Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen színt válasszak? Festés előtt állunk. fórum

Milyen színt válasszak? Festés előtt állunk. (tudásbázis kérdés)


10. Meliga
2009. febr. 20. 11:30

A szoba mérete is meghatározza a színt,nem mindegy melyik fal hosszabb.Nem festenék sötétre egy kis(20nm-nél kisebb) szobát.

Márványozás: alap szín világos,szivacs segitségével felhordani foltokba a sötétebb színt,ezt elsatirozni.Tapétán nem probáltam.Érdekes hatást lehet elérni,ha a fal alulról főlfelé világosodik.

9. Marcsi1952 (válaszként erre: 8. - Brilliantgirl)
2009. febr. 20. 10:39
Azt hogy csináljátok a "foltost?"
2009. febr. 20. 10:36
Ajánlanám, hogy ne egyszínű legyen, próbáld meg valami "foltosra" "márványozottra" lehet ugyanaz a szín picit halványabban vagy sötétebben...sokkal kevésbé fog rajta meglátszani a későbbiekben bármilyen szennyeződés. Az egyszínű citrom, narancs, "Eszmeralda" :D zöld, beigi, mogyoró, mályva stb. színű falakon tapasztalatom szerint sokkal hamarabb meglátszik minden "piszok"...ha újra festek csak "foltos" falakat csinálunk...
2009. febr. 20. 10:35
Attól függ, hogy kicsinyíteni szeretnéd a szobát, vagy nagyítani. Szerintem a két szín közti átmenetet használjátok. Mármint a fehér és a sötétbordó közöttit. Egyébként a fűrészporos tapétát nagyon nehéz kenni, de utána tökéletes az eredmény, és hosszú évekig nem kopik, és nem is koszolódik annyira, mintha lekennéd a sima falat. Tapasztalatból mondom. Jó munkát
2009. febr. 20. 10:35
Jó tippek, egyébként én is gondoltam arra, hogy kétszinűre festenénk. Köszi szépen a javaslatokat, megfogadom és be fogok számolni róla. Mégegyszer köszönöm.
2009. febr. 20. 10:30
narancssárga
2009. febr. 20. 10:30

Rozsaszin... bordo... Nekem bevalt...

Udv Neked!

2009. febr. 20. 10:29
Szerintem jó lenne a mogyoró,meglehet próbálni a falakat különböző színra festeni:sötétebb-világosabb variációval.
2. m.gery (válaszként erre: 1. - Marcsi1952)
2009. febr. 20. 10:29
Én ajánlanék egy halvány beige színt, esetleg halványszürkét, esetleg egy nagyon halovány mokkás-kappucsínós színt.
2009. febr. 20. 10:27
Festés előtt állunk (fürészporos tapétát szeretnénk átfesteni). A bútor fehér, az ülőgarnitúra szintén, a szőnyeg viszont sötét bordó. Milyen színt ajánlanátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook