Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Smink gyerekeken fórum

Smink gyerekeken (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
237. Érdekes73 (válaszként erre: 235. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 25. 19:51
A kötelező dolgokat mindenki zsigerből utálja szóval ez nem lenne megoldás. Az általánosban annyi van hogy pl hidegben akin nincs kabát az udvaron azt visszazavarják. De ez is csak egy bizonyos életkorig megy.
236. Érdekes73 (válaszként erre: 235. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 25. 19:45
Persze csak nem kéne kísérteni a sorsot.
235. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 233. - Érdekes73)
2016. febr. 25. 19:39

Pedofil megtalál smink nélkül is. Általános iskolás osztálytársam 8 évesen találta meg egy állat. Festésről, kihívó ruháról szó sem lehetett, akkor még kötelező volt a köpeny. A felfázásról írtam az imént.


Nem helyeslem, félre ne érts, de problémát nem csinálok belőle. A szülei magánügye és a tanáraié, valamint, ahogy már írtam, lehet kezdeményezni valami változást, aki komolyan gondolja, akár népszavazást is.

234. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 230. - Panna.33)
2016. febr. 25. 19:36

Szerintem köze nincs az alul öltözésnek hozzá, ha lenne az angolok kihaltak volna. De nem, annyi gyerek van, mint égen a csillag, pedig azok januárban is rengetegen szandálban járnak, harisnya nélkül. A babák sapka nélkül, csak úgy fújja a hajukat a szél, persze, ha van nekik. :)

Amikor először voltam kint télen, azt hittem a lányok, fiúk, csak a szórakozóhelyek előtt dumálnak, spagettipántos ruhában, a fiúk pólóban, vagy rövid ujjú ingben, de nem, ezek így mentek egyik helyről a másikra késő este,éjszaka, én meg dzsekiben majd megfagytam.

Most aug.-ban én vékony dzsekiben voltam, míg ők vígan fürdőztek az óceánban. De, nem kell más országig sem menni, nézd meg azt a szegény réteget, akiknek a gyerekeik télen is mezítláb vannak, a szülőképességük nagyon is jó.

233. Érdekes73 (válaszként erre: 232. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 25. 19:28
Azért egy bizonyos szintnél a smink és öltözet nem csak játék hanem komoly veszélyforrás pl. pedofilok és a felfázás miatti egészségkárosodások és stb...
232. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 219. - 1967f14e72)
2016. febr. 25. 19:16

Komolyan azt hinném, ha nem írtad volna le, hogy 31 éves vagy (ha jól emlékszem), hogy valami megsavanyodott idős hölgy vagy.

Bocsánat, az életvidám hatvanon felüliektől!

Mi a problémád a világgal? Miért irritálnak a fiatalok? Miért nem tudtál a kislány arcába nézni? Anno én is miniben jártam, évekig télen sem hordtam zoknit, mert valamiért idegesített, de ma is csak magamra kaptam a bokacsizmám, a csupasz lábamra.

Az a véleményem, az embert nem mindig a ruha alapján kell megítélni, néha a smink is cudar életet takar.

Nekem nem tetszik a feltöltött száj, ma is találkoztam egy nővel, akinek olyan volt, mintha jól szájba verték volna és beödémásodott neki.

Nem tetszik, de nem zavar, nem az én testem, nincs vele dolgom.

Az életben annyi nagyon rossz dolog van, amivel érdemes lenne foglalkozni, szebbé kellene tenni,hiszen nagyon rövid az élet, azt sem tudjuk holnap felébredünk-e, pont egy ruhán, sminken kell megbotránkozni? Hidd el nem érdemes.

Ha mégis ennyire foglalkoztat, szervezz egy alapítványt, vagy csak önmagad lépj az önkormányzatotok, ifjúságvédelmi osztálya felé és érd el, hogy reformálják meg az iskolát.

Kezdheted aláírásgyűjtéssel, hogy az iskola vezessen be szabályokat öltözet és smink ügyben.

231. Érdekes73 (válaszként erre: 230. - Panna.33)
2016. febr. 25. 19:00
Nincs kizárva.
230. Panna.33 (válaszként erre: 219. - 1967f14e72)
2016. febr. 25. 18:55

Olyan tiz éve egy kis libával együtt utaztam a buszon. Csípőnadrág, hasa, dereka kinn, a kabát is derékig ért. Arra gondoltam, hogy ha én lennék az anyja, biztos nem hagynám, hogy télviz idején ilyen "szexy" legyen.

Simán el tudom képzelni, hogy most itt vinnyog valamelyik fórumon, hogy nem esik teherbe.

229. Érdekes73 (válaszként erre: 228. - 1967f14e72)
2016. febr. 25. 18:44
Nem volt még petefészek gyulladása...
228. 1967f14e72 (válaszként erre: 227. - Érdekes73)
2016. febr. 25. 18:28

Bizony!

Nekem farmerban és normális télikabátban majd be fagyott a hátsó felem,a kiscsaj meg simán el lambadázott ott egy szál semmiben!

227. Érdekes73 (válaszként erre: 219. - 1967f14e72)
2016. febr. 25. 18:25
Ebbe a hidegben ? Nagy divat lesz a Tena Lady pár év múlva ...
226. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 209. - Trapiti)
2016. febr. 25. 18:24
Egyes iskolák tanárai már figyelik a diákjaik profilját. De van, ahol már a gyermek- és ifjúságvédelem is.
225. trapiti (válaszként erre: 218. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 25. 18:19
Nem mondtam, hogy mintagyerekek mind. Viszont rájuk nézve (az itteniekre, és nem Európára általában értem, mert Európa más részeit nem ismerem igazán) a koruknak megfelelően néznek ki. Ennyi :) Igaz, hogy itt a felnőttek között sem divat a smink, a felnőtt nőkön 10-ből ha egyen van olyan smink ami észrevehető (kis szemceruza, körömlakk inkább, de vakolat soha). Annyira így van ez, hogy az első egy év után ez volt az egyik dolog, amit a lányom furcsának talált Magyarországon, hogy mindenkinek festék van a fején... A másik hogy büdös van :(
224. Érdekes73 (válaszként erre: 209. - Trapiti)
2016. febr. 25. 18:18
Szeretek fotózni de temetésen sosem tenném. Az nekem a morbid/katasztrófa kategória amikor nem lehet és nem kell.
223. Érdekes73 (válaszként erre: 203. - 2ab16d5612)
2016. febr. 25. 18:13
Más világ ?
222. Érdekes73 (válaszként erre: 196. - 2ab16d5612)
2016. febr. 25. 18:10
:( ferde hajlamúaknak
221. IzaHold (válaszként erre: 219. - 1967f14e72)
2016. febr. 25. 18:09
Én is szoktam pislogni az általános iskolánál..., mert a közelben nincs középiskola. Néha nem hittem a szememnek, hogy ezek a lányok onnan jöttek ki.
220. IzaHold (válaszként erre: 213. - Trapiti)
2016. febr. 25. 18:08
Hát igen...én sem szeretem, és egyáltalán nem helyénvaló..., nem jó irányba tereli őket. Mindenhonnan ez ömlik egyébként itthon, sajnos nagyon meg kell válogatni a műsorokat is már. Lassanként csak abszolút konzervatív műsorokat lehet nézni, mert a sima, egyszerű, szórakoztató kategória is átment ebbe... Bár ez nem most kezdődött. Annó, amikor a most 12 éves fiam 2 éves volt, már nem lehetett egy Fókuszt, Aktívot megnézni, amik inkább ismeretterjesztő műsornak indultak, mert minden nap ment benne egy-egy meztelen nő, férfi stb. Ez azóta fokozódott, nem kicsit.. Mindenhonnan az agyonsminkelt, eltúlzott műséggel ellátott emberek jönnek. Pedig ennyire nem vagyok konzervatív, de az a bizonyos középút nem igazán van meg. Nem tudom miért hiszik, hogy az emberek erre kíváncsiak, én nem így tapasztaltam a környezetemben.
219. 1967f14e72 (válaszként erre: 218. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 25. 17:37

Általános iskolával szemben lakok!

Ma egy kiscsaj,6.-7.-es lehetett,picsha szoknya,térd fölé érő zokni,bakancs,kis top,és derék fölé érő kabát az is kigombolva...

Ezek után az arcára már nem voltam kiváncsi..

218. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 217. - Trapiti)
2016. febr. 25. 15:53
De külföldön sem minden gyerek, mintagyerek. Bár tényleg lehet baromi szerencsés vagyok, hogy nem latok a környezetemben sminkelt, alulöltözött gyerekeket. Pedig, személyszerint érintett vagyok 4 és 14,5 év között.
217. trapiti (válaszként erre: 216. - 9b10f3d7ff)
2016. febr. 25. 15:46

Nem tudom én sem, ki mondta hogy minden szar itt vagy ott...


Egyébként ebben az esetben Pest megyei városról van szó. Jártam-éltem-dolgoztam én is külvárosban, belvárosban egyaránt, hát azért látni csuda dolgokat, úgyhogy annyira nem mondanám hogy mindegyik teljesen normális, rendes gyerek... Igen, pontosan erről van szó, nevelés, környezet és társaság. Csak ez a három ami nem mindegy ;)

216. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 215. - Trapiti)
2016. febr. 25. 15:26

Az, hogy ki mit tapasztal az település, kerület függő is.

A belvárosban élek, közelemben egy óvoda, de én nem láttam festett gyereket.

Iskolák is vannak a közelemben, ott sem láttam kirívó eseteket, több iskola hozzá a közeli parkba a gyerekeket, teljesen normális gyerekek. Van egy bizonyos kultúrájú csoport, ahol elszalad a ló velük, de azért ott sem mindenki öltözteti utcalány stílusban a gyereket. Ahol élsz sosem jártam, de több európai országban,igen. Semmivel sem rosszabbak a magzat gyerekek az európai társaiknál.

Nekem tetszik, hogy egyenruhában vannak több helye a gyerekek,viszont ez a viselkedesukon semmit sem változtat, éppen olyan mocskos tud lenni a szája, éppen annyira erkölcstelen a viselkedése az iskolán kívül.

Nem tudom mikor fogja sok magyar levetkőzni, azt ,hogy külföldön minden jobb, bezzeg itthon meg minden car. A frászt, szülő és nevelés, valamint társaság függő. Gyereknevésben meg mindenki nyugtával dicsérheti a napot.

215. trapiti (válaszként erre: 214. - Panna.33)
2016. febr. 25. 14:28

Máshol én sem... magyar tv csatonárink vannak, onnét is jöhet ez amennyire látom (pl. Disney csatorna élőszereplős borzadályai), de ezek szerint a suliból is simán felszedik...

Ezt a kislányt pl. nem így nevelik otthon, de a nagymama is mondja, hogy az iskolában bizony már nézegetik a fiúk hogy melyik lánynak milyen a teste, és ez téma is nyilvánosan... 3. osztályban!


Lehet azt mondani, hogy a smink belefér, a baj az, hogy a korai sminkelés részjelensége a siettetett szexuális "érésnek" és annak hogy 12-14 éves kislányok már érett nőként (sőt nagyonis kihívóan viselkedő érett nőként) öltöznek és viselkednek. Nem mindenhol van ez így, itt pl. a gyerekek gyereknek látszanak és ezzel együtt a sminkelés szinte kizárt 16 éves kor alatt, anélkül hogy bárki megtiltaná egyébként...

214. Panna.33 (válaszként erre: 213. - Trapiti)
2016. febr. 25. 14:18
Kemény. Én is rosszul vagyok, ha gyereket "szexi" jelzővel illetnek, bár szerencsére élőben mifelénk nem találkoztam vele.
213. trapiti (válaszként erre: 210. - Panna.33)
2016. febr. 25. 14:12

Igen, bár szerintem pubertás előtt is helyére kell azért tenni a dolgokat.

Pl. a lányom jött pár hete azzal, hogy nézzem megamit felvett, milyen "szexi" benne. Ez azért érdekes, mert nem Magyarországon élünk, eddig nem szerepelt a szókincsében ez a kifejezés, magyar iskolatárs stb. itt nincsen és mi sem használjuk. Később rájöttem, hogy a 9 éves unokatesóval beszélt pár órával előtte Skype-on, tőle hallotta. Hát mit mondjak, volt egy beszélgetésünk arról, hogy mit jelent ez, miért nem szeretem ha ezt a kifejezést gyerekekre használják és miért nem szeretném ha ő sem használná magára... szerencsére értelems gyerek és jó a kapcsolatunk, így ezzel meg is oldódott, de annak nagyon örülök, hogy nem olyan közegben vagyunk ahonnét az jön folyamatosan hogy ilyennek kell(ene) lenni...

2016. febr. 25. 14:05
persze korfüggő, de 14-16 alatt én nem engedném:)
2016. febr. 25. 14:03

minimális szájfény, rúzs helyett.

+ szemkontúrceruza.

210. Panna.33 (válaszként erre: 209. - Trapiti)
2016. febr. 25. 14:03
Én is így vagyok ezzel, Pubertás előtt nem zavar, mert az csak játék, kivéve persze az extrém eseteket, amikor mini szépségkirálynőket gyártanak. Szóval oviban a körömlakk, mert anya is keni, az nem zavar. Tizenkét évesen a vörös rúzs, és 16-nak látszik, na az igen, az zavar.
209. trapiti (válaszként erre: 208. - 2ab16d5612)
2016. febr. 25. 13:57

Igen, ennyiben más. És tényleg szépen van megcsinálva, és persze nem tudom beleképzelni magam abba a helyzetbe, de nem vagyok benne biztos hogy akarnék ilyen képeket. De ha már valaki szeretné, akkor tényleg szépek.

Nekem már kicsit az is sok, amikor a temetést-sírt stb. fotózzák, de ez már egészen más téma, nem akarom szétoffolni a topikot :)


Visszatérve a gyerekek sminkjére: még ovisokon játékból nem is annyira zavar, sokkal inkább a 10-14 éves csitriken, amikor már kifejezetten azért csinálják, hogy szexisnek nézzenek ki, többnek látszanak stb. Elég a 14 éves korosztály nyilvános fb profiljaira ránézni, hát ennyi csücsöri szájú lány a világon nincsen... (és még finom voltam, ha leírnám mire emlékeztet a szájtartásuk, kimoderálnának...) ;)

208. 2ab16d5612 (válaszként erre: 207. - Trapiti)
2016. febr. 25. 13:46

De nem felnőttekkel.. Ők csecsemők. nekem ez valahogy más. Kevéssé bizarr mint egy full két lábra állított nyitott szemű "élő mozdulatot" tevő test.


valami szép van egyébként azokban a képekben(videó) amit linkeltél.

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook