Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszul alvó babák fórum

Rosszul alvó babák (beszélgetős fórum)


28. M0ncsa (válaszként erre: 27. - Youlcsi)
2015. jan. 26. 16:02

Ne is mondd. A magyarhoz kepest nagyon szegeny nyelv kifejezesekben, gyakran csak ugy tudom elmondani, mit akarok, hogy korulirom. Mindenki dicser, milyen jol beszelek, nekem meg folyton olyan erzesem van, hogy pocsekul - pedig csak a megszokott modon nem tudom magam kifejezni, ennyi :)


Nade, nem akarom offolni a topikot, bocsi :)

27. youlcsi (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2015. jan. 26. 15:39

atyaég! ez kb olyan, mintha az influenzára is azt mondanák, hogy nátha...

bocs, nem ellened szól, de ez nekem így nagyon furcsa... de legalább már értem :D

26. M0ncsa (válaszként erre: 25. - M0ncsa)
2015. jan. 26. 15:29
*higgyem*
25. M0ncsa (válaszként erre: 24. - Youlcsi)
2015. jan. 26. 15:29
Szloveniaban. "Nočna mora" a neve (nyilvan ugyanigy hivjak a standard remalmokat is), ami konkretan remalmot jelent. Csak megkulonboztetik a REM fazisban elofordulo (normal), es a melyalvasban (pavor nocturnus) remalmokat. En is beleestem amugy ebbe a csapdaba, valtig allitottam, hogy de ez nem remalom, a doktorno meg, hogy de-de, higyjem mar el :DDD
24. youlcsi (válaszként erre: 23. - M0ncsa)
2015. jan. 26. 15:18

megkérdezhetem, hogy hol van az az itt?

mert itt szó szerinti fordításban (is és amúgy is) éjszakai felriadás a neve magyarul...


tényleg csak kíváncsiságból :)

23. M0ncsa (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2015. jan. 25. 08:09
Tudom, mi a kulonbseg. Azt mondtam, hogy itt remalomnak HIVJAK (szo szerinti forditasban). Pont ezeket kerdezte a neurologus is: az ejszaka melyik feleben jelentkezik, milyen a kedve masnap, stb. Ugyanez, este 11-ejfel korul uvolt, nincs maganal, masnap jokedvu. Valoszinuleg nem emlekszik ra, de nem beszel meg, ugyhogy csak kovetkeztetni tudunk.
22. youlcsi (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2015. jan. 24. 21:39

a rossz álom nem ugyanaz. az rendszerint az éjszaka 2. felében, hajnalban jelentkezik, ez pedig az 1. felében, általában 2-3 órával lefekvés után.

nem emlékszik rá, kipihent, és szerinte aludt egés éjjel.

21. Yaweb
2015. jan. 24. 08:50

Nalunk biztos nem errol van szo, mert nincs uvoltozes meg semmi, csak egyszeruen nem alszik. De lejjebb valaki irt a sedatif pc homeos tablettarol es kiprobaltuk. A gyerek este 7tol reggel 7ig alszik. Mintha kicsereltek volna. Leredukalodott a hiszti mennyisege is. Nekunk bevalt :-)

Alvaszavarra, nyugtalansagra es stresszre is jo. Csak javasolni tudom. Mivel nem gyogyszer hozzaszokni nem lehet es mellekhatasa sincs. 40 tabletta csak 1000ft. Azt irja, hogy 3x1 kellene neki de en csak esti alvas elott adok neki egyet osszetorve

2015. jan. 20. 22:27
Az összebújást javaslom én is, ha nincs más megoldás. Vagy vegyetek olyan kiságyakat, amiket a franciaágyatokhoz lehet illeszteni, nagyon jópfa dolgok vannak! Akkor mégse teljesen együtt alszotok, de legalább érzi a közelségeteket!
19. M0ncsa (válaszként erre: 18. - M0ncsa)
2015. jan. 20. 21:56

Ja, latom, 4... :(

Hat, akkor gondolom vannak sulyosabb, es kevesbe sulyos esetek. Bujjatok ossze, aludjatok ugy, az biztonsagot nyujt neki. Jobb otletem nincs :(

18. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2015. jan. 20. 21:54

Ja, nalunk ugyanez, csak itt remalomnak hivjak :)

Voltunk egyebkent neurologusnal, o mondta. EEG-re is elkuldott, normalisak az eredmenyek. Biztatott, hogy 3 eves korra altalaban kinovik.

Es tenyleg, mar most sokkal jobb a helyzet.

Kitartas!

Tied hany eves?

17. youlcsi (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. jan. 20. 21:48
pavor nocturnus :/
16. M0ncsa (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2015. jan. 20. 20:40
Espedig?
15. M0ncsa (válaszként erre: 13. - Yaweb)
2015. jan. 20. 20:40

Szia!

Az enyem meg kozben 2 eves lett, lassan javul a helyzet. Persze vannak meg visitos ejszakak (foleg ha beteg, meg teliholdkor), de tobbnyire jol alszik.

De hogy veletlenul se legyen nekunk jo, beszereztunk egy masodik nyekergot :D Most 5 honapos - a Joistn irgalmazzon szegeny fejemnek...

2015. jan. 19. 07:47

nincs. sőt, rosszabb lett némileg a helyzet, amióta 3 hónapja már cumika sincs.

de legalább már tudom, hogy van neve a nem-alvásának, pontosabban rossz alvásának, és így megnyugodtam, hogy nem én rontottam el.

13. Yaweb
2015. jan. 19. 00:30

Valakinel valami valtozas? A rosszalvo kisfiam 3 eves lett es meg mindig pocsek az alvasa. Semmi nem valtozott.

Kozben lett egy occse de szerencsere o nem orokolte batyja ezen tulajdonsagat

2013. jún. 20. 13:07

Az én kisfiam 3 éves és 1 hónapos.


Egészen pici kora óta rossz alvó, a gyerekorvos, hol a hasára, hol a fogára, hol a frontra fogta a dolgot és persze voltak jobb és rosszabb időszakok.

A helyzet nem oldódott meg a mai napig sem.

Annyira intenzíven éli át újra, álmodja meg a nap történéseit, hogy beszél, nyöszörög, forgolódik, vergődik éjjel.

Ezt nem lehet az időjárásra fogni! :(


Egyébként eleve nagyon aktív, örökmozgó gyerek, de talán éppen ezért pihenhetne legalább éjjel.


Ja... ő teljesen kipihenve ébred reggelente... :)

2013. jún. 10. 22:07

A csecsemő és kisbabakor panaszai és homeopátiás kezelésük

Hasfájás, hasi görcsök

CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH, napi 2-4x5 golyó

A csecsemő élesen sír, nyugtalan, egyik arcfele piros. Széklete zöldes, spenótszerű. Állapota este rosszabb, csak a ringatás nyugtatja meg.


COLOCYNTHIS 9 vagy15 CH óránként 5 golyó

Görcsös hasfájás esetén, ha a panaszok a has masszírozására enyhülnek.


DIOSCOREA 9 CH óránként 5 golyó

Hirtelen kialakuló, periodikusan visszatérő görcsök, melyek hátradőlve és a hát masszírozására enyhülnek.


Alvászavar


SEDATIF PC, lefekvés előtt 1 tabletta, felébredéskor 1 tabletta

Homeopátiás komplex készítmény alvászavar kezelésére. Heteken keresztül is alkalmazható, nem tartalmaz nyugtatókat, nem okoz hozzászokást. Babáknak oldjuk fel kis babavízben, és adjuk műanyag kiskanállal.

Fogzás


BORAX 9 CH, napi 3-5x5 golyó

Aftákkal kísért fogínygyulladás esetén, ha a baba a cumit és a szopást is elutasítja.


CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH, félóránként-óránként 5 golyó

Fogzáskor dühös, szeszélyes csecsemők szere. A baba egyik arcfele piros, a másik sápadt. Csak a ringatás nyugtatja meg.


PODOPHYLLUM PELTATUM 9 CH minden kakilás után 5 golyó

A fogzás idején reggelente vizes hasmenés jelentkezik, gyomorkorgással. A baba fájdalma hason fekve enyhül.

10. M0ncsa
2013. jún. 10. 17:22

Az enyem 7 honapos, es a foga sem jon, viszont folyamatosan eszik ejjel-nappal. Mar kiprobaltunk minden praktikat (jollakatni este, kevesebbet adni ejszaka, stb.), de semmi nem segit. Legjobb esetben is 3x kel ejszaka enni, rosszabb esetben orankent (bufi, cumi, anyamkinja). Amugy alszik, szoval nincs dorbezolas ejszaka, de igy is nagyon kimerito. 5:30-6-kor meg szamara vege az ejszakanak, ugyhogy keles van.

Mar mindketten zombik vagyunk a ferjemmel, es nem derit jobb kedvre, hogy ez meg akar evekig is eltarthat :(

9. youlcsi (válaszként erre: 8. - Yaweb)
2013. jún. 10. 13:59
nálunk azért ennyire nem gáz, hogy órákat ébren legyen. én inkább azt mondanám, hogy nyugtalanul alszik a Mukim... tehát felébred, sírdogál, ha megsimizem, megfogja a kezem és alszik tovább... aztán lehet, hogy nyöszörög így órákat, de effektív ébren nincsen, csak nyugtalan. mondjuk úgy, hogy ő rosszul alszik, én mellette nem alszom :D
8. Yaweb (válaszként erre: 7. - Youlcsi)
2013. jún. 10. 13:23
Mikor 1 eves lett akkor ugy 8-tol 6-ig aludt. Persze felriadt,megebredt,fent volt de most mar van ugy,hogy fel 10-kor alszik el.2-kor megebred. Fent vagyunk 4-5-ig. Visszaalszik es kb 8 korul ebredunk. Ez a jobbik ejszaka :-)
7. youlcsi (válaszként erre: 6. - Yaweb)
2013. jún. 10. 12:13

:)

itt is minden gyerek már rég átalussza az éjszakát... meg 8-9kor kel, ha nem később... az enyém nem alszik, és azt is csak max 6:30ig, de általában 6 előttig csinálja :D

2013. jún. 10. 12:08
Koszonom lanyok. Kicsit megnyugtatobb,hogy mas is van ilyen cipoben. A korulottunk levo babak mar reg atalusszak az ejszakat par hetes koruktol kezdve. Azt hittem velunk van a baj. Meg par ev? Mar ettol a masfeltol is becsavarodtunk es zombikent letezunk :-)
5. 95kg
2013. jún. 10. 11:38

Szia Nekünk 3 rossz alvó kislányunk van vagyis volt rosszalvó lányok, 2,5-3 éves korokig mind a három rosszalvó volt, nem tudtunk velük mit kezdeni, hozzászoktam az állandó felkeléshez aztán most már hálaistennek leszoktak róla, jelenleg csak az egyik kel fel 1-szer éjjelente.


úgyhogy nálunk összesen 7 évig tartottak a hosszú éjszakázások.

egy jó tanács:A köztetek alvásról szoktasd le mert az nagyon nem jó és ő most pont abban a korban van amikor le lehet szoktatni a rossz szokásokról, 1-2 nap és már nem is kell közétek venni, ezután sokkal nehezebb lesz leszoktatni.


sok sikert hozzá és KITARTÁS

4. youlcsi (válaszként erre: 3. - Patyoma)
2013. jún. 10. 11:28
én kérdeztem a gyerekorvostól... azt mondta, nyugi, már csak 3-4 év :D
2013. jún. 10. 11:27
14 hónapos a fiam és még egyetlen éjszakát sem aludt át. Két eset volt amikor éjféltől ötig aludt, egyébként 2-3 óránként megébred. Nem is reménykedem már benne, hogy valaha jobb lesz:) Kitartás nektek is!
2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Yaweb)
2013. jún. 10. 11:03

2,5 éves a kisfiam. 3 hós korától nem eszik éjjel, 5 hósan tört át az első fogacskája... a fogzás tartott egészen kb 3 héttel ezelőttig... azt hittem, majd az megoldja...


volt egy időszak, kb fél éves korától 11 hós koráig, amikor el is aludt egyedül, nagyjából aludt is éjjel, csak néha nyöszörgött, kis simivel meg lehett nyugtatni, viszont 1 éves kora óta nem. igényli hogy vele legyek, amíg elalszik, igényli, ha megébred, mellette legyek... 1 kezemen meg tudom számolni, hogy IDÉN hány éjszakát aludtunk át... és ha fél6ig alszik, azt már átaludtnak számolom... és korábban sem volt jobb az arány.


annyi, hogy nem ő alszik velünk, hanem én alszom vele, így nála is egy kétszemélyes ágy van... elképzelni nem tudom, hogy fogom majd heverőre, anya nélkülre szoktatni :/

2013. jún. 10. 10:50

Sziasztok,

A kisfiam nemreg mult 18 honapos de meg mindig borzaszto alvo. Szuletesetol kezdve az volt. Persze az is kozrejatszott,hogy 17 hetesen jott ki az elso 2 foga es 11 honapos korara 16 foga volt. 5 honapos korara magatol egyik ejszakarol a masikra elhagyta az ejszakai evest de megsem tudjuk ataludni az ejszakat.

Most ugy nez ki,hogy megint fogzunk,jon a 17. ragofog.

Mikor nem fogzott sem aludtuk at az ejszakat max egyszer 1 heten. Van aki jar ugyanilyen cipoben?

Tudom,hogy majd elmulik a fogzas de mikor nem fogzott sm aludt jol. Ebbol adodott,hogy magunk koze tettuk aludni 7 honapos koratol kezdve. Most mar visszaszoktattuk annyira,hogy legalabb az elso felet az ejszakanak ott alszik. Aztan 2-3 oratol fent vagyunk min.2 orat.

Bocs,hogy hosszura sikerult,de mi szulok mar baromi farqdtak vagyunk,hiszen a ferjem teljes munkaidos,en meg mikor o szabadnapos akkor melozom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook