Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szakmába nem vágó munkalehetőség. Avagy: aki mer, az nyer? fórum

Szakmába nem vágó munkalehetőség. Avagy: aki mer, az nyer? (beszélgetős fórum)

1 2
37. Mazsinka (válaszként erre: 36. - Michelle.r)
2013. jan. 14. 15:57

Titkosították. :)


Középiskola a követelmény, annyira nem lehet bonyolult.


Bár, ha nagyon akarom, bármit képes vagyok elrontani. :)

36. michelle.r (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. jan. 11. 13:15

Ha nem tudsz ártani vele, nem okozol senkinek anyagi veszteséget, nincs mit veszítened. Úgy értem, ha felkínáltak egy agysebész vagy pilóta állást, ne vállald el ;)


Ha nem próbálod meg, sosem derül ki. Nagyon sok minden hozzáállás kérdése inkább. A területről elárulsz többet, vagy 50 évre titkosították? :)


Hajrá!

35. Kukacc
2013. jan. 10. 08:06

Szerintem is természetesek az aggályaid, de vágj bele, veszteni valód nincs :)

Lehet, úgy beválik az új melóhely, hogy nem is akarsz többé a szakmádban elhelyezkedni :)

Egy régi kolléganőm gyógytornászként elment dolgozni egy multihoz (irodai munkát végez), de nem a pénz miatt, mert abból van neki bőven, hanem mert ki akarta magát próbálni más területen és mert a multinál karrierépítésre van lehetősége.

Nagyon bejött neki, azt mondja, nem is vágyik vissza.

34. 731e5b9ffb (válaszként erre: 33. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 23:43
Ha jól értessz, onnan már a következő lépcsőfok a beszéd. (Nekem mondjuk fordítva volt, mert a magyar némettanárok valahogy kicsit máshogy beszélnek, mint az igazi németek..)
33. Mazsinka (válaszként erre: 32. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 23:40
Ja, hát én értek elég jól, csak a beszéddel van gondom. Legutóbb volt egy munkahelyem, a felettesem nem volt magyar, de tudott magyarul valamennyire. Úgy beszélgettünk, hogy én mondtam magyarul, ő meg a saját nyelvén, de azért megértettük egymást. Kicsit gáz...
32. 731e5b9ffb (válaszként erre: 30. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 23:36
Akkor ez így nem para. Biztos lesz sok magyar munkatársad is akik segítenek, ha kell. Meg ebbe a nyelv dologba tényleg bele lehet jönni, ha használja az ember.
31. 731e5b9ffb (válaszként erre: 28. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 23:30
Ez a magyarországi tevékenységű osztrák cég interjúja már 4 éve volt kb. Sokat fejlődött a beszédkészségem, amíg ott dolgoztam, aztán kiköltöztünk Németországba egy éve. Mostmár beszélni is viszonylag jól tudok, meg sokkal jobban értem, amit mondanak. De nyilván még mindig nem tökéletes a nyelvtanom, nem jut mindig minden szó az eszembe, olyankor inprovizálok. Nekem kínosabb volt, amikor a MO-on a számtech boltba bementem, konkrétan tudtam, hogy mit akarok (tesóm otthon felírta), aztán a boltos visszakérdezett kétszet, amire persze már nem voltam felkészülve:) Itt nem nézik úgy hülyének az embert, ha valamit nem tud. Meg elkezdem szépen összerakosgatni a mondatot, aztán már a felénél mosolyognak, tudják hogy mit akarok, és már adják is. Szóval nem igazán volt még kommunikációs problémám.
30. Mazsinka (válaszként erre: 29. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 23:22
Mondjuk úgy, hogy külföldön élek. :) A lakosság hetven százaléka magyar, a többi viszont az ország nyelvét beszéli. Konkrétan még nem tudom, melyik részlegre keresnek munkást, az egyiken csak kifiztés, befizetés, ez-az, a másikon több beszéd, de nem azon van a hangsúly.
29. 731e5b9ffb (válaszként erre: 25. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 23:19
Jah szóval te is külföldön élsz és még nem tudod olyan jól a nyelvet. (Azt hittem, hogy olyan a cég, hogy vannak külföldi ügyfelek, akikkel neked kéne kommunikálnod esetleg.) Akkor attól függ mennyire beszélgetős a munka. Mert ha csak iratokat kell rendezni, vagy számítógép előtt üldögélni az nem gáz. Ha egész nap idegenekkel telefonálgatni például az már mondjuk neccesebb lenne..
28. Mazsinka (válaszként erre: 27. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 23:16
És akkor most is csak makogsz, ahogy írod, vagy fejlődtél? Nem kínos, ha beszélni kell, és nem megy úgy, ahogy szeretnéd?
27. 731e5b9ffb (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 23:12
És amúgyis honnan gondolod, hogy a többi jelentkező jobban tudna nálad? Én egy osztrák céghez jelentkeztem még annó párom unszolására, 4 éve nem használtam a nyelvet, tényleg csak makogni tudtam pár mondatot, mégis engem vettek fel, mert a többi jelentkező még roszabb volt, aki meg nem, az úgy remegett, mint a kocsonya. Én meg az esélytelenek nyugalmával mosolyogtam (ha már beszélni nem tudtam), bólogattam, aztán happy end lett.
26. kszb
2013. jan. 9. 23:12
amúgy az egyik ismerősöm teljesen más területen helyezkedett el, mint amiből diplomázott, de pályakezdőként a saját szakmájában azért nem talált munkát, mert mindenhol kértek tőle szakmai tapasztalatot. És mint kiderült, ez alatt nem feltétlenül a saját szakmában eltöltött időt értik a munkáltatók! Számít nekik az is, h dolgoztál-e már....bhol, csak munka legyen!
25. Mazsinka (válaszként erre: 23. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 23:09
Nem tudom, hogy mi az elvárás, hát nyilván az, mivel tudni kell az ország nyelvét, ahol élsz, állami, nem privát területen meg pláne. :S
2013. jan. 9. 23:06
Magyarországon csak papír kell de nem kell érteni semmihez :D nem aggódnék
23. 731e5b9ffb (válaszként erre: 22. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 23:05
Miért? Perfekt az elvárás? Csak mert én Németországban élek, de itt se várják el, hogy perfektül, hibátlan nyelvtannal szólaljak meg (nem is tudnék úgy egyelőre), nagyon segítőkészek, és általában ki szokták találni, hogy mit szeretnék. Amúgy meg szerintem nyelvből mindenki kevesebbre értékeli a tudását a valósnál. Mert az ő fejében megvan, hogy mit nem tud, de akivel beszél az ezt nem hallja, csak amiket jól kimondott.
22. Mazsinka (válaszként erre: 20. - 731e5b9ffb)
2013. jan. 9. 22:59
És ha beszélni kell hozzá egy olyan nyelvet, amit én csak közepesen beszélek? Blamázs...
2013. jan. 9. 22:54
Persze! A szüleim sem a szakmájukban dolgoznak, illetve édesanyám félig-meddig igen, és ha nem lesz nekem sem más, akkor én sem abban fogok. Vágj bele nyugodtan, különben sosem fogod meg tudni, mi lett volna, ha..
20. 731e5b9ffb (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 22:54
Ha a követelmény a középiskola, te már túl is teljesítettél egy egyetemmel:)(még ha más szakma, akkor is)Fő az önbizalom, és a pozitiv hozzáállás:)Ha pedig nem fog beválni, akkor se vagy hátrébb a mostaninál, szóval nem veszíthetsz vele semmit, csak nyerhetsz. Közben persze pályázhatod a szakmabeli állásokat is rendületlenül.
19. kszb (válaszként erre: 14. - Acuko)
2013. jan. 9. 22:50
persze, ez egyértelmű!!!!
18. *Aja* (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 22:43

:)))

Ne értékeld alul magad, menni fog és kész! Ha pedig elakadsz valamiben akkor nem ciki segítséget kérni.

17. Mazsinka (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2013. jan. 9. 22:42
Az ajánlatot azért kaptam, mert a követelmény középsikola, nekem meg egyetemem van, nem vág a témába, de mégis van, és na...ez egy olyan "elrendezett" munkahely, nem olyan, hogy pont engem akarnak, mert nélkülözhetetlenül zseniális vagyok. :D
16. kristo_f (válaszként erre: 1. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 22:39

Azért csak nem véletlen kaptad az ajánlatot!


Végigcsináltam én is a fizikai szakmai unkán át az irodai munka és a programozásig mindent


Bele lehet jönni, pláne ha 'támogat' benne az uj munkahely is, mert kellesz nekik


Vágjál bele!

2013. jan. 9. 22:39
Megpróbálod... vagy megy, vagy nem. De abból is tanulsz valamit!
14. acuko (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. jan. 9. 22:38
de azért a felajánlott lehetőséget használja ki, ha jól jön ki belőle. (anyagilag)
13. Mazsinka (válaszként erre: 12. - Kszb)
2013. jan. 9. 22:37
Dolgoztam már többször is "nem szakmámban", és az önbizalmam mindig kicsit megrendült, hiszen a csalódást magamban nehezen viselem, és ki ne tévedne olyan területen, amin épp botorkál, próbálkozik? Sajnos vannak ilyen dolgaim, és érdekelne, mások hogy hidalják át ezeket? Egyszerűen csak nem veszik fel, belátva, hogy tévedni emberi dolog?
12. kszb (válaszként erre: 7. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 22:34
dehogy is! ezek természetes aggályok! ne aggódj! Ha ilyen szituban van, sztem mindenki kissé úgy érez, mint te! mindenki azon a talajon mozog legbiztosabban, ahol otthon van....
11. Mazsinka (válaszként erre: 10. - *Aja*)
2013. jan. 9. 22:27

"Tesi tanárként pénzügyi területtel is dolgozom, plusz minden más ami egy irodában kell. Hozzáteszem utáltam a számokat. most ott tartom,hogy a tovább képzésemen gondolkozom, hogy még jobb legyek :D"


Majdnem ugyanez. :D

10. *Aja* (válaszként erre: 7. - Mazsinka)
2013. jan. 9. 22:23

Csak pozitívan lehet hozzá állni! Különben az egész semmit sem ér. Ha magunkban nem hiszünk, a főnök, hogy higgyen bennünk :p


Tesi tanárként pénzügyi területtel is dolgozom, plusz minden más ami egy irodában kell. Hozzáteszem utáltam a számokat. most ott tartom,hogy a tovább képzésemen gondolkozom, hogy még jobb legyek :D

2013. jan. 9. 22:23
Csak nyerhetsz, meg kell próbálni, lehet hogy tökéletesen beválsz, ill. beválik neked az új munka
2013. jan. 9. 22:22
Az embernek ki kell lépnie a komfortzónájából, ahhoz, hogy jó dolgok történhessenek vele...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook