Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Smink gyerekeken fórum

Smink gyerekeken (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
57. 2ab16d5612 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2016. febr. 23. 09:17
Komplett iparág épül ovis és kisiskolás gyerekekre sminkcuccok téren (jó mi?) meglátja a szülő meg megveszi..
56. trapiti (válaszként erre: 54. - B598e4912b)
2016. febr. 23. 09:13

A rendszeres körömlakk ráadásul egészségtelen is. A legtöbb ovis kislánynak tetszik, és néha lehet is, én is megengedtem néha. De rendszeresen nem, mert nem kis felnőtt és mert még káros is. Más egy nyári vakáció amikor kicsit többet lehet és mások a hétköznapok.

Mellesleg kizártnak tartom, hogy iskolában ne szólnának ezért...


Szerintem azt senki nem gondolta, hogy a körömlakktól lesz okos egy gyerek ;)

55. 1967f14e72 (válaszként erre: 49. - Trapiti)
2016. febr. 23. 09:10

Pontosan!

Egy felvételi vagy egy vizsga ne arról szóljon hogy mennyi a smink vagy micsoda alakja van,hanem hogy mennyi esze van az adott gyereknek!!

Egy biztos,a szolidságot többre értékelik!

54. b598e4912b (válaszként erre: 8. - Sopianae)
2016. febr. 23. 09:09

A lányom ovis és lakkozza a körmét!

Közel 50 csontot mutat és nevez meg egy csontvázon, ismeri jó pár növény és állat latin nevét is!

A körömlakk miatt??? NEEEEEM! Azért mert foglalkozom vele és tanítom!

53. 2ab16d5612 (válaszként erre: 46. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 23. 08:53
Már ezek "átváltoztak" már nem önmaguk.. Még csecsemő korban kellett volna elvenni. Már késő. Már olyan hülye mint az anyja..
52. 2ab16d5612 (válaszként erre: 45. - Panna.33)
2016. febr. 23. 08:52
Nekem egykutya.
51. 2ab16d5612 (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2016. febr. 23. 08:51
De úgyis olyan lesz mint az anyja.. Amerika meg egy nagy beltenyészet. Csak szívességet tennék.. :P
50. trapiti (válaszként erre: 48. - Channa*)
2016. febr. 23. 08:51
Én azt sem igazán értem, amikor lányos anyukák kiválóan szórakoznak, sőt örülnek neki amikor az ovis lányuk szájrapuszit kap valamelyik ovistárstól. Sőt a fb-on is olvastam már lányos anyuka büszke bejegyzését arról, hogy a 8 éves lánya csókolózik az iskolás szerelmével... és komolyan van aki erre büszke, ennek örül, ráadásul amúgy teljesen normálisnak tűnő család... hát én kilennék szerintem... a gyerekeket meg kellene hagyni gyereknek és nem elfuserált mini felnőtteket csinálni belőlük.
49. trapiti (válaszként erre: 1. - 1967f14e72)
2016. febr. 23. 08:48

Már fiatalabb korban is elkezdik, és nemcsak a szépségversenyeken. Épp néztem egy ismerősöm fotóit, 8 éves a kislány, a szülinapján és karácsonykor is rendesen sminkelve volt a gyerek (nem játékból, hanem látszott hogy anyuka csinálta, kék szemhéjfesték, spirál, pirosító, rózsaszín rúzs) Számomra visszataszító és egyáltalán nem olyan irányba segít terelni egy gyereket amilyennek mondjuk én az enyémet látni szeretném pár év múlva. Az én lányom 8 múlt, soha nem merült még fel hogy sminkeljük, nyaralás idején egy kis körömlakk, csillámtetkó a maximum ami belefér. Szerencsére neki sem jutott még eszébe, felnőttes dolognak tartja, saját magát pedig gyereknek, és ez így van jól.

14-15 évesen sem hiszem hogy szükséges a smink, bár akkor már lehet 1-1 alkalom ahová valami nagyon finom esetleg belefér. Olvasom több helyen a középiskolai felvételik kapcsán, hogy szinte ciki ha a 14 éves nem sminkelve, extracsiniben megy felvételizni, hanem mondjuk sima ünneplőben... persze iskolatípustól is függ, de én azért nagyon meggondolnám, milyen benyomást kelt a 14 éves lányom sminkben a felvételin... mert ami belefér egy ballagásba vagy szilveszteri buliba, az nem biztos hogy szükséges egy felvételire...

Nagyobbaknál már nyilván rugalmasabb, az anya is továbbörökíti a saját szokásait sokszor... pl. aki saját maga is erősen sminkel a hétköznapokon, az várhatóan korábbi életkorban és erősebb sminket lát szívesen a gyerekén mint mondjuk én aki egyáltalán nem sminkelem magam... ízlések és pofonok. Kicsiken mindenképpen visszataszító szerintem.

48. Channa* (válaszként erre: 37. - Érdekes73)
2016. febr. 23. 05:20

A gyermek szépségverseny ilyen formája beteges.

Bár én azt sem szeretem, ha kifestés nélkül versenyeztetik a gyereket a 'szépsége" miatt.

Egy baba szép anélkül is, hogy meghurcolnák.....


Sajnos nem kell valóban szépségverseny sem ahhoz, hogy a gyerekekből bohócot csináljon egy szülő. Ugyan ez megy egy táncversenyen is. A smink mellett engem nagyon irritál, ha pl. kislányokat felnőttes ruhába öltöztetnek (pl. szűk fazonú szoknya, tapadós ruha, stb.) egy kislány legyen egy helyes kis ruhába vagy nadrágba és pólóba.


Ja, és még azt sem bírom, amikor egy szülő szex-el kapcsolatos megjegyzéseket tesz a gyerekére, illetve olyan dolgokat tök normálisnak tart egy kicsinél, amire ráérne majd sokkal később....

Egy kis gyerek pl. nem szexis sosem szerintem, hanem helyes, formás, aranyos, stb.

Egy kis gyerek babázzon vagy autózzon vagy játszon bármit, de ne az önkielégítés legyen a kedvenc elfoglaltsága. És még sorolhatnám, amit itt olvastam jó sok anyukától...

2016. febr. 23. 03:58
visszataszitó
46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 41. - 2ab16d5612)
2016. febr. 22. 21:18
Gyerekeket? Akikből az anyjuk, családjuk csinál bohócot. Gratulálok!!!
45. Panna.33 (válaszként erre: 41. - 2ab16d5612)
2016. febr. 22. 21:17
Na szülőt én is. De az a szerencsétlen gyerek nem tehet róla, hogy idióta az anyja.
44. spann
2016. febr. 22. 20:52

A hülye szülőn múlik minden. Milyen értékrendet közvetít a gyerekének.


A lányomat óvodáskorában beírattam balettra. Év végén jött a színpadi bemutató, az anyukák azonmód nekiálltak kifesteni a gyerekeiket, piros rúzs, egy kis szemhéjfesték stb.

4-5 éveseknek!

Az igazgatónő leszedette azonnal, pontosan azokkal a szavakkal, amit itt már írt valaki: nem csinálunk bazári majmot a gyerekből.

2016. febr. 22. 20:42
42. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - 2ab16d5612)
2016. febr. 22. 20:40
Nem a 4-5 évesek akarják a műfogsort 2 kiló sminket parókát műszempillát meg a tűsarkút a kisestélyikkel :(
41. 2ab16d5612 (válaszként erre: 19. - 1967f14e72)
2016. febr. 22. 20:34
ezeket a kis pihákat egyenként rúgnám le a Taigetoszról.. a szülőkkel együtt... nem a kinézetük miatt.. hanem a viselkedésükért.
40. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 1967f14e72)
2016. febr. 22. 20:21
A lányok azért korábban érnek mint a fiúk.De még egy 14 éves lány is ( akármennyire kidiszíti magát ) gyerek. Ezt a gyereklétet nem kéne tőlük elvenni még.Ráér majd villogni 16-17 évesen akkor már talán végig is gondolja hogy meddig menjen....
39. 67d75b6c5b (válaszként erre: 19. - 1967f14e72)
2016. febr. 22. 20:18

Volt az a mini szépségversenyes műsor az egyik csatornán. Abban voltak ilyen kinézetű lányok.

Egytől egyik az édesanyjaik elhízott, nem túl dekoratív nők voltak. Ami nekik nem sikerült, azzal úgy vannak hogy majd a gyerek eléri.


Nagyon beteg dolgok voltak benne.

38. unom (válaszként erre: 31. - Gribedli***)
2016. febr. 22. 20:15
Mire ők lesznek öregek nem fognak kilógni :) Bár nekem egyik sincs, félek a tűtől :)
37. Érdekes73 (válaszként erre: 19. - 1967f14e72)
2016. febr. 22. 20:12

Beteg dolog ez...


[link]


Azóta se derült ki ki tette...

:(

36. kattyus (válaszként erre: 26. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 22. 20:09
Igazán jól sikerült sminkek :)
35. 2ab16d5612 (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2016. febr. 22. 20:04

"Meg én nem engedném a lila hajat, de nem azért mert maga a szín, hanem 16 éves korban még javában nőnek az új hajhagymák, a festékek ebben a korban nem tesznek jót, nem véletlen, hogy csak max melírt ajánlanak mert az nem ér a fejbőrhöz. "


ezt jó lett volna tudni 16 évesen... de a fodrász gondolkodás nélkül befestette a hajam.. és onnantól kezdve folyamatosan szinte festve van...

34. gribedli*** (válaszként erre: 32. - Panna.33)
2016. febr. 22. 19:29
Az igen, a napixar is tele van ilyen budiban pózoló tinikkel és hogy mit csinálnak utána...ők ettől érzik nagynak magukat, bár volt rá példa ott is, hogy valaki könyörgött a szerk-nek, hogy vegyék le a picsaszoknyás képét, ahol alá is nyúltak és látszott is a képen.
2016. febr. 22. 19:19

Gyerekként, fiatalként mindenki felnőtt akar lenni. Ez szerintem mindenkivel így volt. A lányok meg általában az anyukájukat próbálják utánozni. Mivel a felnőtt nők többsége sminkeli magát, festi a haját, körmét (vagy műkörmöt hord), így a kislányok is ezt akarják csinálni. Hogy a szülő miért hagyja, arra biztos mindenkinek meg van a saját magyarázata.

Egyébként nekem sem tetszik, hogy gyerekek sminkelve vannak meg festve a hajuk, még akkor sem, ha nem néz ki ettől idősebbnek. Nem ezzel kéne foglalkoznia, meg nem kéne engedni, hogy ekkora hangsúlyt kapjon a kinézete.

32. Panna.33 (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2016. febr. 22. 19:18

Nekem konkrétan az általános iskolás lányok jutottak az eszembe, akik gyakorlatilag semmi mással nem tudtak kitűnni, csak a kihívó sminkkel, a picsaszoknyával meg a zűrös fiúügyekkel, túl egy-két abortuszon.

Szóval rossz emlékeim vannak a nagyon fiatalon sminkelt lányokkal kapcsolatban.


Normális, szolid smink nem zavar gimiseken, mondjuk 16+ éves lányokon.

31. gribedli*** (válaszként erre: 29. - Unom)
2016. febr. 22. 19:12
Félre ne érts, nem akarom megszabni, de pl látok a strandon idősebb néniket ráncos bőrrel, rajta szétfolyt tetkóval, lóg mindenük, gyönyörű látvány, képzelheted... Leszedetni is nagyon nehéz és csúnya hegek maradnak utána. Jó, hát biztos a piercinges, tetkós néniknek is megvan a maguk célközönsége.
30. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Panna.33)
2016. febr. 22. 19:08

Nekem a szüleim speciel minden ilyet tiltottak, smink, stb. Ettől függetlenül nekem tetszett, úgyhogy sminkeltem. De azért pont az idősebb nőket öregíti a vastag réteg vakolat, van egy ilyen mondás, hogy a 20 évesnek jól áll bármilyen és bármennyi festék (igaz, nem a 15 évesnek, de vannak lányok, akik 15 évesen is kinéznek 20-nak még smink nélkül is mert olyan az arcberendezésük), viszont ahogy telik az idő, úgy szépen csökkenteni kell, mert idősebb nőn már nagyon nem mutat az erős festék, belerakódik a ráncokba, stb., csúnya.


Maga az alapozó vagy színezett hidratáló vagy kőpúder pedig védi a bőrt a sok kosztól, nem öregít, sőt, véd napközben, este meg lemossuk és a kosz nem tudott nélyebbre jutni, meg kamaszoknál nagy (pszichés) jelentősége van egy kis korrigálásnak. Nem dragqueenre gondolok, hanem egy natúr sulis smink:)))

29. unom (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2016. febr. 22. 19:02

Talán mert nem a felnőtteknek akarnak megfelelni?

Ez olyan, mint a tetoválás, a fiatalok körében nem ritka, már nem is különleges, nem kelt feltűnést. Már nem csak az alternatív iskolákban változott a szemlélet szerencsére.

50 éve a hosszú hajú fiú botrányt keltett, ma már senkit nem érdekel.

28. gribedli*** (válaszként erre: 27. - Csillag29)
2016. febr. 22. 18:59

Bocs, nem akarok ítélkezni, de szerintem a fültágító szörnyű nyomot hagyhat, meg később esetleg elengánsabb szeretne lenni és nem megy majd, mert tele van lyukakkal, stb.


Meg én nem engedném a lila hajat, de nem azért mert maga a szín, hanem 16 éves korban még javában nőnek az új hajhagymák, a festékek ebben a korban nem tesznek jót, nem véletlen, hogy csak max melírt ajánlanak mert az nem ér a fejbőrhöz.


Oké, hogy a tanár nem ez alapján ítéli meg a képességeit, gondolom, alternatív suli lehet, engem sminkelve, vagy színes körömlakkal haza is küldtek, hajfestés szintén nem játszott be, vagy piercing. Az alapozót, színtelen lakkot elnézték, stb. Nem mondom, hogy nem próbálkoztam, de elég volt egy nagyobb karikafülbevaló, kivetették, rongyos farmer, hazaküldtek, színes lakk, irány a kémiaszertár és lemosni. Nem mondom, hogy nem idegesített akkor, de most ugyanígy gondolom. Gyönyörűszép lányok miért akarnak direkt csúnyábbnak látszani??

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook