Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség a párom teljesen megváltozott amint 4. hónapos terhes lettem... fórum

Segítség a párom teljesen megváltozott amint 4. hónapos terhes lettem... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
455. Vigyorex6 (válaszként erre: 439. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:47

Igen, magamra. :)

Mi azon dolgozunk, hogy ne az államnak és nevelőszülőknek csináljunk gyerekeket, akik azért sírnak, hogy miért nem kellette apának és anyának, és miért nem olyan jók, mint a többi gyerek, akik a szüleikkel élhetnek.


Hiába írsz neki bármit, falra hányt borsó.

Fel kellene keresni az illetékes szerveket, hogy milyen anyagi támogatásban részesülhet, az édsanyjával megpróbálni rendezni a kapcsolatát, és ha így sem tudja ő nevelni a babát, akkor továbblépni.

De ezt szerintem el sem olvassa!

Könnyen dobálóznak itt egyesek az örökbeadással. Ez érzelmileg nem ilyen egyszerű.

454. bd55e3f068 (válaszként erre: 451. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:46
A kiíró kagyvaszából öten tízfélét nem értenek. Értelme nincs a szövegének sokszok te meg ruhózol itt a stíluson, a valódi témához meg egy épkézláb mondatot nem sikerült még hozzáfűznöd.
453. Bogyeszkusz (válaszként erre: 452. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:45
Ahogy gondolod.
452. bd55e3f068 (válaszként erre: 450. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:43
Azt hiszem, ezennel összegezted a témához fűzödő mély, tartalmas, hasznos gondolataidat.
451. Bogyeszkusz (válaszként erre: 449. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:43
Szerintem ott a szóhasználattal van gond,és nem a stílussal (az egybefolyást és a vesszők elhagyását nem nézve).
450. Bogyeszkusz (válaszként erre: 448. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:41

Efelett elsiklottam,elnézést.

Amennyiben normális,emberi stílusban és módon adta ezeket elő,és ő így nem reagált rá,akkor világos és érthető a hozzáállásod.

449. bd55e3f068 (válaszként erre: 447. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:40
Az irodalmi stílust illetően inkább a megesett hölgynek adj tanácsokat, ott nagyobb a szükség!
448. bd55e3f068 (válaszként erre: 446. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:39

A kérdésére válaszul megírtam, hogy az ab. hajó már elúszott és egyben azt is, hogy keresse a helyi családsegítőt. Erre jött a spéci orvosokkal és 1-2 oldallal később azt írta, nem tudja, hova forduljon.

És csak picsog és picsog... Ha a gyakorlati tanácsot elengedi a füle mellett, akkor vajon miért a szemléletbeli síkon megy tovább a beszélgetés? Te mire tippelsz?

447. Bogyeszkusz (válaszként erre: 444. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:35
Persze,de ezt meg lehet szépen,kulturált,nem sértő formában is tenni,mint ahogyan azt páran meg is tették.
446. Bogyeszkusz (válaszként erre: 445. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:33

Nem,az lett volna,ha segítőszándékkal álltok a dologhoz,és nem a "majd én megmondom mekkora agyatlan pi@a vagy;te sem álltál sorban az észosztásnál" stílusban.

Pl.tippekkel,hogy miket tehet hasonló helyzetben,anyaotthon és társai.

445. bd55e3f068 (válaszként erre: 443. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:30
Bocs, az a megoldás, ha azt mondjuk, hogy úgyis lesz majd valahogy.
444. bd55e3f068 (válaszként erre: 442. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:29
Az előre lépés lenne, ha felelősséget vállalna a döntéseiért, és elejét lehetne venni a következő rossz lépésnek, csak szerinted az meg ócsárolás, ha valaki ilyet ír. Így tényleg 22-es csapdája.
443. Bogyeszkusz (válaszként erre: 441. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:29
Nem kell helyeselni azt,ami nem helyes,értsd:a múltban elkövetett hibákat,meg hogy úgy vállalt gyereket,hogy munkája sincs.De szerintem az sem megoldás,ha lealázol egy kétségbeesett várandós nőt,akármilyen is!
442. Bogyeszkusz (válaszként erre: 440. - Vigyorex6)
2013. jan. 6. 16:26

Én nem írtam,hogy jól csinálta a dolgokat,sőt!

De mi a búbánat változik attól,hogy szarul csinálta?Semmi,mert ezt a babát már nem tudja elvetetni...

441. bd55e3f068 (válaszként erre: 435. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:23
Szóval az empátia nevében javaslod, hogy bár az előre nem gondolkodása jutatta ebbe a helyzetbe, most húnyja be a szemét, és ne törődjön a jövővel? Az az ampátia, hogyha valaki elindult a lejtőn, akkor taszajtsunk rajta egy jó nagyot?
440. Vigyorex6 (válaszként erre: 435. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:23

Éppen az a gondom Miss Kihalt Empátia révén, hogy túl sok ilyen gyereket látok, és nem túl szívderítő.


A fórum indítója leírta, hogy a gyerekkora nem volt túl fényes, és ezért érzi magát sérültnek. Iklyenkor azt gondolná az ember, hogy aki így nőtt fel, az különb életet szeretne biztosítani a gyermekének. Ehhez a körülmények viszont már a teherbeesés előtt sem voltak biztosítottak.

439. Bogyeszkusz (válaszként erre: 437. - Vigyorex6)
2013. jan. 6. 16:21

Esetleg magadra céloztál?

Vagy csak szimpla szövegértelmezési gondjaid vannak? Szerinted írtam én olyan,amit alább idéztél vagy megfogalmaztál vagy a jó ég sem tudja mit csináltál?

Szerinted mégis mit tud csinálni egy 13/14 hetes várandós nő azonkívül,hogy megszüli a babát?

438. Bogyeszkusz (válaszként erre: 433. - Vigyorex6)
2013. jan. 6. 16:19

Így igaz.És azzal sem lesz jobb esélye a kicsinek,ha az anyját mindenért csak lefikázzák az emberek.

Valószínűleg ő is tudja,hogy valamit nagyon nem jól csinált,de ezt visszacsinálni már akkor sem tudja,ha mindenért csak kiosztják.

437. Vigyorex6 (válaszként erre: 431. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:19

Persze! Legyen ez a mottónk: "Dugjunk, de ne gondolkozzunk, menjünk abortuszra, ha túl késő, akkor szüljük meg, nyomorogjon a gyerek, vagy adjuk örökbe!"


Jesszus! Ezért tart ott a világ, ahol tart! Végeredményként sok retardált felnőttel.

2013. jan. 6. 16:18

Ha figyelmesen végig olvassa minden sárdobáló, láthatja, hogy az érintett lány napok/hetek óta nem alszik, és ennyi alig tud. Önismeret... azt tudom magamról, hogy néhány nap nem alvás után nem hogy tisztábban nem látok, de egyre inkább kétségbeesett vagyok, és így, valami iszonyat feszültségben próbálok megoldást keresni, mert muszáj... nagyon nehéz ez így.


Kicsit kipihenten biztos jobb lenne. Nem csodálom, hogy feltette ide a problémát, ez még mindig a jobbik eset, mintha egyedül döntene valamit elhamarkodottan. Ilyen állapotban ez egy tárgyilagos döntés volt.


Amúgy szerintem is nyilvánvaló, hogy a baba meg fog születni. Most az lenne a legfontosabb, arra koncentrálni, hogy egészséges legyen, a lehető legnormálisabban végig csinálni ezt a további néhány hónapot. Próbálj meg pihenni, majd mérlegelni, persze úgy, hogy kérsz külső segítséget. De olyat, aki jóindulatú...

435. Bogyeszkusz (válaszként erre: 432. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:17

Igen,rájöttem,hogy kár volt.

Hozzászokhattam volna,hogy itt hoxán az a menő,hogy ha valaki bajban van/tanácsot kér/stb. más sem csinálnak,csak pocskondiázzák az embert.

Mintha mindenkiből kihalt volna az empátia :(

434. bd55e3f068 (válaszként erre: 431. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:15
A majd lesz valahogy, másként szarok bele a világba mentalitásra volt ez párhuzam, de úgy látszik, neked magas volt, nem ment át.
433. Vigyorex6 (válaszként erre: 430. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:14

Igazad van, mert olyan nincs, hogy nem haladnak dolgok, mindig lesz valahogy, de nem minden hogyan.

Anyaként biztos vagyok benne, hogy megteszel a gyermekedért, hogy ne nélkülözzön, és nem csak az anyagiakra gondolok.

Mindig a szülő felelőssége, hogy ép, egészséges felnőttként lépjen ki a gyermeke a nagyvilágba. Ennek a babának nagyon rosszak az indulási esélyei.

432. bd55e3f068 (válaszként erre: 430. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 16:13
Nem, nem a mi dolgunk. Meg pl. az sem a te dolgod, hogy más, neked nem tetsző személy mit gondol, és mit miként önt szabakba. De te mégis hozzászólsz.
431. Bogyeszkusz (válaszként erre: 429. - Vigyorex6)
2013. jan. 6. 16:11

Szerinted ő még el tudja vetetni?

Mert rohadtul nincs más választása,mint megszülni.

Az pedig nem a te dolgod eldönteni,hogy ő neveli-e fel,ha tudja,vagy esetleg örökbe adja.

430. Bogyeszkusz (válaszként erre: 427. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:08

Valahogy mindig van,nem?

Az már nem a mi dolgunk,hogy ő öntudatra ébred-e...

429. Vigyorex6 (válaszként erre: 427. - Bd55e3f068)
2013. jan. 6. 16:07

Van egy nevelőszülő vendégem, aki 4 "majd csak lesz valahogy" gyereket nevel.


Egyébként egy lány már kirepült tőle.

Az anyja látogthatta volna, de volt, hogy évekig rá se nézett. Aztán született másik apától egy féltestvére szintén a semmire. Mikor véletlenül arra tévedt, akkor elmesélte, hogy ő immáron a harmadikkal terhes. Akkor a nevelőszülő felajánlotta, hogy kifizeti az abortusz költségeit, hogy ne szülessen a nyomorúságra a harmadik baba is. Persze felszívódott, és megszülte.

De hát majd csak lesz valahogy ...

428. michelle.r (válaszként erre: 389. - Livcsi987)
2013. jan. 6. 16:07

Na, ez már egy kicsit árnyalja a képet :P. A leírásod alapján kb. egy perc alatt derül ki, hogy ő nem ilyen nőt akar, te pedig nem akarsz olyan lenni, amit ő akar.


Tudod van az a mese a skorpióról és a békáról, amikor a skorpió megkéri a békát, hogy hadd kapaszkodjon a hátára, a béka pedig ússzon át vele a folyó másik oldalára. A béka persze nem akarja, mert tudja, hogy a skorpió megöli. A skorpió esküdözik, hogy nem fogja, a végén persze, miután átvitte, megmarja. A béka szemrehányóan kérdezi, miért, hisz megígérte, a másik pedig azt mondja, sajnálom, nem tehetek róla, tudok, skorpió vagyok.


Egy kapcsolatban csiszolódnak egymáshoz az emberek, de köztetek nagyobb az ellentét, mint a Kalahári.


Hallgass azokra, akik azt mondják, kezdd el megismerni magad, utána tudsz párt választani. Elcseszel hét évet egy olyan kapcsolatban, ahol a partnered nem akar családot. Majd belemenekülsz egy másikba, ami a leírásod alapján szintén halva született.

427. bd55e3f068 (válaszként erre: 425. - Bogyeszkusz)
2013. jan. 6. 15:57

"valahogy majd csak lesz"

Remélem, ezt nem az időszerű öntudatra ébredés mottójának szántad.

426. michelle.r (válaszként erre: 340. - Livcsi987)
2013. jan. 6. 15:42
Kicsit lelomboz, hogy semmit sem sikerült tegnap óta haladnod a helyzettel :/ Még mindig ott tartasz, hogy mindenki más hibás, csak te nem?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook