Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? fórum

Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
359. Binbike
2013. júl. 6. 19:28
rendbe raktam a konyhapolcot, már hat a gyógyszer jobban vagyok. már csak a megszáradt ruhákat hajtogatom össze és nem csinálok ma többet. Párom nem hívom, mert nem tetszik neki, és nem tudom, holnap milyen lesz. de én többet nem hívom a melóhelyén. Korábban miért nem hívom ,most meg miért hívom. hát nem hívom többet. ha nem kellek neki, nem kellek. csak ez az, akkor miért vagyunk együtt. na ennyi, nem is gondolok most már senkire megint belenyilallt a fejembe. Ez a hülye fejfájás is rám-rám tör.
358. Binbike
2013. júl. 6. 18:57
Hú de sokat írtam
357. Binbike
2013. júl. 6. 18:56
Takarítgattam. Addig volt jó, míg a rádiókabaré műsort hallgattam munka közben. Fülemen a rádióval. 13-14-ig arra figyeltem. Azt hiszem, nagyon nem jól van az életem így. Lehet, hogy jobb lenne egyedül éhezve. Ki tudja. Akárhogy számolom, szinte az összes jövedelmem elmenne rezsire. Így dolgozhatom éhesen, semmi se jutna, de a rezsi befizetve, van víz, gáz, fütés, villany azt annyi. Vagy élek is valamit, de nem fitetek be valamit, amit kikapcsolhatnak. Ennyi. Van párom, de nem szeret. Minek, miért akart velem lenni, egy beteggel, ha nem felelek meg neki. Akkor mondta volna azt, hogy nem udvarol tovább, neki beteg nő nem kell. Neki profi takarítónő és szakácsnő kell. Amior elvesztettem s jövedelmeme, miért nem mondta, hogy figyelj így jártál, én nem foglalkozom veled tovább, élj ahogy tudsz, leszarom, kalap, kabát. ennyi, iért maradt velem? Miértakart hozzám költözni? Tegnap megaláztaka lányával, a hűtő miatt. Siettem haza a munkából és ez várt, inkább maradtam volna tovább dolgozni. Kislány, hogy büdös a hűtő. nem volt ott romlott kaja semmi, csak a lecsó a lábosban ( nem romlott, ma ettem meg a végét), nem zár légmentesen a lábos. Erős illatú kaja. Ezt panaszkodta reggel a gyerek, nem volt ma akkor még otthon. Aztán belém martak ezzel -azzal. Mindenbe belekötöttek. A lányom szólt be. Akkor lett vége. Délután már normálisan elvoltunk. Tényleg nem tudok normálisan rendet tartani, mint más egészséges asszony. lehet. hogy a párom már nem akar velem sehova kimozdulni. Most megfogadtam, hogy nem hívom a munkahelyén, régebben az volt miért nem hívom most meg miért hívogatom, hát nem hívom. most van párom, de még sincs. nem is tudom, mi lesz ezután. Mindenkiben csaódok körülöttem, a barátnőmben is. lehet, hopgy jövő héten sem visz a párom magával, lehet hogy soha többet nem mehetek vele sehova. velem sem akar jönni sehova. Szép pár leszünk. Hagynom kéne, hogy elhidegüljünk, aztán széjjelmenni? Szeretem, de nem ezt az embert, hanem amilyen volt. de már mindegy nekem. Ha egyedül maradok, inkább élni fogok, amíg kitartok anyagilag. És ha már nem tudok, hiába dolgozom akkor kiszállok. Addig begyűjtöm a gyógyszereket és a közeli erdőbe elmegyek kiszállni, jól el bújok, és ott. Ezt már régóta tervezem. Bár most megcsappant a gyógyszerkészletem. Fel kell kellő mennyiséggel töltenem. Hát én nem hiszem, hogy engem szeret a párom vagy bárki is. Nem vagyok rossz ember, de át kell gondolnom, hogy hisz felesleges vagyok a számukra és ezért sem szeret senki. Hisz ilyen senki szerencsétlenre senkinek sincs szüksége. Meg sem kellett hogy szülessek. Mikor megtudtam, hogy anyám lányfejjel teherbe esett, nagyon megijedt. Elment abortuszra velem, ott is nagyon félt és nem mert vállalkozni és az utolsó pillanatban meglógott. Aztán elvette apám és együtt vannak azóta is. mindig éreztették velem, hogy felesleges vagyok. nem kellett volna megszületnem. és sok év múlva lett a húgom és ő lett a gyerekük, a felnőtt érett emberek várva várt gyereke. Sokszor voltam lerakva a nagyszülőknél, hol itt- hol ott. Megpecsételődött a sorsom. Ezért lettem felnőtt koromra súlyos pszichés beteg, személyiségzavaros ember. Akinek az érzelmi érettsége alig gyermeki maradt. na bumm, ez van. Minek vagyok. Nem hívom fel a lelkisegélyt. Bár a doktornő szólt nekik, hogy segítsenek, míg ő nem dolgozik. Egyben Ő az itteni gárda főnöknője. Miért vagyok ma is ilyen szarul. nem tudom. Fáj a fejem a sok sírástól. És én nem is akarok házitündér lenni. mert az nem jó, az ember belebolondul a hülye lakásba. Nekem egy idő után kín a házimunka. van egy mennyiség amit el tudok végezni. Sokan nem tudják, milyen amikor takarítás közben rosszul vagyok sírok és tudom, hogy meg kel csinálni de már nem bírom, és még hol a vége? Más a kisujjából elvégzi, míg én belegebedek. Ha valamiben sikert érek el, hiába örülök. Hisz az semmi más secperc alatt elvégzi. Mire vagyok oly büszke. De az nekem csoda volt akkor, mert sikerült. Ez van velem, jó legalább ide kiírni. Köszi a kedvességeteket, kik olvastok, jelet küldtök, kedvesen hozzászóltok. Már vettem be plusz Frontint, a lányom már rámszólt hogy csináljak valamit ,mert látja, hogy nem vagyok rendben, egész nap rosszul vagyok és nehéz ez így neki is. Hát ez van. Én nem nagyon tudok senkiben sem bízni, annyit csalódtam. Még a lányomban sem igazán. félek én mindenkitől. Biztos jó lenne a kórház, de most nem tudok bemenni. Majd haa mentő visz, volt már olyan komoly rosszullétem, többször is. megyek még van kicsi munkám, most kicsit jobban vagyok.
356. lgaga (válaszként erre: 355. - Binbike)
2013. júl. 6. 12:20

ne gondolkozz, miért.

porszívózz, meg amit kell.

hidd el, jobb lesz utána.

355. Binbike
2013. júl. 6. 12:15
Végtelenül csalódott vagyok. Az egész életemben. A mai napomban, az emberekben körülöttem. Mi a francnak vagyok én itt??? Nem tudom , mi lesz velem. De hogy semmi jó nem történik velem, az biztos. Most nekiállok kitakarítok, amit ma bírok. Aztán ennyi. mi a fenéért élek én??? Ez itt egy nagy kérdés. Mert így ennek az életnek semmi értelme. Miért születik meg az ember, akit nem is vártak? Hogy végig kínlódja a hülye életét? És mennyit kell még kínlódni???? Igazi nyugdíjas nem is leszek, meg sem érem. Nem is akarom. Hülye vagyok, hogy még nem tudtam kiszállni ebből az értelmetlen életből. Mert, hogy nekem itt lenni teljesen felesleges. Semmi értelme annak, hogy létezem. Ennek a hiábavaló küszködésnek is semmi értelme. Ha azért kell létezni, hogy szenvedjünk, akkor minek????? Ennyi!!!!! Rosszul érzem magam:( Ez van. :_(
354. lgaga
2013. júl. 1. 07:20
lehet, h valami hormonális dolog, de az is lehet, hogy kifáradtál az elmúlt időszaktól, és most jön ki rajtad.ezen nem is csodálkoznék.
353. Binbike
2013. jún. 30. 14:11
Valami nagy baj van ma velem. Nem tudok semmit csináni, aminek meg nwkiállok nem tudom ormálisan elvégezni. Pár napja nem szedem a Frontint, gondoltam is milyen jól vagyok elvagyok nélküle. Hát nem tudom, nem megyek semmire sem. Aminek meg nekiállok, nem tudom normálisan elvégezni. pedig nem idegeskedem semin. Legalább is úgy érzem. Akartam főzni levest magamnak, elkészült :( Kétszer kifuttattam, túl sok tésztát tettem bele és agéphez futkosok állandóan. Pedig még lenne dolgom. Azt hiszem, azagyam felmondta a szolgálatot. Amúgy menszeszem is van, az is befolyásolhat? Tegnap sem sokra menetem. Mindjárt eszem a csökött béna levesemből. Alig tudtam elkészíteni, ami máskor simán ment.
352. Binbike (válaszként erre: 349. - Lgaga)
2013. jún. 29. 10:41
Köszönöm! Már mászom kifele. Remélem, jobb lesz.
351. Binbike (válaszként erre: 348. - 099c0bed40)
2013. jún. 29. 10:40
Köszönöm, igazad van. Már kijöttem a nehézségből. Fura ez a halálvágy, ha problémák vannak, itt dübörög az agyamban, hogy kiszállok. Aztán a környezetem (család, Doktornő) igyekszik kihozni belőle. Volt már rá több példa, hogy tettem magammal valamit. Meg volt, amikor alig tudtak visszahozni az életbe. Most igyekszünk a párommal megoldani az együttélést, hogy tudjunk továbbra is együtt maradni. Hisz szeretjük egymást.
350. Binbike
2013. jún. 29. 10:33
Köszönöm kedves szavaitokat! Jobban vagyok már. És most olvasom, hogy 18-án mit írtam benyugtatózva. Már nem nyomom magamba a temérdek nyugtatót. Basszus a munkahelyen sem voltam jól. Meg beszédültem a sok nyugtatótól. Sok nyugtatót befaltam, tudom, nem az a jó megoldás, hogy bekábítom magam. A Pszichológusnőm is segített kimozdulni ebből. És a héten már mondta, hogy jobban is nézek ki. A szememen is látszik. Van, amikor tudok jönni ide a Hoxára, aztán napokig nem. Időhiány miatt is. Meg van olyan, hogy begubózom és elhúzódok mindentől és mindenkitől. Az én agyam nagyon nem jól működik, valami elromlott már kiscsikó koromban ott :( Én szenvedek tőle a legjobban. Nem tudok felnőtt nő módjára élni és ez zavarja a környezetemet. A párom sem könnyű eset. Ez van most velünk. Most elment 3 napra horgászni a barátokkal. Még nem voltunk ennyit külön, mióta együtt vagyunk. Holnap este jön meg.
349. lgaga (válaszként erre: 347. - Binbike)
2013. jún. 20. 10:56
drukkolok, h sikerüljön kimásznod ebből a hullámvölgyből! együtt érzek veled.
348. 099c0bed40 (válaszként erre: 347. - Binbike)
2013. jún. 19. 19:01

Binbike, nem ez a megoldás.....

Egy rossz párkapcsolat rengeteget képes rombolni az ember személyiségén, főleg ha az amúgy is sérült, inkább ezen gondolkozz el hogy lehetne változtatni rajta, ne az öngyilkosságon.

347. Binbike
2013. jún. 18. 20:36

mindjárt alszok áúgy kívánkozott belőlem, hogy kimondjam valakinek a fájdalmam ideklorokm ne4mctudom megteszueme ha egy ideje nem jövök megtettem

voltam...

346. Binbike
2013. jún. 18. 20:35

holnap mennem kell 6-radolzgozni

n3em utdom mi lesz velem, rohamom volt ma is, rioszziul voltztam és ezért csk sszedetem be anyugtatókat sorba már alig látok

szédülök közeledik a ko makior se kép sem hang

nem tudom mi lesz már nem bírokm nincs esélyenm

összezsedem lehezt a gyógyszereimet és a közeli erdőbe megyek meghalni ez a gondloat , naponta belém mar és nem enged

nem tudom mikotr lesz olyan erős hogy megteszem

vagy ygávazar vagyok és nem merek kiszélánni

mindjárt végem, le kell dölnőm

mert ideájulok

amikor lekábulok vakanahnmivek ljobb ésm ár cska zsong a feljem

ap szichés betegeket le kekk lőni, velem az élen, mert ez nem élet

és nincs ember, aki mellém állnia, éet a magyányban györttrődmni, már menne el ez nem péár ez egy kegyetlenembetr

345. Binbike
2013. jún. 18. 20:29

nem tudom, mit tegyek, magányos slejet ember leszek

akit mindenki lenéz megaláz. és igazuk bvan, nem tudok egy háztartást mnormálisna vazatni

én büszke vagyok a sikereimnre ügyességemre

de ez máshozképers t nulla így ehhez mérnek

és kiközösített a világ

344. Binbike
2013. jún. 18. 20:27

nem tudja mit akar, elhagyna is maradna is. Mefh g közben átváltoztatana olyanná, amilyet szeretne. de nem tud. Agyilag képtelen vagyok úgy gondolodni, ahogy ő szweretné. ,vagy más felnőttek. összevissza írok, bennem van egy marék nyugtató és el vagyok kábulva. erős az érzés bennem, hogy kikiszállok, nem a pasi miatt

hanem mert nincs értelme az élezemnek, soha nem leszek teljes értékü ember minden ember szemében selejt vagyok ,egy senki nincs értelme így élni

lehet, hogy be kell feküdnöm a kórházba megint

vagy megölöm magam

343. lgaga (válaszként erre: 342. - Binbike)
2013. jún. 18. 17:21
egy dolog tudni, h a párunk pszichés beteg, és más dolog tapasztalni.van, akinek sok ez a tapasztalás, és nem bírják. ekkor viszont alapvetően az lenne a tisztességes, ha megmondaná, hogy ez-és-ez miatt vége, nem tud veled lenni. szerintem most még ő sincs tisztában azzal, mi az, amit fel tud vállalni, és mi az, amit nem.
342. Binbike
2013. jún. 18. 16:50
Köszönöm a biztatást! Nem tudom, mi lesz velünk. Most nagyon rossz itthon a légkör. Nem is tudom, hogy együtt maradunk-e. Most nagyon furán viselkedik velem, meg amúgy is. áprilisig volt jó, kisebb-nagyobb zökkenőkkel. Május óta változott meg. én is hibás vagyok,bár tudta, hogy beteg vagyok és nem tudok jó háziasszony lenni. és vannak hiányosságaim. De szeretem. Úgy látszik, ha beteg vagyok és vannak hibáim, nem tud elviselni. Amúgy nem árultam zsákbamacskát, tudta, hogy beteg vagyok, pszichés beteg.
341. 099c0bed40 (válaszként erre: 339. - Binbike)
2013. jún. 15. 07:07

Binbike, nagyon sok erőt és kitartást Neked, egyebekben én is amondó vagyok mint az előttem szóló: igenis mutasd meg hogy képes vagy jól érezni Magadat Nélküle is, barátokkal vagy bármilyen más tevékenységben.

Ne higgye már azt hogy ha Ő nincs melletted mint egy karó a növény mellett akkor nem bírsz megállni a lábadon, dehogynem, nagyon is meg bírsz.

340. lgaga
2013. jún. 14. 16:15
az jó, h tudsz magadnak programot csinálni. egyáltalán, tudja csak meg a párod, h nélküle is tudod jól érezni magad.
339. Binbike
2013. jún. 14. 10:32
Jó itt kiírnom magamból, mert így könnyebb és örülök, ha valaki kedves hozzászólást is ír nekem. meg a jeleknek is. Amúgy félek az egyedül maradástól is, ha elküldöm a párom. Nem is tudom, tegnap megöleltem, szeretem , és jó lenne vele lenni, csak hozza -e még a kedves formáját. Vagy az nem az igazi énje volt, és többet elő sem jön? Nem tudom. Hát ez van.
338. Binbike
2013. jún. 14. 10:29
ja, akivel kétszer összefutottam a strandon, a következő hétvégét már megbeszéltük, telefonszámot cseréltünk. Ma meg egy kis takarítás, mosás lesz a progim. És még nem álltam neki semminek. Párommal beszéltem telón, és kérdezte, hozzak neked is a mai ebédből, finom lesz? Hozzál, mondtam neki.
337. Binbike
2013. jún. 14. 10:22
szóval holnap strandolás lesz. és már jövő hétvégére is hívnak strandolni a barátnők. Egy barátnőt elvesztettem, aki 18 évig a legjobb barátnőm volt. Nem tudom, hogy a férfikapcsolatai miatt miért alakult ez így. Tavasszal hívtam többször, nem vette fel. Aztán közben meg azt mondta ismerősömnek, hogy ő találkozna velem, csak nem tudja, mikor nem dolgozik a párom, mikor érek rá. Készültem, hogy újra felhívom, hogy találkozzunk, de nem bírtam megtenni. Ám lehet, hogy mégis felhívom. Viszont örömmel tölt el, hogy a 3 barátnővel, szorosabb baráti viszony is kialakulhat. Egyikükkel tavaly kétszer futottunk össze a strandon, hogy egyedül mentünk mindketten. Aztán a felületes barátságból kicsit szorosabb barátság lett. És én tavaly nyár óta bejárok a boltba hozzá beszélni és vásárolni néha. Van barátnőm, és ez nagyon jó érzés, az említett barátnő elvesztése viszont fáj még.
336. Binbike
2013. jún. 14. 10:12
A kialakult helyzetben a családom tagjai különbözőképp reagálnak. Mindenki elítéli a párom viselkedését. Van aki azonnali elküldésre buzdít. Míg van, aki hasonló véleménnyel van a viselkedéséről, de még támogatja az én véleményemet, hogy adok még egy esélyt a kapcsolatunknak. De komoly változtatásokat kell tennünk. mert tovább nem tűröm ezt a viselkedését velem szemben. Remélem, hogy talán pszichológushoz is sikerül eljuttatnom. erre igen kicsi az esély. Sokat gondolkodom a pozitív és negatív viselkedésein. Hogy mi történhet, hogy a kedvessége visszatér-e. Vagy cak nagyon megjátszotta magát. Azt hiszem, hogy érzi, hogy változtatni kell. Mert már a gyerekeink is kiakadtak a viselkedésén. mint az én lányom, amint az ő lánya is. Egy biztos, már nem hagyom magam. Ez a telefon földhöz vágás volt az intő jel részemre. Ez sokkolt engemet. és nem érdekel, mit mond, én holnap strandolni megyek, hogy itt a jóidő, kikapcsolódom. Úgy néz ki, jön velem barátnő is. 3 barátnő is jelezte, hogy strandolna velem a nyáron. Párom nem egy strandoló fajta. Én magam is el szoktam menni fürödni, ha nincs kivel. A víz szeretete, élménye, az úszás öröme kárpótolja a társaság hiányát. Viszont barátságos ember lévén, általában találok akihez szóljak.
335. Binbike (válaszként erre: 334. - Lgaga)
2013. jún. 13. 15:05
Hát igen, remélem. A doktornő mondta, hogy de jó lenne, ha ő is bemenne. De sikerül-e valaha is elrángatni a pszichológushoz.
334. lgaga (válaszként erre: 331. - Binbike)
2013. jún. 13. 15:03
jajj...jobb is, h kiment horgászni, hátha lehűl az agya. zsíroskenyér, te jó ég...
333. Binbike
2013. jún. 13. 09:32
Köszi a jeleket, van most is látom. Majd küldök én is, most nem tudok. Örülök, ha kapok.
332. Binbike
2013. jún. 13. 09:30
Most kiírtam magamból. Nagyon nehéz családban élni, egyedül, magányosan is. Végül is mindegy, így is - úgy is pokol az élet. Szétmegy a fejem, remélem a doktornő után jobb lesz. Este megjön a horgászásból. Holnap dolgozik. Szombat éjjelre megy. Hétvégén nappal itthon lesz. Hogy fogjuk együtt kibírni, sikerül-e végre normálisan együtt lennünk. Én is idegesen viszonyulok hozzá. Gondolkodom, hogy elküldjem-e , pedig szeretem.
331. Binbike
2013. jún. 13. 09:26
Bár nem tudom el akartam- e menni vele horgászni, vagy sem. Pedig jók szoktam lenni az együtt horgászások. Megyek ma a pszichológusomhoz is. Végül is úgy volt, hogy én doktornőhöz, ő ügyintézni és utána együtt horgászi. Még este és felkeléskor is ezt beszéltük. Aztán egyedül elrobogott. Én majd megyek doktornőhöz, vásárolni. Teljesen ki van az agyam. Nem tudom meddig bírom, azt sem mit akarok. Elküldjem? Vagy bizakodjak, hogy újra normális lesz? Mert ha nem idegbeteg, akkor nagyon aranyos szokott lenni. Pszichológus segítségét nem hajlandó elfogadni, már volt régebben. És nem fogadja el, a gyógszert sem. Nehezen alkalmazkodik ilyenkor. Remélem, az egyedül horgászása helyre zökkenti az agyát, ha már itthon hagyott. Legaszívesebben bemennék a kórházba megint itt hagyni a családot, mert nem bírom. Nem tehetem meg most, mert katasztrófa lenne itthon. A főzést meg nem hagyom, hogy teljesen rám testálja, nem fogok megbolondulni miattuk. Az elejétől fogva úgy állapodtunk meg, hogy nem az én egyedüli gondom lesz az ő és lánya ebédjéről gondoskodni. Az együtt megfőzés az igen, és néha én egyedül a megbeszélt kaját, mert nekik nem mindegy, mi a kaja. Nem bolondulok meg miatta. Nem vagyok egy konyhatündér. Vasárnap is elhozta a lányát, aztán nekiálltunk főzni az ő kívánsága szerinti kaját, nem egyszerű kaja ám, hús meg leves meg krumpli. mert a ők igényesek. Régen ez nálam karácsonyi kaja volt, ünnepi. Szegények voltunk mindig. Aztán főzés közben, mert valami kicsit elhibáztam, itt hagyta a főzést és lefeküdt, őt nem érdekli. És nem ez volt az első eset. Máskor befejeztem ,ahogy tudtam. Most megmakacsoltam magam. Nem fogom többet befejezni a kaját, ha otthagy. Mondtam is a lányának, hogy én nem fejezem be a főzést. Az meg kétségbeesett, mert igen szeret enni. Aztán nagy duzzogva felkelt befejeztük, aztán tüntetőleg zsíros kenyeret evett. Ő ebből nem eszik. Aztán este evett suttyomban belőle.
330. Binbike
2013. jún. 13. 09:08
Ki kell írnom magamból, a párommal, azt hiszem, nagy baj van. Nem tudom, meddig bírom vele. Május közepe óta tiszta bolond. Előtte is voltak gondok, de most már elég sokáig tart és eléggé nehezen viselem, és most emiatt még egy nagy bajt is csináltam magamnak. Nem elég a szegénységünk, még kárt is okoztam magamnak. És most ez is megvisel, teljesen kész vagyok lelkileg idegileg. Vasárnapi újabb hülyesége annyira kiborított, hogy földhöz vágtam a zsinór nélküli telefonomat. Anyámat próbáltam hívni pár jó szóért idegességemben, a telefon meg lemerült. Mondjuk mostanában elég gyakran és hamar lemerült. És én földhöz vágtam és belerugtam. Ennyi, kinyírtam. és most én szenvedek a hiányától. van másik telefonsima vezetékes, és azon dolgozom napok óta, hogy hogyan oldjam meg az elhelyezését. Ez van. Párom ma ügyintézni akart, aztán fölhúzta magát, hogy megzavartam és hogy miattam nem tud ügyintézni. Csak szóltam hozzá, ennyi. Mert hiogy kizökkentem az agyát és nem tud az ügyintézésen gondolkodni. Aztán meg pár napja: elvisz horgászni magával nem visz. ezen volt a huza-vona. Én sem tudtam, akarok menni, vagy sem. Hát eldőlt, hirtelen felkapta a cuccát, és cseszett az ügyintézési feladatára és elrobogott horgászni egyedül. Olyan hirtelen eldöntöte és ment, hogy felocsudni sem tudtam. Kijöttem a fürdőböl pár perc után. Előttem fürdött borotválkozott, hogy megy ügyintézni, aztán ment horgászni. Mondtam is neki, jól kimosakodtál a horgászathoz. Megdöbbentem, aztán csak sírtam ,mikor elment, még most is.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook