Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megélhetés? Munkalehetőség? Szakmák? fórum

Megélhetés? Munkalehetőség? Szakmák? (beszélgetős fórum)

1 2
2012. jún. 28. 17:24

Megélhetés? Munkanélküliség? Szakmák?


Olvasva hozzászólásaitokat, a jelenlegi helyzet, még

rosszabb mint régen. Nagyon átértékelődött, minden,

s nagyon az anyagi felé tolódott.


Eltűntek a határok, munkáltató, beosztottak között.

A szakmák megbecsültsége, és az a tudat, hogy ha

kikerül valaki, szakmájában el tud helyezkedni.

Rossz az oktatás politika. Lehet, hogy ott a magasban

jó eszmék születnek, de a megvalósítása pocsék.

Nem tudom miért kell olyan tanfolyamokat szervezni

amiből már Dunát lehetne rekeszteni, s akik kikerülnek

"egy pár"ember tud csak elhelyezkedni, mert nincs többre

szükség. Akik ezzel foglalkoznak jobban látják, és mégis

mégis ontják a sok átképzéseket, és van akinek már 4-5

tanfolyama van és munkanélkülin van.

Számomra ez olyan mint a gyárakban a szalag, ontja a

termékeket, de se formája, se szépsége, csak mennyisége van.


Sajnos ott látom a problémát, hogy minden szülő a legjobbat

akarván gyermekének, ők választanak szakmát a gyermeknek.

Nyolcadikosként, mert "az a gyerek még nem tudja", olyan pályára

állítják, ahol a gyerek már csak sodródik, mer nem mer kedves

szüleinek ellent mondani. Érettségi után pedig olyan szakmát

ajánl a gyermeknek ami pénzes. Ügyvéd orvos, informatika ami

jelenleg menő. Pedig a gyerek lehet, hogy nem is ment volna

ebben az irányban, mert nem érzi rá magát megfelelőnek.

Lehet, hogy egy jó szakmával, vagy egy magas szintű érettségivel

megelégedett volna, s jó szakember lett volna belőle.


Én azt tenném kötelezővé, hogy a gyerek egy jó szakmát tanulhasson, mert az élet bár merre is sodorja, a szakmájának mindig hasznát fogja venni. Ez lenne az igazi mentő öv!!!!


Nem vagyok fiatal, de a módszerek nem változtak, csak durvábbak lettek.


Én felnőttfejjel tanultam, vég az életemet, saját költségemen.

Szabadságomat és szabadidőmet nem kímélve, mert tanulmányi szabadságot nem adtak.


Nagyon ismerős a téma, a nem meg

felelés céljára.

Volt hogy elmentem kétkezi munkára, hogy a

rezsinket fizetni tudjuk, Az ürügy ugyan az:

"fiatal a csapat, s fiatal munkaerőt keresnek"

"egyértelműen megmondták, nevetve,. hogy nem bírnám a sok lépcsőzést,"

magyarul vén p.....vagyok"

"túlképzett " csak egyszerű munkára keresünk.

volt, hogy azt mondta a munkaügy-is, " csak nem képzeli, hogy

magát veszem fel, mikor itt vannak a szűz munkakönyv-esek.

De elmesélhetném, azt a kis olasz infúziós üzemet, ahova a munkaügyre vártak felvételre. Tudni szerettem volna milyen a hely és a munkásokkal bementem, akkor akartak nagyobb létszámot felvenni, akkor indult az üzem.

Legalább százan várakoztunk, egy órát álltunk,hosszú sorban. A kutya nem nézett ránk, néha egy csoport vezető jött elő, s többen érdeklődtek, mire számíthatnak.??

Hát a hölgy lekezelően, mintha királyi mivolta akadályozta volna, hogy lealacsonyodjon közénk, oda csapva a szavakat, majd elviharzott .

Nekem sem kellett több elmondtam a véleményemet, mit is gondolok az egészről, de tudtam ide, már nem fogok jönni, mert ez nem munkahely a számomra.!!


Először is nem tetszett, hogy megvárattak, nem tetszett, az alkalmazott hangnem,

Olyan "kb. 1,5x1,.5 max 2x2m." fakkos dobozokban , kolompolásra lehetett felállni, enni és WC -re menni. Erről a marha csorda jutott az eszembe,mozgás semmi, csak azt hiszem félóránként, szólt a kolomp. Olyan aceton szag volt, hogy ha tovább kellett volna bent maradni, rosszul lettem volna.

Szóval meg volt a próba, mit kellene csinálni, el jöttem, mert nem akartam ott dolgozni.

Egy hónap múlva, a METRO, lépcsőjénél megállított egy leányzó, aki szintén ott volt, és elmondta, hogy akkor akik jelentkeztek, azok közül már senki nincs ott, minden úgy történt, ahogyan elmondtam. Ezt, csak azért meséltem el, hogy állás keresés kapcsán fel kell vértezni, magatokat, és nem szabad feladni, a akár milyen megaláztatásban lesz része, az embernek. Ez a tiszta valóság.

Olyan is volt, hogy az ember szíve megszakadt, olyan jó hely lett

volna, és sok volt a jelentkező, s nem voltam szerencsés.

Ezeket csak azért írtam le,hogy tanuljatok belőle, hogy nem minden arany ami fénylik. Munkahely- és munkahely között is van különbség. Ritka mikor minden összejön.


Azt tudom nektek tanácsolni, hogy ne essetek kétségbe, (könnyű ezt mondani tudom).

Ha kétkezi munkát is elvégeznétek, csak dolgozhassatok, ne ijedjetek meg tőle,a tapasztalatoknak valamilyen formában hasznát veszitek majd életetek folyamán.


Ahova jelentkeztek, csak annyi anyagot adjatok le, amit nagyon muszáj. pl. ha csak az érettségi bizonyítvány kell, azt, ha nyelvvizsga azt, de vigyázzatok, hogy a környezetetek ne tudja meg , hogy diplomával rendelkeztek, mert ez elő ítélet, és az irigység nagy a munkahelyeken. Manapság meg pláne. Konkurenciának számít, ha valaki okosabb, szebb, jobb, vagy tudása nagy, így a környezete

veszélyesnek ítélheti meg, a környezet.


Ez alatt az idő alatt lehet egy olyan helyet keresni ami már megfelelő lenne, de erről sem tudhat a munka adó, sem munkatárs. Így lesz pénzetek, és s ki tudjátok várni azt a megfelelő állást amit szeretnétek. Ott viszont ne tudják hogy milyen alacsony állást vállaltatok el, ugyan csak az előítélet miatt.


Ezt tudom ajánlani, de a döntés minden helyzetben a tiétek.

Sok szerencsét kívánok mindnyájatoknak, és remélem mielőbb arról írhattok, majd, hogy sikerült valahova elhelyezkednetek, és jól érzitek magatokat. Legyetek ügyesek.


u.i: nekem is jól jött volna egy jó szakma, sokat kihúzhatott volna

a csávából.


üdvözlettel betty

2010. dec. 15. 15:30

Az az igazság, hogy nem kellene ennyi diplomás ember ide, és tényleg vissza kellene adni a szakmunkának a becsületet.

Nekem is van diplomám és felsőfokú Okj-s bizonyítványom, középfokú nyelvvizsgám, mégis már a harmadik kört róvom munkanélküliként. Minden egyes megszerzett papír után reménykedtem, hátha ezzel már könnyebb lesz... nem lett az :(

Eladóként van a legtöbb gyakorlatom, de ahhoz.hogy behívjanak állásinterjúra, le kell tagadnom a diplomámat, különben esélyem sincs.

Persze nem vesznek fel, mert kereskedői végzettségem pont nincs :D Azt kellett volna legelőször megszerezni.

2009. szept. 21. 09:08

Való igaz, amit a kedves hozzászólók elmondanak ezen a fórumon és miért? Az értelmiségiek és az alacsony iskolai végzettésügek között ég és föld a különbség. A társadalom mezejéről igen csak kiszorultak a szakmunkások, pedig rájuk is ugyanolyan szükség van. Az irritál engemet a legjobban a pályaválasztásnál, meg ugy általában van egy meghatározott szakma, ami közül lehet választani és azon kivül semmit. Még mindig nem ébredtek fel nem dolgozhat mindenki irodában.

A képességűnk sem egyforma ezen a téren. Tul magas a mérce, a követelmény igen csak nehéz ennek megfelelni.

Üdvözlettel: Anyuci91

32. vvicus (válaszként erre: 30. - E48ab364a9)
2009. szept. 18. 12:39
Tényleg, látott már valaki csődbe ment kocsmát? :-D
2009. szept. 17. 21:00
a húgom az orvosira jár, és mindent megteszek, hogy segítsek neki, bár ő államilag fin.-ra jár, mert nagyon jól tanul, így is nagyon sokat kell fizetni erre arra
2009. szept. 17. 20:51

Keresett szakma, ma Magyarországon?

Ha van pénzed menj egyetemre, tanulj orvosnak (ha végzel a jobb fizetés reményébe úgyis kimész külföldre), ha nincs pénzed egyetemre tanulj szakmát, pl. vendéglátásba, legyen az felszolgáló, vagy szimpla bolti eladó.

Milliomos biztos nem leszel, de legalább lesz munkád.

Amíg élnek emberek addig járni fognak boltba, a másik alkoholisták is mindig lesznek...

29. vvicus (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2009. szept. 17. 19:51
Volt vegyészmérnöki csoporttársaimnak már mind van tökjó munkahelye, jellemzően a gyakornoki helyükön maradtak. Belőlük bizony hiány van. Munka mellett csinálják a mestert, és még támogatja is a munkahelyük. Engem meg esz a fene, hogy miért nem volt több akaraterőm átvergődni a fizika meg vegyipari géptan vizsgákon. :-) M?indegy, már nem kezdeném újra, ahhoz régen volt, hogy újra belevágjak. De én is állandóan azon töröm a feje, mi a nyavaját kéne tanulni, amit meg is tudok tanulni, és el is lehet vele helyezkedni.
28. vvicus (válaszként erre: 9. - Anda1986)
2009. szept. 17. 19:48
Ezen én is gondolkodom, de már ehhez is diploma kell. Én leállamvizsgáztam már, csak le kéne tennem a középfokút a második nyelvemből is, akkor kézhez kapnám. De közben másik egyetemen is tanulok, a nyelvórák nem olcsók, munkám nincs. Szóval jól kizárják egymást a dolgok. :-S
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Vvicus)
2009. szept. 17. 19:46
Műszaki? Én informatikus is vagyok, de sokáig nem találtam munkát. Én gazdasággal párosítottam, meg angol és német nyelvvizsgával és egyebekkel, de így is otthon voltam közel 2 évig.
26. vvicus (válaszként erre: 1. - Lolka0817)
2009. szept. 17. 19:43
Műszaki és orvosi végzettség. Ezt szajkózzák mindehol. Istenem, de bánom, hogy otthagytam a vegyészmérnökit, már rég jól fizető állásom lenne, ehelyett átnyargaltam a társadalomtudományokba, munkát meg nem találok.
25. e799f80651 (válaszként erre: 23. - A0c1361e44)
2009. szept. 17. 19:17
hát ennek a csajnak csak érettségije van
2009. szept. 17. 19:16

ja és a kis ..., azt is elintézte hogy ne tudjak menni, a központ által meghírdetett angol középfok c-re, ami kell a diplomámhoz

ingyen lenne, de így hogy kiraktak nem mehetek, csak ha regisztrálva lennék, azt meg csak 2 hónap múlva lehet

23. a0c1361e44 (válaszként erre: 20. - E799f80651)
2009. szept. 17. 19:15
Így igaz, nekik azért van munkájuk, mert vannak munkanélküliek is, és ráadásul nagy részének semmivel sem magasabb a végzettsége, csak jó időben, jó helyen volt. Ez nekik már nyugdíjas állás, nagyon biztonságban érzik magukat. És ráadásul néhány annyira sötét, minta a 4 elemije sem lenne meg. És ezzel nem akarom azokat bántani, akik korában ez volt az elvárt iskolázottság!
2009. szept. 17. 19:14
hát ez az én formám ilyen emberekkel akadok össze, szerencsére a férjem nem hasonlít rá
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 19. - E799f80651)
2009. szept. 17. 19:13

Az ilyenek azt hiszik, hogy zsenik?

Egy diploma megszerzéséhez nem kell zsenialítás, pusztán akarat. És attól, hogy van nem lesz senki okosabb csak bizonyos dolgokat mélyebben fog ismerni. Majd ha a nobeldíjat megkapja, akkor tarthatja kicsit magát többnek, de akkor sem sokkal!


Az én férjem szakmunkás, sose jutott eszembe, hogy nem ér annyit mint én, vagy, hogy kevesebbet tud.

2009. szept. 17. 19:13

ja és amit a munkaügyi központba csinálnak, hát


a multkor kihalgattam egy munkaügyis csajt és mondta, hogy: nem tudom, hogy mikor fogynak már el ezek a semmirekellő, dolgozni nem akaró csoze emberutánzatok


na tessék, én szinte beteg vagyok ha mennem kell, de most meg is kaptam a magamét, kirugtak a központból azért mert nem jelentkeztem, mert suliba voltam egész héten, mondom viszek igazolást, de nem fogadta el hanem csak orvosi kellett volna, kérdem de honnan, és kitették a szűrömet.

pedig ha nem lennénk mi munkanélküliek nekik nem is lenne munkájuk

2009. szept. 17. 19:07
a sógornőmnek 5 diplomája van de folyton belém törli a lábát, azért is ment tönkre a házassága mert a férje nem tudta befejezni a föiskolát
2009. szept. 17. 19:06
fodrász, varrónő, de boltba dolgoztam amíg ki nem rúgtak a válság miatt, most naponta viszem az önéletrajzomat, és óvodapedagógusnak tanulok
2009. szept. 17. 19:04
hát nekem ez a tapasztalatom, bejön a csaj a boltba és csak úgy dobálja nekem a pénzt, mintha kutya lennék
16. kylling (válaszként erre: 12. - E799f80651)
2009. szept. 17. 16:55
szerintem nem lenézik a szakmunkásokat, egyszerűen a tisztességes munkának nincs becsülete!! és ha sikerül valahol elhelyezkedni, akkor kizsigerelik az embert, mert éhbérért dolgoztatják, és ja, ha valaki lebetegszik...
15. a0c1361e44 (válaszként erre: 12. - E799f80651)
2009. szept. 17. 16:49

Ez nagyon csúnya!!!!

Sosem tenném!


A szakmunkásoknak akkor jó, ha tudnak vállalkozni, ha van tőkéjük beindítani valamit.

2009. szept. 17. 16:46

Ha jó könyvelő valaki, akkor valóban eltud helyezkedni vele. Főleg ha van egy kis hátszél:)


Nekem van szakmám is. Varrónő is vagyok. Sosem dolgoztam benne, mert minimálbért fizetnek, és a sok olcsó kinai ruha miatt nincs is kereslet rá:)


Áááá, ez nem igaz. Hiába van diplomád, nyelvvizsgád, tapasztalatod, akkor is nehéz elhelyezkedni! Végig csináltam!


Én is dolgoztam étteremben informatikus, közdasz végzettséggel.:)


A logisztika manapság elég keresett...

13. kylling (válaszként erre: 12. - E799f80651)
2009. szept. 17. 16:45
milyen szakmáid vannak és mit tanulsz most?
2009. szept. 17. 16:42

sajnos manapság nagyon lenézik a szakmunkásokat

nekem 2 szakmám van meg érettségim és egyetemre járok

pedig szükség van rájuk/ránk, csak nem fizetnek meg, nem azért tanulok most mert túl sok a pénzem és az időm, hanem azért, hogy végre legyen munkám és fizetésem, de sajnos szerintem akkor sem

11. kylling (válaszként erre: 9. - Anda1986)
2009. szept. 17. 16:37
nézd meg az álláshirdetéseket:min felsőfokú végzettséggel ÉS!! több év szakmai tapasztalattal jól el lehet vele helyezkedni. még...
10. kylling (válaszként erre: 7. - A0c1361e44)
2009. szept. 17. 16:35
Én is hónapok óta nézegetem az iskolákat, tanfolyamokat, de szerintem akik ezt meghirdetik, nem igazán tudják, mi a kerelet-kínálat. vagy már nincs is kereslet, csak kínálat?
2009. szept. 17. 16:34
Én a mélegképes könyvelőn gondolkodom. Szerintetek?
2009. szept. 17. 16:33

Igen sajnos, lassan eljutunk oda, hogy minenki többszörösen diplomás, egy megbízható szakembert pedig nem lehet találni!! Valahogy a józan ész által felállított egyensúly nagyon felborult.

Nekem is van diplomás, nyelvvizsgával rendelkező Takarítónőként dolgozó ismerősöm. :(

2009. szept. 17. 16:31

Sajnos semmi ötletem nincs nekem sem, mert a keresett jól fizető munkakörök már telítettek, a szakmunkások, ha nem vállalkoznak nincsenek megfizetve.

A pályaválasztási könyvben pedig olyan szakmák vannak, amiknek nincs értelme.

6. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Kobagabi)
2009. szept. 17. 16:29

Szimpla szakmunkás????

Ez meg milyen jelző?

Sok diploma?


Nekem is van, meg nyelvvizsgáim is meg egyebek, de eszembe nem jut ilyet mondani.

Ha nem lennének a szimpla szakmunkások...nem lenne házad, ruhád, kajád, stb.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook