Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

94. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 93. - Klimpírozi)
2008. aug. 29. 17:46
Yeah, yeah! De jó magának, 500 méter! Igaz tőlünk sincs túl messze a Golden Gym's, de ezek tök hülyék, csak éves bérletük van és meg nem akarom magam egész évre elkötelezni, ki tudja mi jön közbe? Nagyon megnyugtattak, hogy a világ összes G.G termébe érvényes a bérletem. .......mindig mindenhol az első dolgom, ahogy leszáll a gép már keresem is, hogy hol van a közelben ? LOL
93. Klimpírozi (válaszként erre: 92. - 3e0ba54fb8)
2008. aug. 29. 17:28
fújjjj, hogy Maga milyen kis szemfüles...szervezésben vagyok, tudja az idő, meg a trallalallla...pedig legalább 500 méterre van tőlem a terem...hangolok, és megyek, de azért mondja meg, milyen lelkesítőleg hatok másokra, nem????
92. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 86. - Klimpírozi)
2008. aug. 29. 17:26
elérkezett már az a jövő hét? :)
91. Klimpírozi (válaszként erre: 90. - Évi75)
2008. aug. 29. 17:22
dehogyis halsz bele, kívánni fogod, még...még...tele leszel energiával, úgy érzed majd, átöleled a világot...igaz, most egy adrabig ülni sem nagyon tudsz majd, egyéb tevékenységek pedig kifejezetten kínosak lesznek:)))
90. évi75
2008. aug. 29. 17:16

na ne tudjátok meg, hogy szerdán voltam edzeni, és ma alig bírok menni!!!

annyira fáj a combom!!!

de holnap megint megyek! remélem nem halok bele!

2008. aug. 28. 18:04

sziasztok!


Sajnos nálunk csak heti 1 van, pedig jó lenne több. Mindenem izomlázas...de jó

88. évi75
2008. aug. 28. 08:55

hali csajok!

tegnap kipróbáltam , és nagyon klassz volt!

igaz ma alig bírok menni, de nagyon jól esett a mozgás.

a lelkem is helyre rázódott egy kicsit!

fogok járni rendszeresen!!!

2008. aug. 18. 17:22

Holnap megyek, a fenekem rendbe jött.

A 14 éves lányom is jön. Az érdekes az hogy vágyom rá, hogy menjek és tekerjek.

Nagy a túlsúlyom ezért reménykedem ez változni fog.

Rajtam nem fog múlni.

Nálunk csak heti 2 alkalom van, de mindig tele van a hely.A jó benne az hogy a tömegben ( 10 bringa) az egyik tömeg Én vagyok.

2008. aug. 16. 11:06

de jó, hogy felúszott a spinning fórum...véletlenek nincsenek, ugye??

Szedem elő az órarendet, és jövő héttől irány a spinning terem...

ja, és nem csak az ülőgumó fáj piszkosul az első tekerésnél...ha férfi lennék, azz mondanám, az első bringaóra felér egy tökönrúgással:))))

2008. aug. 16. 11:01

Szia!


A hátsó részem, csak az első alkalom után fájt, később hozzászokott az üléshez, illetve már nem ültem annyit, mert bírtam az állva tekerést.Az első után nagyon-nagyon fáradt voltam, de izomlázam tulajdonképpen egyáltalán nem volt,mert az utolsó 10-15 perces sima terepen való tekerés dolgozza ki a felhalmozódott tejsavat az izmok közül, az edzők szerint.Úgy tűnik, valóban. És mindig alapos nyújtás, lazítás van a végén.

Kitartást nekünk : )


Bea

84. virkina (válaszként erre: 83. - Niceday)
2008. aug. 13. 17:21

Szia!


Voltam.

60 perc az 60 perc.

A fenekem a csont az ülőgumó nagyon fáj.

Az állva tekerés nem volt semmi, de amikor már nagyon fáj a fenekem jó volt.

Mikor vége lett és leszálltunk nyújtani alig álltam a lábamon.

Kocsival mentünk a lányommal haza, Őt is vittem, mert messze van tőlünk a terem, káosz arra a buszjárat, de még a kocsiba is nehéz volt beszállni.

Izomlázam van, de a fenekem az piszkosul fáj, azért holnap este 20-21 óra között megyek.

Akik már 4 éve járnak azt mondják 4-5 alkalom után már nem fog ennyire fájni.

Neked nem fájt?, Te mit csináltál ellene ?


Kriszta

83. niceday (válaszként erre: 82. - Virkina)
2008. aug. 12. 21:12

Üdv!

Na, voltál tekerni? Ha igen, és egy kissé riasztónak tűnt is így elsőre, ne add fel, mert a 3. 4. alkalom lesz az, amikor teljesen végigbírod az összes állva tekerést is, és elkezdődik a függés.

82. virkina (válaszként erre: 81. - Niceday)
2008. aug. 3. 18:18

Szia!


Nagyon örülök, neked mert én is hasonló súllyal kezdem aug 12-én.

Sajna csak akkor lesz az első óra.

Erőt ad ha valaki ilyeneket ír.

Remélem nekem is sikerül, majd írok ide, és kérlek Te is jelezd hogy haladsz kíváncsi vagyok.

2008. aug. 1. 15:07

Sziasztok!

Kb. 2 hónapja kezdtem a spinninget, (90 kilóval), lustán stb. Egyelőre csak heti egyszer járok, de aug. végétől, 2-3 alkalommal tervezem. Igyekszem odafigyelni az étkezésre is, de vannak bűnözős napjaim, mégis lement 6 kg, és néha úgy érzem, hogy a Himalájára is fel tudnék tekerni. Csak jókat tudok mondani/írni, minden "tekerőnek" Üdv.

2008. júl. 29. 08:22

sziasztok!

Megtalálta és be is jelentkeztem a kezdő csoportba. Sajnos csak aug 12 indul mert a hölgy szabin van, de nagyon aranyos volt.

izgulok és várom is. Annyi jót olvastam róla.

79. Spuki
2008. júl. 29. 07:29

Kedves Virkina,


Spinning termek listáját itt találod: www.spinning.hu sok sikert!

2008. júl. 28. 19:32

sziasztok.

Miskolci vagyok 93 kg nő.

Szeretném kipróbálni ezt a mozgás formát Miskolcon.

Valaki tud segíteni hogy hol van rá lehetőség, és mennyibe kerül?

Köszönöm a segítségeteket.

77. Spuki
2008. júl. 23. 05:17

Kedves Mindenki ,föleg Zsófici!



Kiegészíteném azzal, hogy Kishazánkban A Spinning egy butított verziója van jelen ami inkább az RPM-hez hasonlít! A Ritmusra tekeréssel megölik a szépségét a sportnak!

2008. jún. 16. 18:47
Ez a legjobb sport! Régebben másfél évig csináltam, de aztán elkerültem a fővárosba, és itt olyan drága, hogy nem tudtam járni. Most ismét költözök vidékre, a héten veszem a bérletem, de nagyon izgulok, hogy milyen sokára tart visszarázódni. Én elvittem az utcai kerékpáromra vásárolt zselés ülést, és így sima ügy volt! Imádom, hogy még a bugyimból is facsarni lehet a vizet! :)
75. Bestlife (válaszként erre: 74. - Delike)
2008. máj. 13. 20:12

ez aranyos volt.

De ha esetleg tudnál valakit jó lenne... :)

74. delike (válaszként erre: 73. - Bestlife)
2008. máj. 13. 18:39
nah ott nem ismerek spinning oktatót, csak egy kedves pasit :)
2008. máj. 13. 16:41

Szia!


Pécelen van a fitness terem és oda.

72. delike
2008. máj. 12. 12:41
hol kellene?
2008. máj. 12. 08:17

Sziasztok!


Nem tud valaki egy jó spinning oktatót?

Munkát ajánlanék neki.

email címem: turcsik.erika@freemail.hu vagy bestlife@freemail.hu



Előre is köszönöm

70. adri25
2007. okt. 30. 18:59
ez a zenére biciklizés ugye?
69. naty77
2007. okt. 29. 07:07

sziasztok, elolvastam a fórumot, jó lenne tudni mi van a régiekkel.

Zsofici: köszi az értékes hozzászólást, jó volt olvasni, hogy ahová járok ott jó edzők vannak. ;)


Én részemről most kezdtem, nyitott egy új hely a közelben és ki tudtam próbálni végre. Egy bemutató órán voltam először, olyan 60%-ra voltam képes elsőre és 3 napig nem tudtam a wc-re leülni. :D

Időközben több más órát is kipróbáltam, keresem, ki a hozzámpaszoló edző és óra, és két héttel később tegnap megint elmentem spinningre. Az első előtt mondta egy lány, hogy függőséget okoz, hát van benne vmi. :)

Tegnap már olyan 90%-ra voltam képes, meg is dícsért az edző, de leginkább magamra vagyok büszke.

Utána kérdeztem mit várhatok ettől az edzésformától hosszútávon az állóképesség javítása mellett. Azt mondta az edző, hogy 3 hónapig nem érdemes figyelni, mérni magunkat, de aztán nagyon látványos lesz az eredmény, 5-15 kg-t simán le lehet adni vele, ésszerű étkezés mellett.

Na majd meglátjuk! ;)

68. delike
2007. szept. 1. 12:26

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el spinningre járni, heti 3-4 alkalmat tervezek, hogy visszanyerjem az állóképességemet és a régebi izmaimat. Egy éve szinte semmit sem sportolok és ez persze meg is látszik rajtam. Mennyi az a heti alkalom ami sem túl, sem aluledzettséget nem okoz? Ami pedig fontos lenne még, hogy van-e valami olyan diéta amit spinning mellett is lehet csinálni?

Köszi előre is! Kata

67. cb5fa84af0 (válaszként erre: 65. - Bige)
2007. aug. 23. 19:17
Nálunk 8ezer forint 11 alkalmas bérlet. De nagyon jóóóó!!!!
2007. júl. 19. 09:00

Sziasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást és JGSI Spinning oktatóként szeretném, ha ti is tudomást szereznétek az indoor cycling irányzatokról. Az indoor cycling név a terem végzett csoportos kerékpár edzést jelenti zenére, edző közreműködésével. Ezen belül megkülönböztetünk különböző irányzatokat pl. Spinning, SpinRacing, Training bike, Schwinn stb. Minden irányzatnak megvannak a saját szabályai, amelyek eltérnek egymástól. Oldalakat lehetne írni az eltérésekről, mert a hasonlóság annyi, hogy csoportoson tekersz, zenére, edzői utasításra teremben. A Spinninget egy amerikai ultramaratonista versenyző találta ki Johnny Goldberg (ismertebb nevén Johnny G), aki az edzéseit 'vitte be' zárt térbe, hogy ne kelljen több száz km-t kint tekernie. Ehhez kifejlesztett egy speciális kerékpárt, amelyet Spinnernek neveznek. Mindez azt is jelenti, hogy egy Spinning edzésen nem végzünk semmi olyan jellegű mozgást, amelyet kint tekerés során sem végzünk. Azaz egy Spinning edzésen soha nincs karhajlítás, soha nem visszük a felső testünket a kormány elé, illetve a testhelyzetünket soha nem helyezzük a nyereg mögé. Tehát csak azokat a testtartásokat vesszük fel, amelyet outdoor kerépkpározás során. A pedálfordulat is meghatározott, síkon 80-110-es pedálfordulat közötti tempóban tekerünk, míg hegyre 60-80-as pedálfordulattal. A pedálfordulat azt jelenti, hogy 1 perc alatt hányszor tekered körbe a lábad. Ezt vendégként is könnyen ellenőrizheted, mert nézed a teremben lévő órát és 15 másodperc alatt leméred, hogy hányszor nyomtad lefelé pl. a jobb lábadat. És a kapott értéket megszorzod 4-gyel és máris látod, hogy milyen pedálfordulattal tekersz. Ez egy kontroll számodra, hogy te hajtod a kerékpárt és nem a lendület visz, ami balesetveszélyes. A másik dolog, hogy egy Spinning edzésen 3 kézpozíció van, ami azt jelenti, hogy így és CSAK ÍGY tarthatod a kezedet. Az egyes kézpozciónál a kezed a kormény közepén lazán egymásra helyezve van úgy, hogy a hüvelykujjad fent van a kormányon és előre néznek. Ezt a kézpoziciót csak és kizárólag ülő helyzetben veheted fel, amikor 80-110-es pedálfordulattal tekersz. A 2-es kézpoziciónál a kormányt az hozzád közelebb eső vizszintes részén fogod meg felülről úgy, hogy a hüvelkyujjad a félköríven belül helyezkedik el. Ez egy nagyon fontos dolog, ugyanis ez biztosítja a te biztonságodat. Ha a hüvelykujjad bent van a félköríven belül, akkor még ha izzad a kezed, sem csúszhat le a kezed a kormányról. 2-es kézpoziciót ülve és állva is fogunk és mehetünk síkon és mehetünk hegyre is. A 3-as kézpoziciót viszont csak és kizárólag állva fogjuk és csak és kizárólag hegyre mehetünk fel. Ilyenkor a kormányt lazán oldalról forjuk meg olya módon, hogy a hüvelyujjunkkal a kormány végét (szarvát) fogjuk. A többi ujjunk lazán körbeöleli a kormányt. Más kézpozició egy Spinning edzésen elképzelhetetlen. Semmilyen eszközt nem használunk. Súlyzozni, meg végképp nem súlyzózunk, hiszen a kormányt tekerés során SOHA nem engedjük el két kézzel. Ivás közben sem. Ezért jó a kulacs, vagy sportkupakos ital. Ez is a te biztonságodat szolgálja. A tekerés során a testsúlyunk végig a pedál középvonala felett helyezkedik el. ÉS akkor még nem beszéltünk a Spinner helyes beállításáról, mert enélkül el se kezdjél tekerni. Mindig kérd meg az oktatót, ha először vagy Spinning edzésen, hogy segítsen neked beállítani a biciklit és jelezd felé, hogy most vagy először. Ha az oktató azt tanácsolja, hogy bizonyos gyakorlatokat ne csinálj, amíg nem szereztél egy pici 'rutint' a tekerésben, akkor fogadd meg a tanácsát. Hidd el, a te érdekedben mondja. Egyebekben, ha elmész egy Spinning edzésre, kérdzed meg az oktató teljes nevét. Utána a www.spinning.hu oldalon ellenőrizheted, hogy JGSI (azaz hivatalos Spinning oktató) óráján voltál-e. Aki ott nem szerepel, az nem hivatalos Spinning oktató. Ahogy, ha a klub nem szerepel a klubok között a honlapon, akkor nem SPinning Centerben jártál, de akkor nagy valószínűséggel a bicikli sem Spinner.


A SpinRacing, amin Fruzsen leírása alapján részt vett, egy másik indoor cycling irányzat. Ez az irányzat Németországból származik. Ők a biciklit egy fitness eszköznek tekintették és azt nézték, hogy tudják belőle a legtöbbet kihozni, azaz minél több izomcsoportra dolgozni edzés során. Így jött a képbe a fekvőtámasz, a súlypontáthelyezés, esetleges súlyzózás. Nem jellemző a lábfordulat kontroll és más stíluusú zenékre tekernek. A fekvőtámaszok alatt nehezen valósítható meg a pulzuskontroll, amely nélkül egy edzés nem sokat ér. Polar Own Zone edzőként (ez a pulzuskontollos edzés tartására feljogosító végzettség) elmondhatom, hogy főleg ha fogyni szeretnél, akkor a pulzuskontrollnak extrán szerepe van. De aki nem szeretne fogyni, csak egészséges maradni, annak se mindegy, hogy milyen pulzusértékkel tekeri végig az órát. Lehet cél nélkül edzeni, de minek? Ha már csinálunk valamit - legyen az Spinning, vagy SpinRacing, vagy bármely más indoor cycling irányzat - azt ésszel csináljuk. Mindenkinek adott a szabad választás, hogy milyen fajtájú indoor cycling órára jár, de ne keverjük össze őket.

Én személy szerint a Spinning mellett tettem le a voksomat sok-sok okból, amit most nem részletezek, de többek között azért is, mert ez egy mentálisabb sport. Ezt leírni nem lehet. Ki kell próbálni, sokat kell járni és egy szép nap ráérez az ember.

Köszönöm, hogy elolvastátok. Remélem érthető voltam.

65. bige
2007. máj. 1. 08:05
sziasztok! mennyibe kerül a spinning? a térdet nem bántja?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook