Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszul alvó babák, kimerült anyák fórum

Rosszul alvó babák, kimerült anyák (beszélgetős fórum)


1 2
2011. jan. 14. 09:04
Remélem, mindenki jól van (az esetleges fáradtságot leszámítva). Szép napot mindenkinek!
2011. jan. 11. 14:29
Mi történt Anyukák, bealudtatok? vagy a gyerkőcök végre? :D nagyon megtorpant a fórum ...
37. corby
2011. jan. 7. 18:35
NEkünk a nyaklánc sem használt,pedig állandóan rajta volt.
2011. jan. 7. 17:27

Amúgy sokat segíthet 3 év alatt, ha megvonjátok a tejet-tejterméket pár napra, mert attól is kelhet, napközben semmi baja tőle, a széklete sem változik, de éjjel a pocak nem jó és azért kel sokat. A nagyobbik fiam nem kimutathatóan volt tejérzékeny (amit nem értett a doki sem, de én tudtam ha tejeset kap, utána nem alszunk rendesen 5 napig és kiütéses is lett) de a tejre így reagált, sőt mos tis ha sok tejeset kap napról-napra, álmában dobálja magát.

Náthás gyereknél meg a hajnali "vergődés" fülgyulladást jelezhet, ezt is a nagyobbik tanította meg nekem :P

A kicsi most fogzik is, ami rátesz egy lapáttal és sehol nem találom a borostyán nyakláncot :(

35. édesmandula (válaszként erre: 25. - Dodus02)
2011. jan. 7. 17:23

max fél óra :P de elég is az :P csak sokszor kel az éjjel

most hoyg dicsekedtem, pl. máris 6x voltunk fent :P

34. corby
2011. jan. 7. 14:08

Sziasztok!


Kinek hogy telt az éjszaka?

A mienk nagyon sz@r volt.Este háromnegyed 9kor aludt el(kb 45 perc kellett míg elaludt)és hajnal 1kor felkellt.Próbáltam vissza altatni de nem sikerült,végül átjött hozzánk de ott sem tudott aludni,csak küszködött.Hajnal fél 6kor aludt ba,és fél 8 ig aludt.Délben 1-kor aludt be,lassan biztos fel is fog kelni.

33. c0275abe94 (válaszként erre: 24. - Édesmandula)
2011. jan. 7. 09:37
ahány ház, annyi szokás ... ahány gyerek, annyi trükk :D
32. c0275abe94 (válaszként erre: 22. - Martin3)
2011. jan. 7. 09:35
na persze, ha "néhány hónapon" át az ö kis belsőjüket rugdosná éjjel-nappal ... :D szerintem némileg változna a véleményük is :)
31. corby
2011. jan. 6. 21:19
Azt én is olvastam és hallotam is hogy meg kell tanulni az alvást,mint a wc-st.Nekem akkor kezdet eldurvulni a helyzet amikor már nem volt cicizés.Másfél éves koráig volt cici,addig nem kellt annyiszor mint most.ÁÁÁ de nehéz....
30. corby (válaszként erre: 24. - Édesmandula)
2011. jan. 6. 21:17
Neharagudj de olyan jót mosolyogatm a trükjeiden,mert néha nekem is cselhez kell folyamodnom.:)
29. corby (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jan. 6. 21:11

Ezt a módszert sikeresen alkalmaztam a nagyobbiknál.A kicsinél nem jött be.Sokkal kitartóbb,és mivel a naggyal egy szobába van,így elég nehéz megoldani hogy ne menjek be,sőt mivel már nem kiságyba van ezért Ő kijön.:(

Van hogy ott alszik köztünk,vagyis hogy minden éjszaka átjön,de melletünk sem tud rendesen aludni.Rugdos,bökdös,szuszog meg mindenfélét csinál.

28. corby
2011. jan. 6. 21:04

Sziasztok!



Látom igen sokat érint a probléma.

AZ én kissebbik fiam 2 éves,és még mindig nem alszik.

Este minimum 45-50 percig altatom.HA jó éjszakánk van akkor felkell 3szor,ha nem ami mostanában igen gyakori akkor 11-3ig kuruttyol.

Próbáltam már a citromfű teát,homeós bogyót,álmosító fürdetőt,mézes vagy kakűs tejet,de semmit nem érnek.Ha napi szinten 4 órát alszunk a párommal már kipihentek vagyunk.

A nagy kb 3 éves korában kezdte végig aludni az éjszakát.

27. driennke83 (válaszként erre: 9. - Ylush)
2011. jan. 6. 14:49

Persze!

Meg lehet tanítani, na ja!

Az én lányom még 1 évese is fél egy óránként ébredt, igaz nálunk száraz volt a levegő és miután vettünk párásítót jobban aludt.

Kaptam tanácsokat:

- legyen meg az esti rutin (megvolt)

- legyen meleg

- legyen hideg

- ne fürdessem este

- fürdessem este

- hagyjam sírni

stb.

Nem ment egyik sem.

Most lesz 3 éves februárban és most van az hogy 5 éjszakából 1-et átalszik a többin legalább egyszer felébred.

Ja és újabban vándorol.

26. dodus02 (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. jan. 6. 14:29

Nagy kitartás kellett ahhoz, hogy megálld ne menj be hozzá, félek én ezt nem bírnám. Pedig igaza van a férjednek, azért csinálják, mert ezt szokták meg és nem értik most akkor miért nem megy anya és ringatja vagy ki, hogy szokta meg.

Este nálunk is az a baj, hogy cicin bealszik, lerakom kb. 40 perc után , vagy még később, hogy tutira mélyen aludjon és max. egy óra múlva mégis felkel, és elindul az éjszakai ébredések sorozata. Esetleg megpróbáljam, hogy ne aludjon el rajtam, hogy ébren kerüljön ágyba, aztán simogatás, mese stb? Arra gondoltam lerakom, és mellé ülnék, hogy semmi esetre se érezze magát egyedül,majd apránként napról napra egyre messzebb ülnék az ágyától, így próbálta már valaki altatni?

Úgy érzem tényleg meg kell ,hogy tanuljon egyedül elaludni, akkor talán kevesebbet kelne éjjel, vagy fel sem kelne. Nappal is, sokáig tart mire le tudom rakni és van, hogy mire letenném már ébred is. Egyre kevesebb a türelmem nappal is nem szeretném, hogy ő ezt megérezze. :(

25. dodus02 (válaszként erre: 24. - Édesmandula)
2011. jan. 6. 14:15
Nem semmi micsoda cseles ötleteid vannak :) És így mennyi ideig tart az elalvás nálatok?
2011. jan. 6. 13:47

hurrá, eljutottam a végére a soraitoknak.

Nekem az is segít, mikor ilyen nagyon bújós, hogy együtt fekszem le vele az ágyra, belémbújik és akkor kicselezem :) mert előtte az egész nap rajtam levő jó anyaszagú pólóm egy frissre cserélem :D anyaszagút kifordítom és magunk mellé teszem, hozzá szorosan közel. Aztán mikor már alszik, akkor megpróbálom átemelni a kis helyére. Ha felnyikkan, a pólót közelebb húzom hozzá (ilyenkor ugye lélegzet visszafojtva, nyelvlógatva, lábujjhegyen próbálok ügyeskedni) és általában segít...ha nem, akkor vagy a hátát kezdem simizni, vagy a pelust ütögetem finoman (mert ezt szokta meg), vagy akármilyen hüyén hangzik, de mesélték nekem és nála kipróbáltam és bejött (az első fiam felébredt rá, de a második:) elalszik, ha a fülét birizgálom :DDD finoman, nem túl intenzíven simizem a belső hallójáratát, és egyszercsak lelazul és hoooork! :)

Na mostanában ez megy. Meg alvás előtt a szökési utamat előkészítve letakarom a kiságy ajtó felőli oldalát, hoyg ne lássa a mozgást illetve ne érezze az ajtó "huzatát" ahogy becsukom. És kell neki egy kislámpa ami ég, éppcsak fénye van, két kicsi led, de ha teljesen sötét a szoba ő nem tud aludni! (jelzem ,az első fiamhoz képest ezek a szeánszok és trükkök döbbenetesek :P ő sosem volt ilyen nehezen alvó-sokszor ébredő!)

2011. jan. 6. 13:41

Csatlakozom :)

most 12 hós fiam végre már "csak" 2-3x kel éjjel :)

igazából néha nem tudom hol vagyok :D rosszul mérem fel a távokat meg ilyenek így bő egy év kialvatlansággal a hátam mögött :P :)

22. martin3 (válaszként erre: 18. - C0275abe94)
2011. jan. 6. 13:38

igen én is pont ezt írtam(hasonlót) a mostani válaszomban, csak most olvastalak el.

én sem akartam ezt a módszert választani, sőt előtte kipróbáltam azt, ami az egyik gyerkkönyvben van leírva, hogy ha letesszük és sír, akkor vissza kell menni, de csak azért, hogy határozottan lefektesd és kijössz a szobából, és ezt annyiszor kell csinálni, ameddig abba nem hagyja. de nálunk ez nem jött be, 1,5órán kerszetül járkáltam vissza....na ezek után jött az ötlet, hogy nem megyek be egyáltalán.

és baromi nehéz volt kibírni...ilyenkor 45perc iszonyú hosszú időnek tűnik. Ha nincs ott a férjem és mondja, hogy : figylej, nincs semmi baja, nem beteg, nem lázas stb, egyszerűen csak téged akar, ezért sír, ne menj oda, mert ezt akarja elérni, ha odamész, ő győzőtt. Ezt elmondta kb 5-6x, amikor már indultam az ajtó felé. de ő ezt tök higgadtan mondta nekem, (ja még azt is, hogy döntsem el, akarok-e már végre aludni tőle, vagy sem...)Úgy látszik a pasik ezt nem fogják fel olyan "drasztikusnak", mint mi anyák.

21. martin3 (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. jan. 6. 13:32
na kicsit megkergült a gép, többször és részletekben küldte el a választ..bocs
20. martin3 (válaszként erre: 16. - Dodus02)
2011. jan. 6. 13:31

szia! igen, ha ringatva altatod el, akkor azt szokja meg, és nem enged majd kimenni a szobából,amíg mélyen el nem aludt. én is pont ebbe a hibába estem, hogy ringatva altattam el, viszont kb másfél éves korától egyszerűen fizikailag nem bírtam az x kg-os gyereket percekig ringatni, akkor sem ha ülve csináltam. És ha úgy tettem le, hogy még nem aludt mélyen, kezdhettem az egészet előről! én már teljesen ki voltam idegileg, hogy 1órán keresztül altattam a gyerkőcöt, ráadásul éjjel 5-6x felébredt.

az éjszakai cicizésről nekem úgy szokott le a 2 nagyobb, hogy átaludta az éjszakát, vagyis már nem kellett, a "problémás" 3. baba, pedig kb 10hónaposan maga hagyta abba a cicit nappal, így éjszakára sem lett előbb útóbb tejem(mert éjszaka sem kérte), szóval éjjel tuti nem arra ébredt, hogy a cici kellene, próbáltam itatni de az sem kellett. Egyébként nálunk eléggé eldurvult a helyzet, mert amikor felébredt igazából olyan félálomszerű állapotban volt, ha azt hittem esetleg szomjas, mérgesen kiütötte a poharat a kezemből, csak az volt jó, ha simogattam a hátát. de nem aludt vissza kb 2-3 perc alatt, volt, hogy 20percig ott ültem az ágyánál, és ezt 5-6x éjjelente, hát már én elaludtam....volt, hogy éjjel 1-2között játszottam vele, csakhogy ne üvöltsön...szóval szerintem ezek már nem voltak "normális" dolgok, így maradt a drasztikus megoldás, a sírni hagyás. És nagyon örülök, hogy bejött! a kislányom most lesz 6 hónapos, a délutáni alvásokra már így teszem le, hogy leteszem és kijövök a szobából...kb fél percig nyekereg, aztán elalszik. este még belealszik a cicibe, de van hogy felébred fél óra múlva, akkor odamegyek, megsimogatom, de kijövök, hallom, hogy még gagyog magába, néha rázendít egy sor sírásra, de nem kapom fel azonnal, sőt. És 99%-ban kb 5perc alatt elalszik magától. (volt már olyan, hogy épp fel akartam venni, de hirtelen csend lett, megálltam, és nem mentem oda,így "félúton"(már a szobában voltam) maradtam még 2 percet és tudtam, hogy elaludt...). De ez egy jó nehéz kérdés szerintem, mindenkinek más a babája, a 2. gyerkőc pl simán befeküdt az ágyba 1éves korától, majd 10perc múlva halljuk, hogy átjött a mi szobánk felé(hú első alkalommal, azt hittem valami betörő, mert a sötétben mindennek nekiment:)és kb fél év volt, mire leszoktattuk erről, minden este kb 4-5alkalommal kellett visszavinni az ágyába...

mielőtt egyébként ezt a drasztikusabb módszert választottam, utánaolvastam ennek az alvás-dolognak, és igazából azt "hámoztam" ki a sok vélemény közül,hogy akik felébrednek éjjel és nem is alszanak el egyedül, azok nem tanultak meg elaludni, pedig ezt kell valahogy megértetni velük, hogy az elalvás az tőlünk "mentes" dolog, egyedül kell elaludniuk, kb olyan, mint a szobatisztaság, neki kell egyedül elmennie a wc-re, és nem marad ott a pelus a fenekén örökre(vagyis mi anyák sem maradhatunk ott örökre a szobában), ha ezt megtanulja, onnantól kezdve tud majd jól aludni(állítólag...és lehet benne v

19. martin3 (válaszként erre: 16. - Dodus02)
2011. jan. 6. 13:31

szia! igen, ha ringatva altatod el, akkor azt szokja meg, és nem enged majd kimenni a szobából,amíg mélyen el nem aludt. én is pont ebbe a hibába estem, hogy ringatva altattam el, viszont kb másfél éves korától egyszerűen fizikailag nem bírtam az x kg-os gyereket percekig ringatni, akkor sem ha ülve csináltam. És ha úgy tettem le, hogy még nem aludt mélyen, kezdhettem az egészet előről! én már teljesen ki voltam idegileg, hogy 1órán keresztül altattam a gyerkőcöt, ráadásul éjjel 5-6x felébredt.

az éjszakai cicizésről nekem úgy szokott le a 2 nagyobb, hogy átaludta az éjszakát, vagyis már nem kellett, a "problémás" 3. baba, pedig kb 10hónaposan maga hagyta abba a cicit nappal, így éjszakára sem lett előbb útóbb tejem(mert éjszaka sem kérte), szóval éjjel tuti nem arra ébredt, hogy a cici kellene, próbáltam itatni de az sem kellett. Egyébként nálunk eléggé eldurvult a helyzet, mert amikor felébredt igazából olyan félálomszerű állapotban volt, ha azt hittem esetleg szomjas, mérgesen kiütötte a poharat a kezemből, csak az volt jó, ha simogattam a hátát. de nem aludt vissza kb 2-3 perc alatt, volt, hogy 20percig ott ültem az ágyánál, és ezt 5-6x éjjelente, hát már én elaludtam....volt, hogy éjjel 1-2között játszottam vele, csakhogy ne üvöltsön

18. c0275abe94 (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jan. 6. 12:19
köszönjük a tanácsadást! Erről a módszerről már én is hallottam, de nem tudom, lenne-e bennem ennyi erő, mint benned volt. Nem gondolom, hogy lelkileg sérülne a gyermek. Az éjszakai egyedül, szülők nélküli alvás is egy állapot, mint ahogy az is, amikor bölcsibe, oviba visszük a gyermekünket. Amikor a bölcsiben otthagyom reggel, akkor is megbeszéljük, hogy délután megyek érte uzsonna után, és tudja, hogy mindig így van, számíthat rám.
2011. jan. 6. 12:10

Igaz, a mi kislányunk nem a legrosszabban alvó babák közé sorolható, de nagyon sokat éjszakáztunk. Nekünk sokat segített a borostyánlánc. Valóban hatásos, nem hittem volna. Egy ideig hordattuk a lányunkkal, majd amikor bölcsibe került, akkor le kellett venni róla. Ekkor nyűgösködött sokat. Utána visszatettük a nyakába, azóta folyamatosan hordja. Mintha kicserélték volna a kislányunkat. Nyugodt, kiegyensúlyozott, vidám és mosolygós.

Ami még használt nekünk: a Chamomilla vulgaris 15 ch fogzásra és alvászavarra egyaránt jó babáknak.

2011. jan. 6. 10:22

Sziasztok!


Azt hiszem most Tőled kaptunk egy kis biztatást, hogy van kiút, kérdés, hogy ki mennyire erős ehhez a módszerhez? Egy két éves gyerkőccel talán könnyebb már annyiból, hogy vele meg lehet beszélni dolgokat. Viszont azt is mondják, ha minél előbb elkezdi az ember megtanítani egyedül elaludni annál könnyebb, minél kisebb a baba.Nagy dilemma ez... Na meg persze ki meddig bírja a kimerültséget, ahogy itt olvastam sokan közületek évek óta éjszakáznak. :(Amíg itthon vagyunk a kicsikkel addig még valahogy elmennek a napok , de mi lesz mikor mennek bölcsibe, oviba és mi megyünk dolgozni? Gondolom senki főnökét nem érdekli, hogy egész éjjel altatnia kell, és ezért fáradt, nem tud koncentrálni. Talán emiatt jó mielőbb kitalálni valamit, hogy mire bölcsisek lesznek már ez ne legyen probléma. A kisebbek csak sírnak, de a nagyobbak meg kitalálnak mindenfélét, a pisiléstől az ivásig, hát a lecke fel van adva azt hiszem minden anyának. Az éjszakai cicizésről hogy szoktattátok le a kicsiket? Ha ilyenkor ringatom cici helyett, akkor meg azt szokja meg, nem? Tehát ugyanúgy felkel csak ringatni kel, vagyis ezzel még nincs megoldva az éjszakázás?

bocsi, kicsit hosszú lett, de rengeteg gondolat és kérdés kavarog a fejemben ez ügyben.

2011. jan. 5. 21:35

először is kitartást nektek! nekem az első 2 babám viszonylag jó lavó volt, bár átaludni az éjszakát kb 8-9hónapos koruktól sikerült, addig kb 1x de inkább 2-3x cicizés volt...(de simán le tudtam őket tenni aludni, úgy hogy nem aludtak bele, hanem maguktól elaludtak)hozzá lehet szokni..

a 3. babánk viszont csak úgy aludt el, hogy ringattam(igaz 2 perca alatt) viszont éjjel 5-6x!! felébredt, és csak úgy aludt vissza, ha ringattam, ha kimentem a szobából ésészrevette, egyből sírt. kb 1,5éves korától a 2perces elalvás már 40percre szökött fel, miközben terhes voltam a következővel...mikor 2 éves lett megszületett a 4. baba, és mivel egyszerre lettek álmosak úgy altattam el őket, hogy a 3. hátát simogattam, miközben a kis újszülöttemet szopiztattam...amíg 3-4kg-os volt bírtam is, bár így is leszakadt a hátam, ráadásul a 3.hoz is kellnem kellett 4-5-6x éjjel + a kicsit is etetni 3 óránként...kb mint egy hulla úgy éreztem magam. És ekkor mondtam azt, hogy ez így nem mehet tovább, mert én türelmes vagyok, igaz már 5,5éve nem aludtam egy jót(mivel a legidősebb gyerkőcünk is 6éves lesz csak) szóval egyszerűen hagytam sírni a 3.babát, ez első nap nagyon nehezen bírható ki lelkileg(mármint nekem), és 45percig sírt, már többször át akartam menni, de férjem mondta, hogy hagyjam, hiszen pont ezt akarja elérni...45percnél abbahagyta és éjjel csak 1x ébredt fel, akkor odamentem, de szintén nem maradtam ott, csakhogy tudja itt vagyok, és sírt kb 10 percet, majd csend lett. másnap 20perc volt a sírás, éjjel 1 x sírt fel és én odamentem, mondtam alvás és kijöttem, akkor már csak 2 percet sírt. 3. nap már csak 8percet sírt és nem ébredt fel éjjel, 4. nap kb 3-4 percet sírt, 1 hét után vigyorogva ment aludni és azóta este fél8-tól reggel fél8ig alszik!!!!!!!!! és 1x sem ébred fel éjjel! ja és délután fél óra múlva állandóan felébredt ezek előtt, innentől kezdve viszont 1-3-ig alszik, én ébresztem, ha nem ébred fel magától fél4-ig!!

el sem tudom mondani, mekkora könnyebbség így! tudom a módszerre sokan azt mondják, hogy nem jó, és én is azért húztam 2éves koráig, mert nem akartam "kínozni", sírni hagyni, de bánom, hogy nem előbb tettem meg. semmilyen lelki baja nem lett, sőt kiegyensúlyozottabb, és kipihent.

Viszzaemlékezve az első 2 gyerekre, hogy ők, miért is tudtak egyedül elaludni már 9-10 hónaposan, hát azért, mert ők is próbálkoztak ezzel a "hisztivel", hogy anya ne menj ki, csak sírással jelezték, mert beszélni természetesen még ebben a korban nem tudnak. Viszont nekem tanulnom kellett, egyszerűen nem tehettem meg, hogy éjjel 11-ig altassam a gyerekeket, 3 napig sírás volt(igaz náluk csak 2-3 percig) és nem mentem be.

de ezt a módszert csak annak ajánlom, aki kibírja, hogy nem megy vissza!(nagyon nehéz kibírni..), mert ha visszamesz pl 30perc után a hisztire, akkor ő "győzőtt" és pont az ellenkezőjét éred el, azt tanulja meg, hogy hisztizni kell, és anya csak be jön...

bocs, ha hosszú volt

14. Bebe83
2011. jan. 5. 15:30

Sziasztok!

Nekem egy 15 honapos fiam van es tudni kell hogy 13 es fel hos koraig szopizott. Egeszen addig amig szopiztunk addig nappal es ejszaka sem aludt jol. Ejszaka is felkelt 2-3-4x vagy akar tobbszor is szopizni volt olyan is hogy egyhuzamban 2-3 orat is fenn volt. Nem tudtuk mit csinaljunk vele, mar magunk koze is tettuk eloszor jobb volt aztan megint romlott a helyzet.

Ellenben most mintha kicsereltek volna. Mindig mondogattam hpogy a cici miatt nem alszik es bejott. Eloszor csak ejszakara vettem el a cicit tole es lattam igy is mukodik Akkor ugyanugy felkelt de sokkal hamarabb visszaaludt mint cicivel. Aztan nagyon megapadt a tejcsim es ugy dontottem elvbalasztom teljesen. Azota mintha nem is az a gyerek lenne.Meg a nappali vise;kedese es alvasa is megvaltozott. Nem olyan ragaszkodo, nem olyan anyas mar, nappal is alszik 2-3 orat egyben az ejszzakakrol nem is beszelve, azota altalaban atalussza az ejszakat.Ha nem akkor is csak iszik, es alszik tovabb.

De megegyszer ugyanigy csinalnam, ugyhogy minden szoptato kismamanak csak turelmet kivanok, mert egyszer vege lesz!

13. Ivettke85 (válaszként erre: 12. - Panka78)
2011. jan. 5. 11:00
amugy az én lányom is iszik éjszaka de már csak egyszer.ha lefekvés előtt pisil akkor már kibirja az éjszakát.sőt reggel könyörögni kell neki hogy mielőtt ovodába megyünk pisiljen.
2011. jan. 5. 10:55

:)

Sziasztok.

Az én Lányom, már nagyon nem baba.. 3,5 éves, DE még SOHA nem volt egy átaludt éjszakánk sem!

:)

Mikor kicsi volt, akkor mindig volt valami.. hasfájás, fogzás.. stb. stb.

Most, hogy nagyobb: rossz álom, gyere ide anya, pisilni kell!!!! Ja, meg: szomjas vagyok! Víííízet!

:D

2011. jan. 5. 10:50

Hú Csajok, köszönöm mindenkinek, hogy írt :) Hát nem gondoltam, hogy ennyien leszünk egy cipőben!

A fogzás tudom, hogy nagyon megzavarhatja az éjszakákat, már 6 foga van, és biztos ez is közrejátszik. Már próbáltam rá homós bogyókat és a Vibrucolt is, de sajna semmi nem segített, egy rosszabb éjjel,akár 10 szer is vagy már nem is számolom hányszor kelünk :(

A Sedatife-ról én is hallottam, de azt még nem próbáltam.

Ezekszerint csak az idő múlása lehet a megoldás, és még akár egy -két évig is éjszakáznunk kell lányok??? :(

10. novehaki (válaszként erre: 1. - Dodus02)
2011. jan. 5. 10:43

szia nálunk is így volt aztán mikor besokalltam, akkor leültem vele (a középsővel) eltettem a tejciforrást és két napig sírdogált utána pedig elaludt tejci és ringatás nélkül


az éjszakázásról csak annyit hogy én 3,5 éven keresztül keltem éjjel kb 10-12 alkalommal csak megszokás kérdése :(


alig vártam már hogy hagyjanak aludni de aztán ennek is eljött az ideje, kitartás

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook