Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? fórum

Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
269. lgaga (válaszként erre: 267. - Binbike)
2013. jan. 17. 08:21
nekem is pont ennyit kéne leadni, de már 10 kilóval is megelégednék:) egyelőre inkább gyarapodok...
268. Binbike (válaszként erre: 267. - Binbike)
2013. jan. 16. 20:42
Nyárig csak lemegy, sok idő van addig.
267. Binbike
2013. jan. 16. 20:42
Napokban nem írtam. nem igazán volt időm. Megvagyok. Sok az elfoglaltságom, meg a kezelések. Ma ki tudtam hagyni a vacsit, azt hiszem , lassan készenállok az idei diétámra. Ha minden sikerül: diéta és torna itthon, akkor lemegy 15 kg, remélem.
266. Binbike
2013. jan. 12. 16:08
Már nem sok van a mai házimunkából hátra, amit beterveztem. Nagy nehezen álltam neki. Aztán belejöttem. már befejezném. De még hátra van a mosogatás és a felmosás. Aztán pihizek.
265. Binbike
2013. jan. 12. 11:40

"Mert nemi nem mondtam"

Azt akartam írni: Mert neki nem mondtam

264. Binbike
2013. jan. 12. 11:37
De azért mondogatta egy ideig, hogy melyik márka is akciós? Meg le kell írnom két dolgot is, hogy kiírjam magamból. Mindkettő barátnővel kapcsolatos. Egyikükkel megbeszéltük, hogy talizunk, még ő hívott. Aztán meg lemondta, hogy a szomszéd nőnek a haját kell csinálnia, mert fodrászkodik is. Aztán mentem a busszal nem sokkal később, aztán a buszon volt az a nő. Csodálkoztam, hogy elvileg nem ott kéne lennie. Hát mégsem a haját festik. Miért nem tudta a valós okot megmondani? Ki tudja. Ez van. Egy másik barátnőnek az anyukájával is jóbarátságban vagyok. Ketten élnek, mióta apukája meghalt. Egy ideig a lány mindig elutasította mikor meglátogatni akartam őket. Pár próbálkozás után abbahagytam. Hát jó. Aztán anyukájával összefutottam az SZTK-ban egy jót beszélgettünk. Aztán meghívott, hogy látogassam meg őket. Megbeszéltük, hogy ma szombaton du. megyek. Utána összefutotam a lánnyal, akinek mondtam anyukája hívott át suzombat délutánra. Ő meg mondta, hogy az nem jó, majd hív, hogyha mehetek. Hát én nem tudom, mit gondoljak. Az 1 éve megözvegyült anyukája örülne ha meglátogatnám. A lánya meg nem akarja? Pedig lehet, jót tenne az anyukájának egy kis beszélgetés. Régebben rendszeresen jártam hozzájuk. Még ők hívtam akkor is. nem tudom ,mit gondoljak. Hát ma biztos nem megyek át, így már nem. Csak anyukája meg lehet hogy vár. Mert nemi nem mondtam, hogy a lánya meg nem aklarja hogy átmenjek, fura helyzetbe kerültem. takarítanom kéne menni.
263. Binbike
2013. jan. 12. 11:25
Itt ülök a gép előtt, miközbenneki kne állnom takarítani, azért is, mert holnap hozza a párom a lányát. Ma dolgozik. Tegnap belefutottam a Pe.nny egyik átverésébe. Aztán ezen vitatkoztunk a párommal. Akciós étolaj, és szépen levettem az akciós polcról egy nem akciós étolajat. Én is hibás vagyok, mert nem emlékeztem, melyik márka akciós. Gondolom az elfogyott, és telipakolták a nem akciós étolajjal a polcot. Persze az akciós cédula a polcon virított: Finomított napraforgó étolaj akciósan: 389 Ft. Aztán az onnan levett étolaj 500 Ft volt. Együtt vásároltunk párommal, és az olajért én mentem. Aztán fizetés után mondogalódott, én meg pityeregtem, aztán még veszekedtünk is. Mensenben vagyok, még hisztisebb voltam. Idegesített, hogy belesétáltam a bolt csapdájába. csak 1-2 ilyen vevő kell, aki nem jegyzi meg az akciós márkáját a reklámújságból és csak leveszi a polcról. És ha nem nézi meg a blokkot, észre sem veszi. Dühös voltam a boltra meg magamra is, hogy eszembe se jutott, hogy a márkanév is fontos. Páromra is, hogy nem érti meg, hogy mi történt. Nem is a százason volt a hangsúly. Persze hisztimben odadobtam neki egy százast otthon. Bár érett benem napok óta a hiszti, amúgy a nehéz napokban elég rossz hangulatban szoktam lenni. A pszichiáteremmel korábban megfigyeltük, hogy a nagyobb kiborulásaim a nehéz napokban szokott előfordulni. Akár egy suicid kísérlet. Mondjuk nem azért mert csak akkor voltam rosszul, csdak akkor hatványozódott. Mindig utólag vettük észre, rosszullét, roham stb. Aztán pár nap múlva megjött. Nem mintha nem nézném, mikor van ideje, csak ha rosszul van az ember, mindent nem tud megfigyelni magán. Hát ez történt, tegnap kihiztiztem magamból a felgyülemlett feszültséget az étolaj kapcsán. Hát hisztis voltam. Este aztán béke lett a párommal is, nem az étolaj miatt volt mérges, azért csak szólt, hanem gondolom az erősödő hisztim volt sok.
262. Binbike
2013. jan. 10. 23:31
Ilyen későn vagyok ,most megyek aludni.
261. Binbike (válaszként erre: 259. - 0532da2111)
2013. jan. 10. 23:31
És most próbálok lemondani a kajáról, úgy hogy van itthon főzés. Remélem, Te nem maradtál nagyon éhes. Le akarok adni pár kilót, ami feljött. Pedig nem eszek sokat. Csak ezek a hülye gyógyszerek. Meg hát nem mozgok most eleget.
260. Binbike (válaszként erre: 259. - 0532da2111)
2013. jan. 10. 23:28

Szia! Nem nehezteltem rá, csak kicsit féltem, hogy aztán meg keresi az ételt, aztán mégsem főztem. Tegnap megfőztünk együtt. Míg nem volt a párom, a kaja engem sem érdekelt igazán. Igyekeztem diétában élni-étkezni az utóbbi években. Megőrizni a kínkeservesen elért 80 kg-ot. Alig főztem és ettem. Meg hát keretem sem volt igazán a konyhára. Anyagilag nagyon szűkösen, megvoltunk. Nagyobbik lányom már kirepült közben. Megváltozott ez, mikor összeköltöztünk. Egy férfi, akinek többnyire fontos a kaja. Sajna, visszajött közben pár kiló.

Viszont voltam már olyan szegény egyedülálló anyaként, hogy örültem, hogy a kicsi lányaim a vajaskenyér héját nem ették meg. Így nekem is jutott valami. De túléltük, felnőttek. És a közelmúltban, 2005-ben szintén éheztem. Fogytam is, még örültem is neki, mert mindig kövérnek érzem magam. Nagyobb gyerekeimet nagyon nehéz volt akkor etetni. Megoldottam valahogy, örültem, ha ők ehettek anyámnál ,rokonoknál. Most is alig van jövedelmem, de a párom itt van...

259. 0532da2111 (válaszként erre: 258. - Binbike)
2013. jan. 9. 21:06

Nem hiszem, hogy válogatós volt, csak az utolsó, ami lázba hozza most, az étel. Engem sem érdekel, mit egyek, ha feszült vagyok és fáradt. Ne neheztelj rá emiatt, majd kipiheni magát, és akkor tud enni. :)

A te ebédedet pedig irigylem, az enyém tejeskávé volt. :)

258. Binbike
2013. jan. 8. 16:50

Holnaptól fizikóra járok a gerincemmel. 10 alkalmas gyógytorna, masszázs és gépes kezelés. Rheumatológián írták fel. Nyak, vállizület is fáj, de ez van a legjobban ki, kimutatta a röntgen. Kiváncsi leszek, hogy milyen lesz utána.

Párom dolgozik, én meg majd még ezután mosogatok. Majd csütörtök de. takarítok. Párom akkor is dolgozik majd. Szerintem holnap valamit főzünk majd. Tegap párom lusta volt főzni, saját elmondása alapján, sőt még enni is lusta volt. Sokat dolgozik, néha kikel magát pihennie. 3 ételt is felajánlottam az alapanyagok alapján, hogy megfőzöm, de nem kellett neki. Ennyire válogatós volt. Ma sem főztem egymagamra. Én 2tükörtojást ebédeltem 4 szelet sült párizsival. Meg volt hozzá finom joghurtos saláta. Jó ebéd volt.

257. Binbike
2013. jan. 5. 20:38
Pár sort írok. Aránylag jól megvagyok. Holnap menőmanóban leszek a párommal. Neki van feladata, aztán ma kiderült, mondta telóban, mert ma dolgozik holnap reggelig, hogy menjek vele. Hát jó, belefér az időmbe, talán nem fáradok el nagyon. így megyek vele. eszembe sem jutott, hogy azt mondjam neki, hogy nem megyek. Nem akar egyedül buszozni, meg talán tudok neki segíteni is valamit. Kis feladat, egy ágyat kell csavarozással megjavítania. Asztalos a szakmája. Szóval én is megyek vele. Hisz a párja vagyok. A napokban takarítgattam, mostam. Közösen főztünk tegnap. Tegnap kicsit morgott. Este viszont kedves volt. Ahogy gyógyul, úgy lesz kedvesebb. Már jó, mert már kezdtem kételkedni, hogy szeret-e. Nyűgös beteg Ő. Meg amúgy is van benne egy kis morgó medve. Csak meg kell tanulnom a morgó medve énjét kezelni. Már késő van, majd még írok.
256. Binbike
2013. jan. 2. 18:07
A szilveszter kicsit jobban sikerült, mint a karácsony. A párom jobban volt, és így a hangulata is. Igaz, még köhög és még kicsit beteg, de már sokkal jobban volt, mint karácsonykor. Meg hát több szerette is karácsonykor halt meg, anyukája is. És azt hitte , hogy most meghal Ő is. Nagyon beteg volt, még vért is köhögött fel. De persze nem volt hajlandó orvoshoz menni. A nővérétől aztán fogadott el orvosságot. Szóval szépen készülődtünk az estére. Hurkát sütöttem 31-én ebédre, és a kocsonya is időben elkészült. Már este 8-kor ünnepelni kezdtünk. A vacsi kocsonya volt sült krumplival. A szomszéd volt a vendég. Neki is megfelelt a menü. Egész este ment a tüzijáték, mondtam is, jó helyen lakunk itt a 3. emeleten. A tüzijáték szempontjából igen, elég jól beláttuk a környéket. Éjféltől fél 1-ig meg dömping volt tüzijátékban. Nagyon tetszett. Táncoltunk is. Párom még nem volt elég erős, és éjfélkor már nemigen bírt fenn maradni. És hamar el is aludt. Ugye a betegségét is lábon hordta ki. Jó volt a szilveszter. 1.-én délután mentünk a nővéréhez, és onnan ment estére dolgozni. Én meg nővérével mentem a város újévi tüzijátékát megnézni a város főterén. Aztán a nővére fia meg a párja hozott este haza.
255. Binbike (válaszként erre: 254. - 0532da2111)
2013. jan. 2. 17:42

Szia! Köszönöm , hogy írtál nekem. Jó volt olvasni, hogy nem csak én küszködöm a sütéssel. Én is majdnem elfelejtettem megsózni, a tésztába gyúrtam bele. Mint utóbb mrgtudtam, a listbe kell a sót belekeverni. Finom lett végül is. Aznap a fáradtságtól rossznak dondoltam. Aztán mindenki úgy ette. Mégis megvolt a sikerélmény. És még másnap is finom volt. És én még hajtogatáskor is mindig meggyúrtam. Pedig mint megtudtam, akkor már nem kéne. Az élesztőfuttatástól is féltem, aztán jó lett. Végül is feljött és habos lett a teteje. Aztán belekevertem a tésztába.

Akkor csak próbálkozzunk a konyhában. :)

254. 0532da2111 (válaszként erre: 252. - Binbike)
2012. dec. 30. 20:36

Átérzem a sajtos pogi mizériát, az enyém sem lett nagy durranás elsőre - konkrétan elfelejtettem megsózni. :D Jót röhögtem, és a következő adag ehető lett.

A tiédet meg is dicsérték, biztos finom volt, és egyébként is, legközelebb még jobb lesz! Nem adjuk fel, mert abból nincs sikerélmény. :)

253. Binbike
2012. dec. 30. 20:27
valahopgy mégis jó lett a pogim. A gyerekek hazaértek, megkostolták és dícsérték, hogy finom. Egy kicsit jobb érzés lett.
252. Binbike
2012. dec. 30. 18:17
Életem első és utolsó sajtos pogija. nincs sikerélményem :( Ehető. Az utolsó tepsivel ki sem sült teljesen. Ráment fél napom. és még van más munkám is. Ha tudtam volna, hogy ilyen sokáig eltart. :( BNagyon akartam, hogy legyen pogi, amit én sütök. Lett :( Kár volt vsződnöm vele. SOHA TÖBBET!!! Nem éri meg a vesződség. Nem vagyok konyhatündér. Nem is leszek. Már nem is fogok akarni, hogy valami hasonló legyek. Elegem van, már legszívesebben nem csinálnék ma semmit. elfáradtam. és még van feladatom. Inkább azt végeztem volna el. Megyek mosogatni. nem akarok soha többé sütni-főzni :_(
251. Binbike
2012. dec. 30. 13:22

Mégsem ezt a receptet készítem el :( Mert azt írják róla, hogy csak frissen finom :( És ha marad másnapra az már nem is jó? Nme mertem nekiállni.

Már sírtam egyet. Akkor is sütök valamilyet :_(

Kerestem másik receptet, élesztőset, azt mondták, az a legfinomabb. Lesz amilyen lesz :( És most egyedül kell nekiállnom, úgy félek. Lehet, hogy nem is lesz jó.

Beijedtem.

250. Binbike
2012. dec. 30. 12:28
Lenne még mit írnom, de most nincs időm kiírni magamból. És a szobánkat is fel akarom ma díszíteni szilveszterre szerpentinnel. Vettem egy csomaggal, szép színeset.
249. Binbike
2012. dec. 30. 12:25

Találtam jó, könnyű sajtos pogi receptet a neten. Sütőporost. Mert valahogy idegenkedem az élesztőtől, nem tudom miért. Most értem haza a boltból, van hozzá minden. Mindjárt állok neki a sütéshez. Dupla adagot sütök 1kg lisztből. Mert a lányom is vinni akar belőle. Csak sikerüljön. Nem is tudom, hány tepsi jön ki 1 kg lisztből. Nem vagyok egy konyhatündér. Ám karácsonyra is sikerült valamit összehoznom.


A recept:

hozzávalók 4 főre

50 dkg liszt

15 dkg reszelt sajt

25 dkg Rama

2 tojássárgája

1 cs sütőpor

1 púpos ek só

2 dl tejföl


Tetejére:

tojásfehérje

reszelt sajt vagy szezámmag


elkészítés

1. A hozzávalókat összegyúrjuk.

2. 1 cm vastagra kinyújtjuk a tésztát.

3. Perec- vagy pogácsaszaggatóval kiszaggatjuk.

4. Megkenjük tojásfehérjével.

5. Sajttal vagy szezámmaggal szórjuk.

6. 200 fokon kb. 15 percig sütjük.

248. Binbike
2012. dec. 28. 18:28
Elfáradtam, most pihenek.
247. Binbike
2012. dec. 28. 18:28
Holnap itt lesz a lánya is. Most szinte minden második nap itt van a lánya nálunk. Mivel a párom visszahúzódik, lefekszik, velem van a lánya vagy játszik a gépen. Elvagyok vele, 11 éves gyerek még. csak kicsit sokbak érzem, de ha itt van. Megvagyunk, van hozzá türelmem. Sokat kell fejlődnöm, hogy a kapcsolatomat a párommal tudjam kezelni és megvédeni magam. Mert velem nyügösködik, mert én vagyok a hozzá legközeleb álló emberke. Pár hete van ilyen rosszabb állapotban. Tudta nélkül a nővérével is beszéltünk róla. Mert segíteni szeretnénk rajta, hisz szeretjük midketten. Én nehezen viselem ezt. égiss jobb, mintha egyedül lennék. És csak helyrejön a párom és minden jobb lesz. Én fejlődöm a kapcsolatban, meg kell tanulnom, hoy reagáljak rá. Két lelkileg és testlileg beteg sérült emberke vagyunk, és Ő már lassan 50 éves lesz. Én sem fiatalodom. meg kel tanulnunk együtt élni. mégcsak fél éve vagyunkegyütt, hosszú még ez a folyamat. Jövő karácsonykor, már tudom, hogy diszítsem a fát: csak ebéd után, mikor szunyókál kicsit. Hát így tellet az első karácsonyunk.
246. Binbike
2012. dec. 28. 18:18
Páromnak a torka megfájdult karácsonyra, és köhög is. Még most is beteg. Viszonylag jól viselte a karácsonyi készülődésemet. Sajnos neki nem a legynagyobb öröm a karácsony. A legfőbb bánata, hogy anno 20 éves korában karácsonykor halt meg az Anyukája, otthon a szeme láttára és nem tudott segíteni rajta. Asszem szívinfarktus vag ilyesmi történt. És volt más családi haláleset is karácsony táján a családjukban. Ilyen előzményekkel nem igazán voltam tisztában. Aztán 24-én kiborult a bili. Addig elvolt, míg a főnöke nme hívta. Beállította a fát, miután előkészítettük az ebédet. És a fadíszítés közben volt ahívás, nem vette fel. de feszült lett. Az ilyen hívások általában arról szólnak, hogy menjen szolgálatba soron kívül, esetleg beugrani valaki helyett. Sajnos vannak munkahelyi gondjai is. És várta, hogy diszítsük a fát. És itt gondok lettek. A lánya is nálunk volt. És felrakott a fára 2 díszt, nem szépen. és én átraktam, és módszeresen elkezdtem díszíteni a fát egyedül. Most az én lányom nem segített. És besokallt, vszekedni kezdett, bár már előtte morgott a főnöke miatt is. Kiakadt, hogy milyen sokáig vacakolok a fával. És lefeküdt aludni, hogy nemki nem öröm a karácsony és ma nem csinál semmit, és ha hazaviszi a lányát vissza sem jön. Kiborultam, nem értettem. Abbahagytam a díszítést, és nekiálltam a hússütésnek és a rizskészítésnek. Lányom barátja segített főzni. Megebédeltettük a lányát, 2-re hazavitte. Hazajött, és lefeküdt. Még beszéltünk mielőtt elaludt, de nem volt jó. Morgott. És befelyeztem a fát, és rendet raktam a konyhában, aztán keltegettem, hogy a vacsit készítsük. Közben áthívtam a szomszédot is, amúgy is itt tölti a karácsonyt, mert magányosan él. ÁÉs összeszedte magát, felkelt. Aztán nekiállt a vacsit kisütni. halat , húst én bepaníroztam. És a halászlé is előre kész volt, csak fel kellet főzni paprikával, halszelettel. Mégvoltak viták közben, de a szomszéd segítségével sikerült jó hangulatba jönni. A gyerekek is befutottak, és éjjel 2-ig tartott a szenteste. Bizony jó lett a nap vége. És utólag jöttem rá, hogy neki más a karácsony, mint nekem. És másképp töltötték ők. Bizony el szokta hozni a lányát 24-én délelőtt. Beállítja a fát és a gyerek felszórja rá a díszeket 10 perc alatt. Ennyi, a fa áll, díszek rajta. És a két család szokása ütközött itt. Mi módszeresen sokáig díszítjük a fát. Minden részletre, színekre stb. figyelve. Órákig. Én meg belemerültem, kizártam a külvilágot. És csak a fámra koncentráltam. Ki tudja, hány óra múlva fejeztem volna be, ha nem hisztizik miatta. Végül is szép lett a fa, be tudtam szépre fejezni, míg aludt. A kaják is lekészültek. Tanultam belőle. nem is gondoltam, ha két család "egyesül", hogy ekkora gubanc lesz. Főleg ha, lelkileg gyenge emberkék vagyunk. Bizony, volt sírásom is. 25-én a nővéréhez mentünk délután. Etére ment, és nyügös morgós volt egész nap. Beszélt vele a nővére, hatott. Becsülje meg, hogy szeretve van stb. Estére szépen elbeszélgettünk telón. Hívtam aszolgálatban. Másnap az én nénikéimhez mentünk. A reggeli készülődés feszültsége után szép napunk volt. Jól viselkedett és jól is érezte magát. Tegnap megint morgós volt, kicsit pityeregtem. Aztán összeszedtem magam. És sikerült felráznom , észhez térítenem a szeretetemmel. ma dolgozni ment. Nagyon köhög, emiatt is rosszul érzi magát. Viszont nem hajlandó orvoshoz menni és gyógyszert bevenni.
245. Binbike (válaszként erre: 244. - Lgaga)
2012. dec. 28. 17:47
Igen, tetszett neki. Bár voltak problémák, de megoldódtak. Így viszonylag jól sikerült.
244. lgaga
2012. dec. 27. 09:27

örülök, hogy viszonylag jól sikerült.

tetszett a párodnak a halacska?

243. Binbike
2012. dec. 26. 20:33
Köszönöm a kedves jeleket! Mindenkinek békés, boldog karácsonyt kívánok! A napokban nem tudtam gépnél lenni. Kisebb gubancokkal, de végül is jól alakult a karácsonyunk. Most egyedül vagyok itthon. Párom dolgozik. 25.-26.-án este 6 órára ment dolgozni, 12 órás szolgálatra. Szenteste itthon volt. Lányom sincs itthon most. Csak a cica van velem. A gubancokat majd kiírom magamból, csak nem most. Most megyek pihenni.
242. Binbike
2012. dec. 19. 17:23
Most meg már el is mosogattam. Most megyek még ténykedni valamit.
241. Binbike (válaszként erre: 240. - Lgaga)
2012. dec. 19. 17:22
Köszönöm! Hát igen, több órán át dolgoztam rajta. A lényeg elkészült és szép lett.
240. lgaga (válaszként erre: 238. - Binbike)
2012. dec. 19. 16:19
ügyes vagy. nagy meló lehetett tényleg.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook