Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ress Piroska gasztroenterológus diétáját csinálja valaki? fórum

Ress Piroska gasztroenterológus diétáját csinálja valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. kingik
2013. dec. 10. 13:41
Sziasztok, nekem is kellene Ress Piroskához elérhetőség! Megköszönöm!
2013. nov. 27. 19:48

Sziasztok!

sajnos későn vettem már észre Kíwa bejegyzését,de ha valakinek lenne időpontja a Piroskához,de mégsem tud elmenni,írjon nekem,nagy szükségünk lenne a segítségére,mert a 10 éves gyerkőcöm olyannyira ekcémás,hogy minden éjszaka után egy réteg bőrt hagy a lepedőn,pedig egy hiper-szuper bőrgyógyászhoz járunk.Sajnos idén már nem tud fogadni minket,januárban kell újra hívnom. Én az egész állapotának inkább az okát szeretném megszüntetni,nem a bőrgyógyászok kasszáját gyarapítani,feleslegesen. Köszönöm a segítséget,ha bárkinek bármi ötlete van!

57. Kíwa
2013. nov. 10. 21:53
Holnap este 7re van idopontom a DrNohoz, de en sajnos nem tudok elmenni..lenne vki aki elmenne helyettem? Nagyom nehez hozza bejutni, honapokat kell varni..
2013. okt. 1. 10:50

Kedves Lopicialadar!

Köszönöm a tanácsokat!

Hát igen már több pszichológusnál is jártam, de nem találtam meg a számomra megfelelőt, ráadásul a problémám miatt most nem is dolgozom, úgyhogy sajnos nem tudom már megfizetni őket.

A Piroskával kapcsolatban meg elég bizonytalan vagyok, mivel 3 hónapig pontosan tartottam a diétáját, de nem igazán lettem jobban, a szorulásom rosszabbodott, ráadásul még fogytam is, pedig már eleve vészesen sovány voltam.

Eggyik ismerősöm látta az általa előírt étrendet és csak annyit mondott, olyan mintha a halálos ítéletemet tartaná a kezében, annyira szegényes az étrend, és idővel biztos hiánybetegségek lépnek majd fel.

És azt sem értem, hogy a tejtermékek közül miért pont a tejszínt engedi csak, hisz az is tele van laktózzal, meg ugyanúgy benne van a tejfehérje is.

Ugyan ez a helyzet a margarinnal is, azt engedte, pedig van benne tartósítószer, meg szója is, amik szintén tiltólistásak.

Azt is mondta egyek cukrot, pedig egyre-másra derül ki róla, hogy mennyire káros.

Én már teljesen össze vagyok zavarodva, nem tudom kiben bízhatok meg, és kinek van igaza.

2013. szept. 24. 18:57
Kedves Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni. Dr Ress Piroskához szeretnék időpontot kérni, de sajnos nem találtam a neten elérhetőséget. Ha valaki megadná az elérhetőségét sokat segítene. Köszönöm, szép estét mindenkinek!
54. lopicialadar (válaszként erre: 46. - Gymelda)
2013. szept. 22. 15:28
nagyon sajnálom hogy ortorexiás vagy, nehéz lehet, de úgy tűnik kitartóan küzdesz, biztos meglesz az eredménye, türelem. Szerintem itt intergrált ellátásra van szükség. Mindenképp mondd el Piroskának az ortorexiát, de alapvetően menj el pszichoterápiába, ne gyógyszerezzenek, hanem nyújtsanak segítséget, hogy felszínre kerüljön a múltad, utat találjon benned saját erőd. Tudok egy jó terepeutát (nem gyógyszerez és maga is jár terápiába): Kavetzky Péter elérhetősége: 06 70 2827210
53. lopicialadar (válaszként erre: 52. - Gymelda)
2013. szept. 22. 15:17

Szevasz Gymelda,

Piroska régi ügyfele vagyok, helyretette a dolgaimat. Attól, hogy a hagyományos gyógyításban vagy eddigi életedben bevállt hashajtó dolgokat eszed, nem fogsz rendbe jönni, mert a szorulás is csak egy tünet, nem ok. Ha elszántad magad, akkor tartsd be szigorúan a diétát, ha kaptál - ha nem majd később kapsz - egyéb pl. homeopátiás, szelénes/algopyrines stb értendkiegészítőket, azokat is szedd be. Menj el a következő időpontra és mondd el, hogy ezek a tüneteid nem szűntek meg. Arra majd ki fog találni vmit, ezért is van a kontroll, mert minden betegét követi, egészen addig amíg panaszai vannak ill. amíg meg nem tanul az illető önállóan élni együtt a diétájával. Amúgy fel is lehet hívni minden h,k,sz 19:00-19:30 között egy rövid kérdés erejéig.

2013. júl. 24. 09:08

Sziasztok!

Én is jártam a Piroskánál és kaptam egy listát, hogy mit ehetek, mit nem.

Szorulásos problémáim miatt fordultam hozzá, de egyvalamit nem értek. A tiltott ételek közé sorolta a szilvát, savanyúkáposztát, meg a kefírt is.

Pedig pont, hogy időnként ezek az ételek segítettek ki szorult helyzetemből, ráadásul ezeket kifejezetten ilyen problémákra szokták ajánlani.

Valaki eltudná nekem magyarázni, hogy ez miért van? Nem értem a módszere lényegét, faggatózni meg már nagyon nem akartam, mert nagyon elment velem az idő, és mások is jöttek utánam, a legközelebbi találkozó meg nagyon messze van.

2013. júl. 12. 10:14

Sziasztok


Valaki segítene nekem? Dr Res Piroska elérhetősége kellene nekem is . A fiamnak kéne a doktornő nagyon sürgösen


Előre is köszi a segítséget

2013. jan. 15. 00:01
Sziasztok! Ress Piroska elérhetőségét szeretném én is elkérni. 2,5 éves kisfiam cukorbeteg, őt szertném elvinni. Tudtok segíteni?
2012. okt. 28. 09:39
Kedves Down. Örülök, hogy jól vagy, és neked bejött a diéta. De nálam az a helyzet, hogy két hónapig hajszálpontosan betartottam a diétát, és még rosszabb lett az emésztésem. A szorulásom rosszabbodott, már szinte nem is tudtam wc-re menni, biztos a sok krumplitól, meg a rizstől, amitől még puffadtam is, mert ugye ezeket engedélyezte, persze sok rostos ételt is fogyasztottam mellettük a megengedettből, ittam eleget is (napi 3 L víz),mégis rosszabbodott a szorulásom. Szüleim tanácsára hagytam fel a diétájával, de sokmindent azóta sem merek megenni amitől eltiltott, tiszta káosz van már a fejemben, már ott tartok, hogy kész rémálom minden étkezés, utálok enni, csak muszályból eszem.
48. Down (válaszként erre: 46. - Gymelda)
2012. okt. 28. 06:28

Most találtam rá erre az oldalra, és látom irományodat, szenvedéseidet "Kedves Gymelda"! Én 4 évvel ezelőtt jártam Piroskánál. Nagyon rossz állapotban kerültem hozzá. Mindig voltak igen komoly emésztési problémáim, rengeteg műtétem, rosszullétem. Azonban 4 évvel ezelőtt nagyon hirtelen 1 hónap leforgása alatt 54 kg-ról 43 kg-ra fogytam le, hasmenés, csalánkiütés, stb. Az orvosok semmit sem tudtak tenni!! Ekkor kerültem el Piroskához. Iszonyatosan szigorú diétát írt: semmi gabonaféle, semmi állati eredetű (csak tejszín és tojás lágyan), semmis savas gyümölcs, bizonyos zöldségeket sem ehetek. Mivel ez volt az egyetlen esélyem arra, hogy életben maradjak, elkezdtem a diétát. Valóban - ahogyan ő is mondta, a diéta elején még fogytam. Majd hónapokig stagnáltak a kilóim annak ellenére, hogy a megengedett ételekből rengeteget ettem. Kb egy év múlva a diéta meghozta az eredményt:ismét teljes (53 kg) súlyomnál voltam. Négy éve tartom szigorúan a diétát, azóta jól vagyok, nem vagyok beteg (még megfázás sem!) minden nyavajámtól megszabadultam. A bőröm (ami sárgás volt a máj túlterhelése miatt) már szépen kifehéredett.

Amikor a diétát elkezdjük, a szervezet elkezd méregteleníteni. A méreganyagok zsírban rakódnak le. Amikor a méreganyag távozik, zsírral együtt megy ki a szervezetből. Ezért fogyunk a diéta elején. Ha minden méreganyag kiürült, akkor kezd a szervezet építkezni. Most már jól és sikeresen.

Írod: "Piroskánál jártam már nem is merek sok ételt megenni, amitől eltiltott, pár ételt eszem közülük, de azt is csak félelemmel, middíg az jár a fejemben, hogy ez is árthat." Félig csinálni valamit olyan, mint két út között a kerítés tetején járni. Engem a rák széléről hozott vissza az életbe. Most jobban érzem magam mint valaha is éreztem. Erős, egészséges, fitt vagyok.

Én azt javaslom, hogy Piroska diétáját nyugodtan csináld, de adj időt a szervezetednek míg rendbe jön. Amit hosszú évekig/évtizedekig tettünk tönre, nem lehet 2 hónap alatt rendbehozni, visszafordítani egy folyamatot a helyes irányba. Azt mondják: ahány éves vagy, minimum annyi hónap szükséges a rendbehozatalra.

2012. szept. 26. 18:54
Sziasztok, Ress Piroskához szeretnék eljutni. Tudna esetleg valaki elérhetőséget adni. Nagyon köszönöm!
2012. szept. 16. 10:31

Engem érdekelnének a te tapasztalataid is. Lehet, hogy én vagyok az egyedüli, akinek negatív tapasztalatai vannak a Piroskával kapcsolatban.

Egy éve jártam nála az emésztési problémáim miatt, meg nagyon lefogytam egy pár éve. Nagyon sok ételtől eltiltott engem is, két hónapig tartottam a diétáját, de nemhogy jobban lettem volna, hanem még fogytam, az emésztési problémám is rosszabbodott, a székrekedésem sem javult, az is rosszabb lett. Azóta sem tudom azt a pár kilót, amit leadtam mellette visszaszedni, és nagyon legyengült az immunrendszerem. Amint jön egy kis hideg, meg a rossz idő egyből beteg leszek, egész télen meg tavasszal beteg voltam.

Ráadásul a mi még nagy baj nálam, hogy ortorexiás is vagyok, tehát élelmiszerfóbiám van, hogy mi árt, mi nem, és amióta a Piroskánál jártam már nem is merek sok ételt megenni, amitől eltiltott, pár ételt eszem közülük, de azt is csak félelemmel, middíg az jár a fejemben, hogy ez is árthat. De amíg a diétáját tartottam adigg sem volt jobb, sőt. Nem tudom más is járt e hasonlóan, de én nem igazán ajánlom, főleg étkezési zavarral küzdőknek nem.

45. Monroe
2012. szept. 12. 13:15

Üdvözletem Mindegyikőtöknek, aki a Ress Piroska témnában segített!

Régen nem jártam erre, elnézést.

Aki írt személyes levelet, azoknak is most válaszoltam levélben, elnézést a késésért.

Minden jót kívánok NEKTEK!!!

üdv

Monroe

44. anya111 (válaszként erre: 22. - Serry)
2012. aug. 27. 18:36
Sok-sok ezer ember életét mentette meg. Valami olyat tud, amit az ovosok nem tanultak, nem kutatnak, mert nekik így egyszerübb. Nem kell hozzámenni gyógyulni, mindenkinek joga van az életével rendelkezni.De akit meggyógyított, az élete végéig hálás lesz neki.
43. anya111 (válaszként erre: 35. - Monroe)
2012. aug. 27. 18:31

Két éve nagy fájdalmakkal jelentkező sokizületi gyulladás alakult ki a szervezetemben. Professzorok a protokoll szerinti szteroidot felírták, ami javítot, de rohamosan kezdtem hízni, és a fájdalom hullámokban jelentkezett. Ekkor mentem Piroskához.

Csak egy diétát írt elő és pár egyszerű homeopátiás bogyót. Ma a szteroid negyedét szedem, nem hízom, fájdalmam elmúlt, és remélem 5-6 hónap múlva már nem kell szednem szteroidot. Minden leletem kiváló.

Minden diéta egyedi, ne használd más betegségekre kapott diétát.HA

BÚZA, árpa, zab, tönköly tilos - akkor van rizskenyér vagy gluténmentes kenyér és tészta

TEJ és tejtermék tilos - de van rizstej, rizstejszin

42. hdz7
2012. ápr. 3. 23:21

Sziasztok,


Megírná kérem valaki nekem is Dr. Ress Piroska elérhetőségét? Ahogy olvasom az én problémámom is tudna segíteni.

Előre is nagyon köszönöm!

41. Edkó
2012. márc. 30. 10:50

Sziasztok,


Segítenétek nekem abban, hogy megírjátok Dr. Ress Piroska elérhetőségét? Problémáim miatt mindenképpen szretném felkeresni, az általatok írtak alapján szerintem segíteni is tud. Köszönöm előre a segítséget.

40. OAndi
2012. márc. 29. 16:25

Sziasztok!

Valaki megírná neken Dr. Russ Piroska elérhetőségét?

Mi a módszerének a lényege?

2012. febr. 16. 15:31

válasz dencaninus 38.hozzászólására

Mindenki diétája testreszabott, attól függően, ki hol tart saját "rekonstruciójában". Ettől nagyszerű a dolog, ettől nem egy előre gyártott egyenruha.

38. denscaninus (válaszként erre: 36. - Buenos Laci)
2012. febr. 14. 21:37

szia!

nem lehet,hogy a karragént rosszul értetted?

nekem kifejezetten csak karragén mentes habtejszínt engedélyezett,amit csak Ausztriában tudok beszerezni...azért csodálkozom,mert a karragén egy stabilizátor,tehát aszolut nem természetes"része" a tejszinnek...?

37. Monroe (válaszként erre: 36. - Buenos Laci)
2012. febr. 9. 14:43

Köszönöm a segítséget írtam levelet is. Köszi

Monroe

2012. febr. 8. 11:25
Kedves Monroe! Ha problémád van a cukroddal feltétlenül beszéld meg a Piroskával, a DINI tejfölt az AUCHAN-ban árulják, a PARMALAT habtejszin jó, de bármelyik habtejszin jó, amelyikben csak KARRAGÉN van. A Főzéshez sütéshez Smetana főzőtejszin (10%-os) jó és a legolcsóbb kb.(200 ft.) van belőlle sárga SMETZANA OLMA (cseh) felirattal, kapható a TESCO-ban és az AUCHAN-ban,a kék ( lengyel ) a PENNYBEN kapható.
35. Monroe (válaszként erre: 32. - 7ed8b85a1c)
2012. febr. 7. 13:27

Köszönöm az üzi falra írtakat . Lényegében az indító ok nálam a pm betegségem és szövődményei, ezzel persze együtt jár a túlsúly is és egyéb "finomságok":-P A recept amit itt írtál megegyezik azzal amit a lányomtól kaptam, gondolom ez is a Piroska féle receptúra.Amint írtam a szénhidrát mennyisége aggaszt.

Még kérdezném, ha nem bánod: Mi az a Dini tejföl, hol árulják, mindenütt vagy bio bolt , vagy vmi más hely.?A következő kérdés : a Parmalat tejszín főző tejszín, vagy egyszerűen sima Parmalat márkáju tejszín?

Ja, én húst csirke ehetek kis mértékben, (csirke, v. pulyka melle) de a hal minden formája TILOS. A foszfor és egyéb értékeim túlzott mértéke miatt, Ebben az a jó, hogy a halat és tsait világ életemben utáltam, soha nem is ettem.(ösztönös felismerés?)Köszönöm továbbra is a segítségedet.

Üdv Monroe

34. Monroe (válaszként erre: 33. - 7ed8b85a1c)
2012. febr. 7. 13:18

Kedves Homaopatia a rendszer most már nem enged Neked privát üzit küldeni, így amit privibenírtam itt írom meg, semmi titok nincs benne. *( Ha elakadsz, és tudok, nagyon szívesen segítek.)erre válaszoltam a * alatt:

***************************************************************************************************

**Köszönöm. De még elkezdeni is alig tudom. Tegnap kaptam a lányomtól egy csomó Piroska féle receptet és amint írtam a burgonya és rizs mint élelmiszer a klféle étkeknél, (pl. rizslisztes kenyér) nagyon elgondolkodtat.

Ez a két tényező, a burgonya és a rizs ami leginkább elbizonytalanít. A cukrom amúgy is, kezd egyre inkább emelkedő tendenciát mutatni, reggel. 6.6. éhgyomorra de van, , hogy 7.5) tehát így a szénhidrát ami a burgonyában van, számomra nem biztató tényező.Jelenleg max 2 kifli a napi szénhidrátom, de inkább másfél és mégis rosszak a mérési eredmények.

Elvileg próbáltam a dr. Szendi féle liszteket beépíteni, (állítólag azok szénhidrát mentesek: pl. kókusz liszt, gesztenye lkiszt)de Piroska lebeszélt róla, nagyon rossz véleménye van Szendiről éa a Paleo diétáról. Az tény, hogy abban a rész igazságok mellett a legnagyobb tényező az ÜZLEt, ennyit én is láttam, de ez a kókusz liszt, vagy gesztenye liszt miért nem jó, nem értem. Ki sem mertem próbálni.

Köszi a segítőkészségedért, szeretettel ölel Monroe

33. 7ed8b85a1c (válaszként erre: 31. - Monroe)
2012. febr. 6. 21:57
Bocsánat, de nem jó helyre küldtem a bejegyzést. Az én diétám más, nem a fogyókúráról szól.
32. 7ed8b85a1c (válaszként erre: 31. - Monroe)
2012. febr. 6. 19:14

Kedves Monroe!

Nagyon sok étel van a palettámon. A "mű" kenyér igaz, hogy sem állagában, sem ízében nem olyan, mint az igazi, de a semminél jobb. Összetétele:főtt reszelt burgonya, rizslisz, só, pici olaj, víz. Kb 60dkg burgonyához 5-6 evőkanál rizslisztet teszek és annyi vizet, hogy sűrű massza legyen. Gofri sütőben sütni/egy adag egy jó nagykanálnyi/ kb 15-20 perc. Le is lehet fagyasztani. Mikroban picit kiolvasztom és bedobom a kenyérpirítóba. Erre lehet tenni, amit ehetsz: Dini tejföl, méz, lekvár/amiben gyümölcs, cukor és almapektin van/. Különböző krémek:avokádó, fokhagyma hamis körözött, stb. Ajánlom, hogy minden nap legyen leves. Én mindig két napra főzöm/szigorúan hús nélkül./ Annyi a különbség a régi és mostani ételek között,/legyen ez leves, vagy főzelék/, hogy rizsliszttel rántok és Parmalat tejszínnel és burgonyakeményítővel habarok. Egy egyszerű, de laktató étel pl:egy doboz oliva, vagy napraforgó olajos tőkehalfilé,pici só, pici bors, pici kapor, vagy petrezselyem, pici citromlé, kevés póré apróra vágva. Ez összekeverve főtt rizzsel/garantált a jóllakás/. Kitartást kívánok, hidd el megéri.

31. Monroe
2012. febr. 6. 16:41

Szia mindenkinek!

Ahogy igértem, jelentkezem az első R. Piroskával töltött vizsgálat után. Pénteken voltam nála.

Az biztos, hogy nagyon erős akarat kell maximálisan betartani a diétát. ( nálam többségben van a mit: nem, mint az :igen.

Elkezdem, de megbeszéltem vele, hogy azokat a dolgokat ami még itthon vannak ( banán, mandula- tej stb) nem sok, de kidobni nem szeretném,. Így kb csütörtöktől kezdem a programot.

LENNE MÉG KÉRÉSEM:-))

Ha valaki tudna egy átlag napi menüt leírni, megköszönném.

Leginkább a reggelivel ( one kenyér vagy hasonló)lesznek problémáim. Reggel elég éhes szoktam lenni, a csak gyümölcs reggeli nekem nem hiszem, hogy elég lenne.( szabad : narancs, kiwi, alma, stb) Nem szeretnék egy megoldatlan reggeli miatt, egy egész programot elbukni.

Minden ötletet nagyon köszönök előre is.

Sőt az eddigi segítségeteket is hálásan köszönöm!!!♥

2012. febr. 6. 14:25
A kétkedőknek szeretnék írni. 2006-ban agyi probléma derült ki az MRI vizsgálat során. A neurológus gyógyszereket írt fel, amik semmit nem segítettek. Egy év múlva a kontroll eredmény rosszabbodást mutatott.Ekkor már a kisérő tünetek felerősödtek, nem részletezem, de veszélybe került a munkaképességem. Ekkor kerültem el Piroskához /2008-ban/.A szigorú diéta nagyon ijesztőnek tűnt,de úgy gondoltam, ha már végre eljutottam egy olyan emberhez, aki a szervezetet, mint egészet tekinti, megpróbálom. Az első időszak nagyon nehéz volt, viszont a mért eredményeim egyre javultak és persze a közérzetem is./ Csak mellesleg jegyzem meg, hogy évtizedekig hashajtón éltem, de a diéta elkezdése után,kb másfél hónappal elhagyhattam a hashajtókat és azóta is anélkül élek./ Azóta megtanultam nagyon sok ételt a diétának megfelelően elkészíteni. Nagyon finom sütiket is sütök ennek megfelelően. Köszönöm szépen jól vagyok, igaz, hogy "csak"nyáron dolgozok,de akkor 10-12 órákat / nyugdíj mellett/. Volt úgy, hogy kisértésbe estem és "bűnöztem". Nem éri meg. Sok időbe és energiába telik, hogy ember nap-mint nap előállítsa az ételt, hiszen nem lehet bekapni egy szelet kenyeret "valamivel", de akinek igazán szüksége van erre a diétára/ -és nem csak kiváncsiskodik és rabolja Piroska idejét/, az mérlegel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook