Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! fórum

Symicia fogamzásgátló tapasztalatok?! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. júl. 26. 18:56
sziasztok! nem tudom olvas-e még valaki,de nekem meg olyan kérdésem lenne,hogy mikortól vagyok védve,ha nem a menstruáció napjain kezdem el szedni ezt a gyógyszert? eléggé fel van borulva a hormonháztartásom, volt, hogy hónapokig nem volt meg,aztán megjött,és most megint késik. Ezért kezdem el ismételten ezt a gyógyszert szedni,annak idején nekem teljesen bevált,még fogytam is tőle. Viszont ha nincs mensim,és mondjuk holnap elkezdem,mikortól leszek védve,hogy már ne kelljen kiegészítő védekezést alkalmaznunk? köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 4. 23:34
sziasztok! lenne egy olyan kérdésem hogy a 7 tablettamentes nap után a 8. nap reggel 9 helyett este 7 fele tudtam bevenni a gyógyszert! másnap rendesen bevettem! ugye nem kell kiegészítö védekezést is alkalmaznunk?
877. gomboc7
2013. jún. 5. 20:11

Hát igazán nincs mit. Nem vagyok se orvos, se nagyon tapasztalt. De szerintem az nem jó, ha erősen fáj. Kicsit ha feszül, az nem gáz, de ha a bal oldali fáj, erősen, ahol a szíved is van, akkor szerintem nem jó. ha nincs semmi különös oka annak, hogy szeded, akkor hagyjad. újra lehet ezt kezdeni két hónap múlva is, vagy egy másikkal is meg lehet próbálkozni.

:)

2013. jún. 5. 20:05
rendben van, köszönöm :)
875. gomboc7
2013. jún. 5. 19:57

Szia!


Szerintem hanyagold, ha ehhez kapcsoltad. Nem ér annyit,hogy fájdalmat érezz. Aztán a doki megmondja.

2013. jún. 5. 18:09

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy másfél hónapja szedem a symiciát, de rögtön az első tabletta bevétele után elkezdett fájni a bal mellem, de csak ha levegőt veszek, néha már annyira fáj, hogy a sírógörcs kerülget...

szerintetek mit csináljak? Ma kértem időpontot a nőgyógyásztól, de legkorábban két hét múlva tud fogadni.... bevegye ma a gyógyszert vagy inkább hagyjam abba?

előre is köszönöm a válaszokat

873. _Alice
2013. máj. 26. 19:10

sziasztok! én 6. szemet szedtem be, és semmiféle mellékhatása nincs eddig -remélem ez így is marad-

*mamamaci90, a gyógyszermentes napokon is védve vagy, ha eddig úgy szedted, ahogy az orvosod felírta.

2013. máj. 23. 15:34
sziasztok! lenne egy olyan kérdésem, h a 7 gyógyszermentes napon is védve vagyok vagy használjak kiegészítö védekezést?
2013. máj. 9. 10:17

Sziasztok!!!

Valaki legyen szíves segíteni,Kimaradt 2 /kedd,szerda/ szem gyógyszer,ilyenkor hogy szedjem tovább?

2013. máj. 6. 17:23
Sziasztok.Holnap kellene bevennem a tablettamentes nap utáni első szemet,de a receptet csak pénteken tudom kiváltani,ilyenkor mit tudok tenni???
2013. máj. 6. 10:18

Sziasztok

Nekem vasárnap este 7 körül jött meg és én hétfő este 9 kor kezdtem el szedni a symicia fogamzásgátlót ma este 9 kor veszem be a 8 tablettát és szeretkezhetünk -e bármi védekezés nélkül ma a barátommal azaz gumi nélkül ma veszem be a 8 szem symiciát. Válaszát előre is köszönöm

868. gomboc7
2013. febr. 25. 17:20

Sziasztok!

Ha én holnaptól antibiotikumot kapok, akkor ugye elveszti hatását a tabletta. Meddig kell "vigyázni" antibiotikum szedésekor? Miután letettem az antibiotikumot, máris visszatér a hatása? vagy hogy van ez?

lehet, hogy le van írva a tájékoztatóban, de annyira lusta és beteg vagyok, hogy nincs kedvem megnézni...:(

2013. febr. 20. 12:06
Sziasztok! Én már egy éve nem szedek fogamzásgátló tablettát. Előtte 9 hónapig Symicia-t szedtem. A 9 hónap alatt kb. 99-szer jött elő a felfázásom, de nagyon erősen (véres vizelet). Szinte minden hétvégén az ügyeleten ültem, urológiára jártam, stb. Mire rájöttünk az orvossal, hogy a gyógyszer okozza. Amint abbahagytam a szedését, a felfázás teljesen elmúlt. Egy éve nem voltam felfázva. Ezenkívül a tabletta szedése előtt fürtösen göndör hajam volt, ami 9 hónap alatt szinte teljesen kiegyenesedett. A doki ebben is a gyógyszerre tippelt. Valamint kb. a 4. hónaptól, miután elkezdtem szedni, állandó hüvelyszárazsággal küzdöttem, minden együttlét fájdalmassá vált. A gyógyszer abbahagyása után ez is azonnal megszűnt. Szóval nekem nagyon nem vált be, de gondolom ez egyénfüggő :)
866. zizu08
2013. febr. 13. 15:59

Sziasztok! szeretném a segítségeteket kérni, most elöször irattam ki gyógyszert, de a doki azt mondta csak vérvétel után tud segíteni, de kiírta a symiciat és az eredmény még nem jöt meg. Azt szeretném megkérdezni hogy a vérvétel eredményéig akkor el kezdejem vagy ne kezdejem el szedni, a doki egy kicsit összezavart :/

Előre is köszönöm a segítséget.

2013. jan. 15. 10:22

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne,hogy a múlt héten fel írt a házi orvosom antibiotikumot,ez idő alatt nem szedtem a Symiciát.mert pont a 7tabletta mentes napba voltam.Ma kellene elkezdenem szedni újra. Szerintetek a veszít a fogamzásgátló a hatékonyságából az antibiotikum miatt?

2013. jan. 13. 20:11

Sziasztok.

Én 1 hete abbahagytam,3hóapot szedtem.-de olyan szintem voltam tőle folyton idegbeteg,hogy nem bírtam tovább!Robbanni tudtam volna minden nap,kivéve a 7 gyógyszermentes napban.Állandóan feszült voltam és depis.Most hogy nem szedem mintha kicseréltek volna.

2013. jan. 4. 18:06

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, h nálatok mikor váltotta ki a symicia a mellékhatásokat?

28-án kezdtem el a szedését, azóta mellduzzadásom és fehér folyásom van! Ez normális?

Vki tudna segíteni?

2012. dec. 29. 13:26
Aki tapasztalt depressziós tünetetekt a Symicianál, annak abbahagyását követően, mikor múltak el a panaszok? Ki kapott helyette másik tablettát, vagy esetleg másik módszert használtok?
2012. dec. 20. 13:37

Eddig mindig csak jót tudtam mondani a gyógyszerről, hisz másfél évig szedtem, elmúltak a görcseim, pontos volt a menzeszem és lényegesen lecsökket a mennyisége. Most hagytam abba lassan 2 hónapja, mivel szeretnénk lassan babát.

Szeretném felhívni a figyelmetek rá amiről én sem tudtam. A fogamzásgátlótól kialakulhat méhszájseb, aki hajlamos rá, volt már gyulladásuk nem egyszer, de akár a visszatérő hüvelyfertőzés is okozhat későbbiekben méhszájsebet.

Nekem most derült ki 2 hete a méhszájseb, 1 évvel ezelőtt még nem volt semmi..

860. hahi
2012. dec. 17. 21:35
sziasztok. 1 évig szedtem a symiciát utána 1 hónap szünetet tartottam. 1 hónapja ismét szedem, de az első hónap utolsó 5 napján antibiotikumot szedtem. A menzeszem teljesen rendben volt, ma szedem be a 3. tablettát. Lehet baj, ha holnap lefekszem a barátommal?
859. ulinec21 (válaszként erre: 858. - Gomboc7)
2012. dec. 8. 19:33
szia...hát ne is mond van az embernek elég baja de én most raktam össze, ja és a 2 hónapja tartó alhasi fájdalmamat nem is írtam meg a hüvelyszárasságot!
858. gomboc7
2012. dec. 8. 19:09

Na ne már...o.O

Most lesz egy éve, hogy szedem. Nem szeretnék rosszul lenni tőle, van elég más bajom is. Már bele is pusztulhatnék lassan a sok szraságba...

2012. dec. 8. 18:52
Sziasztok! Én most látom ezt az oldalt életemben először! Sajnos hogy el jutottam idáig! :( több mint egy éve szedem a Symiciát! Voltak tüneteim, hangulatingadozás,ok nélküli sírás, idegileg gyengének éreztem magam, ne de amin most megyek keresztül az már sok! két hete egy éjszaka rosszul lettem,tünetek sorban: melegség, pulzus 150/perc, erős gyors szívverés, olyan érzés amit nem lehet leírni, majd reszketés hidegrázás, hasfájás.Ez igy sorjában 5 perc leforgása alatt!Párom mentőt hívott, nem csináltak semmit azt mondták menjek Pszihiáterhez mert pánik roham kivagyok idegileg!Nem is vittek be a kórházba, elmentek 10 perc mulva ujra rámjött. 4 "roham" majd el tudtam aludni! első rohamom után bevettem egy Rivotril nevű nyugtatót.Háziorvosom is javasolta hogy napi 3 x szedjem.Hát ha igy tettem volna Biztos a gyogyóba jutok! Szinte minden nap rámjön a roham 1-2x nagyon rossz érzés.Azonnal abba hagyom a gyógyszert,mivel nem én vagyok az egyettlen akinek ilyen tünete van ezt a fórumot olvasva.Kérdésetek van válaszolok inkább E.mailbe: cimem ulinec21@freemail.hu
2012. dec. 6. 21:10
Jah és még annyi, hogy fontolgatom hogy visszatérjek a Reziára ha jobb ötletem nem lesz..
2012. dec. 6. 21:09
Sziasztok!! Segítséget szeretnék kérni!! Előéletemről annyit, hogy még kb 2,5 éve lindinette 20at szedtem de libidócsökkenés miatt ráhagytam. Most nyáron felírták a Reziát amivel utólag azt tudom mondani h ha fájt a fejem akkor nagyon fájt, és 3 hónapon át a melleim fájtak hasonevés kilőve, majd miután letelt a 3 hónap elmentem az orvoshoz és felírta a symiciát de azzal pattanásos lettem, fájt a viszérem környékén a lábam, fejfájás, hőhullámok, nehezebb alvás stb...és ma felírta a RIGEVIDONT... nos utánna néztem, még nem váltottam ki, de félek mert eddig amit kaptam alacsony hormontartalmú, ez az új meg közepes és tán nagyon erős..iszonyat régi és csak rosszat olvastam róla és komolyan fontolom, hogy nem váltom ki...de akkor most mit csináljak?? Komolyan nem tudom, ha valaki tud valami okosat akkor írjon mert kicsit levagyok tőrve.
854. p.j.
2012. dec. 3. 17:18
Szia! Kérlek, keress ha aktuális! Köszönöm. :)
2012. dec. 2. 21:34
nekem az arcomon
2012. dec. 2. 21:00
Sziasztok,Nektek a pattanások hol jelentkeztek? Mert nekem most estére a combom hátsó része tele lett..:( alig bírok leülni.
2012. dec. 2. 20:40
Jah és most telt le az első havi adag
2012. dec. 2. 20:39
Nos újra bővült a tárházam...ugye eddig a mellfájás de az már elenyésző, a levertség is jelen van ami zavaró...voltak és jönnek a pattanásaim..szerintem soha éltemben nem volt ilyen az arcom..nem vészes de zavaró! Észrevettük még párommal, hogy este lefekvéskor és keléskor iszonyatos hőhullám kap el, nagyon melegem van és este már fáradt vagyok de ne tudok elaludni, hánykolódok, forgolódok nem találom a helyem és a fejem és fáj tompán. Én azt hiszem elmegyek az orvoshoz. Mindenki azt írja, hogy 3 hónapot kell várni míg alkalmazkodni a szervezet..de ez nekem túl sok hatásnak tűnik, + ha még csak a pattanások és fejfájás lenne oké, de így zavaró. Pluszba van a lábamon a térd hajlatba egy viszér és az már kb 2 hete fájdogál...Ha valakinek van valami bátorító, ösztönző ötlete szívesen várnám.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook