Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rossz anya? fórum

Rossz anya? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
356. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 111. - Michelle.r)
2016. máj. 3. 21:53
:)
355. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 73. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 3. 21:41
Akkor ebből nyilvánvaló, hogy veréssel, fenyegetőzéssel nem fogod motiválni. Próbáld másképp!
354. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 53. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 3. 21:36
Ha valóban ennyit mondtál, akkor a nőci túlreagálta a dolgot, sőt visszaélt a bizalmaddal. Szerintem a legtöbb anyuka szívesen felpofozná időnként a gyermekét - kérdés, hogy valóban meg is teszi-e...
353. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 28. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 3. 21:29
Neked a férjeddel van problémád, de nem is kicsi. A gyerek nyilván leveszi, hogy gáz van köztetek, és azonnal megtalálja a rést a pajzson, kihasználja a gyengeségeteket. A szőnyegre pisilés azt gondolom, figyelemfelkeltés lehet a részéről, vagyis unja a balhékat, szeretné, ha inkább vele foglalkoznátok.
352. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 24. - 408020f45e)
2016. máj. 3. 21:22
Én is.
351. csikil4ny (válaszként erre: 348. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 3. 21:11
Azon érdemes dolgoznod, hogy te jól legyél, a gyerekek a szülőket tükrözik vissza. A soraidból látszik, hogy erre rájöttél, de nem tudod hogyan, tényleg érdemes lenne egy jó pszichológust találnod.
350. messzi idegen (válaszként erre: 348. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 3. 17:07

Mi lenne,ha kezdésnek kicsit lehiggadnál?

Kötve hiszem,hogy mindent elrontottál a gyereknevelésben.

Voltak gyerekeid a mostaniak előtt?

Nem.

Te is tanulsz,mint szülő.

Mindent úgy tanulunk életünk során,semmit nem tudunk magunktól.

Szülőnek lenni nem könnyű "meló",van akinek jobban megy elejétől fogva,másoknak rosszabbul,de a lényeg,hogy a gyerekek érezzék azt,szereted őket.

Ennél nincs fontosabb.

Ha ennyire bizonytalan vagy magadban,talán beszélj egy szakemberrel.

349. Ekonine
2016. máj. 3. 16:56

Jó sok minden történt, mióta írtam. :)

Örülök, hogy jelentkeztél és vannak pozitív változások is. Nekem is lassan annyi idős a fiam, mint a te kicsid, de még csak 20-30 szót mond. A tiéd már mondatokat is mond? Vagy hogy érted a dadogást?


Képzeld, én most vettem magamnak néhány könyvet, amik az anyaságról szólnak és a nevelésről. Biztos, hogy van bennük néhány jó tanács. Igaz olvasni még nem nagyon volt időm, de biztos, hogy bele fogok lapozni. Neten is vannak jótanácsok , én azokat is olvasom.

Az azért nem rossz, hogy valamilyen szinten azért érzik a határokat! Ahogy nőnek, biztos, hogy könnyebb lesz velük. Én is ebben bízom. :)

2016. máj. 3. 08:08

Az én gyerekem nem jönne utánam legózni, hanem még hangosabban őrjöngene, és utána betrappolna cipővel, és eszébe se lenne ronggyal letörölni a fotelt, hanem elhajítana a rongyot és röhögve elszaladna.


Szerintem nehéz a szülőség. Talán van is, akinek nincs tehetsége hozzá. Anyu elvileg normális szülő, értünk élt elvileg, de egyik gyereke se nagyon csípi. Volt benne valami gyengeség, alamuszisag. Talán elég 1-2 szülői tévedés, és helyrehozhatatlan? Anyu engem 2-szer elárult (a titkomat másnak), sose fogom őszintén szeretni többé.

A legviccesebb az egészben, h anyu tök elégedett magával, meggyőződése, h ő mar ha jól nevelte a gyerekeit. Pedig nem.

347. Amora (válaszként erre: 346. - Amora)
2016. máj. 3. 05:51
A masik, hogy nagyon sokszor dicserd. Milyen ugyes nagyfiu vagy, nahat, a multkor meg nem tudtad ezt vagy azt megcsinalni, mostar igen? Hat te tenyleg nagyon sokat okosodtal, ugyesedtel, nottel...stb. Talald meg amivel beletrafalsz. Lanyom az ugyes okos nagylanyra kihuzza magat,buszken vonul, es megy minden mint a karikacsapas. Nem mondom, h nalatok ugyanez valik be, de keresd meg azt a dolgot amivel tudsz ra hatni. Napirendkartyak? Allitolag jo. Lehet bevezetem en is.
346. Amora (válaszként erre: 338. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 3. 05:45
A 2 fiam mar nagy, ok feloltoznek. Lanyom kicsi, es egy hiszterika. Mostanaban az a taktikam, h nem oltol, nem oltozol. En oltozom es indulok. Kozben a szemebe nezek, es holt nyugodt vagyok-kifele-, aztan rajon, hogy nekem nem szamit, h oltozik vagy sem, mi a banatnak ellenkezzen. A hataraikat feszegetik ilyenkor. Akkor is mikor cipoben ugralnak a fotelben pl. Nalunk is volt ilyen. Jol van kisanyam, en megyek jatszani a gyerekszobaba, de mivel oda tilos cipovel bejonni, ugralj itt, mig en legozok egymagamban. 1 mp mulva lennt volt a cipo, be volt teve a helyere, es jott volna jatszani. Nono angyalom, itt a rongy, takaritsd csak le a fotelt-bor szerencsere, igy le lehet torolgetni. Ezt nagyon fontos, h nyugodtan, legugolva hozza es a szemebe nezve mond. Lassa, h nem tetszik amit csinalt, de ne emeld fel a hangod, probalj higgadt maradni. Nyugi nekem se mindig sikerul, de nalunk ez az egyetlen taktika ami bevallt.
345. 0dfcfa504e (válaszként erre: 342. - Spinneli)
2016. máj. 2. 22:46
Vagy egyeltalán mit jelent szembenézni?
344. 0dfcfa504e (válaszként erre: 343. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 22:20
Ezért amikor csak lehet átpasszolom másokra a feladatot, erre a gyerekek érzik elhanyagoltnak magukat. Például nem tudom, hogy vegyem rám h engedelmeskedjem így a férjemre sózom az öltöztetést. Vagy nem akarom, h az oviban elszaladjon előlem mindkét gyerekem, és hol egyiket hol másikat hozom visszaél és ezt vagy ötször, és ott még rájuk se kiabálhatok, szóval amikor csak lehet na férjemre sózom. Ő boldogan vállal mindent, csak velem ne kelljen foglalkoznia.
343. 0dfcfa504e (válaszként erre: 342. - Spinneli)
2016. máj. 2. 22:14

Saját traumám, félelmem az, h őrülten gyereket családot akartam és álmomban nem gondoltam, h ha végre meglesz, akkor vagyok a boldog, amikor kivonom magam a valóságból, és ehhez a férjem készséggel asszisztál.

Bénának érzem magam. És butának is, a legegyszerubb dolgokra nem tudom őket megtanítani (pedig diplomám, doktori címem minden nyavalya van...). Szóval ma pl a zarándok szó került elő, én ilyenkor berosálok, h rosszul tudom pontosan mit is jelent, átpasszolom a férjemnek.

Nem tudok semmit, a játszótéri viselkedést, vagy még azt sem tudom, h jól mosom-e a fogukat. Rossz így élni.

342. spinneli (válaszként erre: 340. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 21:55

Szia!


Tapasztalatból mondom, hogy ez csak a felszín, attól nem fog jobban menni a dolog, mert te eldöntöd, hogy ez neked jól kell, hogy menjen-nem lehet "megúszni" azt, hogy szembenézz a saját traumáiddal, félelmeiddel.

341. 0dfcfa504e (válaszként erre: 340. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 21:54
Akkor boldogabb anyát kapnának.
2016. máj. 2. 21:53
Ezért gondoltam, h a gyerekeknek boldog anyára van szükségük. Talán, ha szépnek erezném magam, talán ha kicsit jobban értenem a dolgom a gyermeknevelésben, ha elhinném, h megy ez nekem, jól csinálom....
2016. máj. 2. 21:47

A pszichológus azt mondta, h mind két gyermekemnek a hangjával van defekt a párkapcsolat az oka, a ki nem mondott szavak.

(Hozzateszem,sokra megyek a nagy megallapitasaval, ilyenek vagyunk nem tudjuk jobban csinálni, nem változik semmi.)

338. 0dfcfa504e (válaszként erre: 337. - Amora)
2016. máj. 2. 21:44

Kedves vagy. Nem vagyok szép. (Nem 50, hanem 52 kiló) szóval nem vagyonkezelő, mert a hajam is kihullott. De azzal nem lehet mit csinálni, úgyhogy azon nem kezdek itt nyavalyogni. Pedig szomorú vagyok miatta, hat ez van.

Tesóm azt mondta, az ő gyerekei hallgatnak rájuk.

És akkor mit csinálsz, amikor nem öltöznek fel??????


Kilókra visszatérve, 2 hónapot tervezel, én konkrétan 5 (!) hónapja próbálom leadni a 2 kilót, küszködöm, tornáztam sokszor, csak ugye össze vissza, hol a kaját vettem vissza. 10 deka nem sok, annyi fogyást nem értem el. Pedig nem vagyok hízékony. Lement az màr 50 alá is, csak aztán megint jött valami. Mint pl a dadogása a gyerekemnek.


Na az már idegesítő ennyi hónapon át. A felesleges küszködés.

337. Amora (válaszként erre: 334. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 20:08
Hat a gyerekek altalaban nem oltoznek fel mikor kerjuk. 3 van nekem. Sokszor kiakadok en is, es nekem is van meg a hasamon, amit en is utalok, de nem teszem magam miatta taccsra. Holnaptol futok, tornazok, kidobom az osszes xar kajat, azt 2 honap mulva nem lesz. Nyugi mar, biztos szep vagy te az 50 kiloddal. Sose voltam es nem is leszek annyi...
336. 0dfcfa504e (válaszként erre: 335. - Túrógombócka)
2016. máj. 2. 19:31

Nagy a hasam. Nincs ezen mit szépíteni.

Meg nem adtam le teljesen a szülési kilókat, ennyi.

335. túrógombócka (válaszként erre: 334. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 19:18
ne haragudj, de ez már beteges. lehet, hogy a sok emelgetés, rohangálás miatt kicsit izmosabb vagy, azért a plusz egy-két kiló.
334. 0dfcfa504e (válaszként erre: 333. - Túrógombócka)
2016. máj. 2. 19:16

Nem. Nekem ez nem jó. Valahogy el kéne érnem, úgy kéne, h a gyerekeket se hanyagoljam.

De a puszta lét velük hizlal az idegeskedés miatt. Most is direkt próbáltam normális lenni, erre rohadtul nem öltözött fel, amikor kértem.

333. túrógombócka (válaszként erre: 330. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 19:10
1-2 kiló simán ugrál az emberen, emiatt ne aggódj.
2016. máj. 2. 18:50
Reggel 5.50-kor kelnek a gyerekek, este fel10 kerül jövök ki tőlük. Az közti időben több ízben felkelnek. Szóval vmikor aludni is kell, nem tudok éjszaka tornázni. Nappal a kicsi velem van egész nap. Alvasidoben próbáltam ( mert ugye akkor kéne főznöm, de nem főzök). Szokott is sikerülni, de ha takarítani kell, már nem jön össze, vagy elintézni telefonokat, hisz mindenre az a rövid idő van. Ráadásul halkan kell ugrabugralnom, mert kicsi a lakás ahhoz, könnyen felébresztem.
331. 0dfcfa504e (válaszként erre: 330. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 18:43
Ehhez annyit hozzáírnék, h én is hülyének néznem, ha vki ilyen hulyeseget írná. Engem is elszomorít, h ez a "légfőbb" gondom, amikor a gyerekemnek valószínű lelki problémája van.
2016. máj. 2. 18:31
51,3 kiló voltam ma reggel, az nagyon rossz. (Így ma mindent zabáltam). 49,3 szeretnek lenni. (Annál kevesebb felnőttként még nem voltam, azért épp ennyi).
329. 0dfcfa504e (válaszként erre: 327. - Amora)
2016. máj. 2. 18:29

Átírta a gép, amit bepötyögtem!!! Bocs! Képzeld csak masfel-2 kilóról van szó. És úgy zavar, h megőrülök!

Sajnos nincs lehetőségem tornázni, pedig bírnám , mert nem estem ki az edzettségből.

328. 0dfcfa504e (válaszként erre: 326. - Amora)
2016. máj. 2. 18:27

Vannak barátnőim. Elmászkálni? Nekem nem ez a problemam.

Szeretnek újra jól kinézni, mint szülés előtt. Szeretném kompetensnek erezni magam a gyermeknevelésben.

Magyarul magabiztosságot erezni.

Pszichológus egy hülyédet. A gyerekem esetében is az. Hiába mondja, h legyünk ilyen olyan szulok, ha nem olyanok vagyunk.

Ez a külsőség sem olyan fontos a legtöbb nőnek, mint nekem. De nekem valamiért az. Így hiába mondom én magamnak vagy más nekem azt, h az a két kiló nem számít, nem azon múlik a boldogság. Elméletben tudom, másnak én is ezt tanácsolnám! De nem így érzem.

Hiába mondaná egy pszichológus, h a férjem nem illik hozzám. Nekem ő kell. Meg ha kiakaszt is.

Mindenkinek más az alma. Van biztos, akin az segít , h elmegy dolgozni. Meg a gyerekek előtt se szerettem dolgozni, nem hogy most ..

327. Amora (válaszként erre: 318. - 0dfcfa504e)
2016. máj. 2. 18:17
Nekem egy tizest kene lefutnom. Reggel fel kilenckor ujra kezdem a futast. A sportpalyan. 6 kilo nem a vilagvege, masfel honap alatt normalis kajalassal lefutod. Na, benne vagy egy fogyiversenybe? Gondolj ide egy vigyorgo fejet, ezen a xaron nem tudok ilyesmit kuldeni.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook