Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Ellopták a bankkártyám adatait! Valaki járt már így? fórum

Segítsetek! Ellopták a bankkártyám adatait! Valaki járt már így? (beszélgetős fórum)


1 2 3
24. pista55 (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2019. jún. 23. 08:27

Ott abban az esetben tényleg ennyi lett volna.

A pénztár magasabban volt mint ahol én álltam és a pénztárgép takarta az asztalt. Odaadtam a kártyát, de várni kellett mert a kollégája még nem fejezte be a tankolást. Ő letette az asztalra a kártyámat a pénztárgép elé és közben jegyzetelt.

2019. jún. 22. 23:39
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Pista55)
2019. jún. 22. 23:34

Hogy nyomhatta vajon bele egy gyurmába, ha ott állsz és várod, hogy visszaadja?

Tényleg azt hiszed, hogy csak ennyi az egész? Hogy nem adod ki a kártyát a kezedből?

Látod, a kérdezőnek sem a kártyáját lopták el, csak az adatait. De valószínűleg nem egy pénztáros írta le.

21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Pista55)
2019. jún. 22. 22:46
Nem a pénztárosok biznisze ez.
20. pista55 (válaszként erre: 18. - Guruljka)
2019. jún. 22. 22:06

Nem kell ellopni a kártyát csak felírni az adatait.

Egyébként már nem sok helyen kell kiadni a kártyát a kezemből. Régen a dombor nyomatost ha kiadtam a kezemből,megtehette a pénztáros, hogy belenyomta egy gyurmába, a többit meg feljegyezte vagy megjegyezte fejben.

A mostani kártyám már érintős, ezt biztonságosabbnak tartom.

2019. jún. 22. 21:52

[link]



[link]


Csak mert kedvem támadt pontosabban utánanézni.

18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Pista55)
2019. jún. 22. 21:38

Ha a kártyát legalább egy időre ellopják, igen, tudnak vele vásárolni.

De ha van SMS-értesítésed, akkor már az első vásárlás után letiltod a kártyádat és jelented a visszaélést.

Azért nem jó a dombornyomott kártya (kivéve, ha sokat használod külföldön) mert drága a pótlása.

Egyébként a bankkártyát valami belső zsebben érdemes tartani. Nem pénztárcában és nem is az iratokkal együtt.

2019. jún. 22. 20:27
Ha érdekel, könnyen utánanézhetsz. Én pontosan nem tudom, mert nem vagyok kíberbűnöző.
16. pista55 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. jún. 22. 20:17

Hogy klónozzák a kártyát?


Az én esetemben például nem lett volna szükség semmi furfangra, csak egyszerűen leírja a kártya adatait, kiadja egy külföldi vagy akár hazai ismerősének és online nyugodtan vásárolhat vele.

15. Guruljka (válaszként erre: 14. - Joe1972)
2019. jún. 22. 17:25

Igen, de ez nem a fogyasztók által választható. Én csak örülök, ha ezzel a rendszerrel fizet a bankom.

Sokan megspórolják az SMS-értesítések árát, pedig ha tankolni is szokott valaki, akkor az esetleg nem ártana. Általában innen klónoznak kártyát, vagy ATM-ből.

2019. jún. 22. 17:16

ban kártyával kapcsolatban de ez nem abc benzinkút ATM jogosulatlan használatra megoldás.

ez inkább a internetes vásárlásokra!



a történet a én pozitív élményem egy webshop vásárlás tapasztalat.

a vásárlás menete a megszokót pl... kártya szám és a hátulján lévő 3 jegyű szám, ez a alap eset.

na de nálam ez 2 műveleten kívül plusz egy van ,

ami a 2 művelet után meg kel adnom a én általam megadót jelszót amit a ban kártya kiadó biztosítja ezt a plusz védelmet.

ez még biztonságossá teszi a online felületen lévő vásárlást.

13. Guruljka (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2019. jún. 22. 17:03

Lemaradt az elejéről a h...


[link]

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Bocorka)
2019. jún. 22. 17:02

Sajnos találtam ellenkező értelmű cikket is.


ttps://homar.blog.hu/2012/12/05/elloptak_felmilliot_a_szamlajarol_az_axa_bank_nem_fizet


Azért pár aktuális jogszabály sem ártana, és esetleg ha megnézed a szerződésed, meg a bankod honlapját is az Általános Szerződési feltételekről.

11. Bocorka (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2019. jún. 22. 16:59
Köszönöm Guruljka,szinte biztos voltam benne ,hogy tetőled fogok valami érdemleges választ kapni.Ez bíztató ami a cikkben van, de a bankomban semmi ilyenről nem tájékoztattak,.Most már ha kell tudok érvelni nenkik :)
10. Bocorka (válaszként erre: 7. - Birebora)
2019. jún. 22. 16:56
Köszönöm én is ilyen esetekről hallottam....:)
2019. jún. 22. 16:29

Másolom a cikket, mert nem tudom linkelni.


"Ellopták a pénzét a bankkártyáról? Így szerezheti vissza

2016. július 7. 11:38


Ma már szinte mindenkinek van bankkártyája, amit abban a biztos tudatban használ, hogy a pénze biztonságban van. Ám mi van akkor, ha megszerzik a kártyaadatokat, s ellopják róla a pénzt? Megtagadhatja-e a bank a kártérítést? Most megtudhatja.


Nem egyedi eset ma már Magyarországon sem, hogy támadás éri az ügyfél bankkártyáját, s eltűnik róla a pénz. Számos ilyen bejelentés érkezik évente a jegybankhoz is. Az egyik legutóbbi esetben például a bank észlelte a támadást az egyik ügyfele bankkártyája kapcsán. A pénzintézet haladéktalanul letiltotta a bankkártyát, s telefonon értesítette az ügyfelét, aki épp külföldön tartózkodott, ahol egyébként nem használta a plasztikját, mert készpénzt vitt magával. Amikor az ügyfél hazaért, közölte vele a bank, hogy az ellopott pénzére keresztet vethet, ők nem fizetik vissza.


Sőt, még hálás is lehet nekik az ügyfél, mert voltak olyan „jó fejek”, hogy letiltották a kártyát a további pénzlopást megakadályozandó. Arról is tájékoztatták az ügyfelet, hogy a támadás Madridból érkezett - ahol a kártyabirtokos sosem járt -, s újabban a benzinkutak kapcsán tártak fel visszaéléseket, azoknál az ügyfeleknél, akik bankkártyával fizettek, ugyanis egyik-másik terminálon klónozták a kártyákat.


A bankkártyák – amelynek tulajdonosa bank, a használója az ügyfél - lecsapolása kapcsán kérdéseinkre a Magyra Nemzeti Bank (MNB) adott választ. Közölték, a bank nem bújhat ki ilyen egyszerű magyarázattal a kártérítés elől, ugyanis a 2009. évi LXXXV. törvény 44. és 45. paragrafusa rendelkezik a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról. E szerint „a jóvá nem hagyott fizetési művelet teljesítése esetén a pénzforgalmi szolgáltató (a bank –a szerk.) haladéktalanul köteles megtéríteni a fizető fél részére a fizetési művelet összegét. Továbbá köteles a fizetési számla esetében a megterhelés előtti állapotot helyreállítani, és megtéríteni a fizető fél kárát.”


Bejelentési kötelezettség


A jogszabály szerint a kártyabirtokos köteles haladéktalanul bejelenteni a kártyakibocsátó banknak, ha a kártyáját ellopták, elveszette, az akaratán kívül bármely módon kikerül ellenőrzése alól, a kártya használatához szükséges azonosító kód vagy más azonosító adat jogosulatlan személy tudomására jutott (Figyelem! Jogosulatlan használatnak minősül az is, ha PIN-kódját akár hozzátartozóinak, barátainak elárulja!), illetve a bankszámláján jogosulatlan vagy jóvá nem hagyott műveletet végeztek.


A kártyakibocsátó banknak kötelessége, hogy biztosítson olyan távközlési lehetőséget, amelyen a fenti esetekben az ügyfél bármikor bejelentést tehet. Ám fontos tudni, hogy a bejelentést nem csak a kártyabirtokos teheti meg.


A kárviselés szabályai


A bejelentés megtételét megelőzően bekövetkezett, az elektronikus fizetési eszköz elvesztéséből, ellopásából, elrablásából vagy jogosulatlan használatából eredő kárt a kártya tulajdonosa viseli, maximum negyvenötezer forint értékben. Ez alól kivétel, ha a kár a kártyatulajdonos szándékos vagy súlyosan gondatlan magatartása miatt következett be vagy azt csalárd módon eljárva okozta. Ugyanakkor nem terheli felelősség a kártyatulajdonost abban az esetben, ha a kárt olyan személyre szabott eljárással - például hamisított bankkártyával - okozták, amely információtechnológiai eszköz vagy távközlési eszköz használatával történt. Továbbá, ha a készpénz-helyettesítő fizetési eszközt személyes biztonsági elemek – például PIN-kód – nélkül használtak. Valamint abban az esetben, ha a pénzforgalmi szolgáltató a biztonságos bankkártya-használattal kapcsolatos kötelezettségének nem tett eleget.


A jogszabály tisztázza azt is, hogy a „bekövetkezett kár” alatt olyan, az ügyfél által jóvá nem hagyott fizetési műveleteket kell érteni, amelyek ellopott bankkártyával történtek, vagy a kártya jogosulatlan használatából származtak.


Egy másik tanács


Ha a bankkártya-forgalmon kimutatható egy gyanús fizetés – a konkrét esetben a benzinkút -, akkor a szolgáltató működési helye szerint illetékes rendőrségen ismeretlen tettes ellen kell feljelentést tenni lopás gyanúja miatt. Természetesen a konkrét szolgáltató(k) címét megadva. A klónozott terminálokra így könnyebben csaphat le a hatóság.


Hunyor Erna Szofia"

8. Guruljka (válaszként erre: 6. - Bocorka)
2019. jún. 22. 16:24
Talán a bankodnál érdeklődhetsz, elvileg van visszatérítési lehetőség.
7. birebora (válaszként erre: 6. - Bocorka)
2019. jún. 22. 16:19
Ismerek olyat aki visszakapta. Szerintem visszakapod.
2019. jún. 22. 16:14
Köszönöm a válaszokat letiltás megvolt azonnal, inkább az érdekelne, hogy vajon visszakapom-e a pénzem valamikor,járt-e közületek valaki így ?
2019. jún. 22. 14:07

Igen, sokan nem kérnek SMS-értesítést.

Pedig megéri az a darabonkénti 20-30 Ft, és az a havi kis alapdíj.

Egyértelmű, azonnal online le kell tiltani, új kártyát csináltatni.

2019. jún. 22. 11:34
Volt olyan, hogy egy benzinkútnál túl korán adtam oda a bankkártyámat, akkor még oda kellett adni. A benzinkutas letette maga elé a kártyát és jegyzetelt. Nagyon gyanús volt az eset és bementem a bankba és le akartam tiltatni a kártyámat, de azt javasolták, hogy kérjek sms-t minden tranzakcióhoz. Szerencsére nem használta fel senki a kártyámat, de megtehette volna.
2019. jún. 22. 09:26
azonnal le kell tiltani a bankodnal es ujat kerni.
2. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Bocorka)
2019. jún. 22. 08:26
Mikor vetted észre? Azonnal le kellett volna tiltani, telefonon. Meddig használhatták a bankkártyádat még? Sajnos vannak, ilyen esetek. Azonnal le kell tiltani, ha észre veszed.
2019. jún. 22. 07:22
Ellopták a b.kártya adataimat és pénzfelvételt eszközöltek rajta 4 alkalommal .Külföldi tranzakciók, (újzélandi dollár) Bementem a bankomba, ott felvették a panaszt,elmentem a rendőrségre ott feljelentést tettem. Valaki járt már így? És mi lett az ügy kimenetele ?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook