Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik bank küldi ki postán a bankkártyát? fórum

Melyik bank küldi ki postán a bankkártyát? (tudásbázis kérdés)


1 2
47. Alnisa (válaszként erre: 6. - Timycat)
jan. 22. 13:57
Amíg nem aktiválod pl egy ATM-nél addig nem működik. Nem tudja senki használni.
jan. 22. 10:08

OTP-nél volt már, hogy azt kértem, hogy a bankban szeretném átvenni az új kártyát, és akkor nem is küldték ki címre. Viszont akkor személyesen bent jártam a bankban, az ügyintézőnek mondtam el a kérést. Nem tudom, nem személyesen hogyan lehet megoldani.

(Tudom, hogy nem ez volt az eredeti kérdés, csak felmerült ez is, azért reagáltam rá.)

45. Channa* (válaszként erre: 41. - Globus)
jan. 21. 21:31

Jaaa! Értelek.

A fiatalok pedig olyan bankba mennek, ahol van ezekre lehetőség;)

Az idősebbek egy része tiltakozik, a másik szereti a kényelmet.

Előbb-utóbb többen lesznek, akik használják a kényelmi szolgáltatásokat.

44. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 43. - 8a5caeb182)
jan. 21. 18:53

dehogy, én nem vagyok olyan feslett mint Te...-))

szegényke vagyok mint a templom egere...

43. 8a5caeb182 (válaszként erre: 36. - 5d8fd6c5cb)
jan. 21. 18:44
Mented ki a pénzed külFöldről? :D
42. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 36. - 5d8fd6c5cb)
jan. 21. 18:43
Köszönöm, már megoldódott a szakember...
41. globus (válaszként erre: 37. - Channa*)
jan. 21. 18:40
Azt, hogy mindenki felhő alapúan fizessen, nem jut eszembe a neve, amit most le akarnak nyomni a torkomon. Ahányszor belépek netbankba, mindig elém ugrik, nyugtázom, hogy nem érdekel, de hiába.
40. 55Judit (válaszként erre: 39. - Simple)
jan. 21. 18:39
Biztos bankfüggő ez.
39. simple (válaszként erre: 24. - 55Judit)
jan. 21. 18:37
Nekem is most lett új, és tök más a száma.
38. timycat (válaszként erre: 35. - Globus)
jan. 21. 18:30

Fuuu bankmentesség nagy álmom, de utópia. Egy csomó minden van, amit nem lehet megúszni nélkülük.


Azt én sem gondolom, hogy a közeljövőben be tudnak mindenkit terelni az "önkiszolgáló digitális világba".

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Globus)
jan. 21. 18:24
Mit nem tudnak soha megvalósítani?
jan. 21. 18:23

van itt valaki olyan banki szakember aki tanácsot tudna adni magyar bankszámla nyitással kapcsolatban?

írj rám priviben lécci.

35. globus (válaszként erre: 32. - Timycat)
jan. 21. 17:55

Én azt sem értem, mikről beszélsz 😀

Állandóan próbál agitálni a bank, hogy térjek át ilyen meg olyan fizetésre, hát marhára nem érdekel a digitális fejlődés ezen vonala, pláne a felhős, amihez pingom nincs. Ha sokat erőszakoskodnak, még a számlát is megszüntetem. Lakáshiteles számlához kártyát sem kértünk, minek.

Boltba sokszor telefont sem viszek, mobilnetem nincs. Ezt soha nem tudják megvalósítani, jelentős réteg idegenkedik tőle.

34. Kacsahercegno (válaszként erre: 12. - Timycat)
jan. 21. 17:42
Ja igaz, nekem is mindig ugyanazt a kártyát gyártják le, de olyan ritkán van új, hogy nem is emlékszem hogy van az aktiválás, az rémlett hogy ATM-nél lehet, pin kóddal.
33. Channa* (válaszként erre: 32. - Timycat)
jan. 21. 17:37

Ha telefonnal fizetsz, akkor minden egyes alkalommal egy új virtuális bankkártyaszámot használsz, amit akkor generál a rendszer, amikor épp fizetsz vele.


Ezt a nagy összegű utalást nem értem. Mobilbankban limitálva van az összeg és nem lehet egy adott összegnél nagyobbat beállítani, de netbankban, akármennyit lehet utalni elvileg, de ott is kell limitet emelni, mert alapból korlátozott.


Mindenre lehet limitet beállítani. Én a saját vásárlási szokásaimhoz állítottam be, ha tudom, hogy nem kell nagy összeget fizetnem vagy utalnom, akkor nagyon alacsonyra állítom. Ez, persze a mi bankunknál van így a többinél nem ismerem a lehetőségeket.


Egyébként sokaknál biztonságosabbnak ítélem meg a személyes megbízás leadását. Igen is menjen be a bankba és ott intézze el, hátha lesz olyan szerencséje, amilyen néhány ügyfelünknek volt, ha még sem önként akar utalni...

32. timycat (válaszként erre: 28. - Channa*)
jan. 21. 17:24

Nem fizetek mobillal, nem bízok benne, nem értek hozzá.


A komolyabb bankos dolgaimat egy régi, gyári visszaállított telefonon intézem, amiben nincs SIM kártya, nincs rajta semmilyen felhő szolgáltatás, kizárólag itthoni WiFi-n kap netet.

Biztonságosabbat nem tudtam kitalálni. Meg ugye van a személyes ügyintézés, bár károsítottak már meg úgy is, volt hogy a bank sem vállalt felelősséget, akkor sem mikor kiderült nem csak minket vágott megva pénztáros.


Minden másra ott a Revolut és virtuális kártyák garmada az egyébként használt telefonomon.


Amit még nem értek az a hívásra utalás, de férjemnek van számlája amiről x összeg felett csak telefonon tud utalni, bediktálva minden lo.aszt, hogy ez miért jobb mint pl egy netbank vagy app? 🤷‍♀️

31. globus (válaszként erre: 6. - Timycat)
jan. 21. 17:17
Ez igaz. Olyan semmilyen borítékban küldik, simán kidobhatnám reklámlevélként.
30. timycat (válaszként erre: 29. - Channa*)
jan. 21. 17:17

Eredeti kártyát megkapom, csak már más is tudja az adatait, lemásolja mittudom én, nem vagyok nagy kártyamenő.


Ha a költési szokásaimból indul ki a bank, akkor pedig elég magasan van a "riasztási szint" 😂🤦‍♀️

29. Channa* (válaszként erre: 27. - Timycat)
jan. 21. 17:15

Mármint egy hamis kártyával?

Vagy kicserélni miután lemásolta a kártyát?


Ilyen csalásról még nem hallottam, de bármi lehet manapság.

jan. 21. 17:14
És még eszembe jutott, hogy ha valaki mobillal fizet és cserélik a kártyát, akkor ott is frissíteni kell, hogy lehessen az újat használni.
27. timycat (válaszként erre: 25. - Channa*)
jan. 21. 17:14
Egy üres ablakos borítékot beszerezni, rányomtatni hogy "díjhitelezve", postára dobni nem akkora truváj.
26. Channa* (válaszként erre: 24. - 55Judit)
jan. 21. 17:13

Nem biztos!

Van jelenleg OTP-s kártyám, de még nincs 3 éves, hogy tudjam, ott is marad e a régi kártyaszám.


A másik kártyámnál marad.

25. Channa* (válaszként erre: 22. - Timycat)
jan. 21. 17:12
Nem tudom, hogy tud e mit kezdeni csak úgy kártyával. Aktiválni csak akkor szoktuk, ha megkapjuk, így teljesen felesleges előtte mahinálni. Azt meg látod, hogy sérült e a boríték, ha igen, akkor a bank kártyapótlást kér.
24. 55Judit (válaszként erre: 22. - Channa*)
jan. 21. 17:12
Szeptemberben cserélték a kártyámat, és más lett a száma. Lehet hogy ezt követőnen marad a régi.
22. Channa* (válaszként erre: 14. - 55Judit)
jan. 21. 17:09

Mostanában a bankkártyaszám nem változik.

Lejárat és CVC kód igen.

PIN kód is a régi, de ahhoz, hogy használható legyen, aktiválni kell!


Jól mondtad az elején;)

22. timycat (válaszként erre: 21. - Channa*)
jan. 21. 17:09

Ha rutinos a "csaló" akkor a kártya végül eljut hozzám, én aktiválom, ő pedig minden adatát ismeri.


Bár ez az aktiválás nekem nem tűnt fel miből állt 🤷‍♀️

21. Channa* (válaszként erre: 6. - Timycat)
jan. 21. 17:07

De csak akkor tud róla költeni bárki, ha beaktiválod, addig egy sima egyszerű kártya.

Csak egy kártyaszám, lejárat és CVC kód van rajta. De csak akkor tud róla költeni bárki, ha beaktiválod, addig egy sima egyszerű kártya.

Csak egy kártyaszám, lejárat és CVC kód van rajta.

Aktiváláshoz kell a pin kód, vagy be kell lépni a netbankba, vagy telefonon kell a telekód...

20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Globus)
jan. 21. 17:05
Én csak a TAJ-t nem. Nem igen van rá szükségem. De a bankkártya számot elég hamar megjegyzem mert sokat használom.
19. globus (válaszként erre: 15. - Timycat)
jan. 21. 17:04
Ugyanaz a kártyaszám? Még nem figyeltem meg, ez érdekes...sokan tudják fejből a bankkártyát, adószámot, én még a TAJ-t se.
18. 55Judit (válaszként erre: 15. - Timycat)
jan. 21. 17:02
Tágra nyílt a szemem az azonos kártyaszám láttán. Ez érdekes. Én OTP-s vagyok, mindig minden változik a kártyán a nevemen kívül.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook