Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sorstársak segítsetek. fórum

Sorstársak segítsetek. (beszélgetős fórum)

26. Zsuzsi56 (válaszként erre: 25. - Kati.papne)
2010. júl. 31. 21:51
Kedves Kati! Nagyon nagy igazságot mondtál ki azzal, hogy másnak még ennyi boldogság sem jutott ki az életből. Nekem egy barátnőm mondta ezt tavaly, amikor friss özvegyen keseregtem. Ő elvált, egyetlen párkapcsolata sem volt tartós. És igenis talpra kell állni, hiszen az élet még tartogathat boldogságot. Nekem pl. az ágyamban itt szundikál imádott kisunokám, mindjárt bújok is mellé......
25. kati.papne (válaszként erre: 24. - 173c31dcdf)
2010. júl. 30. 22:44

Jó estét kivánok!

Sokan vagyunk akik hasonló cipőben járunk!

Igazán csak az tudja értékelni,hogy mit ér egy ember aki már elveszített valakit.Közlekedési balesetben veszítettem el a férjemet,több mint 30 kg ment le rólam,azt hittem,soha talpra nem állok,de ha én nem halok meg egy kapcsolatban,akkor bizony a másik fél és mi lett volna nélkülünk velük,ezt a fájdalmat most ők éreznék. Gondoljon arra,hogy van akinek soha nem jutott ilyen boldogság,egy év sem,nemhogy ennyi!!!Kérem,emelje fel a fejét és legyen nagyon büszke arra,hogy ilyen csodát adott az ég Önnek,Ő sem szeretné ha Ön tönkremenne, Szeretettel ,üdvözlettel: Kata,58 éves

2010. júl. 28. 14:35

Hála istennek nem érzitek és soha ne is érezzétek.

63 éves vagyok,a hoxára a feleségem miatt reg-tam Ő

olvasgatta az oldalakat.Két honapja magamra hagyott(meghalt 9 nap alatt)44 évig voltunk házasok,

7 éves volt én 9 amikor a szomszédunkba költöztek,agyütt gyerekeskedtünk az ált iskolát is egyhelyen végeztük,tiz évvel késöbb összeházasodtunk és a haláláig még vásárolni is együtt jártunk.A halálával meghalt a lelkem is hat hétig még a házból sem voltam képes kilépni.

325 nöles kertünk van de Ő volt a főkertész én a segitő a derékig érő gazt a fiam vágatta le.Sem a fiamhoz sem a lányomhoz nem költözöm.Ezt a lelkiállapotot senki nem értheti meg.Erre nincs gyógyir,Ez a seb nem gyógyul.Soha.Nincs halálvágyam,de nem térnék ki nem tiltakoznák egy gyors halál ellen,mert tudom hogy vár rám és szűksége van rám.Bocsájtsátok meg hogy ilyen hosszú voltam.

23. alfoldi13 (válaszként erre: 22. - Remény60)
2010. júl. 26. 10:33
valami neki is nehéz.....talán ezt kéne orvosolni először....mondom én hasonló korú
2010. júl. 26. 09:10
Olyan jó volt kibeszélni,még ha ismeretlenül is. Köszönöm nektek a válaszokat,kicsit meg is könnyebbült a lelkem:O))
21. remény60 (válaszként erre: 18. - Jozsi.38)
2010. júl. 26. 09:09
Azt mondja nem kell ide asszony. Ő csak ránk hagy mindent:S
20. remény60 (válaszként erre: 17. - Bebe83)
2010. júl. 26. 09:08
Talán igaz. Én is azt gondolom,hogy tudja hogy ez így rossz. És tesóm mondja ,ebben a hónapban nála evett,hogy nagyon szégyenli is magát,ezt ő mondja. Már apám. De másnap megint csak elmegy,még ha alig van már pénze is. Kétszer volt már hogy hóvégén tesómtól kért cigire:O(Ő is nehezen van de adunk neki mit tennénk?
19. remény60 (válaszként erre: 16. - Júlia*)
2010. júl. 26. 09:06
Faggasuk,hogy mit akar? Nem igazán értem ne haragudj? Kérdezgetjük,és azt mondja minden így jó. Jól van,ő nem kell neki semmi:O(
2010. júl. 26. 08:42
próbáljatok vele társat keresni a számára. magányos lehet és nincs motivációja, amiért érdemes rendben tartani a házat,de ha találna valaki korban hozzáillőt változhat a helyzet
17. Bebe83
2010. júl. 26. 08:32
AZ en velemenyem az hogy ha belement hogy odaadja a penzet akkor tudja hogy rossz uton jar es nem az ivasert megy a kocsmaba hanem tarsasgert. Leelni valakivel tobb 10 evet joban rosszban aztan elvesziteni es magadra maradni szornyu lehet. Szerintem tegyetek azt vegyetek el a penzet ezzel csak jot tesztek neki,hiszen a kocsmaba meg ki is hasznalhatjak, es keressetek valami tarsasagot neki vagy menjetek ti tobbet hozza. Vagy esetleg az unokak ha tudnank nyujtani valami vigaszt neki!
16. Júlia* (válaszként erre: 14. - Remény60)
2010. júl. 26. 08:16
Lásd 6. hozzászólás.
2010. júl. 26. 08:12
Most ki kell lépnem,fölkeltek a gyereke. Majd jövök még ma tuti:O))
14. remény60 (válaszként erre: 10. - Júlia*)
2010. júl. 26. 08:10
Hagyni hogy teljesen elbutuljon? Nem mondod komolyan. Ettől még nem oldódik meg a helyzet.
13. remény60 (válaszként erre: 9. - F303be5590)
2010. júl. 26. 08:09
Persze ilyen dolgokban segít is. És mindig örül látjuk. Na de nem tudok mindig munkát adni neki. Otthon az ő udvarán se csinál semmit a fűnyírások kívül tudod? Minket csak a pénze elfolyása háborít. Hogy nem tesz félre rossz esetre. Nem akarom hogy azt hiddjétek,hogy erre utazunk. Csak én úgy gondolom,talán nem kötelességem erről gondoskodnom. Mikor én is hitelt fizetek. +van gyerekem. Melyik bank ad majd pénzt?Értitek. Olyan rossze rről írni de ez van.
12. chevy (válaszként erre: 5. - Remény60)
2010. júl. 26. 08:08
Igen, nagyon szeretem.Vele az a legnagyobb gond hogy nem érdekli semmi akármit próbáltunk nem volt jó,és nagyon lusta még arra is hogy egy tányért elmosson maga után a többit nemis részletezném...
11. remény60 (válaszként erre: 7. - F303be5590)
2010. júl. 26. 08:06
Én nem tudom már mi lenne a jó:O)Úgy is leszedegetné. És nem is tudná kezelni sem. Nem egy műszaki zseni. Mindig anyu kezelt mindent. Ezért gondolunk most erre,hogy kivesszük a kezéből. És mint a hülye gyereknek osztjuk,hetente:O)) Nincs jobb ötletem egyenlőre.
10. Júlia* (válaszként erre: 8. - Remény60)
2010. júl. 26. 08:05
Szerintem békén kell hagyni, és szeretni.
2010. júl. 26. 08:03
ha van kertetek kérhetnél tőle tanácsot azzal kapcsolatban. ő nyilván amúgy is jobban fogja tudni, és hátha kedvet kap a sajátjához
8. remény60 (válaszként erre: 6. - Júlia*)
2010. júl. 26. 08:03
Még az unokái sem érdeklik. Amíg nálunk van imádja őket játszanak,de ennyi.
2010. júl. 26. 08:02

gondolom, hogy nem azt az egy tányér kaját sajnálod, de úgy más társaságba kerülne.


egy bankszámlán egyébként szerintem jobban megmarad a pénz és korlátozottabban lehet vele költekezni. erre gondoltál?

2010. júl. 26. 08:00

Ne keseregj, a felnőtt emberek általában tudják, hogy mit csinálnak.


Amivel segíteni "kellene" a nyugdíjasokon, vagy az idős embereken, azok a jó programok, elfoglaltságok, hogy ismét hasznosnak érezhessék magukat.

De tudnak hangot adni az ilyen irányú igényeiknek is.

5. remény60 (válaszként erre: 3. - Chevy)
2010. júl. 26. 07:59
Jó hogy nem vagyok egyedül:O))) Sajnálom a nagyidat. Olyan rossz mert csak szeretjük őket. igaz?
4. remény60 (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2010. júl. 26. 07:58
Mi is gondoltunk rá. De amúgy meg nem is kérném el a pénzt. Nem az a baj. Azt az egy tányér kaját nem sajnálom. Csak azért jól esne,ha adna. De valószínű én meg letenném,mert még az sem érdekli,hogy mi lesz ha .. Ki se mondom,de akkor hová fordulunk?
2010. júl. 26. 07:53
Szia!Nálunk úgyanez a helyzet csak éppen a nagyimról van szó.Döbbenet látni ahogy eligénytelenedik elhanyagolja saját magát.Ő is elég szép nyugdíjt kap de kölcsön adogatja a szomszédoknak amit sose adnak vissza,rendel össze-vissza minden sz..t aztán meg sír hogy nincs pénze és még sorolhatnám...Sajnos tanácsot nem tudok adni mi sem tudjuk mi lenne a megoldás.Nem vagy egyedül..:-)
2010. júl. 26. 07:52
szerintem fizessétek be a pénzéből ebédre a helyi vendéglőbe. akkor látná mennyibe kerül a kaja, eljárna ebédelni, társaságban lenne, nyilván újabb emberekkel ismerkedne meg. hátha kedvet kapna valamihez. kertészkedés, könyvtár, mittomén
2010. júl. 26. 07:39
Sziasztok. Nagyon el vagyok keseredve. Anyukám meghalt pár éve és apu nem törődik semmivel. A háza megy tönkre,magával is egyre kevesebbet. Szó szerint. És még a pénz is kifolyik a kezéből. Jó nyugdíja van,közel a hat számjegyhez,és elviszi a kocsmába. Éppen a rezsit fizeti. Nálunk eszik,de nem kérünk pénzt. De ebből pedig bele adhatna is:O(( Nagyon el vagyunk keseredve tesómmal. Biztosan társaságra vágyik azért megy a kocsmába. Mert nem issza magát sose le. De amit ott megiszik saját bevallása szerint feleannyiba kerül a boltba. De otthon ugye nem olyan. Gondoltunk,már arra is hogy eladni a házát és venni egy közöset,hogy valönk legyen,de hallani se akar róla. Ahol most lakunk,oda meg nem tudja egyikönk semn elszállásolni,de nem is jönne. Biztosan nem csak mi vagyunk ezzel így. Hogyan segíthat az ember? Már mondtuk neki adja ide a pénzét,és majd adagoljuk. Ez jó lehet? Úgy néz ki belemegy. De ez olyan hülye dolog. 60 éves és arról nem akar hallani,hogy összeálljon valakivel:O)) Pedig lehet jó lenne. Nem tesz félre semmi pénzt,pedig máshol ketten élnek ennyiből. Mit csináljak,hogy feláljon:O(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook