Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Párommal külföldi munkalehetőséget keresek, tudtok segíteni? fórum

Párommal külföldi munkalehetőséget keresek, tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)

29. MelisUK (válaszként erre: 27. - Seven of Nine)
2011. nov. 11. 10:46

Be lehet külföldinek is jutni értelmiségi munkára. A legjobb esély akkor van persze, ha helyben végzünk sulit hozzá, akkor kapkodnak az emberért. Külföldi diplomával szinte "csak" orvosnak vesznek fel.

Ahhoz, hogy jó munkája legyen az embernek, csak be kell kerülni egy jó köbe. Ha valahol felvesznek vagy kineveznek egy jó pozícióba, onnantól máshol is alkalmazni fognak hasonló munkakörbe és onnan újra lehet feljebb jutni. De ahhoz, hogy mindez megtörténjen, a magyar ember agyában is át kell, hogy értékelődjenek a dolgok, fel kell venni a helyi ritmust. Nekünk szerencsére mindkettőnknek sikerült. :))) De a magyarok java része nem jut egyről a kettőre. Meg se próbálnak beilleszkedni, kezdve ott, hogy még a nyelvet sem képesek megtanulni... :((( Minap is csődöt mondott egy nagy cég, ahol magyarok is dolgoztak (egy ismerősöm is ott dolgozott), évek óta ott melóztak, pontosabban 7 éve és nem voltak képesek megtanulni angolul. Mikor bementek csoportosan a munkaközvetítő irodába, el is hajtották őket, hogy mit képzelnek magukról, itt vannak évek óta és nem tudnak angolul. Nem segítenek nekik állást találni - érthető is, nem?

28. Seven of Nine (válaszként erre: 25. - E32d76b828)
2011. nov. 10. 14:18
imadom ezt a humort!!!!
27. Seven of Nine (válaszként erre: 21. - B486c9cf7d)
2011. nov. 10. 14:16

igenis Herr General!!!:))


egyebkent azert irtam ugy, hogy HA elkapja a honvagy stb. stb.

Amugy neked meg nem volt ugy, hogy uuu de elegem van az angolokbol, meg a rugalmatlansagukbol, hogy nem tudnak vezetni, hogy az ertelmi szintjuk eleg alacsony, pl. nem tudja hol van torokorszag stb stb? jaj Te en sokszor visitani tudnek


A masik, hat jo, hogy feletek nincs diszkriminacio. Itt ertelmisegi munkara leginkabb csak angolokat vesznek fel en ugy vettem eszre.

Van egy barinom van diplomaja, beszel is angolul, rengeteg helyre jelentkezett , de semmi.

26. a14deb9047 (válaszként erre: 20. - B486c9cf7d)
2011. nov. 10. 12:18
Már aki bírja az ottani klímát (hasonlóan az északi államokhoz; Norvégia, Svédország, stb.). :(
2011. nov. 10. 11:24
örömmel nyugtázom h másnak a begyét is nyomja a butaság...de!csak mértékkel,fontos a mérték
2011. nov. 10. 11:23

Mielőtt nekivágnátok a nagyvilágnak, mindkettőtök angol tudása legyen rendben. Még nagyon jó angol tudással is nehéz munkát találni külföldiként, ha meg még a nyelvet se beszéli valaki, annak az esélye egyenlő a nullával. Persze, évekkel ezelőtt még ki lehetett jönni minimális angol nyelvtudással, de mára annyi a külföldi, hogy olyat nem alkalmaznak, aki nem beszéli a nyelvet.


Attól, hogy van középfokú nyelvvizsgád és úgy érzed, hogy középszinten el tudsz beszélgetni az emberekkel, még nem feltétlenül fogod megérteni őket. Attól függ, melyik városba kerülsz. Olyan nyelvjárásbeli különbségek vannak, hogy még a helyiek se feltétlenül értik meg egymást, ha valaki másik városból származik. Ja, és ha nem értessz valakit és megkéred, hogy lassabban mondja már el, vagy máshogy fejezze már ki magát, akkor ugyanazt ugyanazzal a sebességgel el fogja mondani. Ez az esetek 80%-ára igaz.

Ha valakinek rááll az agya, az viszont könnyen felveszi a ritmust, megérti a különböző dialektusokat, a külföldiek akcentusait is.

23. Adali
2011. nov. 10. 11:18
Szerintem sem jellemzo a diszkriminacio. Itt legalabbis nem. Engem eppugy elfogadnak mint egy magukfajtat, Es en nem pub-ban dolgozom, hanem ertelmisegi munkat vegzek. Tehat nem hiszem, hogy itt annyira diszkriminalnanak, ugyanis minden masodik munkavallalo idegen.
22. Adali (válaszként erre: 13. - Virus2008)
2011. nov. 10. 11:14
Hat, virus, te aztan honnan tudod mi a lejart lemez? Olyan sokfele voltal mar ilyen fiatalon?
21. b486c9cf7d (válaszként erre: 17. - Seven of Nine)
2011. nov. 10. 11:10

A honvagyrol a magad neveben beszelj, nem biztos, hogy o is ugy fogja erezni.

A diszkriminacio pedig nem mindenutt jellemzo.

20. b486c9cf7d (válaszként erre: 15. - Noorah)
2011. nov. 10. 11:06
Szerintem a jelen helyzetben, inkabb Europan kivulre palyazz el, vagy ha mar Eu, akkor oda, ahol nincs Euro. Kanada eleg jol hangzik.
19. b486c9cf7d (válaszként erre: 13. - Virus2008)
2011. nov. 10. 11:04

Te hol elsz?

Ha kozepfokon beszel, miert kellene nyelvtanfolyamon reszt vennie? Bele fog jonni, ha dolgozni kezd.

2011. nov. 10. 11:01
de amugy hajra!!! sok sikert !! nyugodtaabb eletre szamithatsz
17. Seven of Nine (válaszként erre: 15. - Noorah)
2011. nov. 10. 11:00

Kanadahoz baromi szep summat kell felmutatni es creditet meg ausztraliahoz is , raadasul ha elkap a honvagy , amit most meg nem erzel , akkor igen borsos aron fogsz hazajutni es baromi sok ido is. A helyedben amig meg nem tudod , hogy reagalsz arra, hogy hirtelen elkezdesz elni egy idegen orszagban es nincs mese, addig maradnek europaban vhol. Azert ez nem olyan, mint hu de izgi , mint egy nyaralas, az elso idokben rendesen megcincalja az ember lelket.

A kozepfoku angollal majd meglatod mire mesz, tudsz pub-ban dolgozni, bufeben, takaritani stb.

Az a tapasztalatom, h hiaba itt is valsag van , de azert lehet talalni munkat.

Es velemenyem serint elegge divik a diszkriminacio, szoval lehet akarmilyen diplomad, nem szivesen vesznek fel szep, tiszta, nyugis munkara(hacsak nem orvos az ember, mert akkor kapnak rajta) azt is el kell viselni,hogy akarmit csinalsz , Te csak egy kulfoldi leszel itt es mindig is le fognak nezni, ezzel meg kell birkozni

16. Seven of Nine (válaszként erre: 7. - Varga ágica)
2011. nov. 10. 10:53
Ez most vmi vicc? erdely??? szerintem nem akar visszafejlodni senki..
15. Noorah (válaszként erre: 13. - Virus2008)
2011. nov. 10. 10:43

Kanadáról is beszélgettünk már, van is kint ismerős, csak nem olyan vonzó, mint Európa.


nem azt mondtam, hogy középfokú vizsgám van (amúgy az van:) ), hanem hogy középszinten beszélem a nyelvet, ami szerintem simán elég egy csicska munkához, mert jobbat - pláne az elején - úgysem kapnánk. Van olyan, aki nyelvismeret nélkül ment ki, mégis elvolt, hiszen angollal nem is nagyon találkozott, minden munkatársa bevándorló volt. Amúgy naponta levelezek angolokkal üzletelés miatt, azt vettem észre még annyira sem tudnak helyesen írni mint mi, mert felhígult és lerövidült a szókincsük..

14. Noorah (válaszként erre: 12. - Adali)
2011. nov. 10. 10:40
Eleinte bármit...
13. virus2008 (válaszként erre: 1. - Noorah)
2011. nov. 10. 10:27

Hát szerintem max vendéglátóiparban tudnátok elhelyezkedni, párod vmilyen szakmunkás területen még esetleg.


Az a baj hiába van nyelvvizsgád az messze nem elég a mindennapokhoz odakint.Munkához még kevésbé.Nyelvtanfolyam kellene így is.


Én nem ajánlom Angliát, lejárt lemez szerintem,meg

nagyon drága.Már nem is annyira szeretik a bevándorlókat, meg van elég.Talán Írország határeset, meg Skócia.


Ha tényleg le akartok lépni,menjetek Ausztráliába, vagy Kanadába, esetleg Dél-Amerikába.

12. Adali
2011. nov. 10. 10:20
Ez igy van ahogy trefas Piri nenenk irta:) Az elso harom honap mindenhol kemeny, es kell az osszetartas ha ketten mentek. Mit szeretnel csinalni kint? (mi Londonban vagyunk)
2011. nov. 10. 10:18
szóismétlés...áhhhhh öregszem de nagyon!
10. e32d76b828 (válaszként erre: 1. - Noorah)
2011. nov. 10. 10:17

jányom ha jól nyomod azt a nyelvet...bizony mondom +gondolandó...

ztán mihez volna kedved?

mert az első pár hónap kívánja az akaratot és ha abból még borsónyi sincsen...nem tudsz magadnak segíteni

az elhatározás e szempontból...bizonymondom...nagggyon-naggyon kevéske

9. csera (válaszként erre: 7. - Varga ágica)
2011. nov. 10. 09:53
Erdélyben milyen kereseti lehetőség és egyéb juttatások vannak?
2011. nov. 10. 09:33
Köszönöm az eddigi válaszokat! A linkeket megnézem, biztos sok tapasztalatot olvashatok majd. Németország nagyon érdekelne, de félek a nyelvtől, Erdély viszont ki van lőve.. gyakran járunk oda kirándulni, de ha már egy alacsony képzettséget igénylő munkára szorulok, akkor az legyen olyan helyen, ahol fejlődhet az angol nyelvtudásom.
2011. nov. 10. 09:29
Erdélyben tárt karokkal várják a Magyarokat,nekem két házaspár ismerősöm is kint dolgozik,az asszony élelmiszer-áruházban pénztáros az ember saját autóval fuvarozó
2011. nov. 10. 09:21

Sajnos a nyelvtudás sokszor nem ér semmit, kimész és azt se tudod milyen nyelven beszélnek, hiába van nyelvvizsgád. :-D

Egyébként: kulfoldimagyarok .hu

2011. nov. 10. 09:19
Mi Nemetorszagban elünk a csaladommal, irj privit ha erdekel..
2011. nov. 10. 09:16
londonimagyarok.hu??
2011. nov. 10. 09:10
Ja ő 30 éves, én 26 leszek. Iskolai végzettségek gondolom nem fontosok, de neki gimnázium, majd tanfolyamok, most jelenleg tűzoltó, nekem diplomám van, de nem valami nagy jelentőségű sajnos.
2011. nov. 10. 09:09

Számomra a leginkább preferált hely az Egyesült Királyság lenne, főleg Anglia, mert természetellenes módon vonzódok hozzá. Le is nyűgözött szépségével, a történelmét is imádom és csak angolul beszélek (középfokon)! Párom sajnos nem nagyon beszél idegen nyelveket, de muszáj lesz neki…

De mivel ez nem kívánságműsor, jelenleg bármely országra nyitottak vagyunk, ha tudtok/hallottatok valami jó lehetőségről, ahol elindulhatnánk.

2011. nov. 10. 09:09
Párommal külföldi munkalehetőséget keresek, tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook