Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svédországi magyarok topicja! fórum

Svédországi magyarok topicja! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
5337. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5331. - Joshx)
2014. ápr. 5. 17:14
Ez a 200 ezer ugy jön össze hogy a szulesznö es az orvos szuleslevezetese-hälapenz-valaki csak utal rä valaki pedig konkretan megmondja (ez bukott most nemreg ki a HIRADO is tärgyalta).A többi összeg havonta ,illetve az utolso idöben hetente alkalmankent 10 ezer.Legkesöbb varratszedeskor adjäk oda a frissen szult anyukäk .
5336. sophia82
2014. ápr. 5. 13:13

Sziasztok!

Mo.-ról Svédországba/Malmöbe v.környékére/nem megy mostanában valaki?

5335. edinamarton (válaszként erre: 5326. - Hzsu)
2014. ápr. 5. 09:42
köszönöm és megfogadom a tanácsod.
5334. edinamarton (válaszként erre: 5330. - Joshx)
2014. ápr. 5. 09:40

szia.Én utána néztem ennek a praktiknak,a försäkringkassa határozza meg a napi díjat/azt nem tudom mi alapján/ a napi 25kr-tól a napi 630 krig. Ebben a tartományban. Az én esetem kicsit más,mert egy finn pasi takarítócégébe akart felvenni,de már egy hónapja mondta így én elmentem az arbetsförmedlingenhez,hogy hátha...közben a pasi szólt, hogy mehetek. Mondtam neki,hogy én már regisztráltattam magam munkakeresőnek,ne hogy gond legyen szóljon ott is, hogy alkalmazna. Erre okos af.-es csaj felajánlotta neki ezt a praktikot:)

Ha ezt nem teszi,akkor normális bérért dolgozhattam volna, de most már ...A praktikot még 3 hónapra hosszabbítani akaták,de a finn pasi azt mondta nem,mert meg van elégedve nagyon a munkámmal és innentől ő alkalmaz. Szerencse,mert tovább nem is maradtam volna így. Már hétfőtől szerencsére rendesen kezdek.

Amit te írsz biztos,hogy vannak,akik erre a praktikra foglalkoztatnak embereket,mert mondták is nekem,hogy biztosítanak valami ilyesmi munkát.

5333. virag32 (válaszként erre: 5331. - Joshx)
2014. ápr. 5. 07:37
Ha ide is jönnek,itt úgysem csinálhatnák.Ezt otthon az orvosok megtehetik,és élnek is ezzel.
5332. virag32 (válaszként erre: 5331. - Joshx)
2014. ápr. 5. 07:36
Ne haragudj,de nagyon naiv vagy és semmit nem tudsz a magyar eü-ről.Az orvos konkrétan közli veled,mennyi kenőpénzért vállalja a szülést.Ha ezt nem fizeted ki,mehetsz máshoz,vagy az illető orvos rád se néz a terhesség és a szülés alatt,épp csak annyit tesz max,hogy ne halj meg.De az is lehet,hogy el se megy a szülésedre,vagy ha ott van,a többi,fizető páciensével foglalkozik.De ugyanez a helyzet minden más orvossal is,tarifáik vannak,hiába fizeted a TB-t,kenőpénz nélkül jóformán nem látnak el.És ahelyett,hogy ezt büntetnék,csalás jogcímén,a törvények ezt TÁMOGATJÁK,kérem szépen.Na ez Magyarország.Persze ugyanez a helyzet a jogsiszerzéssel is,megmondják előre,mennyivel kell megkenni a vizsgabiztost,különben a büdös életben nem lesz jogsid.
5331. Joshx (válaszként erre: 5312. - Virag32)
2014. ápr. 5. 02:11
Nem ertem,hogy nem lehet 200 000 Ft-ert alatt gyereket szulni MO.-n? Mindenki aki szul annak ennyit kell fizetnie? Ha igen mire fel? Ott az egeszseg biztositas az nem fedezi? Ha en azt mondom nem fizetek akkor az orvos megtagadja a munkajat? Mar hallottam errol de annyira hihetetlen....Remelem az ilyen idiota "orvosok" nem jonnek ide
5330. Joshx (válaszként erre: 5315. - Edinamarton)
2014. ápr. 5. 01:57

Errol a cirka 3000 Kr / honap rol remlik valami. Azt hallottam,hogy azert ennyi mert valszeg sose dolgoztal meg Sverige-ben. Ha ledolgoztal volna min. fel evet es fiztted volna a szakszervezeti dijjat meg A Kassa es ha az ember sysselsättning-en van akkor kap tobb penzt. De lehet rosszul irom le valami ilyesmit hallottam egyszer. Amugy ha praktikon vagy ne szamits sokra. Nagyon kicsi az esely,hogy ott tudsz maradni mar csak azert is mert ezeket a "poziciokat" a hasonlo praktikantoknak tartjak fent azok a cegek akik az AMS. -nal vannak ebben a programban.

Azonkivul egy Sved sose fogja ugy egyenesen megmondani,hogy nem vesz fel. Altalaban nem szeretnek nem-et mondani. Valami kifogast viszont ugyis talalnak :) Persze azert biztos van olyan aki kivetel en sok mujka emberrel talalkoztam. Hogy is mondjak? A remeny hal meg utoljara?

5329. virag32
2014. ápr. 4. 21:38
ja,és az útlevél-személyi kb. 5 munkanap.
5328. virag32 (válaszként erre: 5327. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 4. 20:58
Svéd útlevelet és személyi igazolványt minden városban csinálnak,útlevelet a rendőrségen,személyit pedig a Skatteverketben.Én nem vagyok biztos az előzetes apasági nyilatkozatban,legalábbis az a protokoll,hogy szülés után 1-2 héttel érkezik egy levél a családjogi hivataltól (Familjerättsbyrån),amiben időpontot kaptok arra,hogy együtt megjelenjetek náluk és közösen,két hivatalos tanú jelenlétében aláírjátok az apasàgot és a közös gyámság jogát.
5327. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5313. - Virag32)
2014. ápr. 4. 20:41
Mi is elettärsi(Sambo) kapcsolatban vagyunk ,a pärom kettös ällampolgär .A barnmorskanak mondtam,hogy mi nem vagyunk meg häzasok es azt mondta-mär most a szules elött elintezhetjuk az apasägi nyilatkozatot.Amit az apänak kell svedul megirni es ezzel elismeri,hogy ö a kicsi apja.Az utlevelet te hol intezted a gyermeknek?Stockholmban?Ha szemelyi igazolvänyt csinälktatnänk a kicsinek-azt itt Malmöben megtehetnenk?Lehetseges?Vajon az mennyi idö?
5326. Hzsu
2014. ápr. 4. 20:31

Igy van, hibaibol tanul az ember. De itt majd megszokod, hogy ha nem kerdezel akkor nem biztos hogy kapsz ra valaszt.mindig mindent kerdezz, mint egy ovodas. Ha van benned valami kerdes akkor tedd fel, lehet hogy egyertelmunek hiszed a valaszt aztan kiderul hogy itt teljesen maskepp muködnek a dolgok mint amit Magyarorszagon megszoktal.

Itt is kerdezhetsz, ha tudunk akkor segitunk.

Sok sikerult a munkahoz!

5325. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5312. - Virag32)
2014. ápr. 4. 20:30
Mindket elözö szulesemnel volt fogadott orvosom,de ahogy te is irtad hiäba 2002-röl vagy 2008-rol beszelek mär akkor is 200-200 ezer körul volt csak a "hälapenz" amit adtam.Sajnos aki nem adott azzal ugy beszeltek mint a "kutyäval".Itt meg csak a Barnmorskahoz järok,es ältalänos vizsgälatokra mert a 33.hetnel tartok,de eddig is csak jo elmenyeim vannak az itteni ellätässal kapcsolatosan.
5324. edinamarton (válaszként erre: 5322. - Hzsu)
2014. ápr. 4. 19:29

sajnos buta voltam:( nem kérdeztem,mert igaz kaptam tolmácsot,de nem beszéltünk anyagiakról. Sajnos nem is nagyon mertem rá kérdezni,örültem hogy sikerült valami meló és ami a felvilágosításban volt,az biztatónak tűnt,nem is mertem gondolni,hogy ennyi az annyi.Szerződéseket kaptam,azon se voltak összegek.Az SFI-nek is írtak,amit nekem kellett bevinni,hogy mivel diplomám van és az ide milyen jó.... Elég kellemetlen helyzetbe is éreztem magam,mert meg kérdezték,hogy segélyért jöttem e vagy munkáért,persze segély nem is járna és nem is az kellett. Most már mindegy,tanultam a butaságomból, felfogom annak,hogy ez egy beruházás volt ahhoz, hogy legyen munkám.a kaptam is egy e-mailt, hogy akkor most már rendes órabérért/összeg is van :) /foglalkoztatnak. Most márt viszont oda kell figyeljek mit írok alá. Nehéz lesz,mert még szinte semmi a nyelvtudásom.

na szóval a saját butaságomból remélem tanultam.

5323. virag32 (válaszként erre: 5322. - Hzsu)
2014. ápr. 4. 19:01
Igen, ez a része nekem sem egészen világos.
5322. Hzsu
2014. ápr. 4. 09:21

En voltam praktikpn 6 honapig amikor SFIre jartam.heti 4 alkalommal mentem es napi 4oraban. (kICKS)viszont sehonnan semmi fele penzt nem kaptam ezert. Ezert praktik hogy gyakorold a nyelvet elö helyzetben.viszont engem szerettek es meg voltak velem elegedve, igy szinte minden nap kaptam valami jo kis smink cuccot es mikor az utolso napom volt kaptam egy nagy szatyorral.en nagyon szerettem, sajnaltam hogy elvegeztem az SFIt mert utana nem tudtam mar menni....


Sajnalom hogy teged felre tajekoztattak, elhiszem h rosszul esett....nem akarok kötekedni, de miert nem beszelted meg ezt valakivel hogy mennyi penzte szamithatsz?szerzödes nem volt?ezt azert elötte le kellett volna beszelni es te is megkimelted volna magadat ettöl a csalodastol...:(

5321. edinamarton (válaszként erre: 5319. - Virag32)
2014. ápr. 4. 09:09
na,de nem háborgok csak rosszul esett. Remélem tényleg bejelent és nem hiteget. Örülök,hogy van ez is,mert a nyelv még nem nagyon megy, most járok SFI-be és igazán,ha tartja az ígéretét remélem nem lesz gond.
5320. edinamarton (válaszként erre: 5319. - Virag32)
2014. ápr. 4. 09:02
:) hát, én kiakadtam,mert minden szombaton is dolgoztam 3órát és több,mint egy hónapig úgy jártam, hogy reggel lakást takarítottam,hazarohantam 1-2 órára, utána öttől egy klinikát takarítottam este fél tízre értem haza. Szóval reggel hattól este fél tízig talpon voltam napokig,hetekig...
5319. virag32 (válaszként erre: 5318. - Edinamarton)
2014. ápr. 4. 08:57
Megértem, én is tök kiakadtam volna.
5318. edinamarton (válaszként erre: 5317. - Virag32)
2014. ápr. 4. 08:56
sajnos erre utólag rájöttem,de nem értettem miért volt jó nekem ez,mert a munkáltató elvileg be akart jelenteni,de az af. nél kicsit megkavarták a dolgot,nem is járt volna ez igazán nekem,mert EU-s állampolgár vagyok. De olyan sokat dolgoztam és sírógörcsöt kaptam ,mikor megjött 3 hónap után a pénz,ráadásul nem is tudtam mi ez az egész. na,de mostmár tudom,remélem rendesen be leszek ezek után jelentve,ugyanis ma lejárt a 3 hónap.
5317. virag32 (válaszként erre: 5315. - Edinamarton)
2014. ápr. 4. 08:45

Hm, szerintem helytálló....


Sajnos a praktik az gyakorlat, nem munka. Általában ingyenes.

2014. ápr. 4. 08:22
a parolás az parkolás :)
2014. ápr. 4. 08:21

sziasztok!valaki véletlen nem dolgozott "pratkik" címszó alatt?

Az arbetsförmedlingen teljes munkaidőben foglalkoztatott egy takarító cégnél. Azt mondták ez milyen jó lesz nekem./ támogatást adtak/ Kemény ,heti 40 órás munkával a försäkringk.utalta a havi fizetésemet,ami 3ezer pár száz korona volt???????

/leosztottam,napi 8 órás munkáért fizettek 176 kr-t/

kicsit kiakadtam,mert ez még az üzemanyag költségemet sem fedezte és még a parolás és egyébb kiadásokat nem is néztem....

Ez tényleg így lehet? vagy ők csak ennyi összeggel támogatnak és a munkáltatónak ezt még ki kell pótolni?

5314. virag32 (válaszként erre: 5307. - Joshx)
2014. ápr. 4. 08:03

Horror egy ötlet. :))

Én ezt kb. az ellenségemnek kívánnám.

5313. virag32 (válaszként erre: 5311. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 4. 08:01

Hm... Azt hiszem, ennek utána kell kérdeznetek.

Házasok vagytok? Bocs, nem néztem meg.

Ha igen, akkor automatikusan közös gyámság alá esik a baba, és akkor szerintem svéd állampolgár,vagy kettős. Ez esetben megilleti a svéd útlevél, amit öt napon belül küldenek, nagyon hamar kész van. 350 kr az ára.


Ha nem vagytok házasok, akkor az első pár hétben az apa "nem létezik" hivatalosan, addig a te családnevedet (és szerintem állampolgárságodat) viseli a baba, és csak akkor válik az apa is hivatalos gyámmá, hogyha a baba születése után pár héttel elmentek apasági és közös gyámsági nyilatkozatot tenni. Ezt egy-két hét alatt beiktatják, és onnantól kaphatja a baba az apa nevét, állampolgárságát (gondolom), és útlevelet is.


A kórházba automatikusan küldik a baba personnummerét, nincs teendőtök. Biztos,hogy augusztusig minden procedúra rendeződik, az én fiam december végén született és március elején már a kezemben volt az útlevele úgy,hogy nem is siettem el az ügyintézéseket.


(Csak hogy tiszta legyen az én szituációm itt: én kettős állampolgár vagyok, a párom pedig svéd, és élettársi kapcsolatban vagyunk (sambo.)

5312. virag32 (válaszként erre: 5309. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 4. 07:57

Nem hogy "nem néznek jó szemmel", hanem kb. otthagyják elvérezni a szülőágyon, ha nem fizet. A lehető legjobb helyre jöttél, én csak szuperlatívuszokban tudok beszélni az ellátásomról.


Joshx,otthon 200 000 Ft alatt nem lehet gyereket szülni, itt ingyenes, és cserébe olyan ellátás, mint otthon kb. félmillióért. végső kétségbeesésemben se szeretném igénybe venni a magyar egészségügyet.

5311. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5306. - Virag32)
2014. ápr. 4. 07:22
Ha csak az apa sved ällampolgär(-vagyis kettös) akkor is a stocholmi konzulätusra kell mennunk mindkettönknek?Vajon nem egyszerubb es gyorsabb a fenykepes szemelyigazolväny?Szerinted?A szules värhato ideje mäj.30-es augusztus elejen repulnenk.A szuletes utän magukltol kuldik a kicsi personnummeret vagy utänna kell järnunk?Az is mennyi idö lehet ?Sajnos ugy vettuk eszre itt mindenen legaläbb 1 honapot ulnek.
5310. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5309. - Bacskai Tamara)
2014. ápr. 4. 07:14
Egyebkent nekunk kb.a kethavonkenti repulgetes eselye fennt äll mert az elsö ket gyerekem apjanak läthatäsa van.
5309. Bacskai Tamara (válaszként erre: 5307. - Joshx)
2014. ápr. 4. 07:11
Köszönöm az eszreveteled-aranyos vagy de Mär sajnos nem repulhetek es ide järok terhesgondozäsra-Magyarorszägon nem vällaltak el mivel itt elek.A mäsik ket gyermekem is ide jär iskoläba es oviba.Nekem a csaläd mellett a helyem .Ottholpedig nem jo szemmel neznek arra akinek se fogadott orvosa,se terhesgondozäsra otthol nem järt -ugymond csak ugy beesik.mi csak azt szeretnenk ha mindket ällampolgär lenne es ha otthol vagyunk ha bärmi törtenne -ellässäk.Mär itt elunk tartosan a pärom mär 8 eve.
5308. Joshx (válaszként erre: 5304. - Hzsu)
2014. ápr. 4. 01:37
Ez nem is hulyeseg! Udv. papadnak :) Asszem nekiugrok az ablakkeretnek :D Bar ha nem is az ablakkeretnek de kitalalok valami taviranyithato madar riogatot :D :D :D
❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook