Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, újra pályaválasztás előtt állunk! fórum

Segítség, újra pályaválasztás előtt állunk! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Segítség, újra pályaválasztás előtt állunk!

1 2
2009. nov. 12. 21:13

Sziasztok!


Mi is most vagyunk pályaválasztás előtt....nem könnyű az biztos!!!!Mert mit tudsz tanácsolni a gyerekednek????Hogy olyan pályát válasszon amit szeret is csinálni,vagy olyat amiből meg tud élni(per.pill,azt hiszem nincs ilyen)

2009. nov. 12. 20:18
Én még mindig nem tudom:))))))))))
11. Belle Morte (válaszként erre: 6. - Debóra)
2009. nov. 12. 20:12
Ismerősöm is az és diszgráfiás is, írni sem tud helyesen és főiskolára jár, politológiára, igen szép eredményekkel. Kérjetek a dologról papírt és erre nem hivatkozhatnak, ha orvosi "felmentése" van. :) Én mai napig nem tudom mi akarok lennie, harmadéves magyar szakos egyetemista fejjel... Erről csak ennyit. A gimit is megcsináltam, de nem tudtam akkor sem mit akarok...
10. e974230abd (válaszként erre: 9. - Kriszti71)
2009. nov. 12. 19:58
Az én osztályom se piti:)De az hogy elmész nyílt napokra nagyon jó,és sajnos az előkészítő mindenkinek önköltséges,viszont azért maradjunkabban ,hogy ha heti rendszerességgel látják a srácot az intézményben ahová menni akar,ismerik a tanárok az előkészítőről,az előny neki!!!Csak járjon,és legyen kiugró,hogy megjegyezzék:)A központi felvételi nem olyan nehéz ha jól készítik fel,és erre az előkészítő pont tök jó!:)
2009. nov. 12. 19:52

De jó lenne ha a mi ofőnk is ilyen lenne!!!!

Sajna ő nem ilyen letoj mindent 28 éves férfi,és nem érdekli hogy mi zajlik most,mert nagyon rossz az osztály magatartása.Úgyhogy egyénileg intézünk mindent,már voltunk a fiammal 3 szakközépsuliba nyílt napon,most előkészítőbe jár a fiacskám amit mi fizettünk be,és így remélem hogy jobban sikerül neki a központi felvételi ami nagyon nehéz!!!!!

8. e974230abd (válaszként erre: 3. - Tnde)
2009. nov. 12. 19:44

Ne általánosíts légyszi:)

Én pontosan egy éve ezzel foglalkozom az osztályommal,azaz hetedik eleje óta,hogy hová kéne továbbtanulni,és kinek mi lenne a megfelelő intézmény,és képzési forma.

Azt gondolom,ez emberfüggő,de nem az ofőnek kell csak ezt körüljárnia,hiszen a szülő dolga eldönteni ,hogy hová menjen a gyereke,mert 14 évesen ők még alkalmatlanok erre.Én is a sajátgyerekeimmel elmentem,és megnéztem a nyílt napokat ,és a középiskolákat,összegeztünk ,és számot vetettünk.Segítséget nyújthat,sőt kell is nyújtania az ofőnek,denem neki kell "lejátszania " a szülő helyett a folyamatot.

2009. nov. 12. 19:39
Sziasztok!Nyolcadikos,továbbtanuló osztály osztályfőnőke vagyok.Segíthetek valamiben?
2009. nov. 12. 19:18

Mi is most állunk pályaválasztás előtt a nagyobbik lányunkkal. Szerencsére 4-es tanuló, de még ő sem tudja, hogy mi akar lenni. Igy egyenlőre gimnáziumba megy, aztán eldönti, hogy mi akar lenni. Én 33 éves fejjel a mai napig nem tudom, hogy én mit akarok csinálni, hogyan tudja eldönteni egy 14 éves gyerek?

Az oktatási rendszer meg egy nagy sz..r. Az oktatási rendszerünk világhirű volt anno, de mára azt is elb...ták.

A középső lányommal biztos gondom lesz, mivel dislexiás és nehezebben megy neki a tanulás. Vele mi lesz? Mivel nincs szakmunkásiskola se szinte?

Ő biztos nem egyetemista lesz? Az ilyen gyerekekkel mi lesz? Belőlük nem lesz semmi, mert elmegy a kedvük a tanulástól és ez elég szomorú.

5. tnde (válaszként erre: 4. - Potyek)
2009. nov. 12. 17:37
Ez az egész oktatási rendszer egy nagy rakás sz@r.Nem tudja a jobb kéz mit csinál a bal.Egyszerűen nem tudok beleszólni, mert teljesen ellenem beszélnek az iskolában.
2009. nov. 12. 17:33

Az én fiam most hetedikes és vele is ez a helyzet...

Tudom nem megnyugtató, hogy nem vagy egyedül,de szerintem így igaz...

3. tnde (válaszként erre: 2. - Tavaszilány)
2009. nov. 12. 17:31
Helló,nekem fiam van,aki nem jó tanuló,és nem is akar tanulni, mivel a tanárok magasról lesz..ják a tanulókat.Nem is próbálnak segíteni nekik,Sőt inkább lebeszélik a gyerekeket arról is amit szeretnének.Abban meg pláne,hogy nem segítenek,hogy milyen képessége a legjobb a gyereknek.Holott nekik ezt jobban kéne tudni, mivel ők lassan sokkal többet vannak velük mint mi.Meg eleve ők tanítják őket,valami fogalmuknak lenne kéne a képességeikről.
2009. nov. 12. 16:10

Nehéz dolog ez, és az sem könnyíti meg, hogy az oktatási rendszer egy nagy kalap nulla, szerintem! Az olyan, mit szakközépiskola, már csak nevében létezik. Nálunk a nagyobbik lányom most 9.-es, tehát tavaly csináltuk végig ezt. Nem volt jó tanuló, nem tudta mi akar lenni. Most az ilyen gyerek milyen suliba menjen?

A másik lányom idén 8.os. Neki jó nyelvérzéke van, kb.4es tanuló, szeret sokat beszélni,nyüzsögni, vele könnyebb. Idegenforgalmiba megy. Viszont ebből nem túl sok van, annak is egy része fizetős :(. Ezt sajnos nem engedhetjük meg magunknak....

1. tnde
2009. nov. 12. 16:03
A pályaválasztás buktatói a szülők számára. Mit és hogyan tegyük, hogy a gyerek azt is higgye, segíteni akarunk és nem gátolni a pályaválasztásában. Ilyenkor a legrosszabb szülőnek lenni. Pláne, ha több gyereke van az ember fiának.

Ugrás a teljes írásra: Segítség, újra pályaválasztás előtt állunk!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook