Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, újra pályaválasztás előtt állunk! fórum

Segítség, újra pályaválasztás előtt állunk! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Segítség, újra pályaválasztás előtt állunk!

1 2
43. b620454efe (válaszként erre: 26. - 9925394c3b)
2010. ápr. 6. 15:31

Az iskolák a gyerek létszám alapján kapják a finanszírozást!


Ezt ne felejtsétek el! Minden gyerek aki elmegy több százerzer ft-ot visz magával!


Nem mondom, hogy mindenütt ez a szempont, de az iskolának végül is mindegy mi lesz a gyerekeddel, de az nem hogy miből fognak gazdálkodni.

42. tnde
2009. dec. 9. 11:16
Na sziasztok, mindenkinek további szép napot,ha valakinek tanácsra van szüksége nyugodtan írhat priviben is.Mihelyt tudok válaszolok.
41. tnde (válaszként erre: 40. - Moncsi720404)
2009. dec. 9. 11:12
Hidd el a mai fiatalságnak,akkor is sokkal jobb dolga van mint nekünk volt.Ha nincs is munka,de képezhetik magukat,sőt ha nagyon jók,akkor külföldön is érvényesülhetnek.
2009. dec. 9. 11:09

Köszönöm.

Hát igen én is ezzel nyugtatom magam, hogy ha nem tetszik neki vagy meggondolja magát akkor átmehet másik suliba. Azt hiszem meg kell próbálnom elfogadni a döntését. Mi sem tudtuk akkoriban, hogy mit akarunk.Csak most valahogy olyan nehéz és kilátástalan minden. Hova fog menni dolgozni ebben a mai sz.r világban. Bár aztán addig még sok minden történhet mire ő végez.

39. tnde (válaszként erre: 36. - Moncsi720404)
2009. dec. 9. 10:57
De ha meg az érzi,hogy kényszeríteni akarod,hidd el annál jobban fog ellenkezni.Amugy is a 9-1o.osztály mindenhol egyforma tanterv alapján megy.A 1o.osztály után meg bárhova átmehet,iskolát változtathat.Az én húgom l8.éves most a harmadik iskolába jár,és igazán most találta meg önmagát.Az anyukám hagyta, hogy a maga útját járja.És igaza lett,mostanra ért meg benne,hogy mit is szeretne csinálni.Pedig az én anyukám már 57 éves.Jobban megértette most, mint annak idején velem.
38. moncsi720404 (válaszként erre: 37. - Zaboska)
2009. dec. 9. 10:18
Hát én még a sima gimit is jobban elfogadnám:(((
37. zaboska (válaszként erre: 34. - Moncsi720404)
2009. dec. 9. 10:04

Szia

Én is így vagyok a lányommal Én azt szeretném ha közgazdaságiba menne de ő sima gimibe akar menni Úgy gondolom hogy neki kell választani én sem az lettem ami akartam mert a szüleim beleszóltak

36. moncsi720404 (válaszként erre: 35. - Tnde)
2009. dec. 9. 09:36
Hát ez az, hogy jó tanuló és jobbnál jobb iskolák vannak a környéken, de ahova ő akar menni nem tartozik ezek közé. Félek, hogy el fog lustulni nem veszi komolyan majd a tanulást itt mert nem lesz rákényszerítve.
35. tnde (válaszként erre: 34. - Moncsi720404)
2009. dec. 9. 09:24
Az a véleményem, hogy hagyd hogy azt válassza ami neki tettszik.Úgy látom, hogy jó tanuló,neki nem lesz nehéz bejutni a jobb iskolákba.Nálunk más a helyzet,a fiam nem jó tanuló,és ahova ő akar menni,oda ez a tanulmányi eredmény egy nagy nulla.Ezért neki nincs is választása,oda kell mennie ahova be tudjuk juttatni.A nagyobbik fiamnál is ez volt a gond.De hagytam,hogy beírja azokat az iskolákat, amiket ő gondolt.De csalódás érte.Amivel én tisztában voltam.Ettől szeretném megkímélni a középsőt.De sajnos nem akar a jó szóra hallgatni.Persze,ha jó tanuló lenne, én sem akadékoskodnék.
2009. dec. 9. 08:57

Sziasztok! Egy kicsit én is el vagyok kenődve. Lányom 4-es, 5-ös tanuló. Pályaválasztás előtt állunk. Eddig úgy volt, hogy közgazdasági szakközépbe megy de most teljesen megőrült. Azt mondja ő úgysem akar fősulira menni meg irodába sem akar dolgozni, így a mezőgazdasági szakközépiskolába akar jelentkezni. Vagy kereskedelmi szakra vagy vendéglátós szakra.Érettségit itt is kapna. Nem akarok vele erőszakoskodni, hogy hova menjen mert sajnos én sem az lettem ami akartam. Nem akarok olyan szülő lenni mint az enyémek.

Mi a véleményetek?

33. tnde (válaszként erre: 32. - Cilus)
2009. dec. 9. 07:49
Ha már tudjátok, hogy hova szeretne menni,akkor azt is tudjátok, hogy kell e irni.Ha kell,akkor majd amikor elküldték az iskolába a felvételi lapokat,a választott iskola küldeni fogja,hogy mikor kell menni.Nálatok az iskola nem teszi lehetővé,hogy ott a saját állt.iskolában irják meg a központit?
32. cilus
2009. dec. 9. 07:34
Kkkkki tudja hogy az iskolából várhatunk e visszajelzést,hogy ott írjuk a központit?Mert ugye levélbe jelezni kellett,hogy melyik iskolába szeretnénk megírni a felvételit.
31. tnde (válaszként erre: 30. - Zaboska)
2009. nov. 18. 18:52
Nem nyugtatni akartalak, csak elmondani, hogy másnak is van olyan gyereke mint neked, és idővel csak boldogul az életben.
30. zaboska (válaszként erre: 28. - Tnde)
2009. nov. 18. 08:23
Szia Ezzel most nem nyugtattál meg De van még fél év dönteni
29. moncsi32 (válaszként erre: 23. - E974230abd)
2009. nov. 18. 08:11
nem hadjuk magunkat.igazad van én is igy gondolom csak azt nem értem miért értékeli alá az osztfö a gyereket.nem az a dolga,hogy elörefele biztassa a gyereket?nem ö inkább hártáltatja.csak ez a gyereknek nagyon rosszul esik,de mondtam neki,hogy tanuljál és azért is mutasd meg,hogy töbre is képes vagy.
28. tnde (válaszként erre: 27. - Zaboska)
2009. nov. 17. 10:51
Sziasztok,az én nagyobbik fiam olyan mint a te gyereked.De hamar beilleszkedett.Igaz a 9.-et kétszer járta, mert előszörre nem úgy alakult minden ahogy mi szerettük volna.De mostmár 11.-es és nem azt mondom,hogy haj de jól tanul, de tanulgat.Igaz a tanárok nem igazán rajonganak érte, mert pont olyan, ahogy leírtad a te gyerekedet is.
2009. nov. 17. 10:46
Köszönöm én is így gondolom A visszahúzódása mögött egyébként az áll hogy nagyon álmodozó típus ami a tanulásban nem zavarja de sűrűn előfordul vele hogy nem vesz tudomást a körülötte zajló eseményekről Szólnak hozzá nem hallja ha ilyenkor kiabálnak vele azt pedig a szívére veszi
2009. nov. 17. 10:13
Amikor én mentem 6 osztályosba....akkor is minden tanár mondta,hogy ne menjek,és ezt mondták minden osztálytársamnak. Ugyanebbe az általánosba járt az öcsém, ő is 6.után ment gimibe és az osztályából 15en mentek át ugyanabba a gimibe, most lesz a szalagavatójuk és mind ott vannak, pedig náluk is balhé volt,mindenáron meg akarták akadályozni, hogy elmenjenek a gyerekek másik iskolába. Ne hallgass feltétlen az iskolára, hallgass a saját érzéseidre és a lányodéra. Lehet, hogy más közösségben nem is lenne ilyen visszahúzódó, és hiába megy át gimibe, mégiscsak a saját korosztályával lesz. Nem lesz semmi baja! Ha menni akar akkor engedd!
2009. nov. 17. 08:48

Sziasztok

Mi is nagyon benne vagyunk ám a továbbtanulásba Az egyik lányom(8.-os) osztályfőnöke (4-es átlaggal ) mindenképpen gimibe akarja küldeni a lányom bár tényleg nagyon jó az a gimnázium én jobban örülnék ha a közeli közgazdasági szakközépbe menne A kisebbik lányom most 4.-es eddig minden évben kitünő volt és most el akar menni 8 évfolyamos gimibe (nem én akarom hanem tényleg ő )Az osztályfőnöke viszont azt mondja nehogy már elengedjem mert olyan színten visszahúzódó hogy a gimiben szétszedik. Most nem tudom eldönteni hogy tényleg annyira gondot okoz a visszahúzódása vagy csak azt akarják maradjon itt

2009. nov. 16. 17:25
Sziasztok, én még teljesen új vagyok itt. A fiam nyolcadikos, 4.0-4.2 körüli tanuló. Mi is középiskolát keresünk. Ahova csak tudunk, elmegyünk nyílt napokra. De szeretnék még több információt begyűjteni. Tudtok valamit a IV, VI, XIII., XIV kerületi gimnáziumokról?
23. e974230abd (válaszként erre: 20. - Moncsi32)
2009. nov. 13. 16:56

Ezt nem is értem...4.2-vel akár gimibe is mehetne..szakközépbe simán,de vétek lenne szaiskolába küldeni...

Hogy mondhat ilyet egy ofő???De ti döntöttök,ne hagyjátok ám hogy aláértékelje a gyereket!!!!

2009. nov. 13. 09:33

Szerintem nem feltétlen kell mindenkinek főiskolára,egyetemre menni.

Én 6.után mentem gimibe, mert nem tudtam mit akarok majd csinálni (ha 8.ban kellett volna dönteni sem tudtam volna másképpen dönteni ebben) érettségi után elvégeztem egy 2 éves okj-s képzést ezzel tavaly végeztem , most ismét okj-s képzésre járok és nagyon tetszik. Most h ez a szakma így érdekel, talán ha elvégeztem egy azt akkor majd ezt folytatom egyetemen is. De ez még a jövő zenéje.

Szerintem 8. után a legjobb elmenni gimibe vagy szakközépbe, és utána tanulni valami szakmát... Ez az én véleményem...

21. zsure (válaszként erre: 6. - Debóra)
2009. nov. 13. 09:18

Sziasztok!


Abszolút egyet értek veled, annak idején én sem tudtam, hogy mi akarok lenni, ugyan voltak elképzeléseim (inkább művész pályák), de hát ugye a kedves szülő lebeszéli a gyerekét, nekem azt mondták a szüleim, hogy olyan szakmát tanuljak, amiből meg lehet majd élni, így mivel a tesóm közgazdaságiba ment, nekem is oda kellett mennem. Elmondhatom, hogy nem lettem könyvelő. Én nem akarom a gyerekemet rákényszeríteni semmire. Persze szeretném, ha főiskolára, egyetemre járna. De azt gondoltam, hogy ha nem tudja 14 évesen eldönteni, mi szeretne lenni, menjen gimibe, hátha kiforrja magát. Aztán jöhet a főiskola (mert remélem azért nem csak egy érettségivel akarja leélni az életét, sajnos ilyen világot élünk, ahol a papír számít). Azt gondolom, hogy jobb helyzetben vagyok és fogom tudni támogatni anyagilag, hogy neki ne munka és család mellett kelljen főiskolára járni.

20. moncsi32 (válaszként erre: 8. - E974230abd)
2009. nov. 13. 09:06
De jó lenne ha minden osztályfönök ilyen lenne!A mi iskolánkba inkább lefele beszélik a gyerekeket a tanulásról.van két fiam 7. 8.-ba járnak a kicsi 4,2 tanuló azt mondta rendészeti középiskolában szeretne menni erre azt mondta az osztályfönök,hogy biztos nem szakközépbe mész hanem víz vagy gázszerelő leszel.nem tudom mi alapján hátráltatja a gyereket nem hogy elöre huzzná hanem hátráltatja.sajnos nekünk sok rossz tapasztalatunk van.bár iskolát váltottunk volna!nagyon bánom igy sokszor magamat hibáztatom.persze gondolom vannak nagyon rendes pedagogusok is.
19. tnde (válaszként erre: 18. - Mirror)
2009. nov. 13. 08:40
Na én is ezt mondom,sajna a gyerekeink nem akarnak ránk hallgatni, pedig csak bölcsebbek lennénk mint ők,ezen a téren.Én csak azt szeretném, ha idővel azt csinálná amit szeret.
18. mirror
2009. nov. 13. 08:30
Általános iskolás korom óta tudtam hogy a gazdasági pálya az, ami igazán vonz. Szüleim nem gátoltak meg bennem, a pályaválasztási tanácsadók tesztjei is mindig ezt a vonalt hozták ki, így kerültem Közgazdasági Szakközépiskolába. Az érettségi után jött a főiskola, most közgazdász vagyok, és azt kívánom, bár apukámra hallgattam volna, és rendes kétkezi szakmát választok... De utólag már könnyen bölcs az ember...
17. e974230abd (válaszként erre: 16. - Kriszti71)
2009. nov. 12. 21:36
De nem mindegy hová felvételiztek,mert a ponthatár egészen más lehet...lehet hogy 70 lehet hogy már 50 elég..sulija válogatja..
16. kriszti71 (válaszként erre: 10. - E974230abd)
2009. nov. 12. 21:33
Igen,és jól el is fárad mert nincs hozzászokva hogy még este tanul vagy reggel előbb kel.A központi meg azt mondták a szakközepes tanárok,hogy 100 pont az elérhető és ebből tavaly átlagosan 50 pontot értek el a diákok.Remélem hogy idén nem lesz olyan nehéz.De én úgy látom hogy itt is az a baj,hogy egy gyengébb képességű tanuló is ugyanazt írja meg mint egy ötös tanuló.
15. kriszti71 (válaszként erre: 13. - Era741211)
2009. nov. 12. 21:28
Hát igen jól mondod!!!!!
14. e974230abd (válaszként erre: 13. - Era741211)
2009. nov. 12. 21:27
A tanulmányi eredménye azért nyújt némi kiindulópontot....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook