Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Merre tovább? fórum

Merre tovább? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
119. Guruljka (válaszként erre: 118. - Fruzsinahanna)
2019. febr. 19. 22:50
Örülök, ha tudtunk szempontokat adni.
118. fruzsinahanna (válaszként erre: 115. - Fidel)
2019. febr. 19. 22:42

Kérlek, ne vesszetek össze. Mindenkinek igaza van, mert az a lényege a fórumoknak, hogy ki tudjuk fejezni a szubjektív véleményünket. :)


Köszönöm szépen a válaszaitokat, mind sokat segített!

117. Guruljka (válaszként erre: 116. - Guruljka)
2019. febr. 19. 22:40

De azon felül, hogy nem állok itt neki beszámolót tartani a családi viszonyaimról, az azért érdekelne, mégis mi a bajod velem.

Melyik itteni hsz-om alapján érzed úgy, hogy nem is tudom, bölcselkedem vagy mi.


Mi a sértő vagy az okoskodó abban, hogy tudomásom szerint a restaurátor külön szak az Iparművészetin? Vagy hogy a kérdező ne hagyja abba a jelenlegi tanulmányait félidőben?

116. Guruljka (válaszként erre: 115. - Fidel)
2019. febr. 19. 21:55
Nálatok az átlagos szintű értelmesség volt a családban a legnagyobb baj?
115. fidel (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2019. febr. 19. 21:35

Mert tudom,hogy milyen egy okos anyós!

A barátomat viszont irígylem,neki egy aranyos,csöndes,mosolygós anyósa van!

114. Guruljka (válaszként erre: 99. - Fidel)
2019. febr. 19. 20:29
Miért nem irigyled a vejemet?
113. Guruljka (válaszként erre: 111. - Inta)
2019. febr. 19. 20:23

Valahogy én is ezt próbáltam sugallni, ezért mondtam, hogy az anglisztikát fejezze be mindenképp.

Nálam azért találkozik a jelenlegi, szintén kedvelt munkám és a beugró, de ez tudatos választás volt, és nem 22 évesen.

112. Guruljka (válaszként erre: 109. - Unom)
2019. febr. 19. 20:21

Azt akartam példázni, hogy ha valakinek jól megy egy nyelv, akkor a világon a legegyszerűbb azzal "besétálni" egy egyetemre, egy alapszakos diplomáért.

Általában a kohászt hozom példának, mert az én szememben elég komoly műszaki tudomány, ugyanakkor el nem tudnám magamról képzelni, hogy a matekot és a fizikát ilyen szinten tudjam. (Úgy tudom, náluk nincs is alapszak, nem osztható a képzés.)

111. inta (válaszként erre: 110. - Inta)
2019. febr. 19. 20:20
Belegondolva, 22 évesen én se tudtam elképzelni, hogy mégis mi a fenét fogok kezdeni magammal, meg a diplomámmal. Végül a diploma csak beugró lett a munkámhoz, a tanulmányaimnak köze nincs ahhoz, amit csinálok - és amit történetesen szeretek is csinálni. De diploma nélkül nem csinálhatnám.
110. inta (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2019. febr. 19. 20:15

Az anglisztika bölcsészeti szak.

De a műszaki tudományok valóban nem fenyegetik a kérdezőt.


Én nem éreztem, hogy olyan nagyon elhivatott lenne bármilyen irányban is, azért is javasoltam inkább egy OKJ-s képzést, vagy hobbiírást (blogot) a mostani tanulmányai mellé.

Ha megvan az "igazi", még mindig kitalálhatja, megél-e belőle. Ha nincs meg, akkor marad az "uncsi" meló.

109. unom (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2019. febr. 19. 20:13

Te hoztad szóba a kohász diplomát, de akkor félreértettük egymást.

De még nem derült ki, hogy a kérdező mit akar, megélhetést vagy hobbit. Ideális esetben a kettő ugyanaz, de ez ritka.

108. Guruljka (válaszként erre: 102. - Unom)
2019. febr. 19. 20:12

Ha valakinek van legalább a matekhoz némi vonzódása, akkor nagyobb a valószínűsége, hogy műszaki pályára adja a fejét.

Én nem voltam soha nagy matekos - még közepes sem mindig. Továbbtanulásban a műszaki pálya szóba sem jöhetett nálam.

107. Guruljka (válaszként erre: 100. - Unom)
2019. febr. 19. 20:07

Most elég fura vagy.

Ha a bölcsészet és a villamosmérnöki között vacillálna a kérdező, én is felvonnám a szemöldököm, de az anglisztika mellől kérdezi, merre tájolódhatna.

106. Guruljka (válaszként erre: 99. - Fidel)
2019. febr. 19. 20:06

Van.


Nem dolgoztam a restaurátori szakmában, csak dolgoztam restaurátorok mellett.

Azt tudom, mire megy az ember egy nyelvszakos diplomával.


És nem én vagyok itt a kérdező, miért én lettem a középpont? A fikázáson kívül adtatok neki tanácsot?

105. inta (válaszként erre: 104. - Unom)
2019. febr. 19. 20:01
Hát igen, az intézmény sokat számít, ebben is. Bár nem tudok olyan műszaki oktatásról Mo-on, amit ne fogadnának el külföldön - de ebben simán tévedhetek. És nyilván vannak nagy múltú, jó referenciájú képzések, meg újonnan felbukkanók is, kevesebb respekttel.
104. unom (válaszként erre: 103. - Inta)
2019. febr. 19. 19:49

Az intézményt.

A lányomnak az egyik fő szempont volt, hogy világszerte a lehető legtöbb helyen elfogadják.

103. inta (válaszként erre: 102. - Unom)
2019. febr. 19. 19:44

A "hol" alatt a képzést érted vagy az elhelyezkedést? Mondjuk, mindkettőre lehet valid.

Bár, ha jól értem, ez a veszély a fórumindítót nem fenyegeti.

102. unom (válaszként erre: 101. - Inta)
2019. febr. 19. 19:41

A kohászdiplomáról ezt nem tudtam, köszi.

Én is úgy gondolom, a műszaki diploma nagyon jó választás, persze nem mindegy hol.

101. inta (válaszként erre: 100. - Unom)
2019. febr. 19. 19:34

Ez tévedés, történetesen viszonylag sok kohászt ismerek. Az igaz, hogy nem mindegyikük kohászati, öntészeti vagy akár anyagmérnöki területen dolgozik, de műszaki területen, mérnökként, például minőségirányításban.

A műszaki diploma sokat ér, minden területen, pláne, ha nem kizárólag Magyarország a cél az elhelyezkedésnél.


Jóóó, ógörög-diplomásat pont nem ismerek, szóval nem jelenthetem ki egyértelműen, hogy nem ér annyit. Csak tippelek... :)

100. unom (válaszként erre: 98. - Guruljka)
2019. febr. 19. 18:56

A kohászdiploma kb. annyit érhet mint az ógörög.

De egy villamosmérnökivel elég sok mindent lehet kezdeni.

Tudom, fujj. Még pénzt keresni is, ami undorító.

99. fidel (válaszként erre: 96. - Guruljka)
2019. febr. 19. 17:05

Szerintem, Te mindenkinél mindent jobban tudsz,hisz dolgoztál a restaurátori szakmában! :)

Nem irígylem a vejed...,ha van! (van?)

98. Guruljka (válaszként erre: 87. - Winifredd)
2019. febr. 18. 15:37

Isteni képi fantáziád van.

De én nem csodálom, hogy valaki elmegy egy bölcsészkarra, amikor bizonytalan. Aránylag fájdalommentes módja egy alapdiploma megszerzésének, sok kaput nyitva hagy. Valljuk be, egy kohász alapdiplomával kevesebb esély maradna nyitva.

Nem tudhatod, miről van a kérdezőnek gőze vagy sem.

Ráadásul: a hároméves nyelvi alapszakon a második évben keményítenek be a leg-elmehunytabb nyelvtani figurákkal, az embernek nemhogy a pályaválasztást illetően támadnak kétségei, de még a lét és a nemlét sötét kérdései is felmerülnek. Átéltem, nem csodálkozom.


A megélhetésnek pedig vannak fura kanyarjai, és nem mindenki megélhetési partizán, aki az általánosban is már üzletel valamivel.

97. forrest2010 (válaszként erre: 90. - Fidel)
2019. febr. 18. 03:37
... hánaja :) " láccik " is :)
96. Guruljka (válaszként erre: 90. - Fidel)
2019. febr. 18. 00:12
Nem tudok mindent jobban, de dolgoztam restaurátorok mellett. Te is?
95. Tünde. (válaszként erre: 90. - Fidel)
2019. febr. 17. 23:36
Így van! :D
94. fidel (válaszként erre: 93. - Winifredd)
2019. febr. 17. 23:31

Láttál már szolid,törtetés mentes politikust?

Még a szerény,mesebeli kis kondás is,aki csak a 3.kívánság után lett királyfi ,még az is...

93. Winifredd (válaszként erre: 91. - Fidel)
2019. febr. 17. 23:19
Tortetes nelkul?
92. Winifredd (válaszként erre: 90. - Fidel)
2019. febr. 17. 23:18

En csak butor restauratort, otvost, oramestert, festomuvesz -es restauratort, szobrraszt, nagyon sziroru (nem magyar jol van az ugy) munkakat vegro epitoipari vallalkozot, muzeologust es konyvkotot ismerek, es sok alkalmazott muveszt, de elismerem, tevedhetek.


Guruljka meg nagyon gyakorlatias tanacsot adott, es kulonben meg le lehet rola pattanni.

91. fidel (válaszként erre: 89. - Winifredd)
2019. febr. 17. 23:18
Mond ki bátran,politikus !
90. fidel (válaszként erre: 82. - Winifredd)
2019. febr. 17. 23:10

Renoválni vagy restaurálni az (szerintem) nem ugyan az!

Majd Guruljka útba igazítja a lyányt,mer Ö reggeltöl-estig,- mindent,mindenkinél jobban tud! :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook