 70 kilóval már nem olyan egyszerű mutatvány:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook