Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítek a fogyásban (személyi edző) fórum

Segítek a fogyásban (személyi edző) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
76. yousei (válaszként erre: 75. - Brian)
2010. nov. 20. 18:40

Nagyon szépen köszönöm, és ezzel belelkesítettél:) Már pár napja tartom magamat, hogy nem eszem dögire magamat és édességet is lecsökkentettem, vagy egyáltalán nem eszem:)

S otthonra tudsz javasolni edzéstervet? Ne haragudj, hogy kihasznállak. Sajnos anyagi okok miatt nem tudok elmenni, de itthon el kezdtem kocogni, meg tornázom:S (zsírégetés a cél. De egyenlőre küzdök a kocogással is)

Ha kell bármilyen sütirecept, abban tudok segíteni:)

(és most a zsírégetés a cél)

75. brian
2010. nov. 20. 00:12

yousei!


Én is harcművészkedtem 8 évig. Szerintem ott lessz annyi erősítés, hogy az állóképességed növelje. Ha állóképességet szeretnél növelni, a futás kiválló, ha zsírt szeretnél inkább égetni az intenzív sétát ajánlom. A lényeg, ha zsírt égetsz minimum 40 percig csináld, mert a 40. perctől kezdi a szervezet a zsírraktárakat felemészteni. pulzusszámra figyelj.


Mintaedzéstervet tudok írni, de mire? Zsírégetésre, vagy izomnövelésre? Állóképesség javításra?


Hogy mindenki boldog legyen írok egy zsírégető edzéstervet.


húzódzkodás rúdon 25x

gugolsból lábnyújtás súllyal egyenes rúddal 40x


fekvőtámasz karhajlítás, karnyújtás 40x


páros lábbal zsámolyra ugrás fel és le 50x


hanyatfekvés, egyenes rúddal súlyt kitart és lábemelés. 25x


egykezes súly emelés vállig, majd válltól kinyújt fej főlé újra vállhoz és le (egyenes háttal) 25x


Ha ez nem fért bele 1 órába kezd előről. Ez akkor hatásos ha a végére úgy érzed halott vagy, úgy érzed vége a világnak, hányingered van, és semmi másra nem vágysz mint alvásra. Drasztikusan hangzik a dolog, de ez a leghatásosabb. Ha ezt heti 4x eljátszod fél éven keresztül, irtózatosan nagy eredményeket érsz el. De ehhez kell egy jó fizikum, Ha nem megy ezekkel a sorozatszámokkal, akkor csökkentsd. Haladj a asaját tempódban. ha csak 2x tudod felhúzni magad, akkor kétszer húzd, de adj bele mindent, hogy a harmadik is sikerüljön. Ne álj meg a feladatok végrehajtása között, megállás nélkül csináld. Ha 40 perc után azt mondod ennyi, akkor hagyd abba. Ne legyen sérülés. Ha csak 10 percig bírod akkor 10 perc legyen, ha nem adod fel, akkor hamar eléred ezt a szintet. De egyre figyelj, ne pörköltet és rántotthúst egyél zsírszalonnával utána. Ne zabáld tele magad csokival azzalaz indokkal, hogy halottra edzetted magad és most megérdemled. NEM!!!! Nem érdemled meg. Akor érdemled meg, ha felállsz a zsírszázalék mérő mérlegre (patikákban van) és az írja ki testzsír 12-14%. Akkor ehetsz egy tábla csokit. De addig odafigyelsz a szénhidrátra (30% inkább délelőtt, edzés előőt), A zsírra 10%, és a fehérjére 60%. zSÍRÉGETŐ TABLETTÁK FELESLEGESEK! Jah és kell venned egy naptárt! És abba beírod előre az edzés napokat. És azt semmi nem írhatja felül. Se a főnököd, se a gyerek, se a férj/feleség, senki és semmi. Amit beírtál kihúzni lehetetlen. Kemény munka és helyes étrend nélkül fogyni és azt megtartani lehetetlen. Ha sajnáltatod a magad a zsírnem jön le. Ha zsírégetőt eszel a TV előtt a chipsszel, az nem fogyaszt, ha heti 10 percet edzel, nem fogyaszt. Csak kitartás kell hozzá!

74. szabcsi22 (válaszként erre: 70. - Brian)
2010. nov. 16. 07:51
Köszönöm szépen!
73. yousei (válaszként erre: 71. - Brian)
2010. nov. 15. 09:21

Szia!


Köszönöm a tanácsot. Lány vagyok, s onnan gondolom, hogy zsír, mert sokat itt ettem:( Ami nem volt rám jellemző előtte. S kérdezhetek egy minta edzéstervet? Hogy miből mennyit? S még egy kérdés, hogy a futás jó lenne nekem? Azt hallottam róla, hogy izmosít, feszesít. Vissza szeretnék menni harcművészetre, s ahhoz szükségem van állóképességre.

72. brian (válaszként erre: 68. - Csandi07)
2010. nov. 14. 23:09

Csandi most megfogtál :D


Ha a leírtakat tartod, mélyebben kell foglalkozni a problémával. Az almát és répát hanyagold este ha lehet (fruktóz). Igyál inkább proteint. A zsírégető felesleges, de ha hiszel benne sokat segít, amúgy semmit, vagyis nagyon kevset. Lehet az edzések során a pulzusszámod magas. figyelj rá nagyon, mert ha túl magas az az állóképességet javítja, de a zsírégetést gátolja. 95-105 neked is az ideális. Nagyon könnyű túllépni. Lehet már kapni olcsón púlzusmérőt, ami csipog ha az értéken kívül esel. Akkor vagy gyorsítasz, vagy lassítasz a tempón. Szintén azt tudom mondani, a genetika nagyon betehet nekünk. Ha a csipőre hajlamos vagy hízni akkor az nagyon kemény munka lesz, de itartás. A 29% testzsír nagyon nagyon sok. 13-14%-ra le kell vinni. A zsírégetés előtt próbálj valami izomtömeget felvenni. Minél nagyobb a kazán annál többet éget. Ha napi 2x mész wc-re, az anyagcseréd jó. próbálj te is citromlével lúgosítani. Ha szereted a céklát az délután jó. este is egyél, lefekvés előtt is lehet, de akkor izárólag színtiszta tejsavófehérjét (whey pro).

írj 1 hónap múlva van e változás. Jah a Rubint tornánál figyelj a pontosságra, hopgy helyesen hajtsd végre a gyakorlatokat.

71. brian (válaszként erre: 67. - Yousei)
2010. nov. 14. 23:00

Kedves yousei?


Honnan tudod, hogy az a 2 kg csak zsír? lehet az víz is. Az, hogy honnan kezdesz el fogyni, az genetikailag beállított. Sajnos nem tudom, hogy férfi, vagy nő vagy. Ez fontos lenne. Mindenképpen a súlyzós edzést ajánlom rendes étrend mellett. Nagyon-nagyon sok fehérje. Csirke, hal, növényi fehérjék. A súlyzós edzés segít a vizet kinyomni az izmok körül és a zsír elégetésében is sokat segít. A 61,5 kg-ból ne akarj veszíteni. növelj izmot, és csökkent zsírt.


Edzés terv:

1. edzés: has-hát

2. edzés: karok

3. edzés: mell váll

4. edzés: láb


ne keverd a napokat.

70. brian (válaszként erre: 66. - Szabcsi22)
2010. nov. 14. 22:52
Kedves Szabcsi! Semmiképp nem ajánlom az étvágycsökkentőt. Attól nem lesz étvágyad :D. És az nem jó. Attól nem fogsz fogyni. Ha koplalsz lehet fogysz, de az tuti hogy mozgás melett is visszajön. Ha mozogsz az jó. A te problémád megint csak az étrend. Azt kell beállítani. Az anyagcseréd valószínüleg rossz, ezért nem tudsz megszabadulni tőle. Ha genetikailag erre vagy kódolva, akkor az az 5-6 kg sokkal de sokkal keményebb munka mint te azt gndolnád. Ne a súlyod nézd, hanem a testzsír%-od. Mint mindig írom a hájas ember is 110kg és a kigyúrt izomállat is. A különbség, hogy az egyiknek 4-5% a testzsírszázaléka, a másiknak 40-50%.
69. brian (válaszként erre: 64. - Bszilvia)
2010. nov. 14. 22:48

Kedves Szilvi!

Nagyon tévedsz, ha azt hiszed, hogy mozgással lehet a legjobban fogyni. A magas tesztoszteron szint okát kell megkeresni, de erre van az orvos. A mozgás jó, mert megdobja a zsírégetést. A helyes étrendet kell beálítani. Megint azt tudom mondani, hogy sokszor egyél keveset és minőségi táplálékot. Délután 4 után csak fehérjét fogyasz. Ha áldozol a dologra némi pénzt, kb havi 8000 Ft-ot, akkor a Whey Pro protein turmixot ajánlom. Ez a legolcsóbb és igen jó minőségű. Természetesen ennél vannak drágábbak is, de nem sokkal jobbak. Ha mozogsz, akkor állítsd be a napi kalóriabeviteledet 2200-2300 kcal-ra. Éhezni semmiképp ne éhezz. váltóztass az életeden és ne add fel. 2-3 hét alatt nem lesz eredmény. A 105 kg-ot a te magasságodhoz ideális kb 65-70 kg-ra való fogyás (azért írom, hogy kb, mert testzsírszázalékot kell nézni, nem tömeget) 35-40 hét alatt kell leadnod. Az ennél gyorsabb fogyás egészségtelen. Reggel szénhidrát dús reggeli, majd 2 óra múlva kevés szénhidrát sok fehéreje, és 2 óránként így. a 4. étkezéstől 0 szénhidrát. zöldség, hús, halak. Érdemes meginni minden étkezés előtt és után 1 kiskanál citromlevet lúgosítás céljából. A tesztoszteron problémát hamar kezeltesd, mert sajnos nőknél a szőrösödés az egyik mellékhatás, és meddőséget is okoz. Építs izmot, mert minél nagyobb az izom, annál jobban ég a zsír. Az edzésnél figyelj a pulzusodra. neked semmi szükséged 105 kg-os súllyal cardio edzésre. azzal nulla hatást érsz el. Az awerob edzés sokkal kedvezőbb, de azza is várj. Fogd magad és menj minden este sétálni. Ha már valamennyit leadtákl, akkor egy nagyon laza, gyors tempójú gyaloglással, majd a gyaloglás sebességét fkozd ahogy a testsúlyod csökken. Ha lement az első 20 kg, akkor lehet aerob és cardio edzést végezni. pulzus 90-105 között legyen,. Az ételt amit eszel írd és mérd mérleggel, minden nap. Bűnöző napokat felejtsd el. Ha csokit vagy édességet kívánsz, akkor egyed, ha utána 2 óra múlva edzeni is fogsz, ha azt tuti még aznap ledolgozod. Gyümölcsléből csak cukornélkülit igyál, fehércukor helyett barnát használj. Kerüld az édesítőszereket, mert vizesítenek. Ha kérdésed van írj bátran.

2010. okt. 26. 09:53

Kedves Brian,


Szeretném, ha tanácsot adnál nekem.

Paraméterek: 165 cm 62 kg 29%tzsír

2 gyermekem szülése óta főleg a hasamat és derékvonalamat nehéz visszagyúrnom.

De először zsírt kéne égetnem, ugye?

Heti 2szer aerobicra, 1szer zoombára járok, a többi napon Rubint R.dvd-re 60 perc torna itthon (20perc karok, 20perc popsi csípő, 20 perc has)

Kajálásra odafigyelek, már másfél éve egyáltalán nem eszem kenyeret és pékárut, édességet, nem iszom cukros leveket. napi 2-3 l vizet iszom.

próbálom most már a szénhidrátot másban is kerülni.

napi 5ször eszem, de keveset, ebben a gyümölcs is benne van. 5 után nem nagyon eszem, max.1 répa, vagy 1 alma. Gondolkodtam, hogy vegyek e valami zsírégetőt, Herbal vitalt ajánlották, hogy intenzívebb legyen a dolog.

segíts nekem kérlek, mit vegyek, vagy mit csináljak, mert szeretnék jól kinézni. ja, 33 vagyok, mindig sportoltam valamit, így hála istennek a narancsbőr is csak elenyésző rajtam, az emésztésem szerintem jó, napi minimum 2szer megyek.

köszönöm szépen előre is, ha időt szánsz rám, és válaszolsz!

köszi

67. yousei
2010. okt. 23. 20:32

Szija!

172 cm, 61. 5 kg vagyok. Április óta sajnos nem sportoltam egészségügyi okok miatt. Most ott tartok, hogy mióta abbahagytam a sportot meg mindent kb 2 kilogrammot híztam, ami csak zsír (nem is érzem jól magamat), Le szeretnék menni edzőterembe és szükségem lenne edzéstervre. Mindenhonnan szeretnék fogyni. Tudom, helyi fogyás nincsen. Hetnii 3-4-szer tudnék lemenni. Légyszi, tudsz segíteni? Előre is köszi!

2010. okt. 23. 14:24

Kedves brian!


22 éves vagyok és meg szeretnék szabadulni 5-6 kg-tól.Mostanában sokat kérdezősködtem az étvágycsökkentőkről s a zeataxot és a cactuslimet ajánlották.Lehetnek ezek a tabletták hatásosak?A zeatax-nak nem nagyon kellemetlen az íze mikor szétrágom?Úgy gondolom,hogy ha sikerülne leadni a felesleget aztán jönetne a mozgás,mert a súlyomat úgy tudnám biztosabban megtartani.Próbálkoztam már edzőteremmel,de a súlyom meg sem mozdult,ezért érdeklődöm most ez iránt.Válaszodat előre is köszönöm!szabcsi

2010. okt. 23. 06:43

kedves brian!


26 éves vagyok és sajnos cushing szindrómában szenvedek (agyalapi mirigydaganat) már 4 éve. miután kiderült megoperáltak ami sikerült is és és leadtam amit korábban felszedtem súlyfelesleget. de sajnos újból kialakult. 165 cm magas vagyok és jelenleg 83 kg. Szeretném a segítségedet kérni, hogy konkrétan milyen diétát csináljak és mit sportoljak? korábban diétáztam és jelenleg is diétázom, de ugy érzem, hogy rosszul csinálom. ülő munkát végzek így mozogni csak este van időm. a súlyfelesleg jobbára a hasamon van, kezeim, lábaim viszonylag vékonyak. nem voltam soha vékony, olyan molett nő vagyok. Ez nem is baj. Mit javasolsz milyen sportot üzzzek amivel a pocakomból azért letudnék faragni és konkrét milyen diétát? várom válaszod katica

64. bszilvia (válaszként erre: 62. - Brian)
2010. okt. 11. 16:34
Kedves Brian! Tanácsot szeretnék kérni tőled: 41 éves nő vagyok, az elmúlt 5 évben a 175 cm magasságomhoz 35 kg plusz kilót szedtem fel, így 105 kg a pillanatnyi verseny súlyom. Az ok elsősorban magánéleti, stressz-evő voltam mindig - legalább is eddig így gondoltam. Pár hete nőgyógyászt váltottam, és az új orvosomnak azonnal feltűnt a súlyom. Másnap elküldött laborra. Az első eredménye: a tesztoszteronom olyan magas, mint egy izomépítő férfié. A többi labor és a további hormonvizsgálatok eredményei a napokban lesznek meg. Kicsit tartok a gyógyszeres kezeléstől; mindemellett szeretnék újból edzeni, hiszen másképp fogyni lehetetlen. 5-10 évvel ezelőtt rendszeresen heti 2-3 alkalommal jártam kardiózni - nekem ez jött be igazán. Mit javasolsz az én esetemben, milyen mozgást ilyen súly és hormon problémák mellett? Válaszod előre is köszönöm: Szilvi
63. nancy19 (válaszként erre: 62. - Brian)
2010. szept. 20. 23:23
Köszönöm szépen a segítségedet, megfogadom a tanácsaidat!=)
62. brian (válaszként erre: 58. - Nancy19)
2010. aug. 20. 14:41
Szia! Amikor 5-7 kg-ot fogysz, akkor 80%-ban csak vizet veszítesz. Amikor fogysz, gondolom valamiféle diétát alkalmazol és mikor azt abbahagyod, akkor jön vissza. Azaz sikerült az anyagcseréd beállítani, majd mikor visszatérsz az előző életformádra a szervezet elkezd újra tartalékolni, azaz hízol, vizesedsz. A mozgás mindig jó, mindig végezhető. Mozgás melett ne koplalj. Számolj. A napi szükségletes fogyáshoz kb. 1900-2200 kcal. Ha egy nap 1 órtá bivciklizel azzal 400 kcal elégetsz, azaz neked 2300-2600 kcal-t kell bevinned. A koplalás eredményes gyors fogyást hoz, de sajnos gátolja a zsírégetést, így az nem lesz tartós. Tessék rendesen enni. Napi 5-8 alkalommal. Minél többször eszel egy nap, annál jobb. Amikor eszel valamit az inzulin szinted felmegy. Ha túl magas, akkor hízol. Ha 2x eszel sokat az mind raktározódik. Ha 8x keveset, akkor a szervezetnek van ideje azt lebontani és nem építi be. Egyél lassan bomló szénhidrátokat. Neten keresgélhetsz, van sok. Az ivás az mindig jó. 5cl-t igyál kilógrammonként. Ha vagy 60 kg, akkor 0,05x60 = 3, azaz 3 liter vizet kell meginnod egy nap. A kávé, tea, gyümölcslé stb. mint folyadékok nem helyettesíthetik a vizet. A víz méregtelenít. A gyümölcslé már nem. Vizet igyál. Ne szénsavasat, sima csapvizet, vagy mentes ásványvizet.
61. brian (válaszként erre: 57. - 526e1c2695)
2010. aug. 20. 14:32
A bűnözés a legrosszabb amit tehetsz. Azért mert zsíros ételt eszel még nem lesz baj. De ha bezabálsz az már igen. Lehet enni néha "káros ételeket", mérgeket. Senki nem tiltja, de ne bezabáljunk belőlle, hanem csak mértékkel. a baj akkor van, ha mindennap mérgeket eszünk.
60. fjodora (válaszként erre: 51. - Brian)
2010. aug. 18. 10:17
Köszönöm a válaszod!
2010. aug. 17. 08:38

Hello!

En is szeretnek egy tanacsot kerni. Mar nagyon reg dietazom, tornazok. Tornaval nincs gond, legalabbis azt hiszem. Igyekszem kardio es erosito edzeseket is vegezni, de otthon dvd-kre valamint taposogepem van. Jovohettol szeretnek elmenni pilatesre is, mert a sok ulestol nagyon faj a hatam.


167cm magass es 66kg vagyok, szeretnek lemenni 58-60ra. Kcalszamolast kezdtem hetfon 1200-1300kcalt szeretnem tartani, meg nem jon ki, de belejovok idovel. Sajnos ha csak figyelek a mennyisegre es minosegre, akkor hizok, hiaba a heti 5 torna.


Szerinted mit kene valtoztassak? Jo ez a dieta? Futni nem tudok, mert fajnak a terdeim es nem szeretnem megeroltetni oket.

2010. aug. 17. 03:56

Szia Brian!

A segítségedet szeretném kérni...

Hol is kezdjem? Nem vagyok kövér, csak van rajtam egy kis felesleg és folyton ingadozik a súlyom, mert ha fogyok akkor az nagyon gyorsan lemegy, és gyorsan vissza is jön sajnos. Szeretnék fogyni kb 5-7 kilót, de úgy hogy az tartós is legyen...

Sajnos nem lehetséges, hogy konditerembe járjak, de nagyon szeretek biciklizni, gyalogolni és felülésezni csak nem tudom, hogy miből mennyit kellene és hetente hányszor ahhoz hogy fogyjak, valamint ezek mellett hányszor és mit egyek, igyak...

Remélem tudsz majd nekem ebben segíteni, előre is köszönöm szépen, várom a válaszod. =)

57. 526e1c2695 (válaszként erre: 52. - Brian)
2010. aug. 16. 23:50

Köszönöm a véleményed! Hát, holnaptól újrakezdem az insanity-t, mert kimaradt négy nap nyaralás miatt, nem kevés kaja-bűnözéssel. De mivel csak 4-e óta csináltam, és ezután nem lépek le sehova napokra, erős az elhatározás. Nekem egyébként nagyon bejön az ilyesmi, mert szeretem, hogy ha már rászánok vmire időt, akkor abba pusztuljak bele, hogy érezzem,van értelme.

Igen, a kaja...a gyenge pont. De mivel mostanában nincs több ünnep, meg nyaralás, hát nekiállok. Tényleg az lenne a jó, ha életmóddá válna. Ja, szerencsére az alkohol nem hiányzik, mert iszonyú ritkán iszok, akkor is max. egy kortyot, ha erőltetik, mert utálom az összes alkoholos italt. Különben is, túl kevés agysejtem van ahhoz, hogy még pusztítsam is...

Nagyon ügyes vagy, hogy így "megcsináltad" magad. Nektek pasiknak azért könnyebb annyiból, hogy nem gáz az izmos "szekrény" érzés. Nekem a 156 cm-re vicces volna (max trezor lehetnék).

Szóval, köszi, és mégegyszer, hajrá, insanity!

üdv

56. anyuka75 (válaszként erre: 53. - Brian)
2010. aug. 16. 15:20
Köszönöm szépen!
55. manó 72 (válaszként erre: 54. - Brian)
2010. aug. 15. 21:34
Köszönjük a segítséget!
54. brian
2010. aug. 15. 12:55
enél jobban nem tudom elmagyarázni. Lehet érdemes 1x 1 órára lemenni konditerembe, hogy egy személyi edző mutasson kézisúlyzóval pár gyakorlatot. Én pl 2000 Ft/óra áron tartom, de máshol se lehet drágább, egy napijegy meg 700-1100 Ft között mozog.
53. brian (válaszként erre: 49. - Anyuka75)
2010. aug. 15. 12:54

oké!


Akkor kezdjük az alapknál. Egyszerre max 2 izomcsoportot edzünk.


mell:

pardra fekszel és a súlyzókat oldalra kitartod (mindkét kézzrl) a súlyt a nellkasod fölé emeled, majd vissza 8x (5-6 sorozat.)


Fekvőtámasz, majd karhajlítás, karnyújtás.


Padra fekszel és nagy súlyt nyomsz ki a melledtől.


Váll:

egyenesen állsz, a súlyzók a kezedben.

Oldalemelés vállmagasságig, és vissza 8x (5-6 sorozat).


unyanez, csak előre emeléssel 8x (5-6 sorozat)


Felmosóvödör félig vízzel (:D) Vállszélességbe megfogod és állig emeled. 8x (5-6 sorozat)


kézisúlyzót válfölé teszed és kinyomod 8x.


Másik napon hát, has:

hát:

előrehajolsz és a súlyokat emeled mellig.

előre hajolva oldalemelés


has:

felülés


hanyat fekvés: egyik láb felhúzva, másik keresztbe rajta. Ellentétes könyökkel megérintve csinálsz hasizmot.


Valamibe megkapszkodsz, hogy a lábad ne érjen le és térdemelés.


köv nap karok lábak:

fekvőtámasz karhajlítás, karnyújtás

súlyemelés (a hagyományos bicepsz)

feltartott kar majd a súlyt hátra engeded (tricepsz)


lábak

hanyatfekvés, lábemelés (hasra is jó)

gugolás, akár súllyal, zárt lábbal. A bokád alá tehetsz egy kis emelvényt (max 2cm)


Ha úgy érzed a 2kg-os súlyoktól nem égnek az iznaid vegyél nagyobbat. lehet kapni olyat ami több tárcsás, és ahogy fejlődsz úgy tehetsz még rá súlyt. Ezek min 2kg, max 10 kg-ig bővíthetők.


A súlyzós edzés akkor jó ha fáj, ha ég. A lábedzés akkor jó, ha majdnem hogy hánysz a fájdalomtól. Brutálisan ésperverzül hangzik, de ezzel lehet eredményt elérni. Jah és sok sok fehérje és aminósav.

52. brian (válaszként erre: 48. - 526e1c2695)
2010. aug. 15. 12:40

Az Insanity program ugyan az mint az eddig ismert zsírégető edzéstervek, csak máskép hívják. Olyan mint pl. a Spárta 300. Ezek mind nagyon jók. Mindegyik kis mértékben tér el egymástól, de az eredmény ugyanaz. A DVD-t csak akkor és csakis akkor vedd meg, ha végig is csinálod. Megnéztem róla egy bemutató filmet. Azt mutatják benne, hogy 60 nap alatt mennyire megizmosodtak és lefogytak emberek. Azt elfelejtették közölni, hogy milyen diétával emelett. Ha ezt csinálod, de az esti pörkölt is lecsúszik, sőt egy kis bor, sör, bármilyen alkohol akkor az eredmény negyed ennyi lesz. (alkoholt a máj bontja, a cukrot is. Ha alkoholt iszol a máj a cukor bontását leállítja és azt elaktározza, mivel az alkohol az elsődleges.)


Én is fogyáskor előbb formás lettem, utána fogytam. Minél több az izom, annál több a fogyás, megfelelő táplálkozás mellett.


Én elkezdtem testépíteni és kajálni. Izmot szedtem fel magamra. Utána elkezdtem aerob edzéssel keverni a súlyzósat. Het 2 súlyzós, 3 aerob. Onnan már csúsztak le a kilók.


A béres féle súlykontról egy fogyókúra. 21 napos. Én nem csinálnám. Nem szabad erre kúra szerűen gondolni. Életmódváltás és egész életedben normális kajálás, vagy semmi. A fogyókúra egy hülye szó. 21 nap alatt lefogysz (20%zsír - 80% vízveszteség, és utána ha visszatérsz az előző életmódba 40% zsírfelvétel 60% víz. Többet ártottál, mint használtál.

51. brian (válaszként erre: 47. - Fjodora)
2010. aug. 15. 12:24
A gyümölcs is szénhidrát!!! Citrus félék mehetnek, de pl banán, alma, málna stb, azaz magad cukortartalmúak ne. Reggel a banán pl kiváló, de este káros!
50. brian (válaszként erre: 46. - Bbibe)
2010. aug. 15. 12:23
Ha rendesen csináltad a programot, akkor is valamit rosszul csinálhattál, vagy valóban hormonális problémáid vannak. A biológia az a dolog ami fix!!!! Az nem olyan, hogy valakinél megy, valakinél nem. Persze a DNS-eknek sok köze van ehhez. De ot is inkább ahhoz, hogy hol fogysz jobban, hol kevésbé. Valószínüleg a diadetikus által ajánlott étrend nem váltóztatta meg a metabolizmusod. Most olvasok egy tanulmányt a lugos és savas ételekről. A savas ételek gátolják a zsírégetést. Nálam még teszt üzemmódban van, de ha vannak tapasztalatok megírom. Az biztos, hogy nem vagyok annyira fáradékony.
2010. aug. 11. 15:16

Kedves Brian!

Kérlek adj tanácsot, hogy kezdjek súlyzózni. Amiket írtál, azokat kb. már olvastam a body.builder.hu oldalon, az ott olvasottak alapján kezdtem a hét elején diétázni.

Napi 45 perc aerob mozgást tervezek heti 4-5 alkalommal.

Emellé szeretnék súlyzózni, 2 kilós súlyzóim vannak, de ha kell veszek nagyobbat. Sajnos terembe nem tudok járni, az már végképp nem fér bele egy napomba.

Itthon mit tudnék csinálni, milyen bontásban, kezdésként hányszor, hány emeléssel, stb.

Szóval szájbarágósan az alapoktól, légyszi. :)))

KÖSZIII!

2010. aug. 11. 13:32

Szia, Brian!

Ez nagyon szép tőled, hogy segíteni akarsz a sok módszer között vergődő embereknek! Nekem pl. fogalmam sincs, merre induljak, annyifélét lehet olvasni. Ismered az Insanity c. programot? Itt a hoxán van róla jónéhány info. Belekezdtem, és nagyon tetszik, de akkor ezek szerint ettől (megfelelő kajával párosítva) nem lehet fogyni? A futást illetően kicsit vitatkoznék: igaz, kilóra nem ment le tőle semmi, de a fenekem... ég és föld a régihez képest! Te hogy fogytál le olyan sokat? A Béres A. féle súlykontrollról mit gondolsz? Bocs, ha egyszerre sokat kérdeztem.

Ja, és gratulálok, hogy túlsúlyosból szem-i edző lettél/leszel! Aki kötekedik, ezen elgondolkodhatna.

2010. aug. 11. 10:06

Szia Brian!

Lenne egy kérdésem: miért nem együnk gyümölcsöt 16 után?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook