Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nemalvós vagy rosszul alvó babák anyukái, segítsetek! fórum

Nemalvós vagy rosszul alvó babák anyukái, segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. máj. 15. 21:15
Gratulálok a kisfiadhoz. Hidd el a problémád nem egyedi, elhiszem, hogy aggaszt. Sajnos az a baj, hogy a kisfiadnak "bevésődött" a cumi,mint megnyugtató módszer,és ezért is próbálod hiába mással lekötni,nem válik be. Ahhoz, hogy ne ébredjen fel a cumiért éjszaka, arról kell először leszoktatnod:( De azt is tudnod kell,hogy a babáknak olyan az agyi érésük, hogy 3 éves kor előtt gyakran felébrednek éjszaka(rövid még az ú.n.mély alvás fázisuk- csak 45 perc,míg a felnőtté 1,5 óra). A tapasztalat azt mutatja,hogy a kifárasztás nem segít,sőt az ellenkezőjét válthatja ki. Ugyanilyen hatástalan a túletetés, a jó éjt papik stb. Nem tudom, hogy szopizik-e még a babád,mert az megnyugtatja. Mindenesetre te legyél ott mellette, ha szüksége van rád,énekelj neki, ringasd,és meg kéne próbálnod a cumiról leszoktatni.
2012. máj. 15. 12:04
Sziasztok. REmélem tud valki segiten mert már teljesen ki vagyok merülve. Kisfiam most 11 hónapos, már lassan 6 hónapja alig alszunk éjszaka. HOl két oránként hol oránként van fennt. CSukva van aszeme olyan mintha álmában csinálná. DE addig nem alszik vissza amig nem adom bea cumit a szájába. MÁr minden létező dolgot kiprobáltunk.: HOmeopátiás bogyokat, kifáasztás nappal.6 hozzá teszem rettentő mozgékony, iszinyu sokat mozog/ akkor a velünk alvást, de az sem segitett. Most már odáig juttottam hogy szegénnyel kiabáltam, mert már teljesen elfogyott az eröm.NEm tudom mit tegyek. Nappal ki viszem a levehőre, sétálunk amenniyt tudunk, játsziterezünk. de semmi. Ha tud valaki valami megoldást, akkor segitsen. köszönöm
89. demma (válaszként erre: 82. - 000Évi000)
2010. nov. 11. 17:51
Köszönöm!
88. demma (válaszként erre: 87. - Zsuzsika83)
2010. nov. 11. 17:48
De szerencsések vagytok! Irtam Neked priviben.
2010. nov. 11. 17:21

Sziasztok!

Én indítottam a fórumot és szerencsére a mi problémánk azta megoldódni látszik. Kivizsgálták a puffadását, de szerencsére semmi szervi baja nincs. Én iszomsok-sok édeskömény teát és ez segít. Én is kipróbáltam sokféle homeopátiás szert is neki, amit a patikában javasoltak, de semmi sem használt. Mégis úgy gondoltam, elmegyek egy homeopátiás orvoshoz, hátha tud segíteni. Ő egy órán át kérdezgetett a babáról, a szülésről és az alvási szokásairól. Majd arra jutott, hogy szülés közben valami rossz dolog érhette a babát, amit alvás közben újra és újra átél, rémálom formájában. Nappal is és éjszaka is. Ezért nem akar elaludni, csak mikor már nem bír fent lenni és ezért sír, hánykolódik röviddel azután, hogy elalszik és ébred el fél óránként. 2 féle szert adott, egyiket az alvás zavarára, a másik pedig azt a traumát segít neki feldolgozni, amit újra és újra végigél álmában. Pont ma 2 hete adom neki a bogyókat és néány napja teljesen jóra fordult minden. Az első pár éjszaka borzasztó volt, hiszen felerősödtek a tünetek (így működik a homeopátia, ez normális) és semmit sem aludtunk. De aztán minden nap egyre jobb lett. Most néhány napja ott tartunk, hogy este 8-kor fürdés, majd szopcsi és alvás reggel 8-9-ig. Közben 3-4 óránként ébred éjjel, de csak 5 perc szopi és alszik is tovább. Nappal pedig délelőtt alszik egy órát, délután pedig 2,5-et! Az én gyerekem, aki soha nem aludt fél óránál többet egyhuzamban! És azóta csak mosolyog egész nap meg jókedvűen játszik, hiszen végre kipihent baba ő is és én is! 2 hét múlva megyek vissza a homeopátiás doktornénihez, hogy megbeszéljük, hogyan tovább! Remélem minden így marad majd akkor is, ha abba hagyjuk a bogyó szedését!

86. demma
2010. nov. 11. 17:09
Probáltam, egy dbig elvan hason, de leginkább nappal alszik ugy ( már amikor hajlando aludni ) 1x-1x.
85. benvik (válaszként erre: 84. - Demma)
2010. nov. 11. 17:00
Ezt a megrettenést a lányom csinálta sokszor. Aztán hason kezdtem altatni, és sokkal jobban aludt utána.
84. demma
2010. nov. 11. 16:50

Hasfájos volt, de már elmult, hál istennek. Sedatif Fc-t adom neki, alvászavarokra, de semmit nem használ.

Az nem baj, h nappal nem alszik. Napközben jokedvü, mosolygos baba. Néha elalszk magátol a játszoszönyegén, néha viszont borzasztoan szenved, mintha nem tudna elaludni. Van olyan is mintha mindig megrettenne...

83. kisbögre (válaszként erre: 82. - 000Évi000)
2010. nov. 11. 16:30

Ezeket én is próbáltam az egyik a Lycopodium a másik a Chamomilla.

Nekünk annyira nem vált be...illetve nem volt változás.

2010. nov. 11. 16:26
az előbb még írtam , csak összevont a Hoxa, és eltűnt a hsz. Szóval homeopátiás szerrel próbálkozott a fórumunkon az egyik lány, és nagyon bevált nekik, csak most nem találom a nevét, de ha ír, itt lesz, meg fogom kérdezni. De ha gyógyszertárban elmondod a problémát, tudni fogják mi kell rá.
81. kisbögre (válaszként erre: 77. - Demma)
2010. nov. 11. 16:18

Szia!

Az én lányom most húzza az ötödik 30 percét.

Napközben képtelen ettől többet aludni, vagy nagyon ritkán...

Éjjel végig alszik, csak 1* kel enni (miután már végig aludta az éjszakát). 21-22től intenzíven alszik 7ig vagy 9ig 1 evéssel.

80. benvik (válaszként erre: 77. - Demma)
2010. nov. 11. 16:16
A lányom hasonló rossz alvó volt kicsinek, most már átalszik szint minden éjszakát. De már majdnem 4 éves. A fiam 1 éves, és pl ma is 3-tól műsorozott. Nagyon ritka, amikor átalussza az éjszakát. Én ülve el tudnék aludni, ő éppen tologatja az autóját.
79. 000Évi000 (válaszként erre: 77. - Demma)
2010. nov. 11. 16:14
És ha ébren van, sír? Nem fáj a hasa?
78. dtrr (válaszként erre: 77. - Demma)
2010. nov. 11. 16:13
Kitartás! Csak ezt tudom mondani.
77. demma
2010. nov. 11. 16:10

Kisfiam 2,5 honapos és borzaszto rossz alvo. Nappal örülök, ha 3 orát alszik összesen, ezt is van mikor 20-30 percekre lebontva. Az éjszakák is borzasztoak. Az elözö éjszakánk pl: 20-0.30ig alvás, evés, szépen visszaaludt magátol az ágyában 1kor. 2.30kor már fenn volt, 3.30ig simogattam a kiségyban majd 4.00ig dajkáltam majd fél5ig aludt, aztán evés, és azota most délután aludt egy orát 2-3ig.

A kettövel ezelötti éjszakán 2.30tol reggelig csak sirt.

Azt hittem, hogy majd idövel javulnak az éjszakák, de szinte mondhatom, hogy egyre rosszabb. Sok helyröl hallom, hogy az ö picije 8-12 orákat alszik éjszaka folyamatosan...

Sajnos egyre nehezebben viselem, egyre fáradtabb, kimerültebb vagyok.

Ti mit hogy csináltok? Hogy lehet kibirni?

Nappalok egyébként nagyon jol telnek, egyfolytáan csak mosolyog a babám. Csak nem értem, hogy én már szinte kuszok mászok a fáradtságtol, és ö hogy birja alvás nélkül?

2010. okt. 20. 14:29

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat, próbálkozom belőlük néhány dologgal. De elmegyünk egy kivizsgálásra is, mert úgy látom, hogy iszonyatosan puffad a kislányom és a szelek ébresztik fel álmából. De majd meglátjuk, mi lesz az eredmény.

2010. okt. 19. 14:48

Basszus milyen balga vagyok!

Azt hiszem így közel a 3. hónaphoz, hogy rosszul alszik a gyerek.

A kismamablogon pedig most olvasom, hogy ilyenkor a babák már csak 30-90 perceket alszanak, a többit pedig játékkal töltik!

Ezek szerint teljesen normális ha a gyerekem napközben alszik összesen 2-3 óra hosszát!

2010. okt. 19. 14:22

Szia!

-Lehet, hogy csak éberen alszik? Esetleg minden kis zajra fölébred (valaki horkol, a szomszédban lehúzzák a wc-t...)

-Fél a sötétben?

-Írtad, hogy cumizik. Ha kiesik a szájából a cumi, fölébred miatta (a 15hónapos fiam sokáig ezért nem tudott aludni, velem együtt). Éjszaka 10-15 alkalommal kellett visszaadnom a cumit. Amikor erre ráébredtem, SOK cumit tettem a kiságyába (9db-ot!!) Így akármerre fordul, mindig van a keze ügyében egy-kettő (ma is). Azóta nyugodtan alszunk.

A lányom is ilyen volt, csak ő nem cumizott, hanem az ujját szopta. De CSAK akkor, ha kajla plüsse vele volt. Ha nem találta éjszaka a kiságyban, megvolt a cirkusz. A végén egy rövid pánttal a csuklójához erősítettem, és így bármerre vándorolt a kiságyban, kajla mindig ott volt. Nélküle NEM aludt el.

Azért írom ezeket, hogy lásd: nem kell azonnal betegségre gondolni. Üdv.: Enikő

2010. okt. 19. 11:17

Amikor voltunk reflux vizsgálaton, akkor ott mondta a doktornő, hogy tulajdonképpen ez addig nem szűnik meg, míg anyatejet kap, mivel az a legcukrosabb tej és a gyomorsavat ez hozza fel!

Lehet igaza van?

72. Tamianyu (válaszként erre: 71. - Vikianya)
2010. okt. 18. 21:43

Hát,ezt tudományosan tagadják,de szerintem nem lehetetlen.Nem próbáltad még,hogy a vacsi tápszer?

Egy rokonom kisfia is nagyon hasfájós,és érdekes a táptól nem fáj úgy a hasa.Este tápszert kap,és így csak 1x kel reggelig.Náluk ez bevált,csak napközbe szoptatja.Ha semmi nem vált be talán ki lehet próbálni,hátha...

2010. okt. 18. 20:45
Lehet bolondnak néztek érte, de a családomban olyan probléma is volt, hogy nem bírta a baba az anyatejet, és 4 hósan elkellett választani. Utána megszüntek a hasfájások nála. Én nagyon anyatej párti vagyok, de sokszor megfordul a fejembe, hogy mi van ha az anyatejet nem bírják a lányaim?
70. Vikianya (válaszként erre: 61. - Tamianyu)
2010. okt. 18. 20:40

szegény :((

Nálunk egy fulladással derült ki hogy refluxos. Az ügyben vizsgálták

69. f08844d0fd (válaszként erre: 4. - Zsuzsika83)
2010. okt. 18. 14:52
Most 11 hónapos. Szörnyű miket művel néha éjszaka. Kb. egy hónapja volt olyan, hogy felkelt enni hajnal 4 felé, evett és aztán vissza se aludt vagy fél 6-ig. De azért reggel 9 felé már fent volt. Mostanában lefekszik 8-9 körül, de reggel 6-8 között változóan ébred, aztán ha olyanja van akkor szenved, mert fáradt és akkor csak a kezembe jó neki. A hasa meg szerintem még mindig fáj neki, de nem tudom, hogy a kaják miatt-e vagy általánosságban, mert az apja is pont ilyen hasfájós. Lassan visszatérünk a kezdetekhez, hogy krumpli, répa és ennyi.:)Már ennyi idő után azt is mondhatom, hogy megszoktam. Reggelente az ébredés nagyon nehéz, van, hogy visszaalszok mellette.:) De ha egyszer felkeltem akkor már jól bírom.
2010. okt. 18. 14:12

Na megyek felébresztem a babómat,mert mindjárt oviba kell mennünk a tesóért.

Olyan jó alvó még mindig:D

Ezt annyira lehet értékelni egy rossz alvó gyerkőc után,hogy nagyon:))

67. 5819723512 (válaszként erre: 63. - Tamianyu)
2010. okt. 18. 14:10
Durva :(
66. Tamianyu (válaszként erre: 65. - Kisbögre)
2010. okt. 18. 14:10

Ja,tudom,de a sinlac más azért.

Az én babám a nutrilont meg sem volt hajlandó enni.A sinlacot viszont szerette.

65. kisbögre (válaszként erre: 62. - Tamianyu)
2010. okt. 18. 14:08

Na a Nutriton is az...

Szentjánoskenyérfa mag kivonat, tápszer, sűrítő...

Ezt adom neki 1 kanállal cicizés előtt.

64. Tamianyu (válaszként erre: 63. - Tamianyu)
2010. okt. 18. 14:08
Most vettem másik fajtát(füredit),még nem tudom ez hatásosabb lesz e.Talán....
63. Tamianyu (válaszként erre: 60. - 5819723512)
2010. okt. 18. 14:07

Igen,már kifogytunk az ötletekből.

Ez a h.lye lúgos víz meg amit iszunk,már majdnem 900ft 5 l.Jó ha elég 2 napra kettőnknek.

62. Tamianyu (válaszként erre: 59. - Kisbögre)
2010. okt. 18. 14:06

Ez is egyfajta tápszer,de 4 hótól ajánlják.

Ha jól emlékszem szentjánoskenyérmagból,meg nem is tudom miből áll.Laktató,finom.De csak kiegészítő,nem lehet kizárólag azzal táplálni.Vagy evések előtt kis adagokat kaphat(sűrítésnek),vagy max napi 2 teljes étkezést lehet kiváltani vele.Ha jól emlékszem,de utána kell nézni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook