Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? fórum

Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 22. 20:38

Írásod alapján nem mondanék rád semmi rosszat:)

Nekem nem tűnsz betegnek.


Nekem is szokták mondani itt, hogy beteg vagyok, forduljak orvoshoz, de baromira nem érdekel. És én is szeretek idétlenkedni:)

Egy idősek vagyunk.

Alakul az életed, jársz orvoshoz, tehát rendben van minden!

Ne keseregj bizonyos dolgok miatt. Pl. strand. Próbálj 2 féle programot kitalálni egyszerre pl. strand vagy séta, akkor talán nem zavar annyira, ha nem jön össze a strand.

Ne akarj minden áron lefogyni! Sok mozgás, enyhe diéta és akkor menni fognak a kilók. Bicaj? Nagyon jó sport, a pároddal együtt csinálhatjátok és nagyon jó zsírégető.

Sok szerencsét az életedhez:)

28. revi11
2012. aug. 22. 20:17

Én is csak jót és szépet kívánhatok neked.

Tényleg jól alakul az életed,ismerem azt az érzést,amit leírtál,hogy nézted a párodat és büszke voltál rá,és szereted.Ez jó.

Sokan küzdünk,talán még az egészségesek is.

Nem könnyű.

A kórházban mit fognak veled csinálni?

27. 2a69f78972 (válaszként erre: 26. - Binbike)
2012. aug. 22. 20:05

Nem vagy kövér, csak husis !


VIGASZTALJON A TÉNY, HOGY TÖBB PUSZI FÉR EL RAJTAD, MINT EGY SOVÁNYKÁN! :D:D:D


Szép kis életed van kialakulóban, ennek örülj és ne rontsd el!


Sok szerencsét és boldogságot kívánok neked!:)

2012. aug. 22. 19:57

Köszönöm a hozzászólásokat!

Én is szeretem a párom, különben nem költöznék össze valakivel, akit nem szeretek a megélhetésért. A munkahelyen nem panaszkodom, igyekszem nem beszélgetni a munkatársaimmal. Sajnos az a baj, hogy ha kérdeznek, nem tudom tartani a szám, őszintén válaszolok. Meg az anyagcsere betegségem miatt cikiznek, amiről nem tehetek, hogy sokáig vagyok a wc-n, ilyesmi. Igyekszem nem beszélni senkivel. Ma is beugrottam a páromhoz hazafele, egy üres házat őrzött, nem messze otthonunktól. És ahogy beszélt telefonon az egyenruhájában sétálva, néztem és azt gondoltam, milyen jól néz ki. Tetszett, és jó volt azt gondolnom, hogy az én párom és már velem él. Végül is szeretem.

Igyekszem feltalálni magam, ha jól vagyok.

Szeretem a keresztrejtvényeket, gobelint varrogatni, logikai számítógépes játékokat. Sétálni, kirándulni, úszni, strandolni. A házimunka feladja néha a leckét, mert munka után nehezen megy. A lányommal megosztva próbáljuk megoldani. Párom ragaszkodik a főzéshez, ez jó, mert nekem nem nagyon van türelmem hozzá. Pénteken megyek a barátnőmmel fürödni munka után ez örömmel tölt el, nekem nagy öröm a lubickolás, úszás kisgyerek korom óta. És lelkibeteg voltam, hogy nem tudtam most fürdeni egy ideig másik betegségem miatt. Párom horgászni szeret, voltunk már együtt is. Bár most nem tudott Ő sem menni. Hiába mondja, hogy Ő kibírja, én sírdogáltam, hogy nem tudtam strandolni. Heti rendszerességgel járok pszichológushoz évek óta, kórházi rendelésre. Kell az állapotom szinten tartásához. Pszichiáterhez havonta kell járnom, Ő írja fekl a gyógyszereket. Amit kis adagonként adják, zárják előlem, egy kis trauma miatt is hajlamos vagyok nagy mennyiséget egyszerre bevenni. Volt több öngyilkos kísérletem már, legutóbb februárban adtam fel. A hosszú önsanyargató fogyókúra miatt legyengült a szervezetem, és lebetegedtem. És lelkileg is padlón voltam. És nagyon rossz testi álapotban voltam, meg lelkiben. És feladtan, a lányom talált meg. Volt dugi gyógyszerem. Amikor a párom megismertem, már újra dolgoztam, de még mindig koplaltam, és napi egy órát edzettem. Sokszor megszédültem és Ő vezetett rá, hogy enem kell, most 80-85 között mozgok. És zavar, hogy nem tudtam tovább lefogyni. Amúgy 107 kg-ról indultam. Most eszek, és most újra kell kezdenem fogyózni ,mert nem igazán tudtam megtartani a 80 kilót, amire lefogytam, amúgy 170 cm magas vagyok. És edzenem is kéne újra, csak a hasizomgyakorlatokat túlzásba vittem és kiújult a köldöksérvem. Párom szerint szép vagyok, mások is mondják, szépen lefogytam, nem tudom, még így is nagyon kövér vagyok.

25. poly13
2012. aug. 22. 19:11

Már megbocsáss, de ahoz, hogy felismerd, hogy te más vagy ahoz is inteligencia kell, mindenkinek vannak rosszabb napjai.

Éld az életedet

Az, hogy saját lakásod, gyerekeid vannak azt mutatja, hogy önálló életre képes vagy, viszont azt írod, hogy a párod kitart melletted, az élet megviselte őt is, egyszerű szeretni kell egymást, de ha csak a nehéz anyagiak hoztak össze benneteket, akkor meg kell tanulni megbecsülni egymást,neked is tekintettel kell lenie rá, rendezni az anyagi helyzeteteket, tudom ez nem könnyű...

szeretet nélkül szerintem nem lehet sokáig kitartani egy kapcsolatban, tehát valószínűsíthetem, hogy ő szeret tégeg...

tisztázd az érzéseidet, az anyagiakat próbáld beosztani ami van, bízni, hogy változni fog, és könnyebb lesz...

a munkahelyeken meg mindig vannak olyan kollegák, akik ugratják az embert, nem kell tragikusan felfogni, a válasz lehetőségét kell kitalálnod, úgy, hogy tréfának vegyék.

Persze neked sem kellene panaszkodnod a problémádról a munkahelyen, nem illik terhelni a kollegákat.

Mielőtt felcsattansz valamiért számolj el 10-ig, én is szoktam ritkán kiakadni, és van amikor én is kiosztok másokat, de ez természetes reakció

Találj magatoknak valamilyen célt, ha mást nem, menjetek el sétálni, vagy, otthon a lakás nevelj valamilyen növényt, vagy bármi egyebet, amiért céltudatosan tenni is kell, kézimunkázz fejtsél rejtvényt, esetleg te is csinálhatsz, vagy valamit tanulj, szándékosan nem anyagi célokat írtam.

Este fárazd ki magadat, vagy esténként sétáljatok, ne a tévé előtt üljetek, mindjárt könyebben el fogsz aludni. Az altató és az egyéb hasonló szerek nem megoldások.

Ne felejts, hogy mindenkinek vannak érzelmei és az érzelmi reakciók azok szerintem nem tanulhatók, benned játszódnak le, nem szabad lebecsülni, de tudatunk is van., amivel uralmat gyakorolhatunk felette.

Tanulj taktikázni... reggel,ha szépen terített asztallal várod a családod, kellemesen megbeszélitek a teendőket, esetleg az álmaitokat, vagy mit kellene főzni stb. mosolyogva, mindjárt másképp indul a nap, mintha reggel egy kávé, rohanás, haza, bevásárlás, főzés, stb. ..

Legyél nő, viselkedj nőként, olcsón is lehet ápolni magunkat, sőt még lehet, hogy hatásosabb is. Az interneten rengeteg információ van használd ki.

Önbizalmat és minden jót.

24. spinneli (válaszként erre: 21. - Binbike)
2012. aug. 22. 18:35
Tényleg jó nagy munkán vagytok túl-most miben jelenik meg a fáradtságon kívül, hogy rosszul vagy?
2012. aug. 22. 18:29

Örülj, hogy van társad! Minden más le van magasról felismerhetetlenségig csinálva! Vedd be a le@m tablettát!

Valamelyik nap hallottam egy poént, kérlek, ne vedd magadra, de nekem nagyon tetszik.

Lehet, hogy hülye vagyok, de én szabadlábon vagyok!!!

2012. aug. 22. 17:25
A konyhában a párom ízlése szerint pakoltunk, mert Ő akar főzni, mert nagyon szeret főzni.
2012. aug. 22. 17:20
A párom is azt mondja, hogy átvészeltük e nehéz megpróbáltatásokat, a kapcsolatunk túlélte. Szeretjük egymást, gyerekem is elfogadta.
2012. aug. 22. 17:18
Kimerített mindkettőnket az összeköltözés is, nem igazán tudtam a lakást a háztartást vezetni. És át kellett alakítani sokmindent, hogy be tudjon költözni. Hetek óta ment ez a sok feladat. Lassan a végére érünk. Lakás átalakítva, előnyére változott. Két háztartásból egyet csinálni. Gyermekem is segített a munkákban. Holnap hozza az utolsó cuccokat, és azt kell még elpakolni és véget ér a hetek óta tartó lakásátalakítás- költözés.
19. Binbike (válaszként erre: 17. - Syria)
2012. aug. 22. 17:13
Az meglehet, én nagyon pesszimista alkat vagyok és tényleg túlzottan aggákyos vagyok. Ez így igaz, összeköltöztünk, megért és elfogad a párom és boldognak kéne lennem. Nem vagyok jól, azért érzem rosszul magam. Be kell feküdnöm a kórházba is, ma beszéltam az orvossal, a napokban mondja meg, melyik nap. lehet már hétfön. Talán jobban leszek majd.
2012. aug. 22. 17:09
Hosszú hétvégén strandolni szerettem volna, de nőgyógyászati probléma miatt nem fürödhettem. teljesen elkeseredtem. Szülinapom volt, és felköszöntöttek előtte nap, 20.-án párom dolgozott, mert átírták a vezénylését. Biztonsági őr, és őriznie kellett. Én meg itthon egyedül, és strandra sem mehettem.
17. syria (válaszként erre: 1. - Binbike)
2012. aug. 22. 17:09

Nem lehet, hogy a gondjaidat túlzott aggályoskodás is okozza?

Egy hónapja írtad az előző fórumodon, hogy boldog vagy, mert párt találtál egy megértő, 50 éves férfi személyében. Mi változott?

16. Binbike (válaszként erre: 15. - F799cac10e)
2012. aug. 22. 17:04
Igen, sok ember nem fogadja el a másik embert, ha beteg és eltér az átlagtól. De sokszor megkaptam én: bolond, elmebeteg stb...
15. f799cac10e (válaszként erre: 12. - Binbike)
2012. aug. 22. 17:00
igen tudom milyen ez sajnos, van anyumnak a barátjának egy lánya neki a lábával van gond így született és az egyik keze is olyan hogy nem nagyon tudja használni,de dolgozik meg férje van nagyon aranyos én szeretem, de sokan ezt nem fogadják el. én vagy mi igen mert megyünk együtt ide-oda
14. Binbike (válaszként erre: 9. - 2a69f78972)
2012. aug. 22. 16:56
A családban elhangzó kritikákra, meg ilyesmikre megsértődöm és nem szólok senkihez sem, félrevonulok. Aztán megbékélek és újra szóbaállok a családdal
13. andi6020 (válaszként erre: 8. - F799cac10e)
2012. aug. 22. 16:54
Neked is hasonló betegségeid vannak?
12. Binbike (válaszként erre: 8. - F799cac10e)
2012. aug. 22. 16:54
Én sem szeretnék, csúnya ez a felnőtt világ. Csak elevickélek a felnőtt felnőttek között, akik sokszor megbántanak..
11. 2a69f78972 (válaszként erre: 9. - 2a69f78972)
2012. aug. 22. 16:53
jav.: nem bak, hanem baj!:D:D:D
2012. aug. 22. 16:53
Köszönöm kedves hozzászólásaitokat. A napokban mondja meg a doktornő, melyik nap kell befeküdnöm a kórházba. Pszichiátriai osztályra, mert nem vagyok jól.
9. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Binbike)
2012. aug. 22. 16:51

A rehabilitációs munkahelyeken rokkantak dolgoznak, tehát senkinek nincs joga a másik betegségét kifigurázni.

Te naiv vagy, a másik sánta, a harmadik vak, stb.

Gondolkodj el, hogy cserélnél e valamelyikkel ?


A mai életben nem hasznos tulajdonság a naivság, mert ezzel leginkább visszaélnek a többiek.

Szerencsére te nem élsz egyedül, gyerekeid, párod van, így - remélhetőleg - nagy bak nem érhet.


A gyerekeid nem csúfolnak, csak szóvá teszik a naivságod, remélhetőleg a te érdekedben!

A családban elhangzó kritikákat nem szabad olyan véresen komolyan venni, mint ha egy idegen tenné.

2012. aug. 22. 16:51
én sem fogok soha felnőni és nem is szeretnék
7. Binbike (válaszként erre: 2. - Spinneli)
2012. aug. 22. 16:50
Több is van, dependens személyiségzavar, ami a gyerekkori érzelmi intelligencia fejlődés elmaradása. Fejlődtem már sokat, de még nem nőttem fel. Felnőttől nem elvárható érzelmi reakcióim vannak, önuralom hiánya. Depresszió, alvászavar.
6. andi6020 (válaszként erre: 3. - Binbike)
2012. aug. 22. 16:49

Írd ki magadból. Sokszor segít.


Amúgy tényleg meleg van, és az ember nem is tudja, hogy hol szeretne lenni. Sehol nem jó. :)

5. spinneli (válaszként erre: 3. - Binbike)
2012. aug. 22. 16:47
Elehet egy napló segít, igen...
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Binbike)
2012. aug. 22. 16:47
Minden jót kívánok. :)
2012. aug. 22. 16:46
Most is rosszul érzem magam. Meleg van és nem ott vagyok, ahol lenni szeretnék. Tudom, ha leírom keserveimet, egy egészséges felnőtt elolvasva azt mondja, hülye vagyok. Ez igaz, mégis szenvedek e problémáktól. És úgy gondoltam, jobb lesz ha kiírom magamból.
2. spinneli (válaszként erre: 1. - Binbike)
2012. aug. 22. 16:46

Mik azok a dolgok, amelyek miatt úgy érzed nem nőttél fel?

És mi pontosan a betegség, ha meg lehet kérdezni?

2012. aug. 22. 16:43

Megváltozott munkaképességü vagyok a pszichés betegségeim miatt, dolgozom rehabilitációs munkahelyen. Saját lakásomban élek, 2 felnőtt gyermekem van, kisebbik él még velem, 20 éves. Most költöztem össze a párommal.

A munkahelyemen alkalmazkodási zavaraim vannak, naív vagyok, kicsúfolnak, piszkálnak. A gyermekem is gyakran rám szól. A párom így elfogadott, amilyen vagyok. Őt megviselte az élet, és talán emiatt fogadott el engem a problémáimmal. remélem, hogy együtt maradunk. Összeköltöztük, hogy a nehéz anyagi körülmények között együtt jobban megélünk, és nem egyedül kell élni ezután egyikünknek sem. Nem könnyű velem, tudom. és még ma sem nőttem fel...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook