Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! fórum

Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2021. márc. 31. 08:22
Sziasztok! Nem tudom olvassa e mèg valaki ezt a fórumot de megpróbálkozom vele. Nagyon sokáig szedtem symiciát majd abba hagytam. 5 év után újra el kezdtem szedni, 2 nap után lábfájdalom lépett fel. Elmentem orvoshoz aki azt mondta csak tèrdfájdalom. Nem nyugodtam bele ezért el mentem trombózispanel szűrèse és dopplerre (ekkor màr 1 hete nem szedtem) amik jó eredményt mutattak így azt mondták szedjem nyugodtan. Voltam vérvételen is ott is minden rendbe volt.Újra el kezdtem de megint fáj a lábam és nem tudom mit csináljak. Lehet ez múló mellékhatás mint a hànyinger meg a fejfájás?? Vagy elèg lenne csak gyógyszert vàltsak?
2020. aug. 26. 14:28

Sziasztok!😊

Hatásos megoldás depresszióra, hangulatingadozásra: 5-HTP (100mg)! Szedjétek csajok! Ez egy tök természetes magkivonat, megemeli a szerotonin szinteteket, érezhetően sokkal jobb kedvetek lesz! Csak ajánlani tudom, én ezt szedem Symica mellett, így már barátom sem vakarja annyit a fejét, hogy már megint miért sírok...😅

2020. febr. 9. 09:54
Sziasztok! 18 hónapig szedtem a symiciát. Depresszió, libidó csökkenés, síró görcsök ok nélkül, nem is akartam ki mozdulni.ami elég nehéz egy 33 hónapos gyerek mellett. Csak a napi tevékenységektől ki voltam. Minden idegesített. 9 napja hagytam abba. Mosolygok és nevetek🙂 ami elég pozitív a gyógyszer abba hagyása óta. Nem idegesítem magam kis apróságokon fel. Jó érzés. Azt nem tudom PCO-sként. Jó ötlet vagy sem hogy abba hagytam a szedést. Valakinek ilyen helyzetben volt tapasztalata?
936. borbee
2019. nov. 20. 14:04

Tablettákról a vélemény

[link]

935. borbee
2019. nov. 1. 15:15

sziasztok!

Párom 5 levélnyit beszedett már, és kb azóta, sokat alszik, bármit kérdezek, felemeli a hangját, idegesen válaszol vissza, szerintem a tablettától van. Elötte nem használt rég semmijen tablettát. KApcsulatunknál ott tartunk, hogy már nincs szex, nem kívánja és már a szétválás utján vagyunk. Megamlitettem neki ha nincs szex minek szedi, mert nem akarja a hormon háztartását megbolygatni, és ne beszéljem bele hogy a gyógyszer tehet róla. 38éves, van egy 6 éves gyerekünk, és közös lakás. 2 db tabletta volt még neki a levélen és már pepecselt , barnás folyása volt, és fájt a hasánál. Elment az orvoshoz és megkérdezet mitől lehe és hogy beszedje e az utolsó levéllel. Erre felirta neki symicia mellé a Provera 5mg tablettát, mint hormon kiegészítőt. ha ezek elfogynak , Harmonet fogamzásgátlót irta fel. Lehet a tablettától ilyen a viselkedése? Proverát szedi mellé várható változás? Tudom mindenki szervezete más. De ha a tabletától van várom hogy változás legyen már. Ennyit udvarlok , virágot veszek, megprobálom a vitákat kerülni, nem kérdezni tőle semmit, nehogy felkapja a vizet. Én szeretem őt, de Ő már nem érez semmit. vagy ha érez is nagyon belül van, amit nem tudok kihozni belőle. Szerinte idő kell neki és külön jobb lenne, mert akkor kiderül hogy hiányzok e neki. Gyógyszer óta változott meg szerintem. Ruhámat kimossa, kaját csinál, beszélget velem a napi dolgokról, de közel nem enged magához. mintha egy falat húzott volna. Én probálok változni, de rajta nem látok semmit és Ő nem tud min változni és változtatni. Barátai sincsenek akivel tudna beszélni a problémákról vagy nem is akar, szerinte itthon kell megbeszélni. De ha beszélni akarünk róla Ő nem ebszél, hallgat és mindig időre van szüksége. Párterápiára elöször eljött volna, most meg szerinte nincs értelme. Neki ilyen hangulatba nincs kedve eljönni velem sehova(hátha kimozdulunk az itthoni környezetből akkor ő is kizökken a mindennapos burokból), még ha a gyerek nincs is itthon és ketten vagyunk csak itthon. Akkor is takarit, tornázik, főz, lefekszik pihenni és elment a nap, és ez van minden hétvégén, hétköznap meg a gyerek is itthon. Nem iszok , nem szórom el a pénzt,nem járok bulizni, egyből haza jövök, nincs itthon verekedés. Gyereket elviszi 9kor altatni és reggel ott kell fel ezért szóltam párszór, hogy nem foglalkozik velem, vártam pár napot, aztán hetet. nem lett változás. Aztán felkaptam a vízet , elmondtam hogy ez nem tetszik, és Ő van megsértődve. Azaz nulla libidó. De ha mostanába át is jön éjszaka , a gyerek visszahivja, azaz lehet kipihenni se tudja magát. Ha velem alszik és átjön engedi hogy átkaroljam, de több már nem lehet belőle. Már nem merek hozzászólni nehogy abból is baj legyen. Ez kicsit hosszú lett. bocsi

2019. szept. 25. 10:11

Sziasztok!

Kinek volt lábfájdalma tőle?

Abba hagyta a szedést?

2016. nov. 6. 12:31

Sziasztok!

3 éve autoimmun beteg vagyok és Trexan gyógyszert szedek heti 10 mg-ot. A reumatológusom azt mondta, hogy szedhetek bármilyen fogamzásgátlót.

Symiciát szedek, még csak az első levélnél járok a 15. napon. Viszont nagyon minimális pecsételő vérzésem van.

Szerintetek csökkenti a gyógyszer hatékonyságát a trexan? A betegtájékoztatón nem ír ilyen hatóanyagú gyógyszerről, viszont eléggé félek. Mit gondoltok hat a fogamzásgátló?

932. adel_l
2015. okt. 14. 16:10

Sziasztok! Fél évig szedtem Symiciát és lekopogom, minden rendben volt. A párommal különmentünk, ezért abbahagytam a fogamzásgátló szedését, egy havi adagot nem vettem be, aztán ismét elkezdtem. A betegtàjékoztatóban az áll, ha a gyógyszert a menstruációs ciklus 5. napján kezdem ez szedni, akkor még 7 napig nem vagyok védett a terhesség ellen. A nőgyógyászom annak idejèn viszont azt mondta, egy havi adagot vegyek be és úgy tuti a védettség. Szerintetek, ha 2 heti adagot màr bevettem, akkor védett vagyok a terhességtől?

Előre is köszönöm a választ! :)

2015. aug. 31. 16:15

Sziasztok!

Nagyjából fél éve szedem a Symiciát. Az első levelet amikor elkezdtem, nálam is fellépett a hányinger és rosszullét délutánonként (este szedem), persze elmúlt. A vérzésemmel soha nem is volt gond, most sincs, pontosan megjön, picit érzem előtte azt a jellegzetes görcsölést, de teljesen kibírható.

Viszont amit mostanában érzek, elég kiábrándító, nagyjából 1-másfél hónapja. Régebben teljesen kiegyensúlyozott voltam, soha nem sírtam, mostanában viszont bármin ki tudok borulni, ha a barátom tesz egy megjegyzést bármilyen témában, valahogy az egész oda fajul, hogy én sírok, ő meg nem érti mi bajom. (legjobb, hogy én sem) Mondjuk ahogy olvastam a fórumot, kissé megnyugodtam, hogy nem én őrültem meg, hanem valószínűleg a tabletta hatása:) (hurray) A súlyomat tartom egyébként.

Összességében a tabletta jó, és csak ajánlani tudom, meg mellé egy raklapnyi magneB6-ot és citromfűteát (most ezzel kísérletezem, hátha jobb lesz, vagy legalább placebohatása lesz vagy valami...) Ha valakinek van ötlete a sírőgörcsök és depresszív hangulat elkerüléséhez, kérem írjon:)

Ja igen, a testedzés most szeptembertől újra be lesz iktatva (futés/kondi), remélhetőleg ez is jó módszer lesz a stressz levezetéséhez.

2015. aug. 15. 19:37

Sziasztok!

Én március óta szedem a Symiciát. Az első levélnél többször jelentkezett hányinger, volt amikor kevésbé, volt amikor olyan durván, hogy az éjszaka erre ébredtem. Gondolkodtam, hogy abbahagyom, de úgy voltam vele, hogy még nem szokta meg a szervezetem, tehát bármi lehet. Rá 2 hétre el is múlt. Viszont ezután jött a kedvetlenség, ingerlékenység, amin tényleg nehéz uralkodni. A kezdéstől számítva a következő menstruációig végig barnás folyásom volt. Most, hogy nem sokára a 3.dobozt kezdem az ingerlékenység megmaradt sajnos, amit nehéz kezelni néha, és össze kapunk sokszor a párommal, de ő mellettem van, és tudja, hogy emiatt van. A bőröm pattanásos lett, mondjuk nem olyan durván, el lehet viselni. Hízni híztam, de nem hiszem, hogy ettől. A menstruációk előtt és közben mindig rendkívül hisztis vagyok, ideges, sírógörcsök jönnek rám, mindenért eltudnám sírni magam, viszont kevesebb a vérzés mértéke, aminek nagyon örülök, mert előtte borzasztó volt.

Előnynek sorolhatnám még azt, hogy kívánom a párom, mert sok helyen olvastam, hogy a fog.gátlóktól csökken a vágy. Gondolkodtam, hogy váltsak-e és őszintén a mai napig nem tudom. Félek, hogy a többitől csökken a libidó. Nem tudom. Ötleteket várok, hogy váltsak-e vagy se.. és ha igen, akkor mit javasoltok? Persze olyan írjon, aki szintén tapasztalta ezeket. Ha bármi kérdésetek van írjatok bátran!

2015. máj. 2. 10:12

Sziasztok

Én kértem a dokimat, hogy írjon fel valamit, mert már nem bírtam, hogy mindig rendszertelenül jött meg, fájt a hasam és ha megjött, akkor 6-7 napig tartott....

Ő a Symiciat írta fel. Április 10-én kezdtem a gyógyszer szedését, és szinte égig véreztem. Nem erősen, de mindig megvolt.

Aztán a 20. szemnél éreztem egy éles, szúró fájdalamt. Olyat, ami az Ovulációt jelzi.

Szerintetek, akkor jól működik a tabletta? Rendesen szedem, mindig adott időben, és nem felejtettem el egy szemet sem bevenni. Most vagyok a gyógyszerszünet második napján és még semmi jele.

928. plydia2
2015. márc. 25. 11:19
En a harmadik levelet szedem es mindig nagyon pontosan,tegnap este vettem be a 21 tabletatt,de pentek ota menstrualok,az orvosom azt mondta adjak idot a gyogyszernek,mert gyenge hormontarmu nem tudom mit tegyek varok jovohetig,ha nem megkerkedezem ujra az orvost.varom az velemenyeket
2015. febr. 14. 17:16

Sziasztok!

3 hónapja szedem a Symiciát.Az első hónapban még nem volt semmi mellékhatása de a 2. levél elkezdésekor előjött az egész napos hányinger, étvágytalanság és rosszullét.Előtte Dienille-t szedtem és annál is ez volt de ott már az első szem bevételekor azért javasolta a nőgyógyász a váltást a Symiciára mert az "gyengébb".Másnál is előfordult ez?

926. Era9204
2015. febr. 6. 13:25
Sziasztok!Én 2,5 éve szedtem a Symiciát.Eddig nem volt semmilyen panaszom.Pontosan megjött,nem görcsöltem,volt libidóm.Azonban az utóbbi időben kb 4-6 hónapja észre vette a párom hogy nagyon feszült,ingerlékeny vagyok.Kis apróságokon is felidegesítem magam,pedig én egy nagyon nyugodt személyiség vagyok/voltam tele vidámsággal,jó kedvvel.Kis apróságoknak is tudtam örülni,az utóbbi időben viszont szinte már depressziós lettem.Így elhatároztam hogy abba hagyom a fogamzásgátlót.Az elején nekem is azt mondta a doki hogy ez a leggyengébb hormontartalmú gyógyszer.(Nem volt semmilyen vizsgálat) Viszont akkor döbbentem rá hogy milyen hülyeség volt szedni amikor már majdnem szakítottunk a párommal és ha ő nem szól hogy valami nincsen rendben szerintem észre sem veszem.Azt gondoltam hogy ezt az idegességet a napi stressz okozza.A 0 libidó meg csak a sok meló okozta fáradtság miatt van.2 hete hagytam abba a Symiciát.A belső feszültségem megszűnt. Állítólag 3-4 hónapba telik mire kiürül a szervezetből,de a lépést már megtettem.Arra gondoltam hogy kipróbálom a Pharmatex egyadagos krémet.A tabletát már próbáltam az kicsit csípett.Gyógyszerész ismerősöm ajánlotta a krémet,remélem jó lesz.
2015. jan. 7. 12:10

Sziasztok!

Én most szeretném elkezdeni a Symiciát. Mik a tapasztalatok vele? Elég pattanásos a bőröm, nektek segített? A cici nő tőle? Egyébként, van valaki aki laktózérékeny és symiciat szed? Én azelőtt velgynel próbálkoztam, de mivel abban is volt laktóz a szervezetem nem bírta elviselni. hasmenésem volt, egy hónap alatt majdnem 6kilót fogytam, rettenetesen néztem ki, az arcomon is allergiás reakciók jöttek ki. :/ Valaki esetleg?

924. yanna010 (válaszként erre: 920. - Bubuka93)
2014. nov. 4. 21:04
Szia! Nem tudom mennyire aktuális még a téma nálad, de én is hasonló problémákkal küzdöttem, amíg szedtem a Symiciát. Nálam a depresszió a gyógyszer mellékhatása volt. Rettentően rosszkedvű voltam és gyakran ideges. Az első évben eszembe nem juttott volna, hogy ez emiatt lehet, mivel amúgy nem volt tőle más bajom. Aztán miután abbahagytam, mintha kicseréltek volna. Rosszabb biztos nem lesz utána, ne aggódj. Pár nap és rendbejössz. :)
2014. okt. 16. 07:55
Igen természetesen òvatosak leszünk. De én úgy gondolom hogy mire az elsö levél elfogy addigra védve leszek. Addig meg úgyis védekezünk òvszerrel.
922. bubuka93 (válaszként erre: 921. - Karolyimonika)
2014. okt. 15. 18:58
Szia. Én sokáig szedtem ezt a gyógyszert, többször voltam én is beteg és nekem is az Aktilt írták fel antibiotikumnak(persze 1000mg-osat) , gyengít a fogamzásgátló hatásán, de nekem sosem volt bajom tőle,hogy együtt szedtem, nem kellett kiegészítő fogamzásgátlás. Persze a biztonság kedvéért azért alkalmazhattok szerintem. :) Attól függ mennyi ideje szeded a bogyót. Ha a legeslegelsőt vetted be most pénteken, akkor szerintem vigyázzatok nagyon.Mert még nem vagy védve teljesen. :) Remélem tudtam picit segíteni.
2014. okt. 13. 19:52

Sziasztok! Lehet, hogy már említettétek ezt a témát itt, de sajnos ezt a 920 hozzászólást egyszerűen képtelen vagyok végigolvasni :)

Olyan kérdésben lenne szükségem tanácsra, hogy péntek este kezdtem el szedni a Symiciat, viszont egy megfázásra ma felírták az Aktil nevű antibiotikumot. Természetesen tudom, hogy csökkentheti a hatást, és hogy az antibiotikum szedése alatt és után 1 hétig még kiegészítő védekezés szükséges. Elolvastam a gyógyszer betegtájékoztatóját is, ahol azt írják, hogy ha a 2-5.napon kezdem el szedni, akkor 7 napig még védekezni kell.

Nos, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek ha beszedem az első levelet utána nyugodtan lehetek együtt a barátommal óvszer nélkül is? Addigra lesz elég hatóanyag a szervezetembe?

2014. szept. 23. 11:18
Sziasztok! Én most tervezem abbahagyni a Symiciát, 2,5 éve szedem( párommal 3 éve együtt vagyunk). Először is..én is depresszióval küzdök(azt hiszem ez az amin keresztül megyek éppen) túl sok barátom nincsen akivel ezt megbeszélhetném, de kb 1 éve érzem,hogy a páromat nem kívánom kb semennyire. És most pattant ki a fejünkből(igen ő is tud róla, mivel szeretem-imádom) hogy lehet-e hogy ez a gyógyszer mellékhatása, ami most jött elő,hogy már konkrétan félek,hogy a szex hiánya miatt megy tönkre a kapcsolatunk,bár ő nagyon megértő velem,mivel sokat dolgozom. Tudtok-e valamit tanácsolni, ha csak úgy abbahagyom a gyógyszert,mármint ha végig szedem most a legutolsó levelet? Mennyire durva mellékhatásra számítsak? Már nagyon kétségbe vagyok esve, semminek nem tudok örülni, sosincs jó kedvem, mindenen stresszelek, semmihez nincs kedvem és még a libidóm is zero. Szeretném ha minden a rendes kerékvágásba térne vissza...mindigis egy életvidám pozitív lány voltam, és nemhiszem,hogy 20 évesen ilyennek kéne lennem...kérlek a véleményetekkel segítsetek igy ismeretlenül is kijönni ebből. Minden tanácsnak nagyon örülnék..Köszönöm szépen előre is!!
919. ancs94
2014. szept. 10. 15:35
Sziasztok! Én hétfőn kezdtem el szedni a Symiciát. Idáig csak annyi a problémám hogy mindkét lábszáram elkezdett fájni mintha izomlázam lenne...:-/ aggódok nagyon hogy miért van ez....volt valakinek hasonló amikor elkezdtétek szedni...? Abba kéne hagynom a szedését? :/
918. nikkky (válaszként erre: 917. - Csucsu1988)
2014. aug. 30. 08:08

Szia!

én abbahagytam a gyógyszert 4 hónapja, mert kíváncsi voltam, hogy gyógyszer nélkül is rossz-e a hangulatom és nem kívánom a párom, vagy anélkül minden jó.

Utóbbit tapasztalom. Mióta abbahagytam, sokkal stabilabb vagyok, nem borulok ki apróságokon, sokkal jobban érzem magam.

Azért hagytam abba, hogy kipróbáljam, nélküle "hogy viselkedek". Most gumizunk. Úgy terveztem, hogy talán valamikor ismét elkezdem szedni, de most egyelőre úgy érzem, megérte abbahagyni. Ha még mindig szedném, valószínűleg már szakítottunk volna a párommal a viselkedésem miatt.

Talán egyszer újra elkezdem, de most a gumival való macera eltörpül amellett, hogy végre jókedvű vagyok, nem veszekszünk annyit, nem sírok folyton, és élvezem az együttléteket.

917. csucsu1988 (válaszként erre: 912. - Nikkky)
2014. aug. 27. 11:14

Szia!


Most olvastam a márciusi bejegyzésed, és mintha magamat látnám benne! :) Ugyanúgy 2 éve szedem és kb. 1 éve jött elő a libidó csökkenés és aktusok közben néha egyes pontoknál fájdalmaim vannak, nem tudom hogy a symicia miatt van-e, vagy esetleg cisztám lenne, egy hét múlva kiderül! Szóval a hangulatingadozás és a libidócsökkenés nálam is meg van viszont ezenkívül semmi más bajom nincs vele, szóval nem tudom megéri-e váltani! :/ Te váltottál már azóta? Megkérdezhetem hogy mit szedsz és hogy elmúltak-e a problémáid?

Előre is köszi :)

2014. aug. 15. 22:08

Sziasztok!

Én sajnos nem tudtam szedni a Symiciát, csak egy hónapig, ezért el szeretnék adni 2 havi adagot.

Ár: 3500 Ft

érdeklődni: 0670/ 2902917 (Enyingi Viktória)

szeged környéke, vagy bármilyen más módon :)

2014. jún. 26. 00:46

Sziasztok!


Volt akárki akinek ettől a gyógyszertől lett volna vmi baja? Úgy értem, hogy ilyen mélyvénás trombózis vagy hasonlók, vérrög alakult ki....?

914. Bella9005 (válaszként erre: 911. - Lolle)
2014. máj. 19. 13:14
Szia!! Nekem is volt cisztám, a gyógyszeres kezelés utn, felírta ezt a tabit. Első hónapban volt pecsételés de menstruáció után elmúlt. Most szedtem be a 2. levél 6. szemét, és olyan érzésem van, mint amikor a cisztával diagnosztizált a doki, nem szúr a hasam alja, csak néha megfájdul, ott bal lent...nem görcsölös fájdalom. Elméletileg a tabi "kikapcsolja" a petefészek körüli dolgokat, szóval nem kéne, hogy az legyen...3 hónapig előjöhetnek tünetek tudom, csak kicsit megijedtem most :( megint keressem fel a dokim? vagy várjam meg a kövi menstruációt?
2014. máj. 4. 18:08

Sziasztok!

Én most kezdtem el szedni, van még 3 szem az első levélből. Mellékhatás annyi van nálam, hogy köztes vérzésem lett tőle a 15 szemtől kb. és azóta kicsit görcsölget is a hasam. Azt mondta a doki h első 3 hónapban előfordulhat, és hogy várjam ki. Lindynette-ről váltottam erre. Annál iszonyat migrén tört rám néha + szúrt a mellkasom. Remélem a 2. levélnél csökken ez a köztes vérzéses dolog mert elég lehangoló.

912. nikkky
2014. márc. 6. 09:05

sziasztok!

Symiciát szedek lassan két éve, és sajnos én is depressziós lettem tőle, legalábbis nagyon érzékeny lettem, hangulatingadozásaim vannak, gyakran sírok apróságok miatt is. Az utóbbi fél évben a libidóm is egyre silányabb..

ezért úgy döntöttem, gyógyszert váltok.

Van valaki, aki symiciáról másra váltott, és elmúltak ezek a mellékhatások? Mennyi idő alatt tűnnek el ezek a tünetek? Vagy lehet ezeken valahogy javítani? Olvastam, hogy elég sokan lettek "depressziósak" a gyógyszertől.

Eleinte szerettem a symiciát, mert nem volt semmi mellékhatása, de fél év után elkezdtek előjönni ezek a dolgok.

911. Lolle
2014. febr. 27. 18:18

Sziasztok!


Nekem is ciszta gondok miatt lett felírva! Én nagyon elégedett vagyok vele, nekem semmilyen mellékhatása sincs a gyógyszernek. Kb 1,5 éve szedem folyamatosan.

2014. febr. 24. 07:51
Szóval nem volt semmi vérvétel! :-/
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook