Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ress Piroska gasztroenterológus diétáját csinálja valaki? fórum

Ress Piroska gasztroenterológus diétáját csinálja valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2012. jan. 31. 14:34

Én nagyon régóta ismerem Piroskát.Végig éltem a küzdelmét a szakmával,a hitetlenekkel szemben.Maximálisan becsülöm a kitartását,a tudását,az emberekbe vetett hitét,pedig nagyon sokan ki akarták törni a nyakát.Én az egészségügyben dolgozom már 23 éve,nagyon sokat tapasztaltam akarva,akaratlanul.Sokáig nem fogadtam el,hogy nekem is lehet bajom,csak azt tapasztaltam,hogy nem "működök "rendesen. A 15 év házasságom alatt nem sikerült teherbe esnem,és majdnem megfojtott a boldogtalanság.Akkor jutottam el odáig,hogy változtatnom kell,mert bele fogok halni a saját testem működésképtelenségébe.Ekkor ültem le Piroskával komolyan beszélni,aki elmondta a várható prognózist pro és kontra.Miután már nem volt sok vesztenivalóm,elkezdtem a diétát,és az életmód váltást.6 hónap alatt 20 kilót fogytam,sikerült a boldogtalan házasságomat magam mögött hagynom,mert mertem lépni,és jelenleg 22 hetes terhes vagyok 42 évesen mindenfajta rásegítés nélkül,és életemben nem voltam még ilyen boldog!!!

Nem kötelező neki hinni,ez a szabad akarat,csak abba kell belegondolni,hogy amit nem próbálunk meg,azt nem is tapasztalhatjuk meg,és lehet,hogy később fogjuk nagyon megbánni.Amit Ő tud,az segít.Nekem segített,és nagyon sok embernek segített minőségi életet élni.Hozni kell érte áldozatot,ez nem vitás.De egyszerűbb ezt meglépni,mint állandó nyomoruságban,kínlódással élni,amikor csak kísérleteznek rajtunk az orvosok.Én a gyermekemet köszönhetem neki,és ezért életem végéig hálás leszek Piroskának!!!!

28. molnarattila851 (válaszként erre: 26. - Buenos Laci)
2012. jan. 29. 21:44
Csinálom, mégpedig precízen. Nem kétséges, hogy jól döntöttem 2003-ban, amikor az idegsebészek szét akartak műteni, és én nem engedtem. Piroska komoly, nagytudású, asszony. Soha életemben ennyi jól működő dolgot nem láttam. Ő valami olyanhoz ért, amit lassan az orvosok is megtanulhatnának. Kilencedik éve dacolok velük, ők pedik megkérdik: maga még él? Élek!
27. RoziSüti (válaszként erre: 26. - Buenos Laci)
2012. jan. 29. 21:03
Már néhány éve én is Piroska életmódján élek. Úgy vélem, hogy az ember, ha igazán szeretne élni, akkor mindent meg kell, hogy tegyen az egészsége megőrzése érdekében, még ha ennek nagy ára is van. Ha úgy érezzük, hogy sok mindenről le kell mondanunk, az életmód betartásakor, akkor gondoljuk át, hogy a sok lemondásért mit kapunk cserébe. Az életmód változtatással jobb lett az egészségem, és ez mindennél a legfontosabb.
2012. jan. 29. 19:22
13 éve eszem Piroska diétáját. Ennek köszönhetően élek, betegségem egyre fogyó tüneteivel.
25. Monroe
2012. jan. 10. 18:20

Ja az Alábbi hozsannaám főként denscaninusnak szólt.

Persze a többi hölgynek is köszönet mindenért!:-)))

24. Monroe
2012. jan. 10. 18:18

Köszönöm a megírt tapasztalatokat. írtam üzenetet is, és viszont és köszönöm a segítséget.Februárban megírom mire jutottunk. Addig is mindenkinek egy nagy ölelést küldök, köszönetként!:-)))

Monroe♥

2012. jan. 10. 14:56

persze,teljesen igazad van.,tudom en is,hogy eletmodvaltasra van szükseg.,en is szkeptikus vagyok ältaläban,de nekem tenyleg meggyözö es hiteles szakembernek tünik a Ress Piroska.,

a värojäban ki van függesztve pär poszter,amin valamilyen tanulmänya szerepel-azt hiszem valamifele enzimvizsgalat-es ebben intezmenykent,az egyik korhäz gastroenterologiai osztälya van feltüntetve...es ö mint tarsszerzö vett reszt...

teljesen tisztaban van az egesz täplälkozäs biokemiäjäval...gondolj bele a felszivodästol-az emesztesen keresztül az egesz elettani folyamat tulajdonkeppen biokemiai reakciok sorozata...

emelett a betegsegek korelettanät,pathobiokemiäjät is tudja termeszetesen...

de nem hiszem,hogy a mi posztunk eldönteni,hogy mennyire ert az egeszhez...

en is ugy gondolom,hogy aki tanäcsot ad embereknek a täplälkozäst illetöen,az nekem nem Schubert Norbinäl es Sz.Gäbornäl kezdödik,hanem egy gasztroenterologusnäl,egy dietetikusnäl vagy pl.egy elelmiszerkutato biokemikusnäl...


de ha tenyleg erdekel a modszere szerintem nyugodtan elmehetsz hozzä konzultälni es,akkor könnyebben tudsz az egeszröl älläst foglalni...

22. Serry (válaszként erre: 21. - Denscaninus)
2012. jan. 10. 08:56

Rendben.. de mit fogsz tenni ha elérted a célod?

Mert ahhoz,ohgy meg is tartsd életmódváltásra van szükség.... vagyis nem térhetsz vissza ahhoz,ahogy korábban élt.

sokan itt követik el a hibát.. kezdetben csak egy kicsit bűnöznek,mert megtehetik.... aztán már észre sem veszik,ohgy felszedték a többszörösét annak amit leküzdöttek.


Bocsánat,ha minden táplálkozás tudóst aki csak úgy hirtelen feltűnik a neten kétkedve fogadok. Mint írod biokémikus.. elvileg lehet ismerete a szervezet biokémiájáról. De az emésztés ennél azért jóval több.. talán orvosként te is tudod.


Egyszer szívesen megnéznék néhány alap elvet amit mondjuk egy ekcémás vagy fogyós kliensének ír.


Nem akarom bántani csak a szakmai hitelességét firtatom.. a kíváncsiság vezérel.

21. denscaninus (válaszként erre: 20. - Serry)
2012. jan. 9. 11:36

betartani,hogy az általa előírt táplálékokat fogyasszam ,rendszeres mozgás.,

én úgy értelmezem,hogy így a szervezet anyagcseréje beáll egy optimális szintre,amely elősegíti az optimális testsúly beálltát,illetve a "módszer" lényege a prevenció,a betegségek megelőzése,valamint az esetleg meglévő tünetek megszüntetése

20. Serry (válaszként erre: 19. - Denscaninus)
2012. jan. 9. 10:21

Nekem csak egy kérdésem van,mint szakembernek....

Ha leadtad az a vágyott kg mennyiséget amit ideálisnak vélsz milyen javaslatokat mondott a súlymegtartás érdekében?

19. denscaninus (válaszként erre: 14. - Monroe)
2012. jan. 8. 23:17
szia Monroe! most olvastam még egyszer végig a levelemet...szóval nem 102,hanem 107 kiló voltam., most 94-95 körül:)elírtam:)
18. denscaninus (válaszként erre: 14. - Monroe)
2012. jan. 8. 23:15

Szia Monroe!


Véletlenül keveredtem ide:)Én is szörföztem a RessPiroskáról kerestem információkat és úgy találtam ide.,

férfiként erre a nem is tudom milyen oldalra...mg nem mélyedtem bele...


szóval én már kétszer voltam nála...baráti körből többen jártak nála és kb egy év alatt bennem is megérett,hogy elmegyek hozzá,látva ,hogy sokat fogytak az ismerőseim,jobb lett a közérzetük....stb...

42 évesen közel 102 kiló voltam még kb 2 és fél hónappalazelőtt( ma 94:)

szóval elsősorban azért mentem hozzá,hogy lefogyjak...


egy kicsit szeretnélek megnyugtatni.,nem hiszem,hogy aggódnod kellene a lányod miatt., ezt orvosként mondom neked-nyilván ez semmire sem garancia:)


csak,hogy pár dologgal legyél tisztában: a hölgy tulajdonképpen egy biokémikus,tudós,aki évtizedeken át a táplálkozástudománnyal foglalkozott,foglalkozik...

nekem,mint orvosnak ez eléggé hiteles,főleg úgy,hogy látom,akik nála jártak vagy lefogytak,vagy jobb aközérzetük...megszünt a panaszuk...stb

gondolom ő sem képes csodákra,mint egyikünk sem,de számomra teljesen logikus magyarázatokat ad a kérdéseimre...

fogorvos vagyok,úgyhogy gyakorlatilag a táplálkozás biokémiáját illetően laikus,attól eltekintve,hogy az egyetemen tanultam biokémiát és még rémlenek dolgok,ami alapján logikus kérdéseket fel tudok neki tenni...


nem hiszem,hogy aggódnod kellene...nem Tina magazin szinten ad tanácsokat,nem is gyorstalpalón végzett pénzlehúzós biorezonancia-sarlatánságot...

és nem is matematikusból lett pszichológus-pszichiáter-táplálkozástudós,mint az általad említett polihisztor Sz.Gábor:)

attól,hogy valaki könyveket ír összeesküvés elméletekről,hülyeségekről szakmai alapok nélkül az szerintem mindennek nevezhető,de csak nem autentikusnak....


de abban biztos vagyok,hogy sokkal jobban ért az egészhez a Piroska,mint mi:)

menjél el hozzá és nyugodtan kérdezed meg tőle az aggályaidat és válaszol rá ,és azután szerintem már nem is fogsz aggódni:)


nem ránézésre,szimpátiára tanácsolja,hogy miket egyél és miket nem...konkrét értékeket.../feszültséget/ mér az ujjak,végtagok között egy egyszerű műszerrel,nem kapcsol rád semmiféle laptopot,ami megmondja a tutit,mint a biorezonanciás pénzlehúzók,hanem logikusan fizikával és kémiával alátámasztva ad javaslatot...

nekem ez eléggé hiteles!

12 kilót fogytam két és fél hónap alatt,jobban érzem magam,elkezdtem újra futni,nagyon örülök,hogy elmentem hozzá


nem mondom,hogy néha nem ennék kocsonyát vagy hurkát,de inkább úgy közelítem meg a dolgot,hogy de jó ehetek csirkét,pulykát,libazsírt,rozskenyeret....stb


hát igen a haveromék,akik most voltak nála,drasztikusabb étrendet kaptak...rizsliszt,semmi rozs,semmi búza,semmi kávé...stb,d nem azért,mert ők kevésbé voltak neki szimpatikusak,mint én:)


láttam itt hozzászólásokat...szóval ne aggódjál vele nincsen tele a net...gondolom te sem találtál róla sok mindent...abszolút nem gáz a hölgy...nekem az gázabb,ha valaki ismeretlenül lemer írni egy másik szakemberről ilyet:)...


de tudod a puding próbája az evés,menjél el hozzá,kérdezz tőle és írd majd meg,hogy azután mi a véleményed.,

Tényleg érdekelne!

üdvözlettel I.

2012. jan. 7. 21:23
Az egyik ismerősünk nagyon dicséri. A 11 éves lányát gyógyította meg. Rövid idő alatt az izületeivel voltak gondok, alig birt menni, de az orvosok nem találtak semmit nála. Utolsó mentsvárként mentek el a Piroskához. 1 hónap alatt sokat javult az állapta, majd 3 hónap alatt teljesen rendbe jött a diéta miatt. A pontos diétát nem tudom.
2012. jan. 7. 19:16

Sziasztok!

Mi épp most készülünk hozzá, egy barátnőm ajánlotta. Az ismerősei közül többen voltak már nála és állítólag segített nekik. Két kicsi gyermekem van, egyikük sokféle ételre allergiás, atópiás ekcémája van, ami egy ideje nagyon felerősödött :( Ezért gondoltam,hogy talán tudna nekünk segíteni, de most egy kicsit elbizonytalanodtam. Szívesen vennék minden tanácsot, ami a segítségünkre lehetne!

noncsogo

15. Femira
2012. jan. 7. 11:03

Sziasztok


Szeretném megtudni Ress Piroska elérhetőségét

Ha valaki tudja kérem írja meg nagyon sürgős lenne.

Előre is köszönöm

14. Monroe (válaszként erre: 13. - Serry)
2011. dec. 19. 21:35

Drága Serry!

Köszönöm az együttérző szavakat. Hogy fogyott é, a kicsikém, hát persze. Mióta vegán kaján van (volt) fogyott k. 6-8 kgt. Én hiába beszéltem.....a kolléganők, barátok azok tudják a nyerőt.Most is ez történt,jött egy új őrült barát, v. nő , "abszolút" szakértő és most ő a nyerő.

Az én egyszerü liszt és tej érzékenységre vonatkozó tanácsaim, baromságok, én nem értek semmihez, bla, bla......(persze annyiban igaza van, nem én fúvom a Passzát szelet:-P)

Februárra van időpontom a R. Piroshoz, de addig is beindítottam számos mihaszna egyetemi tanár és gyógyszerész közötti információs kérdéseimet, gondolom az időpontra való tekintettel, január körül valaki csak lesz aki a szakmából ismeri és tud néhány paramétert a hölgyről.

Addig is

BOLDOG KARÁCSONYT

kívánok mindenkinek aki segített, szeretettel gondolok rátok és puszi és mézescsók ezerrel♥

Monroe

13. Serry (válaszként erre: 12. - Monroe)
2011. dec. 16. 10:03

amiket leírtál lányod lényegében éhezésre van ítéli.. fogyott-e mostanában? Ha igen jelentősen?


A vegán étrend eleve hiányos, hát ha még ezen is szigorítunk.... gáz ez a nő.. és ilyenekkel van tele a net.

kérlek írj majd privát ha jártál nála:9

Kellemes karácsonyt.

12. Monroe
2011. dec. 15. 22:58

Kedves Lányok/Hölgyeim!

Köszönöm a segítő szavakat, tippeket. A helyzet annyival bonyolultabb, hogy a lányom már "felnőtt" és a kollégák, barátok és társaik véleménye a tuti:-((Annyiban tudtam segíteni a dolgon, hogy én is bejelentkeztem, de csak februárra kaptam időpontot.

A lányom évek óta vega( szintén barátok hatására)de abban benne voltak a klféle búzafélék, és kevés zöldség, de pl padlizsánt sokat evett, de ez a Ress P. pl a padlizsénról is letiltotta sok más mellett A gabonákról leáll, és a tofu és társairól is. De húst nem akar enni ( a Ress a halról és társairól is leállította) és a hússal is csak csínján, mondta. No nem csoda, hogy parázom ( eddig is paráztam az őrűlt bio vega mánia miatt)a tejet se itta eddig és ezután sem fogja. Javasoltam a Kókusz tejet, és sok zöldet, spenót és társai.

Serry!, a pontos tételes diétát nem tudom a "kicsikém"nem akarja tételesen megosztaNI VELEM (PERSZE, HA VALAMI GOND VAN, AZONNAL KÉRDEZ) CSAK NEHOGY KÉSŐN Még az is eszembe jutott, hogy összehozom őt Sz. Gáborral, mert én a pm gondom miatt azt veszem figyelembe,csak reménykedem, hogy valahogy tudok hatni rá Tehát a lényeg, hogy nekem is komoly fenntartásaim vannak az említett biokémikus nővel kapcsolatban. Köszönök minden segítséget,

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK.

Szeretettel

Monroe♥

11. Serry (válaszként erre: 9. - Zebracsikó)
2011. dec. 14. 08:44
amennyiben nem ez okozta a problémát a javulás időleges, később hiányállapotok lépnek fel. Nem lehet táplálékallergiában kontárkodni.
10. Serry (válaszként erre: 6. - Monroe)
2011. dec. 14. 08:43
El tudnád pontosan küldeni, miket tanácsolt? Érdekelne már csak a szakmai kivándorlás miatt is.
2011. dec. 14. 07:06
ha a tejet és a lisztet elhagyja a Lányod, biztos a javulás.
2011. dec. 14. 07:05
nem is lehet róla semmit találni a neten
2011. dec. 14. 06:25

Szia!

Nem ismerem, de ha kétségeid vannak (nekem ezek után lennének), keressetek másik szakembert.

2011. dec. 14. 01:00

Helló lányok!

Kérem segítsetek. A lányom a Ress Piroskához kezdett járni, mert vmi táplálék allergia miatt gondjai vannak. A hölgyről, hogy mennyire autentikus nem sokat tudtam meg általában a netről. Dolgozott a Kőbányai Sörgyárban és az Élekmiszer Kutatóban. Most 68évesen egy Kultútrális szolgűltató BT. -ben ad diabetikus tanácsokat, de amint olvastam az alábbi 3-4 bejegyzést mindenkinek egyformát. Pedig ki erre, ki arra allergiás. Félek, hogy nem találtuk meg az igazit, de az is lehet, hogy én vagyok NAGYON HITETLEN és KÉTKEDŐ.

Amiket a lányomnak mondott, az elképesztő (pl. agysorvadást vetített elé, ha nem tartja a diétáját. Kétségbe vagyok esve. Kérem segítsetek!

Köszönöm:-))

2011. dec. 14. 00:59
Ress Piroska diétáját és kezelési modszereit, hatékonyságát, vagy tudományosan igazolt módszereit kiismeri. Kérem segítsetek!
2011. dec. 14. 00:53

Helló lányok!

Kérem segítsetek. A lányom a Ress Piroskához kezdett járni, mert vmi táplálék allergia miatt gondjai vannak.A hölgyről, hogy mennyire autentikus nem sokat tudtam meg általában a netről.Dolgozott a Kőbányai Sörgyárban és az Élekmiszer Kutatóban. Most 68évesen egy Kultútrális szolgűltató BT.-ben ad diabetikus tanácsokat, de amint olvastam az alábbi 3-4 bejegyzést mindenkinek egyformát.Pedig ki erre, ki arra allergiás.Félek, hogy nem találtuk meg az igazit, de az is lehet, hogy én vagyok NAGYON HITETLEN és KÉTKEDŐ.

Amiket a lányomnak mondott, az elképesztő (pl. agysorvadást vetített elé, ha nem tartja a diétáját.Kétségbe vagyok esve.Kérem segítsetek!

Köszönöm:-))

3. BioCica (válaszként erre: 2. - Mari20)
2011. máj. 16. 17:29

Igen jártam nála és ezért érdekelne, hogy kinek milyen tapasztalata van az általa előírt diéta betartásával. Nekem teljesen glutén és tejmentes diétát kell tartanom és érdekel, hogy van-e olyan itt, akinek szintén gluténmentesen kell étkeznie.

Te tartod a diétáját?

2011. máj. 16. 14:40

szia drága

Te is jártál nála? Neked mit mondot?

2011. máj. 16. 12:13

Aki járt nála, kérem, hogy írjon tapasztalatot!

Szép napot!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook