Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Rózsák a kertben. Gondozásuk fórum

Rózsák a kertben. Gondozásuk (beszélgetős fórum)


2011. febr. 11. 23:30
húha, ide már régóta nem írt senki, kár, mert a téma nagyon jó
11. Nanda
2010. júl. 19. 10:03
Valószínű ez a szélsőséges időjárás sem tesz jót nekik!:(
10. azure_ (válaszként erre: 9. - Nanda)
2010. júl. 19. 09:53
Az egyik leanderem nekem is nagyon odavan. Kapja a tápot meg locsolom de iszonyúan sárgulnak a levelei. Megpermeteztük rozsdásodás ellen is a növényeket, remélem helyrejönnek.
9. Nanda (válaszként erre: 8. - Azure_)
2010. júl. 18. 22:05
Szia!Nekem a leandereim minden évben ilyentájt sárgulnak,és ledobják az alsó leveleiket.Szerintem ez természetes,csak elöregszenek a régebbi levelei,azokat dobálja le.De azért a tápoldatozás nem árt.
2010. júl. 10. 21:17

Most már a leandereim is sárgulnak és kopaszodnak fel. Lehet vitaminhiány?

Még mindig nem jutottam el a gazdiboltba! Szörnyű! :(

2010. júl. 10. 14:17
Az én futórózsáim is kopaszodnak. A sima rózsáknak tőlük 2 méterre semmi bajuk. Én a sok esőre fogom. Remélem kiheverik.
2010. júl. 8. 20:57

Ma olyan szar napom volt, hogy nem volt időm sem fotózni sem gazdiboltba menni. Holnap lehet védőnő után elsétálunk Manókámmal a gazdiboltba. Úgyis útba esik.

Ha fotózok akkor nyitok egy új naplót és abba felteszem a virágaimat. Pont azon gondolkoztam, hogy annyi növényem van. Csinálok egy naplót és a képek mellé beírom mit szeret, mit nem szeret, illetve ha baja van. Amolyan kis növényes kimittud. :)

5. manul (válaszként erre: 1. - Azure_)
2010. júl. 8. 09:07

Nálam is ez a helyzet!

Van ami szép bokros és van ami tiszta kopasz és egymástól egy méterre vannak ugyan azok a körülmények.Mi lehet?

4. badonyimariaeva (válaszként erre: 3. - Azure_)
2010. júl. 7. 22:17

Egy évben én is jártam és fogalmam sincs mitől lehetett.


Talán ez a sok eső, párás levegő.

Nekem is elkezdtek már most is sárgulni, én is korainak tartom ezt még!

Le lettek permetezve, remélem minden rendben lesz!

2010. júl. 7. 21:45

Metszem őket,habár a futóra azt mondták öntisztuló. Függetlenül ettől eldobálta mindegyik a leveleit. Majd holnap lefotózom őket, meg bemegyek a gazdiboltba is, hátha tudnak valamit adni rá.

Sajnálom mert sok rózsám van és ilyenkor a legszebbek, mikor ontják a virágokat...

2010. júl. 7. 21:33
Szia! A rózsákat metszeni kell, mégpedig másképpen a futót, mint a bokrosat.
2010. júl. 7. 21:32

Sziasztok!

Ágyásrózsáim és futórózsáim vannak, de egy ideje azt vettem észre, hogy felkopaszodnak és nem túl szépek. Tápoldatozom őket, kaptak lemosópermetet és bogarak ellen is permeteztünk. Szerintetek mi lehet az oka? Hogyan lehet őket megmenteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook