Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ablakcsere előtt állunk és tanácstalanok vagyunk!!! fórum

Ablakcsere előtt állunk és tanácstalanok vagyunk!!! (beszélgetős fórum)


2020. jún. 5. 08:17
Tudnátok ajánlani egy céget Csepelen,vagy környékén?
13. 9c2178a073 (válaszként erre: 6. - 17edc27aec)
2012. máj. 11. 11:36
Ha van a vállalkozónak címe, ugyanúgy leléphetnek a pénzzel. Attól még, hogy van címe, sajnos ugyanúgy végezhet rossz munkát, vagy léphet le a pénzzel. Pl:minden KFT-nek van bejegyzett címe, aztán ugyanúgy beszedi előlegeket, majd fogja magát megszünik és kész.
12. 9c2178a073 (válaszként erre: 6. - 17edc27aec)
2012. máj. 11. 11:36
Ha van a vállalkozónak címe,ugyanúgy leléphetnek a pénzzel.Attól még,hogy van címe,sajnos ugyanúgy végezhet rossz munkát,vagy léphet le a pénzzel.Pl:minden KFT-nek van bejegyzett címe,aztán ugyanúgy beszedi előlegeket, majd fogja magát megszünik és kész.
11. 9c2178a073 (válaszként erre: 8. - Hnora)
2012. máj. 11. 11:31
Na,jó de ahogy látom 1,pl:gyártó,amiről én eddig tudok,az Debrecenben van.A Penta Plus.2, Budapesten nem tudok.Ha tudsz Budapesten, légy szíves,írd meg priviben.3,hallok olyat is,hogy pl:a Gelan német,de ha már valamit magyarban csinálnak ebből,akkor ott már van valami trükk,nem olyan mint a német 4, a gyártónak is lehet nem megfelelő a hozzáállása
10. bnedora (válaszként erre: 9. - Timicicaanyuka)
2012. máj. 11. 10:47
A penész azért van, mert nem szellőzik a lakás, ezek szerint jól zárnak az ablakok.
9. Timicicaanyuka (válaszként erre: 7. - Sz. Lilla89)
2012. máj. 11. 10:33
Nekünk 10 éve van műanyag ablakunk, kicsit sem sárgult meg. Egyedül a penésszel van gondunk azóta.
2012. máj. 11. 00:01

Miért nem mentek egyenesen a gyártóhoz? Én nem is értem, hogy miért tartja el a sok ember a viszonteladókat... Menjetek, nézegessetek, aztán ha valami megtetszik, nézzétek meg ki gyártja, fel a netre, rákeresel, és ennyi. Egy nagy gyár nyilván nem tűnik el a pénzeddel...


Egyébként ami fontos, az a hőátbocsátási tényező, azt hiszem 1 alatt vagy 1 körül érdemes lennie. Ha jól emlékszem, van olyan, amiben gáz van, azoknak még jobb ez a hőátbocsátási tényezője, de mintha valaki azt mondta volna, hogy ez a gáz elszökik előbb-utóbb - bár nyilván ez nem 100%.


Mi idén 2 éve cseréltünk nyílászárókat, borovi fenyőt vettünk, gyönyörűek, nagyon jól hőszigetelnek, a házunk díszei. Igaz, áruk is volt... A cég, akivel csináltattuk korrekt, időre itt volt minden, ők tették be az ablakokat, árban sokkal jobbak, mint a többi, szóval tényleg csak jókat mondhatok róluk. Ha a fa mellett döntötök, szívesen adok elérhetőséget.

2012. máj. 10. 22:26
Mondjuk ez csak fa ablakot és ajtót gyárt.. de én nem ajánlom a műanyagot.. idővel deformálódik, nem szigetel annyira jól, és az eső meg a nap hatására besárgúl.. Nekem is itt a pesti lakásban az van, 3 éves és az a rész ahol az eső veri undorító sárga..és nem lehet lemosni.
6. 17edc27aec (válaszként erre: 3. - 17edc27aec)
2012. máj. 10. 22:21
Ha van cím, talán nem lépnek le a pénzzel, de úgy, hogy odamegy egy vállalkozó, felméri kiszámolja, majd előleget kér, az nem buli. Maximum azt lehet ilyenkor csinálni, hogy elmész a vállalkozóval együtt a helyre, ahol az ablakot áruljákk.
2012. máj. 10. 22:21
én ismerek egy nagyon megbízható ablakost. ha szeretnéd átküldöm a számát, 100% felellőséget tudok érte vállalni
2012. máj. 10. 22:20
Szia, mi most gyártatunk fa nyílászárókat asztalossal, eddig nagyon megbízhatónak látszik. Előleg a végösszeg fele volt. Szerintem ő jobban fél, hogy lelépünk:))
2012. máj. 10. 22:19
Műanyag ablakot szeretnétek venni gondolom. Mindenekelőtt netről néznék árakat különböző ablakmárkák között.
2012. máj. 10. 22:18
Attól függ, milyen ablakra szeretnétek cserélni. Mi tavaly cseréltük műanyagra a régi fát, 3 rétegű üvegesre, ATA magyar gyártmányú. Nekünk egy vállalkozó rendelte meg (így olcsóbb volt), aki az ablakcserét csinálta.
2012. máj. 10. 22:11
Tudnátok ajánlani megbízható cégeket? Ti mi alapján döntenétek? Mik a tapasztalatok? Nehéz a döntés sok okból is. Egyrészt mert nem értjük tisztán, hogy mit jelentenek egyes fogalmak, így melyik cég ajánlata a valóban jobb, másrészt sok helyen olvasni, hogy sok ablakos cég lelép a befizetett előleggel és nem ad érte ablakot, mi meg nem tudunk kidobni az ablakon százezreket feleslegesen.Tehát úgy néz ki,hogy emiatt erősen döntő tényező lesz a döntésben,hogy hol nem kell,vagy csak minimális előleget elég fizetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook