Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ress Piroska gasztroenterológus diétáját csinálja valaki? fórum

Ress Piroska gasztroenterológus diétáját csinálja valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
89. vega2
2023. szept. 21. 11:10
Sziasztok! Van itt valaki, aki most is jár Piroskához?
2019. márc. 14. 09:28
Sziasztok! Meg tudja valaki mondani, hogy Piroska milyen műszerrel vizsgál? Mert sokminden másról már olvastam-hallottam, de a műszerről senki semmit nem mond (???).
2016. szept. 8. 10:55
Olvasta már valaki Ress Piroska könyvét?
2016. jún. 25. 11:35
Tegnapi élményeim Ress Piroskával kapcsolatban. Kolléganőm szuperlativuszokban beszélt róla, doktornőként említette, ami mint kiderült nem helyénvaló. Lehet, hogy tudása révén, amit én nem tudok már megtapasztalni méltó lenne erre a címre, de nem orvos, ezt szögezzük le. Javaslatom, senki ne próbáljon új betegként bejelentkezni nála, mivel nem fogad. Megértem ezt, hiszen sok beteget vállal, s kora miatt van egy határ emberileg. No, ha már az emberi oldalánál tartunk nálam, mint ember teljesen leszerepelt. Belekeveredtem egy érdekes helyzetbe lányom révén, aki ugyan nem a legsúlyosabb betegségekben szenved, de vannak panaszai, amit szerettem volna Ress Piroskával kezeltetni. Kolléganőmmel (aki évek óta jár hozzá és jó kapcsolatban van vele) párszor beszéltem arról, hogy miként lehetne időpontot kérni tőle. Nem vagyok türelmetlen, várok, azt is megértem, ha nem sikerül. Aztán este jött egy telefonhívás kolléganőmtől, hogy egy beteg visszamondta az időpontot, ezért javasolta, hogy menjünk el a lányommal. Sajnos a gyógyító hölgyet kolléganőm nem tudta elérni telefonon, hogy a változásról értesítést kapjon, de eddigi tapasztalatai alapján még álmában sem gondolta, hogy a lehető legrosszabb módon járt el. Így jóhiszeműen elindultunk nem a szomszédból Budaörsre. Lelkesen, jó kedvvel. Megérkezve a ház elé, csöngetve nem kaptunk bebocsájtást, így telefonáltam a hölgynek, hogy itt vagyunk. Érdeklődtem, miként tudunk bejutni, megemlítve a kolléganőm ajánlását.. Még csak nem is köszönt, nyúlfarknyi, katonás válasza annyi volt, hogy mire kell odaér az ajtóhoz, s beenged minket. Már akkor rossz érzéseim voltak a stílus kapcsán. Kijött az ajtóhoz, semmi kontakt, ami egy első találkozásnál szokás, utasított minket, hogy menjünk be, ő előttünk besietett a rendelőjébe, s kullogtunk utána. Ott számon kért, hogy hol van a férfi, akit vár. Ekkor indult el egy "szürreális utazás". Tájékoztattam kedvesen, hogy mi helyette jöttünk. Ekkor eddig sem volt kedvessége átváltozott durva, kioktató, parancsoló stílussá. Mit képzelünk mi, mit képzel a kolléganőm(hozzáteszem egyfolytában hívta Ress Piroskát, aki még csak vissza sem hívta, tehát nem tudtuk tájékoztatni), neki erre nincs ideje, nem fog vállalni, nem is tud. Mondtam neki, hogy én ezt értem, de ezért a helyzetért nem érzem magam felelősnek, én jóhiszeműen érkeztem, ajánlás útján. Erre azt mondta, hogy kirúgja a kolléganőmet, pont ezekkel a szavakkal, s mikor pozitív hangvételt javasoltam, hiszen nem bántottam meg, azt mondta, ha nem fogom be a szám akkor hagyjuk el a rendelőjét. Szó szerint kiutasított bennünket. Csak azért nem reagáltam le ezt, bár szívem szerint mentem volna, mert a lányomra voltam tekintettel. Hangsúlyozom, hogy tisztelettudóan, barátságosan viselkedtünk, ehhez képest egy durva bánásmódot kaptunk cserébe. Kijelentve, hogy lányommal nem fog foglalkozni, érdekes módon elvégezte a vizsgálatot, aminek további kontroll nélkül semmi értelmét nem láttam, de ha már ott voltunk ám legyen. Lányom, mértem az időt, kereken 20 percet töltött nála. Ebbe belefért egy diagnózis felállítása, tanácsadás...... Egy "sajtpapírra" leírta a nem fogyasztható ételeket, nem írta alá, így ha még sem válna be a diéta, még csak a nevét sem adta hozzá. A felelősséget szerintem mindegy milyen formában gyógyít valaki, vállalni kell. Ez a minimum, legyen bármekkora szaktekintély. Kettő szer fogyasztását javasolta. S mindezért elkért 6 ezer Ft-ot, amiért nem kaptam nyugtát. Megsemmisülve távoztunk, életem legrosszabb élményét átélve. Nem vitatom szakmaiságát, nem is tudom alátámasztani, mert nem tudom majd megtapasztalni. Azt is értem, hogy elfoglalt, túlterhelt. Ha emberi módon közli ezt velünk, maximálisan elfogadom. Még csak meg sem próbálta ezt a helyzetet emberségesen kezelni. Nevetséges, hogy egy első találkozásnál 20 perc alatt diagnózist állít fel egy kis masina segítségével. Érzésem azt volt, hogy rendben, itt vannak, minek jöttek, nem vállalom őket, de valamit csinálok, no meg a pénzt is elkérem, ha már itt vannak. Nem sok hat ezer forint, nem ezt vitatom, hanem az emberi hozzáállás háborított fel.
2015. jún. 20. 09:22

De a tejszínben is van némi laktóz, és a karragén hiába természetes anyag allergiás reakciókat válthat ki, a tudatos vásárlók oldalán is leírták.

A vajban utánanéztem meg kevesebb laktóz van mint a tejszínben, az mégis tiltólistás volt nálam.

És az sem normális, hogy egy 36kg-os ember lefogyott 30 kg-ra a Piroska diétájától. Ez életveszélyes.

2015. jún. 18. 13:28

Kedves Mindenki! Két éve tartjuk Ress Piroska diétáját a kislányommal (5 éves), a halál torkából hozta őt vissza. Csak hálával tudok róla beszélni, ÖRÖK hálával! Aki odafigyel és utána is olvas annak, amit mond, megérti a miérteket. Eddig mindenben igaza volt és igaza van.

Ui. az intoleranciákat - amik sokkal alattomosabbak, mint a már manifesztálódó allergia, mert nagyobb rombolást végeznek csendben, a háttérben - orvosi úton nem igazán lehet kimutatni.

Gymeldának üzenem, a tejszínben nincs laktóz, csak kazein (amennyiben nem kotyvalék, ez a dobozon jelölve van). A karragén ártalmatlan összetevő, vörös-algából kivont poliszacharid. A szervezet nem tudja felvenni, változatlan formában kiürül. Mi is ilyen tejszínt használunk, de ebből is csak keveset, főzéshez.

2015. jún. 10. 14:05

Ress Piroska diétáját - annak minden pontját és előírását betartva - két és fél évig követtem és a következők a tapasztalataim:

Piroska nagytudású szakember és jól ismeri a szervezeten belüli biokémiai folyamatok elméletét, ugyanakkor elkövet néhány olyan hibát, ami a páciensekre nézve igencsak veszélyes is lehet. A diéta összeállításánál elsősorban tiltásokat fogalmaz meg, amivel nem lenne gond, de nagyon kevés támpontot és segítséget ad arra vonatkozóan, hogy pontosan hogyan is állítsa össze az ember az étrendet - hosszú időre és türelemre-kitartásra van szükség az átálláshoz (amiben más dietetikus már az elején segít).

Elköveti azt a hibát, amit olyan bőszen és vehemensen kritizál az orvosokkal kapcsolatban. Úgy gondolja, hogy az abszolút tudás birtokában van, kizár minden más gyógyítási utat-módot, és olyan témákban is tanácsot ad, amihez nincs meg a szaktudása. Nálam konkrétan az volt az egyik diagnózis, hogy inzulin-intoleranciám van. Két és fél évig ezt (sajnos) nem is vontam kétségbe, megvontam a szervezetemtől minden cukrot (sok más táplálék mellett) és amikor a szervezetem hiánytünetekkel jelezte, hogy valamin változtatnom kell, megcsináltattam néhány vizsgálatot, ahol többek között az is kiderült, hogy nincsen és soha nem is volt gond a cukrommal.

Folytathatnám a felsorolást, amiben az én esetemben még tévedett Piroska, de tömörségre törekszem és így csak összefoglalásként írom le a véleményem a szakmai tevékenységéről:

- úgy gondolja, hogy ő az egyetlen és abszolút gyógyító,

- nem ellenőrzi vagy ellenőrizteti tesztekkel/vizsgálatokkal a diagnózisát (ezzel teret enged hibáknak, ami nálam nem volt végzetes, de másnál akár az is lehetne...),

- a magyarázatai, indoklásai laikusok számára érthetetlenek, mert szakterminusokkal ír le folyamatokat,

- a mérőszerkezete egyre rozogábbnak tűnik és néha az az ember érzése, hogy össze vissza jelennek meg az értékek,

- sok az ellentmondás a diagnózisokban és abban sem mindig következetes, amit az egyes konzultációkon mond,

- tévedhetetlennek hiszi magát - ha valamiben nem biztos, ingerült lesz és inkább meggyanúsítja a beteget, hogy nem tartja be a diétát, mint hogy belássa, hogy nem jó úton jár.

Piroska habitusáról és az emberi oldaláról annyit írnék, hogy megfáradt, nehezen bírja az embereket, de ellentétben azzal, ami elhangzott posztokban, senkit nem küld el, minden új beteg bekerül hozzá, tehát erősen túlvállalja magát. Emiatt sokszor agresszív, arrogáns és udvariatlan - ami lássuk be, egy gyógyítónál erősen problémás dolog... Ahogy már írtam, két és fél évig jártam hozzá és bíztam benne, tiszteltem - nyilván adott is sok mindent, DE visszatekintve sajnálom, hogy nem korábban nyílt ki a szemem és hogy elfogadtam akkora szaktekintélynek, amilyennek mutatja magát.

2014. júl. 14. 13:08
Mellesleg a minap én is láttam egy olyan dokumentumfilmet a Lifenetworkon, ahol arról beszéltek, hogy a rizsnek is már több száz nemesített, génmanipulált változata van, ami mindennek csak egészségesnek nem mondható, és a boltok polcain a zacsin nincs feltüntetve pontosan milyenfajta, max. annyi rövid vagy hosszú szemű. A Piroska meg a rizst ajánlotta a vadrizs kivételével. Na és a tejszín? Adalékmentes dolgokról beszélt, de amit ajánlott márkákat, abba mind van karragén, amiről úgyszintén már beszéltek szakemberek, hogy nem egészséges. Nem mellesleg a tejszín is tele van laktózzal.
2014. júl. 13. 14:32
Kíváncsi leszek tényleg kijön-e a könyv, nem hiszem, hogy az jó étrendi megoldás, hogy alig ehetsz csak egy-két ételfélét, s közben beléd szugerálja, hogy meghalsz ha nem tartod a diétáját. A lisztérzékenységi teszt előtt és után is fogyasztottam búzát, úgyhogy nem amiatt lett negatív a lelet, hogy nem ettem. Nem kétlem, hogy nem egészséges a búza, de az, hogy pl. mandulát, egy sima almát, kajszit sem ehetsz az azért túlzás.
80. anya111 (válaszként erre: 66. - Gymelda)
2014. júl. 13. 09:49
Ha jobban hiszel az ismerősödnek, mint Piroskának, akkor ne is menj hozzá, elveszed az időt más gyógyulni akaró embertől. Piroska sok embert a haláltól ment meg. ÉS CSAK DIÉTÁVAL ! Hallottad ma reggel egy kutató véleményét a magyar búzáról? Finoman is söpredéknek nevezte, mert olyan emberek foglalkoztak az elmúlt 20 évben fajta nemesítéssel, akik egy nem rossz anaygot állítattak elő a termelőkkel. És ezt eszed Te is ....
79. anya111 (válaszként erre: 71. - Vigyázó zsófia)
2014. júl. 13. 09:40
Piroskához a világ minden tájáról jönnek. Nem fogad új beteget, nagyon sokan járnak hozzá, és közben könyvet ír, hogy a sok tudást ami a fejében van,át tudja adni a jövő doktorainak. Ezért nem adom meg az elérhetőségét. Olyan betegeket gyógyított (szomszédom) akiről a kedves, de lusta kórházi orvosok lemondtak. Igaz idő kell hozzá, és nincs kuruzslás, csak ÉTREND és ásványi sók.
78. anya111 (válaszként erre: 75. - Gymelda)
2014. júl. 13. 09:36
Ha elkezdted a Piroska féle diétát és utána mentél vérvételre és endoszkópos vizsgálatra, akkor már nem mutatta ki a lisztérzákenységet.
2014. júl. 13. 09:35
6 évig jártam Piroskához. 15 évig tartó problémámat csak ő tudta megoldani. Nem az a lényeg hogy lisztérzékeny vagy-e , hanem hogy tartds be a diétáját. És KÉSZ !!!!!! Ő nem betegséget gyógyít, és nem is mondja hogy mi bajod, hanem a szervezeted egyensúlyrendszerét hozza rendbe, érted? Elcsúszott az egyensúlyod a rossz kaják miatt, sok benned pl. a kálium, és kevés a vas és a szelén, akkor ezeket adja. Nem orvosi szemmel kell nézni, hanem mert Ő gyógyszerkutató, ezért a folyamatot nézi. Ha nem javultál, megcsaltad a diétáját, tehát ne írj olyat hogy nem használt.
2014. máj. 25. 21:08

Sziasztok!


Piroska néni elérhetőségeit meg tudnátok adni?


Köszönöm szépen!

2014. máj. 16. 08:15

Kedves mmari! Tudna olyan internetes oldalt ajánlani, ahol az energiaszintről írnak? Mert az interneten sajnos nagyon sok buktató van, meg néphülyítés, mindenhol mást írnak, hogy mi a jó és mi nem az, egy laikusnak nehéz eldöntenie miben bízhat meg. Egyébként korábban írtam, hogy 3 hónapig szigorúan betartottam a diétát, de javulás nem jött egy pici sem, csak a fogyás. 168cm voltam 35 kg-al, és 30 kg-ra fogytam le, 2cm-t össze is mentem. A 30 kg-ra már azt mondták életveszélyes. Nem sokkal utána csontsűrűség mérésen is voltam, és nagyfokú csontritkulást állapítottak meg nálam, amit a Piroska gépe nem mutatott, pedig az nem egy-két év alatt alakul ki. A lisztérzékenységet mondta, hogy jelzi a gépe, de már 2 gyomortükrözésen is túl vagyok, amikor szövetet vettek tőlem a lisztérzékenység megállapítására, de mindkétszer negatív lett, és a vérvétel szerint is negatív. Most akkor kinek higgyek, egy kis gépnek, ami az ujjbegyeken keresztül mér, vagy a szövettannak, ami a testemből kivett szövetet alaposan megvizsgálta.

Még annyit hozzátennék, hogy a diéta hatására a szorulásom is rosszabbodott, ami szerintem nem kéne, hogy normális legyen.

74. mmari
2014. máj. 15. 09:29

gymelda részére írnék pár sort. Arra reagálva, hogy soványan ment Piroskához és az általa leírt módszertől még soványabb lett, csak annyit teszek hozzá, hogy az addigi étkezési rendjéből nyilván ki kellett venni azokat az ételeket, amelyek szinten tartották a súlyát, de helyettük olyanokat tett be, amilyek ugyan nem hízlalták, de az energiaszintjét feljavították és az immunrendszere erősödhetett volna. Ön esetében valószínű erre volt szükség a betegségének gyógyításához. Az, hogy a Piroska étrendjétől fogyott, ez valószínű csak átmeneti állapot lett volna és gondolom, egy-két hónap kellene ahhoz, hogy a szervezete újra, már az új étkezési rendtől "talpra álljon".

A Piroska iránti bizalmatlanságát abban látom, hogy Ön ismerete nagyon hiányos, nem olvas eleget az immunhiányról, az energiaszintről, hogy milyen ételek mit váltanak ki a szervezetben, stb. Az internet elég nagy tárháza ezeknek az ismereteknek a merítésére. EGy kicsit utána kell olvasni ezeknek a megértéséhez. A többit pedig Piroskára kell bízni.

73. mmari
2014. máj. 15. 09:12

Három éve járok Ress Piroskához a férjemmel. EGy biztos, csak olyanok keressék fel Piroskát, akik rendelkeznek megfelelő intelligenciával és némi ismerettel a biokémiai gyógyítás lényegét illetően. A Piroskának arra nincs ideje, hogy a gyógyításának minden egyes mozzanatát elmagyarázza. Viszont arra van lehetőség, ha valaki nem ért valamit, hogy telefonon vagy a legközelebbi kezeléskor megkérdezze, hogy mi miért is van.

Nem vagyok se glutén se laktóz érzékeny, mégis eltiltott az ilyen elemeket tartalmazó ételektől. A búzában levő glutén nehezen emészthető, ugyancsak a tejcukor. Ezek sok energiát vesznek el a szervezettől az emésztéshez, ami az immunrendszert gyengíti és az immunrendszer gyengülése a szervezetben a gyengébb pontokra hat ki. Nálam izületi problémák is voltak, ezek megszüntetése miatt is - tiltott el a fenti két dologtól. Amióta az új étrend szerint étkezem, nem vagyok fáradt, még egy nap sem ébredben fáradtságérzettel és nap közben sem érzek ilyet. Ha sokat megyek vagy állok, vagy egész napos ügyintézés van, akkor persze a lábaim elfáradnak, jólesik leülni, de ez nem az az ólmos fáradtság, mint amit addig éreztem, amíg nem változtattam az életmódomon. Az izületeim is kezdenek rendbe jönni, Piroskának köszönhetően.

A Piroska nagy tudású, tudja, mit miért mond, bízni kell benne. Nem doktor, ez igaz, de a gasztroenterológusok is a biokámiából szerzik tudásukat, nem másból. Ezt annak a hozzászólónak írom, aki ezt kifogásolta. Ha az általam leírtak egy-két embert meggyőztek, nagy öröm számomra és Piroska hitelét visszaadja.

2014. ápr. 20. 21:17

Sziasztok!


Nem tűnt fel senkinek, hogy ez a soksok pozitív hozzászóló kb egyetlen egyszer szólt hozzá itt a hoxán bármihez is? max kétszer((: de akkor is mindkétszer itt írta a csodás pozitív élményeit.... Ettől még lehet jó és hasznos amit Ress Piroska csinál, csak a reklámozója, aki álnéven kb 10 hozzászólást és csodás gyógyulást írt le, az hiteltelenné teszi ezt az egészet... Most persze lehet kikéri egytől egyig mind magának, de ebben a pillanatban mindnek egy-két hozzászólása van...

2014. márc. 31. 22:02

Sziasztok!

Valaki meg tudná adni Ress Piroska elérhrtőségét?

Köszönöm.

2014. márc. 28. 09:28

Még ami ellentmondásos lehet az Ő módszerét illetően az az, hogy megint voltam gyomortükrözésen, hogy biopsziát vegyenek és megnézzék nem-e vagyok lisztérzékeny, és teljesen rendben vannak az eredményeim, csak úgy mint 5 évvel ezelőtt, tehát nem vagyok lisztérzékeny.

Piroska szerint meg az vagyok.

Szerintem azért ha már az emberből szövettant vesznek (2-szer is) az azért pontos kell, hogy legyen.

Nem mondom biztos nem egészéges a rengeteg gabonaféle, de nem feltétlenül csak a benne lévő glutén okozza a sok problémát, hanem a benne lévő rengeteg emészthetetlen keményítő és lektinek, de ez ugyanúgy vonatkozik a rizsre meg a krumplira is, azok is rengeteg keményítőt tartalmaznak, meg lektin is van bennük. Aztán már tényleg nem tudom hol az igazság, és úgy érzem sokan kihasználják az emberek tudatlanságát.

2014. márc. 28. 09:17

Nekem az is eszembe jutott, ahogy olvasom a hozzászólásokat, hogy akár a placebó hatás is sokat segít az embereknek. Mert sok irányzat van egészséges életmódból, kinek mi a szimpatikus. Sokan kipróbálnak többféle módszert, amit mások ajánlanak, mert nekik bevált. De az nem biztos, hogy a másiknak jó, továbbmegy, mígnem megtalálja (szerencsés esetben) a neki megfelelőt.

Ott van pl. a paleó életmód, van aki esküszik rá, és állítja azóta van jobban és jók az eredményei, van akinek nem jön be. Meg ott van a vegán életmód is, húst, tejterméket, tojást egyáltalán nem fogyasztanak, viszont rengeteg gabonafélét, magvakat, zöldségeket, gyümölcsöket stb. Van aki mak egészséges tőle, van akinek nem válik be.

Vagy ott van a nyersétel irányzat is, akik csak nyers ételeket esznek, Lénárt Gitta írt is már receptes könyvet róla, és abban leírta rövid történetét, hogyan gyógyult általa, és két lombikgyerek után tért át a nyers étkezésre, utána természetes úton lett ismét édesanya, ő ennek az életmódnak tulajdonítja egészségét.

Megértem az orvosokban cssalódott embereket is, én is így jutottam el a Piroskához, mert csupa olyan orvosoknál jártam, akik nem találtak semmit, én mégsem érzem jól magam.

De a diétájától se lettem jobban, 3 hónapig pontosan betartottam, jó, hogy ez nem olyan nagy idő, de egy minimális javulást azért szerintem ennyi idő után azért már kellett vona éreznem, de nem, sőt a szorulásom még rosszabbodott is, rengeteget fogytam, pedig már eleve életveszélyesen sovány voltam.

Lehet, hogy sokaknak már az is segített, hogy elment hozzá, megkapta a diétát és azt gondolta, na végre megvan a megoldás, tartom a diétát és jobban leszek, és ez a hit már rengeteget tud segíteni, mert az emberi psziché olyan dolgokra lehet képes, hogy az ember álla is leesik.

Sok olyan esetről hallottam, hogy valakit meddőnek diagnosztizáltak sok év sikertelen próbálkozás után, és amikor belenyugodott, vagy lelki dolgai rendeződtek összejött a baba hatalmas meglepetésükre. Ördög Nórinak ismét babája lesz, kislánya lombik útján fogant, előtte sok sikertelen lombikpróbálkozásuk volt.

A testvérem is rengeteget panaszkodik, hogy folyton görcsöl a feje, rossz az emésztése, mondjuk össze-vissza eszik, ha áttérne egy Piroska féle diétára az elején biztos jobban lenne a mostani zabálásaihoz képest.

El is ment vérvételre, gondolván biztos nagyon rosszak az eredményei.

Hatalmas meglepetésként érte, hogy tökéletes a vérképe. Ami miatt sokat fájhat a feje az az, hogy iszonyat stresszes az élete, az emésztése meg persze, hogy rossz ha össze-vissza zabál, akár késő este is. Most olvastam ki Dr. Máté Gábor lélekgyógyász A test lázadása c. könyvét, ami leírja, hogy a lelki streszz miként betegítheti meg az embert, nagyon érdekes könyv, és elgondolkodtató.

Lehet, hogy a Piroska is így hat sok emberre, de én azóta sem találom a lelki békémet.

2014. márc. 26. 23:39

Tisztelt kommetelők!


Immáron 3 éve tartom szigorúan Ress Piroska diétáját.Ezalatt az idő alatt sokat jártam Piroskához,gyakran hívtam telefonon,elmondhatom ,hogy jól ismerem.Olvasva a hozzászólásokat a pozitív és nagatív kritikákkal teljesen egytértek.Értem a dillemákat ezeket én is átéltem.A legnagyobb probléma az információ hiány.Sajnos Piroska nem írta meg még a könyvét,és emiatt nem tudunk tájékozódni a gyógymódjáról.Ha el is magyarázza nehezen érthető egy laikus számára.Ő egy olyan tudással, rálátással rendelkezik amit kevesen értenek,főleg úgy ,hogy a kémia biokémia a "nem szeretem tantárgyak" körébe tartozik. Sajnos nem is publikál.Mentségére legyen mondva,hogy még igy is alig tudja ellátni azt a sok embert, aki felkeresi problémájával.Hónapokkal előre kell időpontot kérni.Nem véletlen nyilván ,hogy ilyen sokan keresik.Én amiatt fordultam hozzá mert a hivatalos orvosi leleteim negatív gluténeredményeket mutattak.Viszont komoly emésztési problémáim voltak.Konkrétan étkezés után kb.fél órával fetrengős görcsös hasmenés,puffadás.Nemcsak engem,az egész családunkat bemérte.A kisebbik fiamnál és nálam laktóz és gluténintoleranciát állapított meg a nagyobbik fiamnál és a férjemnél mindent rendben talált.Tehát nem igaz,hogy mindenkit glutén és laktózmentes diétára fog.Én is megkaptam a diétás papírt.Tele voltam dillemával kérdésekkel.Gyakran hívtam telefonon.Az idők során kialakult az étrendem,finom kenyeret sütök rizslisztből és krumpliból.Jó lett volna akkor egy könyv,egy receptkönyv és egy honlap.Akik most kezdik a diétát azoknak is jól jönne.

Azóta 65 kilóról 55 kilóra fogytam ,mások elmondása szerint nagyon csinos vagyok és szép a bőröm.Jól érzem magam.Teljesen megszűnt a hasmenésem,puffadásom.


,A hiánybetegségekről csak annyit,hogy most voltam labor vizsgálaton és életemben nem volt még ennyire jó a vas értékem.A háziorvosom, aki régen intravénásan adta a vasat, nem akart hinni a szemének.


Piroskával kapcsolatban én azt szoktam megfogalmazni :sajnos mindig igaza van.Én a saját szervezetem működésén keresztül megtapasztalva tudom ezt mondani.


Röviden még egy példa..Volt egy időszak amikor visszatértek a görcsös hasmenéseim.Kerestük az okát,Piroskával.Akkoriban gyakran ittam kókusztejporból készült tejet.Megnéztem az összetevőket felhívtam Piroskát és kiderült,hogy a kókusztejporban adalékanyagként nátrium-kazeinát van.Sajnos ezt sem fogyaszthatjuk.

Sok mindent tudok már,tanultam Piroskától.Rendszeresen olvasok külföldi újságokban tudományos publikációkat a gluténintoleranciával kapcsolatban.Ezek teljesen megegyeznek Piroska által mondottakkal.Nem tartom kóklernek!!!


Megírtam tapasztalataimat.Nem kell elhinni meg kell tapasztalni.Senkit nem akarok rábeszélni,de a tudatlanságból jött indulatos hozzászólások mindenképpen a fenti sorok megírására ösztönöztek.

67. melinda1970 (válaszként erre: 64. - Judit1990)
2014. márc. 6. 08:17

Kedves Judit 1990!


Szeretném tudni,hogy hajlandó e arccal és névvel felvállalni azt a rágalmazást,amit ide leírt. Senki nem kötelezte arra,hogy elvigye az Édesanyját Piroskához. Ha elolvasta volna a többi hozzászólást,akkor tudná,hogy a véleményével a kisebbséget képviseli. Piroska nagyon sok embernek segít,sokan neki köszönhetik az életüket,mert az Istent játszó orvosok tönkre tették őket. Én konkrétan neki köszönhetem,hogy 42 évesen végre édesanya lehettem,mert a "csodanőgyógyász" annyira tönkre tett,hogy meddőnek nyilvánítottak. Most 21 hónapos az én kis csodám,és örökre hálás leszek Piroskának ezért!! Számtalan pozitív történetet tudnék mesélni,mert sokat beszélget az ember a többi beteggel,miközben várakozik. De nincs jogom senkinek az élettörténetét ide leírni személyiségi jogok miatt. Pont ezért magának sincs joga ilyen stílusban ócsárolni valakit,aki segíteni akar. Piroska egy nagyon okos nő,több diplomás biokémikus,aki sokkal jobban tudja a biokémiát,mint az orvosok. Pont ezért tudja,hogyan működik az emberi szervezet,de csodákra ő sem képes,csak arra,hogy ha a beteg kooperál,akkor minőségibbé tegye az életét. Nagyon sok olyan házaspár köszönheti neki,hogy szülő lett,akikről az orvosok lemondtak. Érdekem módon Czeizel Endrét is kikiáltották sarlatánnak,mégis hatalmas genetikus,aki az egész világon ismert...Nagyon kérem,hogy ebben a stílusban ne szidja sem őt,sem mást,mert csak saját magát járatja le vele,az Édesanyján viszont ezzel nem segít.

2014. febr. 14. 08:51

És amikor rákérdeztem második alkalommal nála, hogy hogyhogy tejszínt fogyaszthatos, vajat pl. meg nem, hisz az a tejszínből lesz, akkor teljesen legorombított, hogy akkor ne járjak hozzá, ha nem bízom benne, és mi az, hogy nem tudom mi biokémiailag a különbség tejszín és vaj között, azt tanulnom kellet volna iskolában. Mondtam ott ilyenről nem tanultunk, de az lehetetlen, mert az ő fia is anno tanulta. Meg azt is mondta, ha nem tartom a diétáját, akkor majd az onkológián fogok kikötni, a "hülye" orvosok között, akik semmit se tudnak, biokémiát csak nagyon felszínesen, rövid ideig tanulnak. A természetgyógyászokat meg méginkább leírta.

Egyik ismerősöm szerint már csak az furcsa, hogy nem írta alá a nevét a diétás papíron, amit összeállított nekem, mert egy hiteles gyógyítónak alá kéne írnia, vállalva ezzel a felelősséget.

Még az is furcsa volt egy kicsit, hogy a tejmentes margarint ajánlotta, pedig abban van szója, tartósítószer, meg egyéb adalékanyagok, amiktől viszont szintén eltiltott. És amikor azt mondtam neki, cukrot már évek óta nem fogyasztok, mert úgy érzem sokat rontott az emésztésemen, arra ő azt mondta én azt biztos csak pszichésen beképzelem magamnak, és igen is cukrot kell, hogy fogyasszak. Pedig egyre másra az derül ki a cukorról milyen káros. Azt mondta biztos azokból a hülye női magazinokból, természetgyógyászati iratokból hordom össze ezt a sok badarságot. Meg, hogy ö már saját magát meg több rákos beteget meggyógyított. Állítása szerin annyira rosszul volt annak idején, hogy szinte már a nevét sem tudta leírni, de meggyógyította magát módszerével.

Igen de ha annyira rosszul volt, akkor hogy-hogy kitudta dolgozni a módszerét, mert ha valaki már a nevét sem tudja leírni,mert annyira beteg, akkor egy nagy tudást igénylő módszert meg hogy tud kidolgozni. Egyik ismerősöm meg amikor meglátta mit ehetek, mit nem, arra csak annyit mondott, mintha a halálos ítéletemet tartaná a kezében, annyira egyoldalú és szegényes ez az étrend, és idővel biztos hiánybetegségek lépnek majd fel nálam. Minden esetre annyit sikerült elérnie nálam, hogy teljesen össze vagyok zavarodva, és bár a józan ész ellene szól, mégis a problémámnál fogva mindig ott motoszkálnak a fejemben a rossz gondolatok, amikor valami "tiltólistásat" eszem, mindíg azt gondolom, a sok pozitív hozzászólásokat olvasva, hogy mégis ez lett volna a jó út. Egyszeűen annyira jó lenne tudni az igazságot, mert emberek életével nem lehet csak úgy játszadozni.

2014. febr. 14. 08:15

Az utóbbi két hozzászólás egyre gyanúsabbá teszi a Piroskát. Régen jártam nála, mindössze 2 alkalommal voltam. Már eleve nagyon lesoványodottan kerültem el hozzá, de a diétája hatására (3 hónapig csináltam) még fogytam vagy 5-6 kg-ot. Már életveszéjesen sovány voltam, amikor szüleim tanácsára nem mentem vissza hozzá. Viszont annyira felkavart, hogy az étkezési zavarom (ortorexia) tovább romlott. Hiába nem járok már hozzá, mindig ott motoszkál a fejemben, hogy talán mégis jó lett volna a diétája (bár abszolút nem éreztem magam tőle jobban), azt hittem velem van a baj, én csinálok valamit rosszul, mert sikerült annyira belém szugerálnia, hogy az ő módszere sokkal hatásosabb mint a "hülye" orvosoké, vagy természetgyógyászoké, akik semmihez sem értenek. Minden egyes étkezés kész rémálom számomra, mert amikor valami ojasmit eszem, amitől ő eltiltott akkor rossz gondolataim vannak, hogy ez és az miként fog ártani, tisztában vagyok vele, hogy ez nálam pszichés probléma, de egyszerűen nem tudok mit kezdeni a dologgal. Addig is voltak problémáim az étkezéssel, de hála neki még tovább romlott a helyzet. Csak az a sok pozitív hozzászólás a fórumon, meg az ő határozottsága eléggé amellett szólt, hogy jó a módszere. Pedig a józan ésszel belegondolva tényleg gyanús a dolog, csak sajnos a pszichés problémám felül kerekedik azon.

Engem is szinte mindentől eltiltott, a tejtermékek közül is egyedül csak a tejszínt engedte. Már ez furcsa volt egy kicsit, hiszen abban szerintem ugyanúgy benne van a laktóz meg tejfehérje.

2014. febr. 11. 23:53

Ez a nő egy sarlatán!!!

Nem tűnik fel nektek, hogy bárki, ismétlem BÁRKI!!! aki elmegy hozzá véletlenül pont laktóz, és/vagy glutén érzékeny??? Érdekes módon, az emberek több ezer éven át ezeket fogyasztották a legnagyobb mennyiségben (tejtermék, gabona) és mégsem haldokoltak rákban, tehát valószínűleg nem ettől leszünk rákosak. És az, hogy szándékosan olyan nyelven beszél, hogy senki se értse, és állítom értelme sincs annak a sok összefüggéstelen sz*rnak amit összehord minden egyes alkalommal, mivel nem hajlandó válaszolni egy konkrét kérdésre sem? És az a gép, a csodamasinája, amivel az embereket beméri? A számítástechnikai szakember az irodában olyannal jött a nyomtatót javítani -.- Az aki betartja az ő "szigorú, egyénre szabott" diétáját és azt írja jól lett tőle, annak itt a válasz: Mivel az ételek kb 95%át nem veheted magadhoz, statisztikailag magasabb esélye van annak, hogy pont közte van az, amire esetleg tényleg allergiás lehetsz. na de mi van azokkal, akiknek ez sem vált be? Édesanyámnál epevezeték rákot diagnosztizáltak, máj áttétel, tüdő áttéttel. Ő is elment hozzá, ő is hitt benne... Eljárt hozzá kikérte a véleményét, ami természetesen az volt, hogy glutén, meg laktóz érzékeny, és nem ehet kb semmi emberit.... jó rendben be is tartottuk. Emellé egy szelén, kálium algopirin?? kombót kellett szednie, hogy majd attól meggyógyul. Azonban ő egyre rosszabbul lett. Amikor konkrét kezelésekre, kemoterápiára, alternatív dolgokra kérdeztünk rá nála, ő nem válalta fel a véleményét, nem javasolt tulajdonképpen se át se bét, csak furfangosan összehalandzsált barokkos körmondatokkal válaszolt mindenre. A sztori vége, ahol jelenleg tartunk az, hogy anyukám súlyos állapotban kórházba került, nyolc liter hasi folyadékot csapoltak le róla, miután hetekig nem tudott enni, és teljesen felpuffadt, továbbá a májműködése leromlott. Az idegállapota teljesen leromlott, valószínűleg májkóma következtében. És mindez miért? mert hittünk ennek a nőnek, aki tulajdonképpen semmit nem csinált, csak hitegetett... Én nem azt mondom, hogy az ilyen dolgokra nem az alternatív gyógyászatban rejlik a megoldás, a kemót magam is ellenzem, az egy méreg. Viszont emberek! Ha jót akartok magatoknak olyan szakemberekhez forduljatok, akik mind az orvostudomány, mind az alternatív gyógyászat vívmányait tudja megfelelően alkalmazni. Ne higgyetek egy olyan embernek, aki ül a gazdagréti kis villájában, és a szellemirtókból kölcsönzött kis masinájával játszik istent! Mi már nem tudjuk visszacsinálni a dolgokat, de ha újra kezdhetném, biztos nem hagytam volna, hogy így csináljuk.

2014. febr. 7. 13:12

Először is tisztázuk, hogy Ress Piroska, nem orvos, azaz nem gasztroenterológus. Innetől fogva semmivel sem jobb, mint Norbi vagy a paleolit szakember.

Viszont úgy tesz, mintha maga lenne a mindentudó. Na attól ő azért nagyon messze van.

S sajnálatos módon a sok laikus ember el is fogadja, amit mond.

Akinek ételallergiája van azt szerencsére a mai modern orvostudománnyal is ki lehet mutatni. S mivel az ételallergiának testi tünetei is vannak így el is lehet indulni az okok megkereséséhez. Ehhez lehet orvosi vagy egyéb segítséget kérni.

De azt, hogy ő egy nem orvosi diplomával, egy saját magán kikisérletezett eszközzel orvost játszik az sok. Az az egy szerencséje van, hogy nem jelentette fel még senki.

Mert az, hogy egy felnőtt, hogy teszi tönkre az életét az egy dolog. De az, hogy egy szülőnek azt mondja, hogy az ő gyerekét megvizsgálva az őskori szerkezetével, azt állapította meg, hogy óriási nagy a baj. Mégpedig a gyereke figyelemzavaros, hiperaktív - ezeket a kifejezéseket elég gyakran használjuk -, az idegrendszere gyenge és az idegpályái le vannak állva, az nagyon súlyos állítás. A gyerek egyébként két éves kora óta Lego-val - a kicsi kockával - eljátszik, normálisan eszik, normálisan mozog, az szerinte nem játszik. Ahogy az sem, hogy a gyereknek ő egy vadidegen egy borzalmas készülékkel, s fél az egésztől az szerinte az ő "csúcs"készülékét nem zavarja. Mondja a laikus anyukának. De amikor az apuka felhívta - aki nem laikus, mert orvos diplomával rendelkezik, az ország legjobb gasztroenterológia osztályon dolgozik-, akkor máris véleményt változtat. S azt mondja, hogy lehet, hogy a vizsgálatot nyugodt körülmények között is meg kellene csinálni. S lehet, hogy az a 2 perc amit a gyerekkel eltöltött, az nem volt arra elég, hogy ilyen véleményt adjon. Ja és szerinte az ételallergiának nincsenek testi tünetei. Mint hasmenés, hasfájás, puffadás stb. Ja és az sem számít, hogy a gyerek le van tetsztelve a legmodernebb vizsgálatokkal mindenféle allergiára, mert az orvostudomány rossz és nem tud semmit. Na akkor nekem Ress Piroska nem szakember. Hanem hiszékeny emberek életével, de főleg gyerekek életével játszik. Mert annál, akinek testi tünetei vannak, könnyű azt mondani, hogy mit ne egyen. De akinek viszont nincs tünete, de azt mondja, hogy igenis van. S elhiteti az emberrel az komoly a baj, az nagyon nagy felelőtlenség. Ahogy az is hogy gyerekek szüleinek azt mondja, hogy kizárólag Aspirint adjon a betegségekre.

62. naalia
2014. jan. 31. 16:07

Sziasztok!

Ha valaki nem tud elmenni a Ress Piroskához kérlek jelezzen.

Előre is köszönöm!

61. szjuda (válaszként erre: 57. - Kíwa)
2014. jan. 18. 23:50

Sziasztok!

3 éves, refluxos kislányommal szeretnék eljutni Ress Piroskához. Semmilyen elérhetőséget nem találok. Tudnátok esetleg segíteni?

Köszönöm

2013. dec. 13. 20:15

Sziasztok!

Kérem nekem is küldjétek el a doktornő elérhetőségét.

Köszönöm.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook