Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
5487. Tade89 (válaszként erre: 5485. - Joshx)
2014. júl. 16. 15:29
Ez így van :))
5486. Regusz
2014. júl. 16. 13:14

Sziasztok!

Regusz vagyok és érdeklődni szeretnék, hogy mi az az állás ami leginkább keresett Svédországban. Jelenleg tanulom az angolt és a svéd nyelvet. Kint szeretnék élni és letelepedni, gyermekem és férjem nincsen. Köszönöm mindenkinek aki válaszol! Szép napot nektek!

5485. Joshx (válaszként erre: 5484. - Tade89)
2014. júl. 12. 00:44
En "picit" eszakabbra Karlstad fele lakom. :) Szivesen segitenek de attol tartok csak maga az uzemanyag mar jelentosebb osszeg lenne.
5484. Tade89 (válaszként erre: 5483. - Joshx)
2014. júl. 11. 12:29
Igen, ezek nehéz kérdések. Nem tudom, te hol élsz, mi skåne-ban, ha esetleg majd aktuálissá válik a téma,vállalnál beszerelést? (persze nem ingyen gondoltam)
5483. Joshx (válaszként erre: 5480. - Hzsu)
2014. júl. 11. 01:08

En nem nezem a magyar adasokat (ugyan vannak) nekem a fo adas az a BskyB es az IE adasok. (angol es ir). Sved TV-t sem nezek mert mocsok az egesz. Elen az SVT-vel. Aki olyan jol tud kritizalni mas nemzeteket de magaba nem nezne.....Cenzura: Sehol a vilagon nemtalalkoztam akkora cenzuraval mint ami a Sved mediaban van. Ebbe beleertve az internetes szenny oldalakat. (expressen, dn, Aftonbladet, SvD....) allitom az 8 sidor komolyabb hirertekkel rendelkezik mint a tobbi.

Magyar tv-re visszaterve en mar szereltem magyar ismerosnek satellite-ot aki 40 eve mar itt el es szegeny sokszor elsirja magat mikor meglat par olyan musort a duna tv-n.

Egyszer nekem azt mondtak,hogy az a baj a mai magyarokkal,hogy azok nem elnek sehol. Evente tobbszor "hazamennek" holott itt laknak. Szoval akkor melyik a hazajuk? Nekik es az ujjonan eljotteknek nem sokat jelent egy magyar adas de aki evtizedek ota itt el es nem jar MO.-ra (mert nincs senkije es Sverige az igazi hazaja) azoknak sokat szamit a magyar tv. Termeszetesen akik csak dolgozni vagy tanulni jonnek ide azoknak is mas a felfogasuk amiert nem is lehet hibaztatni oket.

5482. kiraroli
2014. júl. 10. 20:17

sos megy valaki a hétvégén vagy jövő hét elején magyarországra autóval?

légyzi válaszoljatok!!!

5481. Tade89 (válaszként erre: 5480. - Hzsu)
2014. júl. 10. 20:10
Van abban igazság amit írsz, és el tudom képzelni hogy nálam is pár hónap kérdése és lecseng ez a dolog, már eszembe se fog jutni...de igen, ahogy írod is a háttérzaj-bár hulyén hangzik- de a megszokás maga...nekem ez lenne a kevés napi magyar beszéd, lévén hogy a párom svéd és svéd tv-t is néznénk
5480. Hzsu
2014. júl. 10. 15:34

Sosem ertettem,miert akarnak az itt elo magyarok magyar tvt nezni...filmek ugyan azok mennek mit 20eve,sorozatok csak a latin romantikus,a hirado pedig cenzurazott...ha hatterzajnak kell a tv,annak meg a legjobb a sved,legalabb a nyelvet is tobbet hallod. Nem kotekedek,csak tenyleg erdekel a dolog. ;):)egyebkent meg mindenninformaciot meg lehet tudni az internetrol, sot egy csomo dolgot vissza lehet nezni a neten.

Bevallom en is meg szoktam nezni a Naplot,mert azt mindig is szerettem,bar manapsag mar az is rettenetesen korlatozott...eljen a mediatörveny!!!peace

5479. Joshx
2014. júl. 10. 01:43
Nekem az uveg mogott volt es sose szoltak erte. Egyebkent a masik hazban is lattam canal digital antennat az is Sved volt szoval lehet trukkozni :) Kompromisszum. Ma megneztem a magyar adasokat es a 40cm es antennammal nagyon akadozva jonnek de a 120cm es el hibatlanul. En legalabb 90 cm es parabolt ajanlanek :)
5478. Tade89 (válaszként erre: 5477. - Joshx)
2014. júl. 9. 12:30
hú, köszönöm a nagyon részletes választ, tehát ha az balkonom "teruletén" van felszerelve a tányér, akkor nem is kell a lakóközösség engedélye? az biztos, hogyha eljutok idáig ehez a muvelethez szakembert hívok....
5477. Joshx (válaszként erre: 5476. - Tade89)
2014. júl. 9. 03:33

Hello. Tudomasom szerint a legtobb helyen tiltva van a satellite antenna felszerelese (HSB) kiveve a getto negyedekben ott csokrokban lognak az antennak. Anno mikor lakasban laktam mar akkor volt sat.vevom mert az az igazi high-end minoseg es nem a kabel tv.Mivel a upc is es a canal digital is 1 satellite-on vannak igy tudod nezni de mivel a upc az kozep europa fele sugaroz nagyobb antenna kell mint a canal digitalhoz vagy viasathoz. En anno ugy oldottam meg,hogy a balkon bevolt uvegezve es a belso reszre szereltem fel az antennat.Csak a balkon uvege volt elotte. Emiatt sajnos 90cm-es antennat kellett hasznalnom es rosszabb idoben meg a balkon uveget is ki kellett huzni,hogy akadasmentes legyen az adas.Az utcarol nem latszott semmi. Diszkret sat. paket volt :) Ma mar van par antennam de hazban lakom........

Meg annyi,hogy amit a upc ad boxot meg antennat......hat az.......az nem valami jo.....akarcsak a canal digital. Erdemes neked venni antennat es belso egyseget ami kezeli a upc kartyat. (conax). Na jo ez mar nagyon szakmai....... nem idevalo :)))))

5476. Tade89
2014. júl. 8. 14:09
Kedves Svédországban élö fórumozók! Több helyen olvastam már a magyar tv nézés Svédországban témában, de lenne egy-két kérdésem, hátha valaki tud rá válaszolni:Hamarosan bodtadsrätt-be költözunk és esetleg ott már lehetne antennát felszereltetni, így a Mo.ról hozott UPC box-szal meg lehetne oldani a tv-zést. Van valakinek tapasztalata az ilyen társasházak mennyire toleralják az antenna felszerelést?Vonatkozik erre konkrét szabályozás/ minden az adott lakóközösség döntésétöl fugg? Muszáj pl. hogy erkélyre legyen szerelve? Minden hozzászólásnak örulök a témában, esetleg más megoldási módokra is nyitott vagyok!! :))
5475. pepe1994
2014. júl. 8. 11:38
Helo ! Szeretnék kimenni Svédországba dolgozni,érettségivel rendelkezem. Hol kezdjem? Akik már pár éve kinnt vannak segítségét kérem, privát üzenetben . Köszönöm
5474. juckacs
2014. jún. 25. 11:14
köszi :) köszönöm Nektek a gyors és nagyon jó kis infokat. Már kerekítem is a leveleket az érintett szervekhez ;)
5473. René13
2014. jún. 25. 10:59

Szuper !!! :)

Akkor sztem vedd fel a kapcsolatot az általad választott intézmény tanulmányi osztályával, és kérj tőlük tanácsot azokban a kérdésekben, amiben bizonytalan vagy.

Valamint állítsd át az UHR honlapját angolra. Ott is kell lenni információnak.


Üdv. Sok sikert !

5472. juckacs
2014. jún. 25. 10:54

úgy tudom h a svéd középiskola három éves, és más fokozatokban osztályoznak. Én itt négy évig voltam középiskolás, matekot elég magas óraszámban tanultuk, volt hittan, de nem tantárgyként, társadalomismeretet is tanultam a történelem tantárgy keretein belül.

A svédet ahogy megvan a munkaszerződésem és a lakcímem, pm-em, el is kezdem a bevándorlóknak szánt tanfolyam keretein belül.

5471. juckacs
2014. jún. 25. 10:44
Sziasztok! Köszönöm René13-nak és Virag32-nek a gyors információkat. Angol nyelvű képzést néztem ki (biomedicine), ehhez a jelentkezéshez lenne szükségem angol fordításra az egyetem szerint. Nem világos számomra az osztályzatok átszámításának rendszere, ezért gondoltam arra úgy első megérzésre, h talán érdemes lenne egy középiskolában osztályozóvizsgát, v vmiféle megfeleltetést kérvényeznem, bár valószínű h ezt az egyetem elvégzi. Van még felsőfokú szakmai bizonyítványom, amit szeretnék megfeleltetni. Az angol nyelvű igazolást kiadja az egyetem itthon, a jegyeimet is lefordíttatom közjegyző által záradékolva. Munkavállalás tekintetében fut néhány pályázatom, és egy ideig kapom a magyar fizetésemet.
5470. virag32 (válaszként erre: 5469. - René13)
2014. jún. 25. 00:10
Na látod,nekem már ez az új rendszerezés az újdonság. :-)
5469. René13 (válaszként erre: 5468. - Virag32)
2014. jún. 24. 23:12

De jó, hogy kiegészítettél Virág ! :)

Elnézést, figyelmen kívül hagytam, hogy Juc valszeg még nem beszél svédül, így a pontos kritériumokat még nem tudja elolvasni. De valóban így van, ahogy írod.


Én mondjuk abból indultam ki, hogy nem fogja kiköltözése után rögtön becélozni a főiskolát vagy az egyetemet, de bocs Juc, ha tévedtem.

+ a legtöbb "felsőoktatátási" jelentkezéshez már nem elég a Svenska 2 sem.

2013-ban megváltoztatták a szabályozást és már a Svenska 3 és az Engelska 6 a követelmény .

5468. virag32
2014. jún. 24. 22:34

Lenne pár kiegészítésem ehhez. ( Én is végigcsináltam a procedúrát, jártam főiskolára, szakmai képzésre is, és most jelentkeztem egyetemre.)


Ha gimis végzettséget küldesz be, nagyon fontos,hogy MINDEN ÉV VÉGI BIZONYÍTVÁNYT küldj be, tehát ne az érettségit! Pontosan látni akarják, milyen tantárgyból mennyit tanultál, hány éven át. Az érettségit be sem kell küldeni.


Mivel a svéd oktatási rendszerben az alap gimnáziumi képzéshez tartozik a Samhällskunskap (társadalomismeret) és a Religionskunskap (vallásismeret), ezért ahhoz,hogy meglegyen az egyetemi jelentkezésekhez szükséges alapszint (grundläggande behörighet), a későbbiekben le kell tenned ezeket a tantárgyakat is a saját meglévő gimis tárgyaid mellé. Ehhez még jön a Svenska és az Engelska is, valamint a Matematik (ami alapból benne lesz a végzettségedben, a magyar papírjaid után.) Ha van angol középfokú nyelvvizsgád, mentesülsz az alól,hogy letedd az Engelska B szintet (a gimis végzettség ehhez nem elég, én végig ötös voltam otthon, de mivel nem tudták ez alapján, milyen fokon beszélem az angolt, újra le kellett tennem az itteni gimiben.)


A főiskola (högskola) és az egyetem abban különbözik,hogy a főiskolák általában szakmaiak, így nagyon sok helyen csak svédet kérnek, nem kíváncsiak a gimis végzettségre. Az egyetemi jelentkezéseknél viszont minderre, amit leírtam, szükség van. És igen, ahogy René mondja, a honosításhoz szükség van a svéd személyi számra.

5467. René13
2014. jún. 24. 18:33

Kiegészítő vizsgák:


Ha még nem beszélsz svédül , és már van personnummered, akkor előbb el kell végezned az SFI összes kurzusát, ezután következik a SAS ( Svenska som andra språk ). Ha mindent sikeresen teljesítettél, jelenkezhetsz különböző svéd szakmai képzésekre.

5466. René13
2014. jún. 24. 17:35

+ INFO:


Mint mindenhez, ehhez is svéd personnummer szükséges. Ha ezzel nem rendelkezel, neki se állj az egésznek !

5465. René13 (válaszként erre: 5464. - Juckacs)
2014. jún. 24. 17:30

Szia!


www.uhr.se azaz Universitets - och högskolerådet.


A főoldalon találsz három menüpontot:


Bedömning av utländsk utbildning:


1. Utländsk gymnasieutbildning ( külföldi gimnáziumi képzés )


2. Utländsk yrkesutbildning ( külföldi szakmai képzés )


3. Utländsk akademisk utbildning ( külföldi akadémiai = egyetem, főiskolai képzés )


Válaszd ki a neked megfelelőt, ott megtalálod az űrlapokat. Ezeket kell beküldeni, de előtte az összes magyar bizonyítványodat le kell fordíttatnod svédre , mert mindent csatolnod kell. Csak az általuk elfogadott akreditált fordítóirodákat veheted igénybe. A fordításért fizetned kell, de maga a honosítási eljárás teljesen ingyenes.


Készülj fel rá, hogy maga az eljárás több mint fél évig, esetenként egy évig is elhúzódhat.


Üdv.

5464. juckacs
2014. jún. 24. 13:45

Sziasztok! Svédországba települök hamarosan, ha az égiek is úgy akarják.. Kérdésem az lenne hozzátok, hogy bizonyítvány, oklevél honosítása hogyan zajlik?

Hogy lehet a középiskolai jegyeket átszámoltatni, milyen kiegészítő vizsgákat kell tenni? Hol lehet ezekre jelentkezni? Egészségügyi területen fogok dolgozni. Köszönöm válaszotokat. Szép napot, javakat! Juc

5463. makii (válaszként erre: 5462. - Virag32)
2014. jún. 20. 10:20
Köszi szépen
5462. virag32 (válaszként erre: 5461. - Makii)
2014. jún. 19. 10:40
Szia! Van a Fb-n egy Svédországi magyarok csoportja, szerintem írj be oda, ott szoktak sokan írni hasonló kérdéssel és talán találsz valakit, ha itt nem.
5461. makii
2014. jún. 18. 12:53
Sziasztok , szeretnem megkerdezni hogy vki jön e haza Magyarországról kocsival vmikor augusztusban? Ha tudtok ilyet kérlek szóljatok nagyon fontos lenne.
5460. René13 (válaszként erre: 5459. - Anton1)
2014. jún. 16. 21:14

Azt hittem az underrede-t csak az alvázra értik, de köszi anton !!!!!


üdv :)

5459. anton1 (válaszként erre: 5458. - René13)
2014. jún. 16. 19:39
underrede
5458. René13
2014. jún. 16. 19:27

Sziasztok!


Tudja valaki , mi a futómű svédül ?


Köszi, üdv.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook