Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítek a fogyásban (személyi edző) fórum

Segítek a fogyásban (személyi edző) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
46. bbibe
2010. aug. 10. 17:04

Igazából sokan eszik ezt a Gastroyalos kaját köztük én is. És megnézheted a fórumunkat, hogy ez teljesen egészséges. Lassú a fogyás! És napi 5 étkezést biztosít, ami változatos és sok zöldséget tartalmaz. Lehet, hogy drága, de én egy dietetikus által összeállított étrendtől nem fogytam! Valószínűleg nálam a hormonok is problémát jelentenek! Ja és mozogtam is anno a diéta mellett és a pulzusom a zsírégető tartományban volt. Mindegy! Nem akarlak megsérteni téged ezzel a hozzászólásommal, de a Gastroyal nagyon jó! És ami a legjobb benne betartatja velem a napi 5x-i étkezést!


Örülnék neki ha reagálnál valamit!

45. brian
2010. aug. 10. 11:15

Egysze néztem egy ilyen étlapot, nem tudom melyik konyháé.. Diétás menü - rántott sajt, rízs, tartármártás.


Szerintem itt keverték a vegát a diétással.

A sajt 30%-a szénhidrát, kivéve óvári. A rízs 70%-a szénhidrát, a tartár magas zsírtartalmú.


Zsírégető étel nincs. Zsírégetést segítő talán. Az ananász a narancs és egyéb citrus félék ilyenek. De hogy egy étel zsírt égessen az egy nagyon nagy hazugság. Mitől égetné a zsírt? Alacsony kalóriatartamú étel az van, de az se égeti, max kevesebb kalória bevitel, magasabb égetés = zsírégetés. Ha a gastroyal ételei tényleg zsírt égetnek akkor most 10 évre előre befizetek hozzájuk. :D Nevetséges, hogy hogyan akarják eladni a terméküket. Most nézem a honlapjukat. Energiaszegény ételeket találtam. Valóban kicsi az energiaértékük az ő adagjaihoz, de attól még zsírt nem égetnek. Ha nincs isdőd főzni, akkor jöhet, de ha van napi fél órád (mert ennyi idő alatt ösze lehet dobni bármit, akkor magadnak főzz. Kalóriatábla, mérleg és máris összerakod.

44. bbibe
2010. aug. 8. 16:01
Egy kérdésem lenne hozzád! A Gastroyalos Zsírégető kajákról mit gondolsz? Ártanak vagy használnak?
43. brian
2010. aug. 8. 15:46
eheted. a vízzel lehet helyettesítebi a tejet, de az sajnos még roszbb
42. brian
2010. aug. 8. 15:45
pontosan
41. manó 72 (válaszként erre: 37. - Brian)
2010. aug. 7. 21:48
Pfuj,nagyon utálom a tejet!Nem tudnál esetleg valami más édességet,ami jó?A teljes kiőrlésű kenyeret ehetem délután?
40. Binky (válaszként erre: 39. - Brian)
2010. aug. 7. 08:44

Akkor:

"Este lelassul az emésztés és így sokkal több ideje van a szervezetnek hasznosítani a tápanyagokat. Azaz a szénhidrátot sokkal jobban hasznosítja és építi be a szervezetbe. "

???

39. brian
2010. aug. 7. 06:51
pontosan. Ugye minél gyorsabb valakinek az anyagcseréje, annál kevésbé hajlamos a hízásra, mert a szervezetnek nincs ideje a raktározásra. Ismerek egy srácot, aki evés után 1-2 órával már ürít is. Egész nap zabál és 1 kg felesleg nincs rajta. Egyszerűen gyors az anyagcseréje. Este mikor a szervezet pihen az anyagcsere folyamatot lelassítja. Emésztés alvás közben is van, de sokkal lassabb így van idő a felszívódásra. A savas ételek mint pl a sertés, marha és egyes hal húsok, cukor, gabonafélék stb. szintén lassítják az anyagcserét. Savasak. A lúgos ételek mint pl a klorofill tartalmú ételek (zöld színű zöldségek), a csirke és pulykahús, a citrus félék lúgos kénhatásúak így azok gyorsítják az emésztést azaz a metabolizmus javul. Ennek köszönhetően sokkal frisebb leszel, az immunrendszer ellenállóbb és a fogyást elindítják, vagy az elhízást megakadályozzák.
38. Binky (válaszként erre: 34. - Brian)
2010. aug. 6. 19:56
Javíts ki ha tévedek, de pont hogy nem este kéne a szénhidrátokat hanyagolni? Ugyanis azokat tudja gyorsan és könnyen feldolgozni a szervezet, így napközben pl rengeteg energiát ad...épp ezért ha reggel szénhidrátdúsan is étekzik valaki, azt a nap folyamán ledolgozza, vagyis azonnal felhasználja az energiát. De este, a pihenőidőszakban már nem, így az elraktározódik zsír formájában. Vagy nem?
37. brian (válaszként erre: 36. - Manó 72)
2010. aug. 6. 19:38

Jó. :D


próbálj meg lúgos ételeket enni. A csoki az pont savas. A friss tej lúgos, de minél többet áll annál savasabb lesz (tejsavó). A legjobb lúgosító a víz.

36. manó 72 (válaszként erre: 31. - Brian)
2010. aug. 6. 09:53

Köszi,hogy segítesz!

Éreztem,hogy nem jó irányba haladok!Most saját szándékból elkezdtem:első nap 40-50perc gyors gyaloglás/130as pulzussal/2.nap súlyzózás pl.hát,váll,has. 3.nap megint aerob,és 4.nap tricepsz,bicepsz,comb,vádli.Az 5.napon megint aerob.

Csak még a kajával kell bírkóznom/imádom az édességet/

Szóval jó úton haladok,kedves brian?

35. ebba518fdb (válaszként erre: 12. - Brian)
2010. aug. 5. 23:33
köszönöm a tanácsokat.. :) a lenmagot eddig is ettem, a zabpehely eddig még kimaradt, de kipróbálom.. :)
34. brian
2010. aug. 5. 23:16
1856-1972 kcal pontosan testmozgás mellett. A mikor eszel mindegy, a mit eszel nem mindegy. Este lelassul az emésztés és így sokkal több ideje van a szervezetnek hasznosítani a tápanyagokat. Azaz a szénhidrátot sokkal jobban hasznosítja és építi be a szervezetbe.
33. erikpipi (válaszként erre: 4. - 6ecff55bc6)
2010. aug. 5. 23:01
Egyébként tényleg tök mindegy mikor eszel, a bevitt kalória számít)
32. erikpipi (válaszként erre: 5. - Spiritus)
2010. aug. 5. 23:00

"Szerinted hány kcal a max. amivel egy igazán aktív 58 kgos nő fogyni tud???"

kb 500 kalóriával kevesebb mint ami a megengedett normál érték.:)

31. brian
2010. aug. 5. 22:53

zsír lehet ment le, de izmot növeltél.


Mekkora hülye az aki súlyzós edzés után kardiót ajánl fogyáshoz?


Zsírégetés és izomnövelés nem megy egyszerre. Vagy-vagy.


Ha előbb izmot növelsz, sokkal hatékonyabban fogod égetni a zsírt. Az izom alapállapotban is éget kalóriát a saját fenntartásához. Minél nagyobb, annál többet.

30. manó 72 (válaszként erre: 26. - Brian)
2010. aug. 5. 22:11

Igen,oldalemeléshez 2kiló,bicepszre 5kilós megy,azon kívül comb,fenék.Másnap váll,tricepsz,bicepsz,has,az edzések végén pedig 20perc kardió.Ezt írta elő az edzőcsaj,akitől én is megkérdetem,hogy nem kellene e pihenő napot beiktatni,de azt mondta,hogy annak kell aki nehéz súlyokat emelget,pl.testépítők.

Hát ahhoz képest az edzések végén csurom víz vagyok minden nap.Szóval nekem sem stimmel valami,mert 3hét alatt egy deka sem ment le rólam,igaz nincs is sok súlyfeleslegem.

29. Binky (válaszként erre: 28. - Brian)
2010. aug. 5. 21:54

Dm-ben lehet kapni, azt hiszem gesunde plus. De szerintem te jobban jársz a testépítő boltokban kaphatókkal, ennek rosszabbak az arányai,

100 g-ből 13 g fehérje(legalábbis én a címkéből ezt szűrtem le). Kb ennyi a napi ajánlása is, egyszeri adag 30 g, naponta háromszor akár.

28. brian (válaszként erre: 24. - Binky)
2010. aug. 5. 19:18

Binky, ezt a tejsavót nem ismerem. Leírnád nekem a fehérje tartamát? Ha tényleg ennyi, lehet én is kipróbálom :D


20g fehérje kell pl egy edzés után, de én lefekvés előtt is annyit viszek be.

27. brian (válaszként erre: 23. - Ef7dc8407e)
2010. aug. 5. 19:17

Étrend, étrend étrend!!!!!


Minden a kajálástól függ. Ha fogysz, akkor egyél több szénhidrátot. rízs, pufirízs, zabpehely, főtt burgonya, gabonák, hüvelyesek, teljes kiörlésű kenyér.


Ha izmosodni szeretnél a fehérje és aminósav bevitel is fontos. Aminósav a marhamájban van a legtöbb.

26. brian (válaszként erre: 22. - Manó 72)
2010. aug. 5. 19:14
felesleges minden nap. Heti 3-4 nap bőven elég. Kell hagyni a szervezetet regenerálódni. Emelgetés alatt mit értesz? Oldalemeléshez tökéletes a 2 kg egy nőnek, de pl bicepszhez már kevés, oda a 4-5 kg kell. A sokat kicsi súllyal való zsírégetést felejtsétek el. Az csak az izmokat bontja. Ha izmot akarsz, akkor az legyen megeröltető. inkább 8x szenvedve, mint 30x simán. A gyakorlatok közötti pihenőidő gyakorlottaknál annyi legyen, amíg a pulzusszám közel normálisra esik és a lihegés alábbhagy. Kezdőknél intenzitás hiányában egyszerűbb 1 perces pihenőket tartani, kisebb izmoknál pedig fél percet.
25. brian
2010. aug. 5. 19:11

Az aerob edzés olyan mozgásforma, amely egyszerre mozgatja meg a nagy izmokat –a láb mindenképpen a mozgás alapja– de alacsony intenzitással, ezáltal nem okoz az izmokban a súlyzós edzéshez hasonló terhelést, glikogénürülést stb. A folyamat lényege az egyenletes, monoton edzés, pl. tempós gyaloglás, egyenletes terheléssel. Ilyenkor nagyon hamar átáll a test arra, hogy a zsírokat használja energiaforrásnak, mert van idő arra, hogy az amúgy időigényes aerob folyamatokat a zsírok zsírsavakká bontását stb. elvégezze, mivel nincs hirtelen, gyors, intenzív izommunka. A terhelést úgy kell beállítani, hogy ne legyen a pulzus magas, max. 130, mert a magasabb pulzus már átesik kardió tartományba. Ez a zsírégető edzés.

Aerob edzés a gyaloglás gépen vagy gyalog, a futás (az edzetteknek, akinek nem emelkedik meg a pulzusa, ehhez tényleg edzettség kell, mert átesik a cardio edzésbe, ha a pulzusszám megemelkedik.), ellipszistréner, bicikli, stb.


A cardió edzés formáját tekintve ugyanaz, mint az aerob edzés, de itt a magas pulzusszám miatt már fokozott az izommunka, így a test nem tudja zsírból (lassan) fedezni az energiát. Ez valójában állóképességi edzés. Annak ajánlott, aki nem végez súlyzós edzést, súlyzós edzést végzőknek azonban könnyen izomveszteséget okoz. Semmiképpen se olyan hatékony, mint a súlyzós edzés aerobbal kombinálva.

24. Binky (válaszként erre: 19. - Mandulacska2)
2010. aug. 5. 15:07
Én mostanában tejsavót iszom, egy ezres a dm-ben, és nekem nagyon ízlik. Ricotta kb 250 forint, de szerintem a szója vagy akár a többi magas fehérjetartalmú növények(ciscseriborsó, árpa, de bab ill lencse is) is megfelel estére.
23. ef7dc8407e (válaszként erre: 1. - Brian)
2010. aug. 5. 14:52
Szia brian, egy kis segítséget kérnék. 33 éves vagyo két gyerekem van. 164 cm és most 56 kg. 85 kg-al mentem szülni, 4 hónapos volt a kisfiam amikor kb. 79 kg-osan elkezdtem futni heti 3X 60 percet futópadon 6 km/h sebességgel. Most már nem akarok fogyni, a célom a súlytartás és izmosodás, ezért most futok heti 3x 45 percet futópadon 8 km/h sebességgel. Szeretném a sebességet növelni 10 km/órára. Úgy látom szépen izmosodom. A gyerekek miatt kevés időm van, ezért néha csak heti 2x tudok menni futni. Szerinted súlytartáshoz az is elegendő?
2010. aug. 5. 14:47

Szia brian!

Lehet e naponta súlyt emelgeti/2kg/max a hétvége kihagyásával?

21. mandulacska2 (válaszként erre: 20. - Brian)
2010. aug. 5. 14:40
Nem tudom miért, de nekem a cardio és az aerob ugyanannak tűnt. Az aerobról tudom, hogy levegő jelenlétében történő mozgás. A cardio nem? Tudom , hogy a szívre utal az elnevezés. Akkor miért mondják azt , hogy a futás (kocogás) a legjobb zsírégető? 31 éves vagyok egyébként. Otthon régen tornáztam Rubint Réka DVD-kre. Szerettem, de sokszor nagyon nehezek voltak.
20. brian
2010. aug. 5. 14:07

tojásfehérje, alacsony zsírtartalmú tejtermékek pl kefir.


A futás nem igazán jó zsírégető edzés. A futás az állóképességet kiválóan javítja, de zsírégetésre egy 33-34 tzs%-os nőnek nem a legmegfelelőbb. Intenzív séta sokkal hatásosabb. A pulzusod a futástól felmehet 160-ra is, és az már nem zsírégetés. sajnos a köztudatban elterjedt, hogy futással lehet fogyni! Nem, nem lehet. Az cardio edzés, a fogyáshoz meg aerob edzés kell. A pulzus 120-135 között a legideálisabb ha 35 év alatti vagy. Ha efelett, akkor ennél kevesebb. Menj sétálni naponta 40-60 percet, de ne lassú bámészkodó, hanem intenzív sétát. Kefir, juhtúró, tehéntúró, tojásfehérje. sárgájának magas a szénhidrát tartama!

2010. aug. 5. 13:37
Én arra lennék kíváncsi, hogy aki az ilyen proteinturmixokat nem tudja megvenni, az mit egyen este. Az állandó csirkehús +saláta szerintem túlságosan egyoldalú. Pedig a legtöbb testépítő ezt teszi. Én nem testet akarok építeni, hanem fogyni. Nem vagyok kórosan elhízva, 162 cm magas vagyok, 65 kg. A testzsírom most már kicsit magas: 33-34. Mozogni sajnos mostanában nem mozogtam. 1 hónapig futottam a barátnőmmel, de ő most hazaköltözött a szüleihez, így nem tudunk. Egyedül meg valahogy nem visz rá a lélek.
18. vaczila (válaszként erre: 16. - Brian)
2010. aug. 5. 12:40
Köszönöm.
17. brian
2010. aug. 5. 11:43

Elvégeztem a tanfolyamot, azért vannak a különbségek abban amit egy éve írtam. Este is kell enni, csak az nem mindegy, hogy mit. Kizárólag proteint szabad, zsírból is csak telítetlen. A legideálisabb esti "kaja" 20g proteinturmix (kondis boltban kapható, 1 havi adag kb 3000 Ft de van sokkal drágább is, ezek tejsavófehérjék), és 1 kiskanál lenmagolaj)


Az étrended úgy próbáld alakítani, hogy a nap első felében fogyasz szénhidrátot, fehérjével (tojás, zabpehyel, rízs, csirke, hal), a nap második felében pedig zöldségeket fehérjével), este pedig fehérjét. A zsírégető kapszulákról annyit, hogy van hatásuk, de az csakis diéáta mellett, és kb 5-10%-kal segítik a fogyást, ami elég elenyésző. Ülve fogyás nincs. Én 105kg-ról mentem le normális kajálással és edzéssel 78 kg-ra 2 év alatt. Ez tartós, nem jön vissza semmi, mert a normális kajálást betartom és mozgok. Jól érzem magam és végre kezdenek megjelenni a kockák.


A baj, hogy a nők sajnos a fogyást kg-ban mérik. Ne abba mérjétek, hanem testzsír%-ban.


Egy testépítő lehet 100-120 kg, de higgyétek el nincs elhízva, sőt, van aki épp, hogy az életfennmaradáshoz szükséges 3-5% testzsírral rendelkezik. Az izomnak is van súlya.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook