Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek! Ellopták a bankkártyám adatait! Valaki járt már így? fórum

Segítsetek! Ellopták a bankkártyám adatait! Valaki járt már így? (beszélgetős fórum)


1 2 3
84. NomNom (válaszként erre: 83. - Csonka Erik Zoltán)
2021. ápr. 1. 05:23
Szerintem felesleges megpróbálni. Hívd azonnal a bankod 0/24 szolgálatát és tiltsd le a kártyádat.
2021. ápr. 1. 03:59

Sziasztok!


Egy ismeretlen tettes rendelt valamilyen terméket a bankkártyámról. Hogyan tudom kideríteni hogy ki a tettes?

Van netbankom. Takarékos vagyok.

82. Guruljka (válaszként erre: 80. - Globus)
2019. jún. 24. 23:41

Ezekhez a vészhívásokhoz elég a sima kis butamobil is.

Én pláne emailben kapom a megbízásokat. Csatolmányban. Ha nem vagyok itthon, akkor esetleg lecsúszom egy-egy melóról.

Ha lenne okostelefonom, akkor reagálni tudnék a megbízásra, de megcsinálni nem tudnám.

Van ismerősöm, aki sokkal többet utazik, akár munkahelyi megbízásból is, ő néha félreáll az autóval és elküldi a kért anyagot mailben, de neki más a munkája, eleve egy héten utazik annyit, mint én évek alatt sem.

81. globus (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2019. jún. 24. 22:32
Családról semmiképpen, sőt még csak nem is készült fotó a gyerekről. Na jó, ezt kicsit bánom már, de akkor nem volt digitális, papírképet ritkán hívattunk elő, sőt falusiként annak idején még normál filmtekercshez is ritkán jutottunk. Majd az unokáról (ha lesz) készítek sok fotót :)
80. globus (válaszként erre: 71. - Pista55)
2019. jún. 24. 22:27

Nem így zajlik. FB kizárólag számítógépen (telefonra le sincs töltve, legalábbis még nem találkoztam vele). Ha fotót készítek, azt előbb elküldöm magamnak emailben :D aztán letöltöm a GÉPRE, könyvtárakba rendezem és eldöntöm, hogy felrakom-e valahová - többnyire nem.

Különben mobilnetem sincs, tehát wifi vagy semmi. Annyiban egyetértek Guruljkával, hogy ha otthon nem használná, akkor tényleg nincs rá szüksége. Az nem "szükség", mint pl. ma délután Bp-től Veszprémig jajajja, úúúúúgy van, nemmmondod?!?-t szövegelt a mögöttem ülő és csak azért tudok ennyiről, mert leszállt a buszról :)

Én pl. konkrétan telefonálni nem is szeretek, egészen más igényeink vannak. Elintézem emailben, üzenetben vagy személyesen a hivatali ügyeket. Amire jó a telefon, ha kéznél van: elvesztettem a lakáskulcsot, lekéstem a buszt, orvost kell hívni :))

79. Guruljka (válaszként erre: 78. - Guruljka)
2019. jún. 24. 22:14
A képeket a gépről is el tudom küldeni az okostelefonosoknak messengeren. Már ha akarom.
78. Guruljka (válaszként erre: 77. - Pista55)
2019. jún. 24. 22:13

De mi a haragnak mutogatnék bárkinek képeket?

Itthon ülő vagyok ráadásul, család alig.

77. pista55 (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2019. jún. 24. 20:21
Igaz, hogy meg tudod osztani a számítógépre felrakott képeket is azokkal akik gépeznek, de nem mindenkinek van számítógépe és ha olyanokkal találkozol azoknak is meg tudod mutatni ha van okos telefonod. Azt is amit te készítettél, azt is amit kaptál.
76. pista55 (válaszként erre: 74. - Guruljka)
2019. jún. 24. 20:15
Nem is arra gondoltam, hogy a magadról készült képeket mutogathatod, hanem másról, akár a családról, vagy bármiről.
75. globus
2019. jún. 24. 20:01

Írtam egy hosszú hsz-t mobilról, nem tudta elküldeni, mindegy.

Majd összeszedem számítógépen újra.

Wifis buszon ülök 14 órától, lassan hazaérünk.

74. Guruljka (válaszként erre: 71. - Pista55)
2019. jún. 24. 20:00

Szerintem annál van értelme, aki nem otthonról dolgozik és/vagy többet van házon kívül jóformán, mint otthon.

Ha a kis fotógépemmel képet csinálok, a barátaimmal meg tudom osztani az asztali gépemen is, de ott általában vágni, szerkeszteni meg átméretezni is tudom.

Az meg nem szokásom, hogy ahol elvigyorodom, ott rögtön képezzek is. Ennyire senki nem kíváncsi rám.

73. pista55 (válaszként erre: 70. - Guruljka)
2019. jún. 24. 19:59
Én nem részletre vettem, de aztán el is adtam egy ismerősömnek. Tulajdonképpen nagyon nem nyertem rajta semmit.
72. pista55 (válaszként erre: 69. - Globus)
2019. jún. 24. 19:56
Már korlátlan lett az is, de az 5000 perc is rengeteg. Hát én most pontosan nem tudom, de én már 13 ezer körül fizetek a tv-ért a netért és a telefonért, ! erre jön a mobil mert előfizetésesnek kellett lennem mikor megkaptam a tv-t meg a többi kedvezményt. Tudom, hogy a kedvezmény végül visszakerül hozzájuk, de vállaltam így mert a másik szolgáltató sem sokkal olcsóbb és ott nincs semmi kedvezmény csak gyakran rossz szolgáltatás.
71. pista55 (válaszként erre: 67. - Globus)
2019. jún. 24. 19:49
Ha a messengert használod akkor fenn vagy a facebookon is, nem? Akkor ott sokat böngészhetsz a telefonoddal is meg képeket csinálhatsz a telefonoddal és megoszthatod a barátaiddal vagy ha kapsz képet megmutathatod azt is bárkinek. Van értelme az okos telefonnak.
70. Guruljka (válaszként erre: 64. - Pista55)
2019. jún. 24. 19:47

Én azzal mit kezdjek?

Se a telefonnal, se a kedvezménnyel. A fiam nemrég kapott újabb "levetett" telefont a haverjától. Nekem meg nem kell.

A kedvezmény is részletfizetés, csak valamivel kisebb részlet. Én a számlákat se tudom mindig időben fizetni, dehogy veszek részletet a nyakamba.

69. globus (válaszként erre: 66. - Pista55)
2019. jún. 24. 19:47

Ez az 5000 perc bármely irányba?

Mi ilyennel csacsogunk 32 ezret, hívásrészletező alapján, ténylegesen fizetendő 7600, amiben benne van a net is.

Tv is lenne, de azt technikai okból nem tudták beszerelni.

68. globus (válaszként erre: 66. - Pista55)
2019. jún. 24. 19:44
Nem írok alá. Minden év január elején bementem és változtattam, ha érdemes volt-ami kizárólag kevesebb díjat jelent :) De újabban, pár éve már felhívnak. Kezdetektől telekomosok vagyunk, kilencven-valahány óta.
67. globus (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2019. jún. 24. 19:41

Őszintén szólva, bennünket nem is nagyon érdekel. Konkrétan pl a DVD lejátszót senki nem tudja kezelni, egyik karácsonyra kaptuk, fiam megmutatta, elfelejtettem, most meg monitor, tv sincs hozzá. Nem vagyok biztos benne, hogy 2 lemezt lejátszott :) Az első okostelefont 6 hónapja kaptam. Használom az ingyenes, azaz wifis messenger, mást nem.

Netbankolás, levelezés kizárólag asztali gépről. Nem igazán változtatta meg a felhasználói szokásaimat.

66. pista55 (válaszként erre: 65. - Globus)
2019. jún. 24. 19:38

Ha aláírsz hűségidőnek biztosan adnak.

Egyébként tényleg jó mert az itthoni telefonról ingyen hívhatok bármilyen számot belföldön. Nem mondom, hogy nagyon olcsó, de így már nem is annyira drága, főleg annak aki szeret cseverészni. Én mondjuk nem annyira használom ki.

65. globus (válaszként erre: 62. - Pista55)
2019. jún. 24. 19:30
25 éves telekom tagságra nem adnak: szákolt halat nem etetünk jelszóval 😀 Az egyik vonalas csevegős csomagjuk viszont jó.
64. pista55 (válaszként erre: 63. - Guruljka)
2019. jún. 24. 19:29
Vannak azért kedvezmények ha letelik a hűségidő. Kaptam az idén egy telefont is kedvezményesen,
63. Guruljka (válaszként erre: 62. - Pista55)
2019. jún. 24. 19:27
Én az ilyenekről lecsúszok, mert régi "telés" vagyok. :D
62. pista55 (válaszként erre: 58. - Globus)
2019. jún. 24. 19:25
Én egy lapos tévét vettem már régebben, egy kisebbet, de aztán kaptam egyet ingyen is a telekomtól mert átléptem hozzájuk.
61. Guruljka (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2019. jún. 24. 18:06
A gyerekkori TV-k persze fekete-fehérek voltak. Csak a két egyforma, az lett már színes.
60. Guruljka (válaszként erre: 59. - Guruljka)
2019. jún. 24. 18:06
Internetem 2006 óta van. Netbankom is nagyjából azóta.
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Globus)
2019. jún. 24. 18:03

Komolyan. Örököltem, és két egyforma színes tévét vettünk, Anyunak és magunknak. Tényleg, 31 éves voltam már, utána született meg a fiam.

Németországban volt TV-nk, aztán mire hazajöttünk már Nagymama is vett a pesti lakásba.

Azóta többször váltottunk már, de újat nem vettünk azóta, általában szerencsénk van, mert valaki lecseréli s régit. Úgyhogy ez se lapos.

Számítógép talán 1996-ben lett először, akkor még csak hallottunk a netről. Nem vagyok biztos a dátumban. Aztán elég hamar eladtuk, mert kellett az ára.

Aztán lett újra, de mindig felújított. És két éve már router, mert van a fiamnál is egy régi gép.

58. globus (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2019. jún. 24. 17:35
Komolyan? Én olyan negyedikes-ötödikes lehettem, mikor fekete-fehér tv-t vettünk. Színeset, amikor ovis lett a gyerek. Az nagyon sokáig megvolt, Gold star. Laposunk még most sincs. A netbank többet ér 🙂
57. Guruljka (válaszként erre: 56. - Guruljka)
2019. jún. 24. 16:22
Nehéz elképzelni, de akkor még a bank (és ez 1989-ben volt, a fiammal voltam várandós) havi egyszer futtatta át a számlaadatokat a számítógépen, magyarán nem voltak naprakészek. Ez alapján állították ki a számlakivonatot. Ha a "havi zárás" után egy nappal érkezett is akár félmilliód a számládra, az előtte való napon fennállt mínusz miatt balhézott a bank.
56. Guruljka (válaszként erre: 55. - Pista55)
2019. jún. 24. 16:14

Gyakran eszembe jut, hogy nagyanyámnak még a rádió is csoda volt: az a belgrádi közvetítés, amit véletlenül hallott egyszer, csodaszépen énekelt az énekesnő. A régi bakelit tárcsázós telefonon ha beszélt, egész elfogódott volt a hangja, és sokáig oda kellett menni valakinek a tévéhez, hogy kikapcsoljuk.

Az én korosztályom tanult bele rengeteg dolog használatába, ahogy sorra elterjedtek. Nekem a húszas éveim végén lett először színes tévém, és akkor már volt ugyan bankszámlám, de kártya még semmilyen nem volt hozzá. Papírral álltunk sorban a bankfiókban készpénzfelvételért.

55. pista55 (válaszként erre: 54. - Guruljka)
2019. jún. 24. 16:04
Nagyapáink, nagyanyáink a bankkártyát sem tudták volna elképzelni, de ma már az is életforma lett. :DD
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook