Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszul alvó babák, kimerült anyák fórum

Rosszul alvó babák, kimerült anyák (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 5. 10:43

Szia!


Az én kisfiam 10 hónapos elmúlt.

Sosem volt jó alvó. Sosem aludt át még egy éjszakát sem.

Tegnap ugyan valami történt, mert kb fél 12-től aludt reggel 6-ig, de ma éjszaka már legalább 5x keltünk.


Azt mondják leszoktathatóak erről, csak türelem, kitartás és elhatározás kell hozzá. Hagyni sírni, nem kivenni, és stb. De kinek van ehhez szívem és energiája?


Nekem is sokszor mondták, hogy a foga jön, biztosan... Szerintem semmi köze nincs hozzá. Két hónapja nem jött ki egy foga sem (már van 4), és ugyanolyan rosszul alszik.

A napközbeni alvásunk nagyjából rendeződni látszanak, de az is borul néha.

Éjszaka nagyon rossz, én sem tudom kipihenni magam, ráadásul hajnali 2-től egyszerűen nem hajlandó az ágyában aludni. Így onnantól kezdve mellettem van reggelig.

Néha tényleg úgy érzem, összeteheti az a két kezét, akinek jó alvó a babája... :)

2011. jan. 5. 10:43

Hát csajok akkor én vagyok a nyerő. Az én fiam már elmúlt 2 éves és még mindig nem alszik. Igaz ő hyeraktív kicsit. Pörög egész nap mellé. Úgyhogy hulla vagyok.

Mi addig jutottunk hogy velünk alszik el, bevisszük utána a szobájába. De olyan 10 körül megjelenik és befekszik a mi ágyunkba. Annyi hogy nem kell mindig felkelni hozzá, mert kéznél van a tea. Viszont csak hozzám bújva és a hajamat piszkálva alszik el. Éjjel éjfél és 4 között csak felületesen alszik, egyfolytában iszik, forog, beszél de csukott szemmel.

Azt mondta a doki hogy vagy javul mire iskolás lesz... vagy romlik. Hát meg lettem vígasztalva.

2011. jan. 5. 10:37

Szia!

Én nem tudlak bátorítani, hulla vagyok... Kislányom elmúlt másfél éves és még mindig többször kel éjszaka, azért nem 5-6-szor, de bőven elég, ha 2-3 szor felébresztik az embert álmából, ott tartok, hogy már le se merek néha feküdni, rettegek az éjszakáktól. Egy ideig segített a vibrucol kúp, de már visszanyomja a kúpokat, meg ajánlották pár napja a sedative pc-t, még nem próbáltam ki, de alaposan utána olvastam és kipróbálom, mert ezt nem lehet már elviselni. A tökjó az egészben az, hogy van egy fiam is, aki 2-3 hónapos kora óta átalussza az egész éjszakát, gondoltam ilyen lesz a huga is. Óriásit tévedtem...

6. 81fea164b2 (válaszként erre: 1. - Dodus02)
2011. jan. 5. 10:36

Szia.


Az én fiam is 9 hónapos és most kezd bedilizni. Most is mint minden délelőtt nem győzi kipihenni magát, aztán jön az este és hisztiroham, se kaja, se alvás és ezt eljátssza 11-éjfélig,mikor végre elájulunk és tűréshatár szélén édesapával, még vagy 3-4-szer felébred :( Egy betegség után gyógyulgatunk (nátha: egy csomó gyógyszer, orrcsepp, orrszívásos-terror egész nap) és félek, hogy ettől elvadult. Annyira hisztis-dilis lett. Az arcához már hozzá sem nyúlhatok :( teljesen készen van tőlünk.... De hogy nem alszik, mindenkit kiborít! Apa este mondta vegyünk borostyánt a nyakába, biztos jön foga is megint, vagy nem tudom, mi ez a nyugtalanság...

2011. jan. 5. 10:36
Mi is evvel a gonddal küszködünk de nekünk köztünk is nyugtalanul alszik.
2011. jan. 5. 10:33

szia.az én lányom 2 évig nem aludt rendesen:)

én ugyan ebben a helyzetben voltam mint te.ringattunk énekeltünk neki már babakocsiban és hordozóban is próbáltuk és ugyan ugy felkelt.annyi haszna volt az egésznek hogy hamarabb beszélt mint járt.de nekünk ugy szokott le róla hogy közénk tettük és szépen lassan leállt róla.most elmult 3 éves köztünk alszik és nem kel fel éjszaka.

3. Vikianya (válaszként erre: 1. - Dodus02)
2011. jan. 5. 10:32
szia. Ismerős a szitu. A nagylányom 16 hósan aludta át az éjszakát, de a mai napig gyakran ébred és nyugtalanul alszik (2,5 éves). A kicsi most 13 hós és 5 nél nem kel kevesebbszer :(
2. patyoma (válaszként erre: 1. - Dodus02)
2011. jan. 5. 10:31

Az én lányom 8 hónapos és hasonlóan horror az éjszakai alvás.

Kitartás, nem lesznek öröké babák, nagyon gyorsan felnőnek! Én mindig azt mondom inkább ezért kellek éjszaka, mint hogy már bulizni menjen és azért ne aludjak! :)

Tudom fárasztó. Van már foga? Én lányomnak még nincs és mindenki azt mondja csak az kínozza szegénykét, azért alszik ilyen rosszul.

2011. jan. 5. 10:29

Sziasztok!


Olyanok tanácsát szeretném kérni, akiknek hasonló problémájuk van/volt, és esetleg sikerült valami jó módszert alkalmazni a megoldásra.Kisfiam 9 hónapos és nagyon rosszul alszik. Sajnos már csak cicin vagy ringatva tudom elaltatni, nem is lenne nagy gond, de van, hogy 20-30 percenként is ébred. Már próbáltam vele aludni, de akkor is ugyanúgy ébred. Jobb esetben örülök, ha csak 5-6- szor kel éjjel!Ő szerencsére teljesen kipihent és jó kedvű egész nap. Gondoltam jó lenne, ha tudnánk egymást bátorítani, vagy bármi tanáccsal segíteni...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook