Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék fórum

Róbert Károly Magánklinika lombikosaival beszélgetnék (beszélgetős fórum)


357. LadyElizabeth (válaszként erre: 350. - Nyuszók)
2017. márc. 6. 17:17

Szerettem volna, meg szeretném is, örülnék neki, sőt ketten örülnénk, de elfogyott a fizikai erőm.

2,5 tsh negyven felé elég jó!

Az erre adott gyógyszerek pedig nagyon károsak, nagyon tönkreteszik a májat.

Én egyedül vagyok, öreg szülőkkel nincs testvérem nincs senkim, ezért akartam megkérdezni hogy hallott e valaki erről a gyógyszerről mert az agyvérzés, a trombózis a vérrög az nagyon nem hiányozna.

Mit csinálna velem a férjem meg a hetven éves szüleim ha kapnék egy stroke-t?

Nem vagyok benne biztos hogy kivinne Amerikába és ápolgatna...

Nekem a folsavtól és a Femibion-tól annyira fájt a gyomrom mintha késsel kapargatnák belülről ittam rá egy fél üveg vodkát.

Mindenkire máshogy hatnak ezek a szerek.

Nem vagyunk betegek.

A gyógyszergyárak hitetik el, hogy azok vagyunk és hogy kell egy csomó plusz amitől még jobban lehetünk.

356. LadyElizabeth (válaszként erre: 351. - 1e454498dd)
2017. márc. 6. 17:11

Én nem akartam senkit megbántani!

Nekem idáig minden orvos mindenhol, más és mást mondott, másban és másban hitt, másra figyelmeztetett, mást tartott veszélyesnek.

Volt nem egy közülök aki konkrétan halálosan rám ijesztett.

A másik kedves és aranyos volt, úriember de semmit nem mondott csak hallgatott utána meg átvette a pénzt.

Én úgy tapasztaltam hogy az sztk-ban hozzámvágtak mindenféle viszgálat nélkül egy erős osztrogén hormon receptet, megsimogatta a karomat hogy higgye el hölgyem minden rendben lesz viszontlátásra.

Amikor rákérdeztem hogy a mellékhatások...?

Az a válasz jött hogy aminek hatása van, annak mellékahatása is.

Mondtam de nem mindegy hogy milyen mellékhatás...

De ekkor már kívül voltam az ajtón...

Én a lombik beavatkozásról sokat nem tudok, de én azt gondoltam hogy ilyen gyógyszert adnak a lombikosoknak is.

Valóban egy idő után- talán mert én idősebb vagyok mint sok más nő itt, belefárad az ember és eltemeti magában a vágyait és azt mondja hogy ezt hozta az élet, megpróbáltam mindent-nem tudom- megtettem, most feladom.

Nálam tényleg ez az utolsó ez az osztrogén tabletta meg ez az orvos, mi csak 3 éve kínlódunk de már egyikünk sem bírja tovább...

És lehet, hogy nálam- nem nálatok- lehet hogy tényleg fel fogok lélegezni és azt fogom mondani hogy jobb ez így.

Hogy végre vége.

2017. márc. 6. 16:49
Bocs Nyuszòk,csak az elsö két mondatot írtam neked:) bár gondolom ràjöttél..:) Csak véletlenül a tiédre vàlaszoltam. Hogy vagy amúgy?
354. Babus123 (válaszként erre: 351. - 1e454498dd)
2017. márc. 6. 16:46
Most olvastam!:) Egy véleményen vagyunk;) Nem azzal van baj,Amit írt,csak talàn nem ide kellett volna lombikozó és hónapok,évek óta küzdö nöknek!:(
353. Babus123 (válaszként erre: 350. - Nyuszók)
2017. márc. 6. 16:43
Nyugi,ne húzd fel magad! ;) Pont ezért vettem én is egy mély levegöt és inkább nem írtam semmit!:) Nem értem,hogy miért egy olyan fórumba Kell ilyeneket írni,ahol olyan nök vannak akik màr hetek/hónapok óta hormoninjekciózzàk magukat,bevàllalva a kockázatokat,mert biztosak benne hogy szeretnének babàt. Tudom,hogy nem könnyü elfogadni,hogy természetes úton nem akar összejönni és ki tudja,hogy ha vàr még az ember vajon összejön-e valaha,és nehéz ràvenni magunkat egy lombikra,de nekünk sem volt könnyü.De itt vagyunk és végigcsinälunk ilyen kezeléseket,hogy legyen babànk,mert mi ilyen "àron" is szeretnénk és ahogy Nyuszòk írja bízunk benne,hogy jól sül el és az orvos tudja,hogy mit csinàl. Szerintem ez nem az a fórum ahol leírjuk,hogy mit nem vàllalnänk be,hogy gyerekünk legyen...Mindenkinek szíve joga,ö tudja. De ez nem az a fórum! El sem tudod képzelni,hogy mi itt min megyünk keresztül és mit bevàllalunk! És próbàlunk segíteni,de így nehéz. Mi lombikozunk itt mind,mi csak ebben tudunk segíteni...ha tudnànk hogy lehet ezt "megúszni" mi se lombikoznànk:) Bàrcsak lehetne egyszerübben! Mindenesetre sok sikert!
352. 1e454498dd (válaszként erre: 350. - Nyuszók)
2017. márc. 6. 16:27
Közben látom, mégsem vagyok egyedül a véleményemmel.
2017. márc. 6. 16:25

Kedves LadyElizabeth!


Csak a saját nevemben nyilatkozhatok, a lányok nyilván toleránsabbak, vagy talán egyedül vagyok a véleményemmel, de az "akkor inkább ne legyen gyerek" kijelentés egy lombikos fórumon, nálam a jóízlés határait feszegeti. Tiszteletben tartom a véleményedet, és azt is, van egy határ a gyerekvállalás során, amit nem szeretnél átlépni. De talán nem ez a legmegfelelőbb hely ennek hangoztatására. Értem, miért ide fordultál a kérdéseddel, de itt csupa olyan leendő anya van, aki bármit megtenne a babáért. Én nagyon is "stimmelek nőgyógyászatilag", mégis 14-szer lombikoztam.

Kívánom, hogy mihamarabb összejöjjön a baba!

350. Nyuszók (válaszként erre: 346. - LadyElizabeth)
2017. márc. 6. 16:14

Szerintem mindenki abban hisz amiben akar, azt szed amit akar.


De szerintem ha valakinek pl nem működik megfelelően a pjzsmirigye akkor az igencsak komoly következményekkel járhat függetlenül attól, hogy akar-e gyereket vagy sem. Lehet nem most, de én pl szeretnék egészségesen élni 20 év múlva is.


Sajnos nem a régi világban élünk amikor az ember azt ette amit termelt, amikor fizikai munkát végeztek és nem is volt semmi bajuk, mert egész nap jólevegőn voltak. Sajnos el kell fogadni, hogy szennyezet szinte minden ami körülvesz minket, agyon van nemesítve minden növény stb. vagyis az ember nem tud sajnos már megfelelő mennyiségű és minőségű vitaminokat, tápanyagokat bevinni.


Én is gyógyszer ellenes vagyok, de úgy gondolom azért az alap vitaminoktól senkinek nem lesz baja, egy kis folsav c és d vitamin pl mindenkire ráfér.


És igen, lehet kapunk durva hormonokat, de bízom az orvosomban annyira, hogy tuti csak annyit ad mennyi szükséges, és ha ez kell ahhoz hogy gyerekem legyen akkor hajrá és ki fogom bírni. Nem cigizem, nem kábszerezem, napi egy pohát bort iszom, sportolok, szóval mindent megteszek, hogy ellensúllyozzam.


És igen nekem is vannak csodás petesetjeim, férjemmel is minden rendben van, de a baba nem jön. Én annak érdekében hogy legyen meg fogok tenni mindent.


De mások vagyunk, valakinek ez belefér, valakinek nem. Régen én is vívódtam, de aztán győzőtt a gyermek utáni vágy.


Ha te nem szeretnéd nem kell, de mi akik itt vagyunk ezért küzdünk, egymást bíztatjuk és támogatjuk, és hidd el mindegyikünk megbízik annyira az orvosában hogy tudja nem kezelnek túl minket.


Hogy ki mibe bénult le vagy halt meg engem személy szerint azért nem érdekel, mert van olyan aki egy oltásba belahal, vagy egy sima fájdalomcsillapítóba, sajnos mindig vannak olyanok akiknek másképp reagál a szervezete. Valakit megment a penicilin valakit megöl.

349. Lujza82 (válaszként erre: 345. - LadyElizabeth)
2017. márc. 6. 14:27
Petesejtünk nekünk is van, azt hiszem ezt mindenki nevében kijelenthetem, egyikünknél sem áll fenn semmilyen olyan probléma amire azt mondaná az orvos h meddők lennénk. Még sem jön a baba. Nem tudom férjedet mennyire vizsgálták,(a jó spermaszám még nem minden) de van olyan vizsgálat ami a spermium " fejét" vizsgálja, mert van olyan h más az alakja és ezért nem tud befúródni.
2017. márc. 6. 13:29

Azért emlékeszem a pasi nevére mert nem tud angolul legalábbis folyékonyan semmilyen szinten nem beszél- a férjem magyarul nem tud és én tolcsácsoltam neki mindig hogy épp mit mond :)

Az előző orvos tudott angolul, de ő meg sietett.

Megnézték az adataimat- és mondták hogy velem a meddőségi soha nem fognak foglalkozni mert nem szorulok rá.

Mi úgy mentünk oda, hogy rögtön oda irányítottak minket, onnan pedig el lettünk küldve!

Azt mondta a zuglói orvos, hogy teljesen felesleges terhes vitamint szednem mert csak a gyártók gazdagodnak, sem a petefészekre, sem a petenövelésre semmire sem hat, max ha bejön a terhesség akkor lehetséges hogy a velőcsőelzáródást megakadályozza.

Jövő héten visszamegyek hozzá, utána viszont megyek Londonba ott még egyszer elmegyek orvoshoz, de nincs külön nőgyógyászat hanem egy általános orvosi kivizsgálás és onnan küldenek tovább ha úgy gondolják, vagy neked kell fizetned hogy magánkeretek között foglalkozzanak veled.

347. LadyElizabeth (válaszként erre: 343. - Fannikutya)
2017. márc. 6. 13:23

Én olvastam róla vagyis beütöttem a Google-ba és egy negyvenes hölgy azt írta hogy fél oldalára lebénult a Trisequnce-től.

A zuglói orvos nevét nem tudom fejből de ő azt mondta hogy az adatok alapján az alacsony ösztrogén a koromból következik- ezt el is fogadom, 10 évvel ezelőtt idálisabb lett volna egy gyerekvállalás, de akkor más miatt nem akartunk(nem is voltam férjnél)

Én nagyon gyógyszer ellenes vagyok, ezért kérdeztem itt ár hátha bárki aki ennyire kemény kezeléseken átesik mint ti az esetleg találkozott már a nevével.

A Róbertes doki a Nyéky Benedek- ?- volt aki azt mondta hogy teljesen felesleges az Inofolic hacsak nem akarok egy nagyon drága vizeletet...

346. LadyElizabeth (válaszként erre: 344. - Nyuszók)
2017. márc. 6. 13:20

Köszönöm, de nem keresek endokrinológust az előbb leírtak miatt. Én sztatint nem vagyok hajlandó szedni.

Akkor inkább ne legyen gyerek.

345. LadyElizabeth (válaszként erre: 342. - Lujza82)
2017. márc. 6. 13:19

De nálam nincs szó lombikról mert vannak petesejtjeim 23, és 19 mm. A legrosszabb amikor 19 és 18 mm petesejtjeim voltak.

Más ha annyira nem stimmeltek nőgyógyászatilag hogy lombikra van szükségetek mert ott ők határozzák meg a feltételeket.

2,5 TSH-val én soha nemvagyok hajlandó Sztatinokat szedni mert rendkívül veszélyesek és ezt az orvosok is elmondták nekünk Londonban is.

Lehet a férjem spermájával van a baj, vagy azzal hogy túl nagy a távolság, és keveset vagyunk együtt, illetve hogy már fáradunk és őszintén nem is nagyon van kedvünk gyereket csinálni...

Mondtam a férjemnek illetve együtt megbeszéltük hogy ez az utolsó év, és soha többet....

344. Nyuszók (válaszként erre: 343. - Fannikutya)
2017. márc. 6. 12:30

Sziasztok! Egyetértek az előttem szólókkal a TSH-t rendbe kell rakatni, nekem is azzal kezdte az endokrinológus. Sőt nekem papiron jó értékeim voltak, de amikor elekzdtünk beszélgetni akkor kiderült hogy valszeg azért jók, mert nagyon sok jódot foghyasztottam tudtomon kívül (tendegi és himalája só, terhes vitaminok stb). Az orvosnak igaza lett, mert amint ezeket lecseréltem jött is a csúnya, valós TSH. Én is letroxot kaptam rá.


Az inofolic egy jó dolog, egy vitamin amiben folsav és egy olyan dolog van ami nagyon jó az enyhe inzulinrezisztenciára. Nekem is külön ajánlotta a doki, mert azt mondta nincs gyógyszerre szükségem. Nálam rontott az értékeken, mert mint kiderült azon kevés kivételhez tartozom akiknek rontja az értékeit, de magamon kívül eddig még más embertől nem hallottam ezt. Hidd el sok embernek segített már, de mindennel ebben is lehetnek kivételek.


Én mindenképpen azt ajánlanám, hogy keress egy nagyon jó endokrinológust. Ő sokmindent lát és tud az eredményekből.

343. Fannikutya (válaszként erre: 341. - LadyElizabeth)
2017. márc. 6. 07:34
Szia LadyE,csak azt tudom mondani azaz tanácsolni amit Lujza82.Ahogy ő is írta nem rossz a TSH csak nem ideális a babához.Nekem gyogyszert kellett szedni rá.Amugy a lombikhoz azt hiszem ez az Inofolic volt az egyik felkészítő injekcióm.Viszont ha Londonban vagy akkor gondolom ott a legcélszerűbb elmenned dokihoz meg lehet is hogy ott még előrébb járnak ezekben a dolgokban.Változatlanul nem tudom mit mondjak az eredti gyogyszerre amit kérdeztél sajnos ismerőseim sem ismerik.Senkitől sem hallottam róla.
342. Lujza82 (válaszként erre: 339. - LadyElizabeth)
2017. márc. 5. 19:42

Szia LadyElizabeth,


A 2.5-ös TSH babásodás szempontjából magasnak számít. Igaz, hogy a normál értéken belül van, de ha gyerek szempontjából az 1 körüli érték a jó. Ez még persze nem jelenti, hogy ennél magasabb értékkel ne lehetne teherbe esni, de valakinél akár ez is gátló tényező lehet. Engem 3.3-as értékkel küldtek el endokrinológushoz, pedig az is még a normál értéken belül van. Szedek rá Letroxot és egy hónap alatt lement 0.4-re. Muszáj is volt mert a dokim, azt mondta, hogy csak akkor vághatunk bele a lombikba, ha előbb azt rendbe teszem.

2017. márc. 5. 18:30

A Róbert Károlyban voltam egy 3 éve, nekem nem jött be, nagyon pénzszaga volt a dolognak. Egy Inofolic nevű szert nyomattak nagyon mintha csodaszer lenne, aztán egy másik orvoshoz küldtek át, aki mondta hogy nekem nincs erre szükségem és kivette a papírt a kezemből és kidobta a szemetesbe...

Csináltak teszteket, vettek egy csomó vért, hüvelykenet vizsgálat és azt mondták hogy nem találtak problémát, max a férjem spermáit kéne megnézni de ő akkor külföldön volt éppen.

Most újra csináltattam 3 napi hormonsort, és az ösztrogénem az alacsonyabb, mivel meguntam a magánorovs hümmögését, 18 ezerért átmentem az SZTK-ban Zuglóban és ő mondta hogy próbáljam meg a Trisequence de én elégg félek a női hormonoktól, a mellékhatásaitól.

2017. márc. 5. 18:24

Ezek a ref értékek vannak fent más nincs. Follikus tartományban vették a vért, így a follikus ref.értékek vannak csak kiírva. Peték is megnőnek minden egyes hónapban.

Sexhez sok kedvem nincs...

2017. márc. 5. 18:22

2,5 a TSH-m, nem kell endokrinológus.

Nem nagyon ismerem amúgy Budapestet Londont jobban, nekem ezek az orvosok meg a nevük semmit sem mond, már nagyon régóta nem itthon élünk csak én ingázok a szüleim miatt. Más nem köt ide.

338. Fannikutya (válaszként erre: 333. - LadyElizabeth)
2017. márc. 5. 17:40
Szia!No nem mindegyiknél látom hogy írtál volna mértékegységet.Nekem mindegyiknél volt mértékegység nem csak a szám így jobban meg tudnám mondani mert kicsit eltér az enyémtől és így nem tudom értelmezni.De referencian belülinek tűnik.TSH nem nézett?Mert engem amiatt küldött endokrinologushoz.Végül neki sikerült beállítani a hormonjaimat.Szerintem lehet kérd ki még egy doki véleményet.Vass doki Gynefertben nagyon jó.Vagy a Bércz Judit endokrinologust is tudom ajanlani.
337. Fannikutya (válaszként erre: 336. - Szofi81)
2017. márc. 5. 17:35
Szia Szofi81!Ez tényleg fura mert én képet is kaptam az ultrahangrol.Kettőt is a 6.héten rajta a baba pontos korával es méreteivel.Gynefertben tényleg figyelnek a dolgokra.
336. Szofi81 (válaszként erre: 322. - Fannikutya)
2017. márc. 4. 20:00

Szia Fannikutya!

6.hétben vagyok. Nem tudom mekkorra mert nem mondta. Dokit váltok mert nagyon kevés a kommunikáció. :(

335. Szofi81 (válaszként erre: 320. - Lujza82)
2017. márc. 4. 19:58

Szia Lujza!

Köszönöm, igen nagyon boldogságos hétvége! :)

334. Szofi81 (válaszként erre: 311. - Babus123)
2017. márc. 4. 19:55
Köszönöm! 3 hėt múlvára hívott vissza de dokit váltok és hamarabb el fogok menni.
2017. márc. 4. 16:17

Ösztrogénnél azt írja hogy a posztmenopauza fázisában kevesebb mint 73 szóval az én 97-em még ettől távol van, de szomorú hogy alig 39 évesen így lecsökkent bennem az ösztrogén.

Igaz a sexhez sem sok kedvem van...

Inkább mensi idejében van kedvem hozzá iletve közvetlen előtte, utána ebből tudom hogy meg fog jönni, illettve totál elmebeteg vagyok mensi előtt, ideges, ingerlékeny, üvöltök mindenkivel...(nem tehetek róla)

Azt mondta az előző orvosom hogy ez azért van met a Tesztoszteron csökken de azt nem adhat mert férfi lesz belőlem. A tesztoszteron növeli a sexuális vágyat...:)

2017. márc. 4. 16:13

A ciklus 3. napján mért adatok:

LH: 5,12%

follikuláris áfzis: 2,12-10,89%-ig jó

FSH: 10

Follikuláris fázis? 3,85-9,1-ig jó- erre azt mondta anőgyogyó hogy ez absz jelentéktelen eltérés, mert én rákérdeztem

Prolaktin 226,9

referencia érték nem terheseknél: 70-566,6-ig

Ösztradiol: 97pmol/L

És folliuláris fázisnál : 99,1-447,9-ig jó

Nekem az ösztrogén az a minimum alatt van egy hajszállal...

Valszeg ezért akarja a Triseqence-t adni.


Én idáig egy Ovestin krémet használtam és attól is eleinte fájt a fejem...aztán már nem, de nagyon minimálisat használok, körömszélnyit, és attól is megnőttek a peték, nekem mindig 2 db egy kisebb és egy nagyobb petét találnak minden hónapban, legutóbb 23-24 mm és 19mm volt és 12 mm nyálkahártya.

A férjem egy olyan cégnél melózik, amely Londonba és Dallasban érdekelt, így sokat van távol, vagy én megyek hozzá Londonban, és kissé stresszelünk hogy nem jön össze a gyerek, ő 45 éves egyébként.

331. LadyElizabeth (válaszként erre: 324. - Fannikutya)
2017. márc. 4. 16:08

Köszi mindjárt írom a mértékegységeket! :)

Aranyos hogy segítesz én semmit sem konyítok hozzá.

Annyit észrevettemhogy nincs sok kedvem a sexhez.

:(

2017. márc. 4. 15:58
Köszi! Igyekszem arra gondolni,hogy csak a beàgyazódàst érzem:) Csak olyan ilyesztö volt,hogy tegnap reggel óta nem akar múlni...De talàn mintha màr jobb lenne..El ne kiabàljam!
329. Lujza82 (válaszként erre: 327. - Babus123)
2017. márc. 4. 15:38

Szia Babus,

Nekem másnap este már megjött, de én a vérvétel napján este már aviváztam, mérgeben, jó erős mozdulatokkal és a meghozó gyakorlatot még a végén is megcsináltam mert úgy voltam vele, hogy gyorsan jöjjön meg, ne húzódjon el. Én a vérvétel napján már nem vettem be gyógyszert meg a hüvelycuccost se, mivel aznapra pont elfogyott, szóval nekem az már eleve egy gyógyermentes nap volt és másnap délután megjött.

De Neked ezzel nem kell foglalkozni, foglald le a gondolataidat mással :)

328. Nyuszók (válaszként erre: 327. - Babus123)
2017. márc. 4. 13:23

Szia, szerintem a hormonok miatt bármi lehet. Valaki a beagyazodast is érzi.


Szerintem ha megteheted menj ki a napsütésre, élvezd ahogy melegít a nap, lazíts és ne foglalkozz semmivel csak próbálj feltoltidni ebben a szép időben.


Nekem 30-31 napos ciklusom, így mindig időben jött meg. De te ne is gondolj ilyenekre, csak pihizz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook