Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermekek pályaválasztás előtt fórum

Gyermekek pályaválasztás előtt (beszélgetős fórum)

2015. jan. 15. 20:36
Szombaton felvételit írnánk. Gyermek tervez sors végez:-(. Most mindenki lázas, torok-fül és légcsőhuruttal szenved. Gyógyulnánk....
17. Bársonyhang (válaszként erre: 15. - Cicaanya)
2014. nov. 25. 22:24
Jól teszed. Később nem tehetsz magadnak szemrehányást: bárcsak megtettem volna.... :-)
2014. nov. 25. 22:22
Hát nem könnyű anyának lenni. Fontos hogy tanácsainkal, tapasztalatainkal mindíg ott legyünk a háttérben mögöttük, és segítsünk ha kell. Nálunk a napokban döntötték el a gyerek, hogy elsődlegesen hol szeretnének tovább tanulni. A döntés az ő kezükben van. Mindketten ugyanabba a jónevű gimibe szeretnének járni, csak más szakra. Már csak egy jó felvételit kell irniuk . Itt rendszerint 3-szoros túljelentkezés van. Izgulhatunk néhány hétig (csak mi szülők).
15. cicaanya (válaszként erre: 12. - Bársonyhang)
2014. nov. 25. 10:46
igen és most is megy a harc ......de muszáj ♥
14. Bársonyhang (válaszként erre: 13. - Moonlight13)
2014. okt. 23. 20:10
:-)
13. moonlight13 (válaszként erre: 10. - Bársonyhang)
2014. okt. 23. 09:59
Az én fiam alsóban nagyon jó tanuló volt, ott ültem mellette, kikérdeztem, stb. Majd jött a felső, és már nem volt hajlandó felmondani a leckét. Zuhanó repülésben esett lefelé, bár már 8 osztályos gimiben tanult. Néha feltettem a kérdést, hogy jó helyen vagyunk-e, de az egyik kedvenc tanárnője azt mondta, hagyjam ott a gyereket, mert jó közösségben van. Hagytam. Mindig csak annyit tanult, amivel nagyjából elvolt. Majd nagyon jól érettségizett. Felvették nemfizetős egyetemre. Közben letett egy nyelvvizsgát, egy OKJ-s képzést. Abbahagyta az egyetemet, elkezdett dolgozni. Nem örültem neki, hogy abbahagyta a sulit, de imádja a munkáját! Mára már belenyugodtam, van egy boldog gyerekem, aki lehet, hogy mégsem lesz diplomás, de szereti azt, amit csinál! :) Ilyen az élet! :)
12. Bársonyhang (válaszként erre: 11. - Cicaanya)
2014. okt. 23. 07:42
Minden elismerésem nektek:-). Gondolom azért nem kis döntéssorozat volt, míg ílyen szép véghez értetek.
11. cicaanya (válaszként erre: 1. - Bársonyhang)
2014. okt. 23. 07:29

SZép napot... nos én gyerekem csökkent képeségű de.......

igen is fontosnak tartottam,hogy ne úszon az árral (fodrászat,eladó,szakács) MILLÓ VAN BELÖLE!

Nézék meg a szakokat,na meg isi ,oda utazás is lényeg (szerintem)

De jól döntötünk,számtek és adatfeldolgozó amugy is szerett gépezni meg jó lehetőség mit ad az iskola utána ITT: 3nyelves bizit ha 120% teljesit aztán OKJ- és persze BelügyMinisztériumban gyakorlati ami nem kis dologám!

Nagyon hól tanul igaz gyrköcöm,de "CSAK 1dolgot aminek örültem HOFFMAN RÓZSINKÁTÓL be vezetett be" ,hogy ha több szak van az iskolába izleje meg és vizsgázon le belöle...nos meg is történt:

Jó eredményekkel vizsgázot ebből is....

Igy eldönthette 3szak közül mit csináljon :)

Nos jelenleg 1db 3 Vakonírásból mert nézi billentyűzetett,3 db 4db 14 ötöse szeptemberi értékelésróla ami szuper ...... Tehát 10iskolából sikerült egy közeli jó isit találni ami szuper isi végzés után munkát biztositanak !!!!!!

10. Bársonyhang (válaszként erre: 6. - BoBi86)
2014. okt. 23. 07:06
Tulajdonképpen büszke is vagyok midkét srácomra. Ezt a tanulmányi eredményt versenysport és másikuknál rendszeres táncedzés mellett érték el. Imádom őket. E hobbikat maguk örömére csinálják és kitartóak.
2014. okt. 23. 06:59
Köszi mindenkinek a véleményt. A helyzethez tartozik, hogy egy élettel teli nagyvárosban élűnk, ahol nagyon sok általános suli van. Miénk a legjobb 5 közötti. Természetesen ķözépiskola és gimi is nagyon sok van. Nem vagyunk kitűnö tanulók (4,4 - 4,7 átlagra romlott 7.re ) és mégis a város egyik legerősebb gimijébe akarnak menni. Stréber tanulóknak semmiképpen nem nevezném őket. De álmaik vannak, egytem de túl sokminden érdekli őket.
8. moonlight13 (válaszként erre: 5. - Bársonyhang)
2014. okt. 22. 22:30
Ha saját magának teszi fel a lécet, akkor meg is fogja szerintem csinálni. Ha te tetted volna magasra, akkor már nem olyan biztos!
2014. okt. 22. 21:08
Lehetőséget kell biztosítani, bátorítani és biztatni kell, de erőltetni nem szabad.
2014. okt. 22. 21:01

Szia!


Nálunk sem jött be, hogy anyuék+az iskola is egyengette a tanulmányaim sorsát. :/

Lány létemre mindenképp karosszérialakatos szerettem volna lenni. :D Természetesen mindenki ellenkezett. Beírattak egy közgáz suliba mondván az nem nekem való és ahhoz "túl okos vagyok". Végig szenvedtem a 4+1 évet bukdácsolva. Aztán elhelyezkedtem teljesen más, gépész vonalon. :) Mikor mondták hogy kis átszervezés lesz és számlázni-könyvelgetni kéne inkább felmondtam. :D

Az szerintem sosem baj ha magasra teszi a mércét. Azért annyi esze már van, hogy nem akar kiszúrni magával és nyüglődni évekig. Szerencsés vagy inkább, hogy fiú gyerekekkel ezen kell gondolkodnod. :) Általában a lustaság-nem törődömség a jellemző ennyi idős fiúknál. Szerintem próbáld támogatni és legyél rá nagyon büszke!!! :)

5. Bársonyhang (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2014. okt. 22. 20:26
Köszönöm. Nekem ikerfiaim vannak. Nagyon különböznek. Ők maguk döntöttek a jövöbeli iskolájukról. Természetesen külön akarnak járni. Nemigen engednek beleszólást. Nagyon öntudatosak. Jó képességüek...viszont én látom hogy egyikük túl magasra teszi a mércét. Sokat beszélgetünk de nem lehet terelni. Önbizalma az utóbbi 2 évben nòtt meg. Lehet hogy a féltés szól belőlem?
4. anya4005 (válaszként erre: 1. - Bársonyhang)
2014. okt. 22. 20:21

Amikor nekem kellett választanom továbbtanulás terén,anyuékat (hála az égnek) annyira lekötötte a húgom születése,hogy nem nagyon folytak bele a dolgokaba,így sikerült megtalálnom a helyem.

Csóri húgommal átrágtak mindent,4 évig tanúlta azt,amihez semmi érzéke és nem is érdekli,aztán rányomott 2 évet az érdeklődési köréhez igazítva.

Szóval,nálunk jobb volt,ha nem szóltak bele :-)!

Anyaként még nagyon messze vagyok a kérdéstől,ezért a múltat írtam. De azt hiszem,majd a gyerekeim fognak dönteni,ha eljön az idő. Azért 14 évesen talán már lesz valami elképzelésük,vágyuk a jövőjüket illetően. Ha nem,akkor gimi,az jó időhúzás.

2014. okt. 22. 20:17

Persze, lehet ez egy véletlen, gondolom, hogy minden gyerek , minden helyzet más, lehet másnál meg pont jól sikerült.

Gyakran tapasztalom, hogy szülők a saját be nem teljesedett álmaikat erőltetik a gyerekeikre.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Bársonyhang)
2014. okt. 22. 20:15
Én megbántam, hogy irányítottam. NE érts félre, nem ráerőltettem, hanem elbeszélgettem vele, szerintem melyik szakma, hivatás lenne jobb, és szerintem ennek a tudatában döntött, ami nem lett jó döntés, mert az általa választott érdekelte, érdekli most is.Felesleges éveket töltött olyannal, ami nem is érdekli.
2014. okt. 22. 20:08
Sziasztok! Bizonyára vannak köztetek olyanok is, akik gyakorló szülők. Kiváncsi vagyok a véleményetekre, tapasztalataitokra, szerintetek egy szülőnek mennyire kell irányítani , terelni 14 éves gyermekét/ gyermekeit továbbtanulás terén?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook