Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 21 évesen merre tovább? fórum

21 évesen merre tovább? (beszélgetős fórum)


11. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 463ac1a826)
2015. jún. 22. 13:17
Inkább tanulj! Az is kiszakít a megszokott környezetből, hiszen más városba mégy. :))
10. kleeri
2015. jún. 22. 13:12

úgy látom nagyrészt arra biztatunk, hogy láss világot, menj külföldre,

ha nem érzed jól magad, még mindig hazajöhetsz és jöhet a tanulás,

de én sem hagynám ki, hogy megpróbáljam külföldön a boldogulást, hiszen itthon nagyon nehéz,

ezt bármikor megtalálod, ha kint elég volt,

de ha a tanulást választod, akkor később már nem tudsz majd kimenni,

9. viva70 (válaszként erre: 1. - 463ac1a826)
2015. jún. 19. 21:22
Ha én lennék a te korodban, akkor mindenképp külföldre mennék...
2015. jún. 19. 14:34
Én is külföldre mennék az biztos! És ne hagyd, hogy a szüleid elbátortalanítsanak! Csak rajtad múlik milyen lesz a jövőd és ezért mit mersz megtenni. De én dolgozni mennék a való életbe mihamarabb és nem családhoz, mert ha kihasználósak és ez gyakori, akkor nem sok időd lesz eljárni nyelvet gyakorolni stb.
7. Milup2 (válaszként erre: 3. - 463ac1a826)
2015. jún. 19. 14:16

Igen..A szülők mindig féltik a gyerekeiket..;)

Nyugodtan megmondhatod nekik, hogy itt is bármi megtörténhet...

A lényeg, ha kimész: annyi pénz mindenképpen legyen nálad, hogy ha bármi van, haza tudjál jönni...Ez azért alap...

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 463ac1a826)
2015. jún. 19. 13:41
Ha külföldre mész, ne magyar családot válassz, mert gyakran hallom,aki magyar nőhöz megy külföldön dolgozni, mennyire megalázzák, akik náluk dolgoznak. Magyaroknál a nyelvtanulás is nehezebb, hiszen simán magyarul fognak hozzád szólni. Maradhatsz a monoton háztartásban, mert simán bejárónő is lehetsz, mert az idődbe belefér alapon. Persze, lehet a világ legrendesebb emberét fogod ki.
2015. jún. 19. 13:02

Én mennék a helyedben, ha az agyadban ott van a gondolat, hogy ki kéne menni. Nyelvet csak kint fogsz beszéd-szinten megtanulni, ha visszajössz, azt már senki sem veheti el tőled. Tanulni később is ráérsz, de ha lesz család/gyerek, már nem fogsz sem akarni, sem tudni menni, vagy legalábbis sokkal nehezebben.


Menj!

4. rinike (válaszként erre: 3. - 463ac1a826)
2015. jún. 19. 12:55

Most jött el talán az ideje, hogy anyukád felé is bizonyítsd, hogy felnőttél, és ekként is döntesz, és vállalod is a felelős döntéseid következményeit...


Az első kérdésedre válaszolva: én tanulni mentem, jó döntésnek bizonyult. A testvérem bébiszitterkedni ment több évre, fele időt angol, felét német nyelvterületre, és ez is jó döntés lett, azóta is jól megél belőle, hogy magas szinten beszéli mindkét nyelvet.


Hollandia helyett inkább mennék olyan országba, ahol csak német, vagy csak angol beszédet hallok, és ahol nem magyar egyik szülő sem.

3. 463ac1a826 (válaszként erre: 2. - Milup2)
2015. jún. 19. 12:41
Egy gond van ebben: anyám. :D Előre látom mivel fog jönni. Hogy majd engem ott kint elrabolnak, mi van ha rossz rossz lesz a család, az apuka bepróbálkozik, hogy fogok bírni a gyerekkel idegen országban blablabla....:D
2015. jún. 19. 12:39

Menjél külföldre..Most tudsz menni, míg nincs család, akkor már macerásabb..Most tudsz még élni, na meg mindig van visszaút..Én 19 évesen mentem ki pár évre, szintén au-pairként...Ne félj!! hamar belejössz mindenbe!!!

Én belevágnék újra...

Hollandia..Szuper..:D

2015. jún. 19. 12:36

Idén végeztem mint kisgyermeknevelő. Nagyvárosban lakok a szüleimmel és egy dolgot tudok biztosan, hogy elakarok innen menni. Kicsit unom már ezt a környezet, minden olyan megszokott, monoton, plusz önállósodni szeretnék.

Mehetnék Pestre tanulni, akkor talán koleszos lennék. Vagy külföldre családhoz au pairkedni. Nem tudom melyik lenne a legjobb döntés. Külföldhöz nem érzek most akkora bátorságot pedig biztosan jobban járnék azzal. Most jött egy ajánlat Hollandiából amire lehet jelentkezni, az anyuka magyar és heti 30 órát kell a gyerekkel lenni. Fogalmam sincs mi lenne a legjobb döntés. Akár már jövő héten elintézhetném Pesten a sulit. Ha viszont kikerülnék akkor garantált lenne a nyelvgyakorlás, önállósodás, kiszakadás a megszokott környezetből, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook