Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
5577. virag32 (válaszként erre: 5576. - Addikababa)
2014. szept. 18. 16:13
Itt Göteborgban is MINDEN nyomorult üzlet előtt ülnek a román cigányok és koldulnak, ez annyira gáz,hogy nem igaz. Idejönnek koldusmaffiástul, szervezett üzletszerűen kéregetnek, a sok hülye meg adja nekik a pénzt és rasszistázik, ha az embernek elege van ezekből. Már én se nagyon szeretem reklámozni,hogy magyar vagyok.
2014. szept. 18. 15:35

Itt Skåne-ban irto gyors utemben növekedett meg a koldulok szama. Lund-ban (nem tulzok), minden utcasarkon all/ul valaki es kereget naphosszat, a het minden napjan. Fökent romanok, ha jol sejtem. Szervezetten csinalhatjak, nemegyszer latni hogy összevesznek egy-egy kivaltsagos helyert.


Ez rank sem vet tul jo fenyt, mivel az emberek 90%-a egy kalap ala veszi a magyart a romanokkal, szerbekkel (sokan az orszag fekvesevel sincsenek tisztaban). Nincs bennem ellenszenv senki irant, de ha engem hall valaki magyarul beszelni (telefonon v utcan/vonaton beszelgetve), mar engem is ferde szemmel meregetnek. Rögtön össze vagyok kapcsolva a Balkannal.

5575. Prien47
2014. szept. 18. 14:36

Sziasztok!


Információ/segítséget szeretnék kérni. Október 11-én utazom Göteborgba és Trollhättenbe, egy 3 napos gyorsvizitre. :) Repjegy rendezve, City Cardról olvastam és veszek - és próbálok minden lehetséges helyen információkat gyűjteni a város(ok)ról (látnivalók stb.)


A kérdés azzal kapcsolatos, hogy tényleg ilyen mocsok drága a szállás Svédországban? 40 ezer forintért / 3 éj csak ablak nélküli közös zuhanyzós hostel van? Néztem jó pár oldalt (booking, wimdu, tripadvisor stb.) de elég durva, hogy kb. mindenhol ennyire jön ki...


Ha valakinek van ötlete (vagy bármilyen érdekes linkje), köszönettel veszem. :)

5574. Laszti
2014. szept. 18. 07:47
5573. Laszti
2014. szept. 18. 07:40

[link]

Ilyen a helyzet a kirunai bányában is! Novembertöl mi is a bányától béreljük a lakást!

5572. Joshx
2014. szept. 18. 01:47

Viragnak igaza van es ahogy latom tud rolam par dolgot.En sose vaganykodok azzal,hogy itt szulettem mert hallotam,hogy milyen nehez papirokat szerezni akik ide jonnek.Nekem,hogy ezekre nincs szukseg nem azert van mert kivaltsagos lennek hanem mert ezt hozta a sors. Sokat meselhetnek lassan mar azon gondolkodom,hogy egy blogot kezdek amiben leirom eddigi tapasztalataim. Jopar helyen eltem a vilagon meg MO.n is mert a neveloszuleim illetve mar csak 1 ok magyarok. Egyebkent az idegengyuloletem itt szedtem fel. Mikor az USA ban eltem sose volt gondom senkivel talan azert mert ott a bevandorlok masok. Szeretnem kiemelni,hogy en nem a magunk fajta emberekre gondolok. Nem az europai emberekre gondolok akik ide jonnek. Azokra az emberekre akik menekultkent idejonnek a kozelkeletrol vagy a balkanrol es itt teszik tonkre az orszagot az eletet.Vannak csaladbaratok akiken latom es akiktol hallom milyen volt Sve. a 70-es evekben a 80-ban es latom milyen ma. Akik igazan raszorulnak a segelyre sokszor nem segiti oket a rendzer vagy csak picit.Nekem elo pelda volt az Ella mama aki egesz eletet ledolgozta majd mikor a ferje az oreg Sven meghalt szegenynek anyagi gondjai lettek.Lakasba koltozott es a Sved jolleti rendszer epp hogy nem hagyta ehen dogleni szegeny idos nenit. Ezzel szemben mitortenik ma? Menekulteket penzelik (ruha, butor, lakas...etc.) fejukre ragasztott mobile telefon es folyamatosan utland beszelgetesek. Nagyon ellenszenves. Egy friss hir. Ismerosom Trollhättanban lakik es mar napok ota nemtudnak aludni a varosban. Sziriai bevandorlok autokat gyujtanak fel es hazi keszitesu bombakat robbantanak! Rendorseg tehetetlen es valoszinuleg viccbol csinljak. Ma egy gimnazium elott dobtak el egy bombat 2 diak megserult. Ezekutan csodalkoznak az emberek ha a Svedek utaljak a kulfoldieket? Igaza van Viragnak nem vallaljak fel nyiltan a dolgokat de En felvallalom mert en nem itt nottem fel nekem mas a mentalitasom. Ezek az emberek teli vannak agresszioval sokszor olyanok mint MO.n a ciganyok. Menekulteket nem ide kell hozni hanem a hazajahoz kozel egy menekult tabort felhuzni a szomszedos orszagban es ott ellatni oket. Nem ide hozni. Erdekes menekuktek az arabok is. Eskuvore meg nyaranta a välfärd bol hazatudnak menni sot egyre tobbnek autoja van.....kerdezem en mibol? Hat persze nekunk adofizetok penzebol. En sokkal inkabb tamogatnam az europan beluli bevandorlast mint a kivulit. Az integracio is sokkal konnyebb lenne. En amugy nem vagyok se rossz kedvu se negativ de en szeretek wideangle-ben latni. Nem csak a jo oldalt de a rosszat is es akkor kapom meg a realis kepet. Ha lenne munka, ha lennenek lehetosegek en is azt mondanam hogy jojjetek akik csak tudtok. Sajnos a mai vilag mar nem olyan. Mindenki felti a munkajat a penzet az eletet. Ma mar nem bevandorlobarat nyugateuropa. (igazabol sose volt).

En csak azert irom amit irok mert latom mi folyik itt. Kepzeljetek el Daniaban megjelent egy keleteuropai bevandorlo ellenes oldal ahol leirhatja az ember ha volt mar gondja kelet europaival! Ma sehol sem konyu es ezalol Skandinavia sem kivetel. Nem akarok en senkit sem megserteni de ide hogy az ember tuleljen magyar viszonylatban sok penz kell mert itt ha joltudom semmilyen mas EU bol jovot nem segit a Sved allam.Rossz dolog par honap kuzdelem utan haza menni penz nelkul..

5571. virag32 (válaszként erre: 5570. - Lycka)
2014. szept. 16. 19:20

Nem tisztem felvenni a fogadatlan prókátor szerepét (és Joshx-nak aztán főleg nincs szüksége rá :))), de ő nem magyar bevándorló, hanem Svédországban született. A szélsőjobboldaliságával és a tömény rasszizmusával én nem értek egyet, de ő legalább vállalja, nem úgy, mint az a horror mennyiségű svéd, akik nem vallják be,hogy úgy utálják a bevándorlókat, mint a sz..rt. :)))


Amiben egyetértek vele (noha én is úgy gondolom,hogy egy picit túl borúlátó általában), hogy gyakorlatilag LEHETETLEN munkát kapni itt most, főleg svédtudás nélkül.

Én ezt már nagyon sokszor leírtam, és nem győzöm eléggé hangsúlyozni azok számára, akik ide akarnak költözni,hogy SVÉDTUDÁS NÉLKÜL ESÉLYTELEN!! Higgyétek el,hogy ezt nem elijesztésből vagy bármi más, negatív szándékból írjuk, hanem mert így van. Akinek hiányszakmából való diplomája van, egyedül (szinte csak és kizárólag) NEKIK van esélyük itt angol nyelvtudással elhelyezkedni.


Az utóbbi évek óta özönlenek, hömpölyögnek befele a bevándorlók és a munkaadók több száz, ezer ember közül válogathatnak. Gondoljatok bele egy percre, ha a helyükben lennétek: kit választanátok, ha felvételre kerülne a sor? Olyat, aki anyanyelvi szinten beszéli a nyelveteket, végzettsége és referenciája van az adott munkaterületről, vagy olyat, akit nem tudtok leinformálni, és a nyelveteket sem beszéli?


Már egyszer leírtam: én három éve egyszer munkanélkülivé váltam, és elmentem jelentkezni egy takarítói állásra, amire húsz helyet hirdettek meg. Az utca végén állt a sor, ÖTSZÁZAN jelentkeztünk TAKARÍTANI, tehát nem egyetemi tanári állás volt, és aki nem beszélt tökéletesen svédül és nem volt referenciája, azonnal kiszórták. Ez három éve volt, biztos,hogy most ugyanerre az állásra legalább ezerötszázan lennénk.


Ugyanígy a lakásbérlésnél is ezek a szempontok dominálnak.


Svédország egy élhető hely, én szívem szerint minden barátomat kihoznám, aki otthon nyomorogni kényszerül.

De higgyétek el azoknak, akik évek óta itt élnek: szinte semmi esélye nincs annak, aki nem beszéli legalább középszinten a svédet és nincs nagyon komoly anyagi tőkéje, amit arra tud szánni,hogy kijöjjön és eltöltsön itt pár hetet-hónapot. Ne kockáztassatok feleslegesen, mert itt százezres tételekről van szó, amit nem jó kvázi "elveszíteni". Ezerrel tanuljátok meg a svéd nyelvet, és akkor talán van esélyetek itt munkára és jobb életszínvonalra, mint otthon. SVÉDTUDÁS, mégegyszer mondom a kulcsszót. Mindenkinek nagyon sok sikert kívánok.

5570. Lycka
2014. szept. 16. 16:23

Én gondolkodok korlátoltan? ikoca71-nek azért írtam, hogy fussanak neki sokszor, mert vannak buktatók. Az tény, hogy az "albérletezés" más szisztéma alapján működik, a főbérlő tenderezteti meg a lakását és nem biztos, hogy egy olyan külföldinek adná ki, aki mondjuk még svédül sem beszél. (de ez csak lehet, hogy nem )Viszont az is ad ki lakást, szobát, aki már kivette egyszer a főbérlőtől, és ott nincsenek nagy korlátok! (Olyat kell keresni amit másodkézből tudtok kivenni ikoca71) Igen, svéd nyelvtudás nélkül nem könnyű, de angollal is el lehet lenni, ameddig nem tanulják meg a svédet ami pedig nem egy hú de nehéz nyelv.

Joshx te akarsz itt jó fej lenni? Azon is csodálkozom, hogy egyáltalán állampolgárságot kaptál (nem a személyed miatt), hanem, mert azt nem könnyű elérni. De a hozzáaszólásaid alapján magyarabb már nem is lehetnél:) Egy magyar bevándorló, aki svéd állampolgárságot kapott, és a svéd szélső jobboldalt "erősíti" ennél magyaraBB nem is lehetnél! Magyarországról nap mint nap mennek el emberek, párok, családok, akik a jobb megélhetésért, sok mindent eltűrnek, elviselnek. Ennek nem kéne, hogy így legyen, de így van, és ezeknek az embereknek igen is bátorításra van szükségük, mert tudják ők legbelül, hogy ez nem lesz gyenge menet. Így vagy úgy sokan megcsinálják, és persze van akik elbuknak, de károgásból és károgókból van elég Magyarországon is. ikoca71 próbáld letenni például buszra a jogosítványt, (vagy a párod) azzal szerintem gyorsabban találtok munkát, akár még Norvégiában is vagy Dániában és egy norvég fizuval Svédországban élni JÓ:)

5569. Joshx (válaszként erre: 5565. - Lycka)
2014. szept. 16. 03:31
Irtad,hogy " így is becsúszhat nem kívánt dolog." Rakerdezek pl. nemtalal munkat es mehet haza? Vagy lehet meg lakast sem talal mert arra is eveket kell varni? Szerintem ez nem jatek.....nagyon nem.
5568. Joshx (válaszként erre: 5565. - Lycka)
2014. szept. 16. 03:23
Ugy erzem,hogy kicsit ertesi zavarban vagy. En pusztan a tenyeket irtam le szegenynek,hogy ma Svedorszagban nem konnyu az elet es akkor amikor az idegenekkel szembeni ellenszenv elegge magas szinten jar lehet nem ez az orszag ami a legmegfelelobb valasztas szamara. Az ajto nyitva mindenki elott az jon aki akar de nem is tudom melyik a jobb. Az hogy nem adja fel amije van vagy hallgat rad es idejon a semmibe es feleli azt amit keserves munkaval osszeszedet es penznelkul megy vissza a hazajaba. (szerintem a te tanacsod sokkal rosszindulatubb).Sajnos az esely eleg nagy ra hogy par honap utan hazamegy. Az en hangom elol nem fog elmenekulni mert en angolul meg svedul beszelek es nagyon ritkan magyarul! A bolgaros mondatodra csak annyit irnek,hogy en itt vagyok itthon es tolem sose fogjak tudni elveni az allampolgarsagot. Nem szabad korlatoltan gondolkodni. Attol hogy valaki beszel magyarul nembiztos hogy magyarorszagon szuletett. Es meg akar egyik masik szuloje meg lehet magyar is. Egyebkent meg elhiheteted nekem azt hogy felolem az jon ide aki akar engem nem erdekel en megvagyok vidaman. Sajnalom viszont azt a sok embert akik nekivagnak es par honap mulva ugyanott vegzik ahonnan elindultak csak mar minden penz nelkul.
5567. Joshx (válaszként erre: 5564. - Virag32)
2014. szept. 16. 02:50
Kitudja mit hoz a jovo? :) Azert a harmadik hely is szep lett. Lesz ez meg jobb is. :) De most hogy az S nyert azthiszem folytatodik a betelepites. Szerintem asszonynak veszek egy burkat karacsonyra. Jajj miket irok......szoval az unnepekre....
5566. Laszti (válaszként erre: 5561. - Softly)
2014. szept. 14. 20:55
A Blocketen Kirunán kivül szinte mindenütt van lakáslehetöség!
5565. Lycka (válaszként erre: 5555. - Ikoca71)
2014. szept. 14. 13:25
ikoca71 a lényeg amit soha ne felejts el, csak magyartól ne kérj szívességet és, ha magyar nyelvet hallasz meg se szólalj (szólaljatok) 180° és futás!!!! Pl: az olyanok akik szerint a bolgárok és stb. bevándorlók, DE Ő bezzeg nem az, na ilyenektől nagyon óckodj!!! Nyugodtan próbáljátok meg Svédországot, csak mindent szervezzetek meg 3x,4x,5x és, ha minden ok ,akkor is fussatok neki még egyszer, és nézzétek át a dolgokat, így is becsúszhat nem kívánt dolog. Sok Szerencsét!
5564. virag32 (válaszként erre: 5563. - Joshx)
2014. szept. 14. 09:37
Hm,miért is érzem úgy,hogy az SD-re fogsz szavazni ma... ;-) Lehetnél a szóvivőjük. :-))
5563. Joshx (válaszként erre: 5559. - Laszti)
2014. szept. 14. 00:54
Nemtudom hogy mukodik pontosan de valahol hallottam. Mondjuk itt meg a takaritonak is iskolai vegzettseg kell :) Sajnalom hogy mindig olyan negativ valaszokat adok a kerdezoknek de az en tapasztalatom elegge borulato igy a mukapiaccal kapcsolatban meg most ugy az egesszel ami itt zajlik. Nap mint nap latni uj menekulteket ahogy a kihelyezett mentorukkal mennek vasarolni uj ruhakat meg ezt azt ahelyett,hogy vegre valaki nyomna egy stoppot es az itt elok helyzetevel is foglalkozna. Voltam ma egy bolhapiacon eleg szegenyes volt es meglepodve lattam,hogy szinte csak fiatal iskolas sved csajok arultak a sajat regi ruhaikat, dolgaikat csak hogy legyen kis koltopenzuk. A nagyobb uzletek elott megjelentek a roman es bulgar keregetok. Egyszoval nemtudom mive lesz ez az orszag.... En teljesen bevandorlo ellenesse valtam igy a holnapi (az az mai) szavazason szamomra csak 1 nyero lehet......na de ez mar politika es nem is ide tartozik.
5562. virag32 (válaszként erre: 5561. - Softly)
2014. szept. 12. 22:18
Van, csak éveket kell rá várni...
5561. Softly
2014. szept. 12. 17:02
Bérelhető lakás szinte sehol sincs :(
5560. Laszti (válaszként erre: 5559. - Laszti)
2014. szept. 12. 07:36
De állásinterjúra meg hülyére ne jöjjön ide senki a -35 fokba, mert még bérelhetö lakás sincs! Én meg azt tanácsolom!
5559. Laszti (válaszként erre: 5554. - Joshx)
2014. szept. 12. 07:34
Ha ez igy menne a bányába akkor már ott dolgoznék én is! :D Eléggé komoly geológiai végzettséggel vesznek fel oda emberkéket! És az se baj ha valakinek az ismeröse vagy.De akinek esetleg van az valóban töltse fel az életrajzát de ne az arbetsförmedlingen hanem az lkab.se! Ez a bánya oldala!
5558. lucikam
2014. szept. 11. 13:26
Sziasztok! Novembertől keresünk barátommal kiadó szobát Stockholmban. Már éltünk ott korábban, van personnummerünk is. Nem iszunk, nem dohányzunk. Köszönjük előre is!
5557. Joshx (válaszként erre: 5556. - Csillag94)
2014. szept. 11. 03:24

Szia. En elektrotechnikus es IT halozat uzemelteto vagyok. Sajat egyszemelyes vallalkozasomban dolgozom amugy munkanelkuli lennek! Nincs kereslet itt ilyesmire mert a gazdasag rottyon van nem is kicsit. Egeszsegugyben azthiszem van meg lehetoseg ha nagyon Svedorszagba szeretnel jonni. Ugy alakitsd,hogy piszok jol tanuld meg a nyelvet OTTHON amennyire csak tudod es penzugyileg kezdesnek mondjuk 3 honapra szamolj 30000 SEK-t. Az olyan 1100000 HUF. Szoval oszinten? Ha adhatok egy tanacsot szerintem Skandinaviat messzirol keruld mert ez nem az a hely ami az emberek fejeben van.Az reg volt ma mar minden mas.

Figyeld Skociat inkabb. Ha az angoloktol kulonvalnak europa egyik legjoletibb allama lesz. Ha nagyon jo fizetest szeretnel es a szakmadban maradni akkor jelenleg szigoruan Irorszag. Nem ritka az IT ben a 2200-2400 EUR netto fizetes! Ha specifikusabb munkahelyet talalsz talan megtobb es az adok fele akkorak mint itt. Azonkivul tobb szabadnapjuk van az Ireknek mint a Svedeknek.....meg minden mas.....etc..etc.

5556. csillag94
2014. szept. 10. 12:59

sziasztok!

van még egy évem hátra az elektrotechnikus képzésből, és ha összeszedtem egy kis pénzt az a tervem, hogy kiköltözök Svédországba ha van erre a szakmára kereslet. Nem tudja valaki esetleg, hogy van meg, hogy megéri e? Mert akkor úgy alakítok én is mindent. Üdv mindenkinek!

5555. ikoca71
2014. szept. 9. 10:51

Köszönöm, hogy válaszoltatok.

Biztos vagyok benne, hogy nem könnyű Svédországban a megélhetés, de itthon katasztrófa.

Üdv. Mindenkinek!

5554. Joshx
2014. szept. 6. 01:35
Megvalami. Ha a parod szereti a kihivasokat akkor meglehet probalni ezzak Svedorszagot. Kiruna neveztu varosban van Svedorszag legnagyobb vaserc banyaja. Oda mindig keresnek munkaerot de ahoz is el kell vegezni egy tanfolyamot az arbetsförmedlingen-segitsegevel. (munkaugyi kozpont).
5553. Joshx (válaszként erre: 5549. - Ikoca71)
2014. szept. 6. 01:31
A valasz mindenre,hogy nem. Egeszsegugy, idosgondozas meg megy. Tobbi munka halott. Göteborg is lassan megtelik kulfoldiekkel egyszeru munka az nincs.(benzinkutas, takarito, ejszakai or....etc). Koltsetek magasak (lakas berles...megelhetes...etc). Tanuljatok nyelvet MO.n aztan ha tarsalgasi szint mar megy akkor lehet probalkozni ONNAN munkat keresni. Nagy agency nel regisztralni. Ne adjatok fel mindent es ne gyertek ide az ismeretlenbe mert azok az idok mar elmultak,hogy majd csak lesz valami. Ez az en velemenyem.
5552. virag32
2014. szept. 5. 15:38
Hivatalosan max. nagyon magas svédtudással, referenciákkal,feketén nem ajánlom és szerintem megélni se lehet belőle.
5551. Softly (válaszként erre: 5549. - Ikoca71)
2014. szept. 5. 14:43
Műkörmösből dunát lehetne rekeszteni, ráadásul sok az otthon feketén és olcsóbban dolgozó.
5550. Hzsu (válaszként erre: 5549. - Ikoca71)
2014. szept. 5. 14:35
Mukormos?!juj de jo,remelem tenyleg itt a kozelben fogtok letelepedni :) mert akkor lehet hogy van is egy ugyfeled ;) sok sikert!
5549. ikoca71
2014. szept. 5. 12:54

Üdv. Mindenkinek!

Férjem (kerékpárszerelő) és jómagam (műkörmös) Svédországban keresünk munkát.

A nyelvtanulás elkezdése előtt szeretném felmérni, hogy van-e esély a szakmánkban elhelyezkedni? Göteborgban szeretnénk letelepedni.

Akinek van tapasztalata, illetve rálátása a témára, kérm válszoljon!!!

Köszönettel...

5548. Joshx
2014. szept. 2. 21:29

Hundratals döda av misstag i vården. Mer än 400 personer kan ha dött till följd av systemfel i vården - fall där ansvariga inom sjukvården misstänker att dödsfallen borde ha kunnat undvikas, visar en granskning av TV 4:s Kalla Fakta.

2 september 2014 kl 20:02,


Programmet har undersökt alla Lex Maria-anmälningar som gjorts de senaste fem åren som gäller dödsfall, som inte har med självmord eller psykvården att göra.


- Siffran är hög men den måste ställas i relation till att 1,2-1,4 miljoner patienter varje år vårdas på våra sjukhus. Det är ändå så att 400 dödsfall som borde kunnat undvikas är ett oacceptabelt stort antal, säger Hans Rutberg, professor i patientsäkerhet, till programmet.


I anmälningarna nämns bristande rutiner som den främsta orsaken då organisatoriska problem misstänks ha bidragit till dödsfallet.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook