Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? fórum

Pszichés betegségeimmel nehéz élnem a felnőttek életét 44 évesen. Sokat szenved a lelkem. Fel sem növök talán soha? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
389. Binbike
2013. aug. 19. 11:52

Újra itt vagyok. Voltam 3 napot a nénikéimnél falun. Jól éreztem magam. Holnap lesz a szülinapom. Bár, nem tudom, hogy örüljek-e neki. Mint korábban írtam, nem igazán akarom a szülinapomat. Aztán, nem tudom, mi lesz. Nénikéim felköszöntöttek előre, mert ugye ott voltam. Amúgy is fel szoktak köszönteni. Kaptam szép ajándékot is. Örültem neki, mert olyanok, mint a pót anyukák nekem. Én is vittem ajándékot, mikor mentem.

Nem küldtem még el a párom. Dilemmában vagyok. A család véleménye, és a pszichológusomé is. Hogy ne kapkodjam el, hisz bármikor elküldhetem a lakásomból. Küldeném is, meg nem is. Tegnap elvoltunk a horgászbarátokkal horgászni, kikapcsolódni. Jó volt, aránylag jól voltam. Az egészségem nem a legjobb. Azért megvagyok. A nénikéimnél jól voltam. Reggel keltünk, délelőtt kis munka, amiben segítettem. Ebéd és szieszta. Ők pihennek mindig ebéd után, már 70 évesek elmúltak. Igen jól tartják magukat, fiatalosak, bár már betegség is van. nekem is jó volt a szieszta, meg napoztam is. A lányom mondta, hogy amíg elvoltam, látta, hogy készülődött a szülinapomra a párom. Aztán én nem tudom. Amikor próbáltam neki elmondani a hülye napja után, hogy külön kéne mennünk. Akkor meg igen ragaszkodott hozzám, hogy velem akar lenni. Most nem volt hülye velem. Nem tudom, mi lesz. Ha már nem bírom, akkor úgyis elküldöm. Talán jobb lesz. El kéne csak küldenem, nem tudom.

388. bárányka (válaszként erre: 387. - Lgaga)
2013. aug. 12. 07:07
Csatlakozom az előttem szólóhoz!
387. lgaga
2013. aug. 12. 01:28
van olyan rossz kapcsolat, aminél az egyedüllét meg az éhezés is jobb. hát ez is olyan.
386. Binbike
2013. aug. 11. 22:18
Holnap 10-re van időpontom a pszichológusomhoz. Nem tudom ,mit tudna segíteni. Egyáltalán valaki segíteni rajtam. De nem is kell segítség, hisz úgysem számíthatok senkire. Nagyon meg vagyok ijedve. Mi lesz velem, nem tudom.
385. Binbike
2013. aug. 11. 22:16
bevettem egy marék Frontint, remélem, hamar kiüt
384. Binbike
2013. aug. 11. 22:15

kiütöm magam, az lesz a legjobb mert ez egy pokoli nap

inkább menetem volna valahova el itthonról

383. Binbike
2013. aug. 11. 22:14

nincs kivel beszélnem, miközben szétmegy az agyam. asszem itt a vég, felhívott a párom. Azt hiszem, már félelmemben és az idegtől rontok el még inkább mindent. azt mondja, semmit sem tudok normálisan megoldani. Most meg a busz miatt szidott le, mert nem arra megy amit mondtam neki, hogy szálljon fel rá. tényleg nem vettem észre az útvonalat. de azért beér. Már vége itt, most begyógyszerezek

ki kell ütnöm magam

az agyamat, mert megbolondulokés itt vagyok magamra hagyva és elkeseredve

382. Binbike
2013. aug. 11. 22:10
A fizum elköltöttem mindet a páromra is ment el meg bevásárlásra is. maradt 1500 Ft. Ő a héten kap fizetést, és asszem nem fogadok el tőle pénzt. Bár én költöttem rá. azt mondja, szeptembertől kevesebb pénzt ad rezsire. nem kell a pénz. Jövő héten el kéne adnom valamit. talán sikerül, amiregondoltam. porcelán és ezüstözött régi kupa. még valami rokontól kaptam anno. asszem most itt lenne az ideje eladni. Nem tudom, mit gondoljak.
381. Binbike
2013. aug. 11. 21:55
Azt hiszem nagy baj van a fejében, volt egy párja előttem, az 2 hét után meglépett tőle. Asszem most már tudom, miért.
380. Binbike
2013. aug. 11. 21:53
A lánya hívta telefonon, vele is nagyon csúnyán beszélt. Azt hiszem, bekattant a párom. Még félni fogok tőle. Azt is mondta ma, amikor szidott és veszekedett velem, hogy legszívesebben belém vágná a kést. Én szó nélkül a kezébe adtam a nagykést. Aztán azt odadobta az asztalra. Megbolondult, azt hiszem. Meg munkahelyi gondjai is vannak szerintem. Nembaj, másnak úgysem ártana. Talán nem is lenne rossz, ha megölne engem. Nem is védekeznék, szerintem. A múltkor az asztalba vágta a kést, igaz a kiskést. most teli a fejem nyugtatóval. Azt hiszem, vetekszik a volt férjem kegyetlenségével. ha ezen túl leszek és túlélem, férfivel együtt élni nem fogok. az biztos. nem felelek meg neki és sajnál tőlem minden jót. Ez egy rémálom kapcsolat lett.
379. Binbike
2013. aug. 11. 20:15
Mindjárt kéne bevennem még egy kis nyugtatót.
378. Binbike
2013. aug. 11. 20:15
Ez van, mi lesz velem, úgy érzem jól magam, ha szédülök. Rosszullét rohamaim vannak. Azért is nyomatom magam nyugtatókkal. meg a párom szilva pálinkájából is ittam. Én piára sose költöttem, de ha itt van ittam belőle. Nem is fogok. A 80 FT-os Frontinból egy marékkal és már jól is leszek. Szeptemberig leállás. Utána oda kell figyelnem, hogy dolgozni tudjak. Én már nem kérek pénzt a páromtól. Nekem ne mondja, hogy szeptembertől kevesebbet ad rezsire, nem kell a pénze. Ha kifizetek mindent, akár napi 50 - 100 Ft is jut majd kajára. 1 kefir, 2 szelet korpás kenyér, kétszeri evésre. És sok víz, meg akciósan venni puffasztott rizst 100 Ft-ért. pár napig is elélek belőle sok vízzel. Ha nagyon összeszűkül a gyomrom, alig kell kaja bele. Na ez van, el kell küldenem a párom, és vége a megaláztatásoknak. És a lányommal mi lesz? Én nem tudok már neki pénzt adni. Gyűlölhet, de nem tudok mit tenni. Az én életem már semmit sem ér. Most először nem a meghalásra gondolok. Most a harc jár a fejemben, hogy harcolok mindhalálig. Talán megnyerhetem a csatát és életben tudok maradni. Nem tudom, ki kellett írnom magamból. És én panaszkodom, amikor ismerek egy kis nőt, akinek még nagyobb pokol az élete a vadállat férje mellett 3 gyerekkel. Ha nyernék milliókat( néha veszek egy lottót )segítenék belőle 1-2 pokolban élő nőn. Jaj, mi lesz velem. De már nem bírom ezt a megaláztatást.
377. Binbike
2013. aug. 11. 20:02
Le kell írnom. Azt hiszem megbolondult a világ körülöttem. És én is most tényleg megbolondulok. Azt hiszem, hogy vége köztünk a párommal, de mégsem költözik el. Ezt nem értem. Sajnos nem megy az együttélés. Nem felelek meg neki. Veszekedik, hogy neki kell főzni, de nem akarja a főztömet megenni mert nem jó, szar. Veszekszik, hogy nem tudom úgy elkészíteni a kaját, ahogy ő szereti. Mondja: Ő sokat dolgozik a munkahelyén, én meg csak 4 órás munkahelyen vagyok. És hogy ő ennyi munka mellett főzzön és istápoljon engem. Számára a takarításom, mosásom, mosogatásom, portörlésem nem munka. Ezáltal itthon nem csinálok szinte semmit. Olyan munkákat talál ki , amit nem veszek észre, és ezáltal szerinte nem takarítok rendesen. A konyhaszekrény is kirángattatta a helyéből, hogy alatta és mögötte is kitakarítsak. Elmentem néha strandra a barátnőimmel és találkoztam velük néha. Ezt nagyon sérelmezte. Ő nem jönne velem sehova, pláne strandra nem. Úgy döntöttem, nem mondok le róla miatta, mert sajnálja tőlem. Hibáztam én is, néha vétek. És ezért megkapom a kiosztásom, büntetésem. meg nem ver, csak a rühes kutyával is szebben bánnak, mint velem ő. A lányom is folyamatosan megaláz. ne is számítsak, hogy valaha segít rajtam. Nem megy el dolgozni és a pénzt kéri tőlem, alig adok neki. Ha a párom elmegy, meg kel élnem 60 000 Ft-ból. Van közös adósság a párommal, a felét se tudom kifizetni. Haa lányom dolgozna és beszállna a rezsibe, meg tudnánk élni. és nem bántana többet a párom. Én soha többet férfivel össze nem költözöm. Inkább éhen halok. Fogytam 5 kilót már. És alig eszem, már most szoktatom magam az alig evéshez. Ha a lányom nem megy el dolgozni én egyedül nem fizetem a téli agyonfűtését és a telefonszámláját. Úgyis azt mondta, hogy ne számítsak rá, hogy támogatni fog. Így hát én sem őt. A túlélésre kell hajtanom. nem tudom, hogy küldjem el a párom, Szeretem, de hiába, nem élhetek egy olyan emberrel, aki nem szeret. És azt is mondta, hogy a házaséletet sem akar velem, mert amilyen vagyok. ne is csodálkozzak, hisz nem látom ael a háztartást rendesen. Ki kéne rúgnom és a lányom is. És fogni a kis 60 ezremet, és meghúzni magam, és fenntartani a lakásom, hogy hajléktalan ne legyek. Ha valahogy egyenesbe jutok, ha valahogy kifizetem az elmaradt rezsit és az adósságot, aztán az is lehet, hogy egészet nekem kéne. nem is tudom, miért nem merem elküldeni a párom. hülye agybajos vagyok, miben reménykedem? még nem aláztak meg eléggé. Ha mindenki elmegy, nagyon fog gyötörni a magány és a megélhetés kínja is. Lehet, az lenne a legjobb. Nyomatom a nyugtatókat magamba.
376. lgaga
2013. aug. 7. 02:52
írd ki magadból, hátha úgy könnyebb elviselni.
375. Binbike
2013. aug. 6. 18:12
Köszönöm a jeleket! Majd küldök én is. Csak ki kell írnom magamból, hogy megint bajok vannak. Nagyon megaláz a párom, majd leírom bővebben, most itthon van. Mindjárt megyek aludni, vettem be gyógyszereket. Az életem semmit sem ér.és többet nem lesz életemben születésnapom, eltöröltem magamnak. Engem senki ne köszöntsön fel. Hisz senki sem szívesen köszönt fel. Főleg a párom. Vége, többet nincs szülinapom. És semmilyen ünnep nem lesz többet. Még karácsony sem. Senki sem szeret, így nincs ünnep sem. És öröm sem az életben. És nem érdekelnek. Hisz minden jót sajnálnak tőlem. Ennyi. nekem csak a szenvedés járna. Nehogy valaha már lehessen valami öröm az életben. Ez örök szenvedés. És inkább éhen halok. Most megyek lefeküdni. Az életemnek nincs semmi értelme. Eddig sme volt ezután sem lesz. Hogy milyen hülye gyáva vagyok, már rég meg kellett volna halnom. Saját kezemtől akár. De hülye gyáva vagyok. Gyűjteni kell hozzá erőt. Hogy miért reménykeden valami csodában, hogy nekem is jut mégvalami csipet jó is az életben. Már rákellett volna döbbennnem , hogy nekem ez nincs, nem jár. Nincs esélyem az életre... :_(
374. Binbike
2013. aug. 1. 14:41

Jövő héten is dolgozunk, míg el nem fogynak a pólók. Utána leállás. A héten el kellett volna fogynia, holnap péntek, és még hol a vége...

Pihenni szeretnék. Strandolni. Nem is tudom, mi lesz velem. és hogy mikor lesz valaha itthon minden rendben. Csak egy kicsit lehetne nyugtom. de agy a párom, vagy a lányom, párom lánya. És talán még én is. Valaki mindig generál valami problémát. És aztán idegeskedhetem és sírhatok. Sose lesz ennek vége. sose lesz béke és nyugalom.

373. Binbike (válaszként erre: 372. - Lgaga)
2013. aug. 1. 14:37
Kár, hogy nem érzem magam annak :(
372. lgaga
2013. júl. 21. 15:38
bárcsak felfognád, milyen nagyszerű ember vagy...
371. Binbike
2013. júl. 21. 11:55
sajnos ettem egy kicsit mégis a krumpliból
370. Binbike
2013. júl. 21. 11:40
Eszembe nem jutott tegnap este, hogy főzzek neki kaját másnapra munkába. Ő horgászni ment barátjával, én strandra barátnővel. Annyira vágyom a strandra, mint egy gyerek. A gyermeteg lelkem nem képes a kötelességeit felismerni. És gyermekien viselkedem sok szituációban. munkahelyi konfliktust is gyerekes módon reagáltam, aztán meg is mondták, milyen gyerekesen viselkedem. Sajnos ez van, erről papírom is van. Szóval szembesültem most újfent a hiányosságaimmal és a hibáimmal. a betegségem hülyeségeivel is. A keddi itthoni balhé miatt begyógyszereztem magam. Estére már " gyönyörű " voltam bekábulva egy marék Frontintól. Nem volt jobb, belemenekültem a kábulatba. De milyen rosszul voltam ,hidegrázásom volt stb. Melegben vastagon felöltözve aludtam, majd megfagytam. Ezt okozta a sok gyógyszer és az idegesség. Másnap nem dolgoztam. És a rendetlen lakást pánikszerűen lehagyva kimentem a strandra. Lányom veszekedett velem, ne menjek el így, rakjak rendet stb. és később menjek. Én olyan pánikhangulatba kerültem, hogy szinte sikítozva mondtam, hogy vagy megyek az erdőbe meghalni vagy a strandra, mert menekülnöm kell. Nagyon szédültem, rosszul voltam, kiértem bementem, leültem a strandon és csak ültem , forgott velem a világ. Felhívtam onnan a pszichológusomat. És elmondtam, mi van. És utána naponta megyek hozzá fél órára. Csüt., péntek és holnap is. Délutánra jobban lettem, alig ettem aznap. Nem is érdekelt a kaja. Ahogy most sem igazán tud érdekelni, össze- vissza eszem. Mégsem fogyok. Még jobb lenne, ha ennyit sem ennék. vagy egyáltalán nem kéne ennem. Párom nem fogadta ekl , hogy helyrehozzam a hibámat, lés nem engedte, hogy ma vigyek utána ebédet. Ő ellenére nem merek odaállítani a kajával. Megfőztem egy adag paprikás krumplit ma DE. Képtelen voltam normálisabb kaját kitalálni és elkészíteni. Nem sokat ér az életem, ahogy én sem. Képtelen vaghyok megfeleni eme felnőtt társadalom elvárásainak. Ezért kiközösít a társadalom és az emberek és a család stb. Az agyam nem működik jól. most is lenyugtattam magam. Olyan üres a fejem, úgy érzem. pedig nem nyomtam le magam gyógyszerrel. reggel sokáig zokogtam, majd megszakadt a lelkem. Most is sírok. Értelmetlem ilyen embernek élni, mint én. Kitaszítottan a társadalomból. Senki nem fog méltatni a szeretetére. Eddig sem, igaz. Valami nagyon elromlott a fejemben kiskoromban, hogy ilyen nyomorult felnőtt lettem. Borzasztó ez az élet. És én hülye gyáva szar, nem merem bevégeztetni. Elszállt a fiatalkori erőm, amikor még erősem meg akartam halni és megvolt az erőm és majdnem sikerült is. Valaki ott fenn nem akarta, hogy így legyen. Mert az intenzíven ébredtem öntudatra. És ott tudatosult, hogy nem mentem el... Azért vagyok az erdőbe megindulva. Egyszer mentem ki azóta meghalni, de egy idő után feleszméltem és hazamentem. Hát ez vagyok én egy nyomorult senki.
369. Binbike
2013. júl. 21. 11:16
Mostanában ritkán kapcsolom be a gépet és ide is ritkán nézek be. Most egyedül vagyok itthon. És csak a bajok történnek velem. Ki kell írnom magamból, mert megbolondulok. Hiába gondolom és mondom is, hogy kimegyek az erdőbe meghalni. Ha egy gyáva hülye vagyok, aki mégsem meri megtenni. Pedig ez lenne a legjobb megoldás mindenkinek. Csak én sajnos gyáva vagyok újból megtenni. Ez van. Többször megpróbáltam már, egyszer az intenzíven alig tudtak visszahozni. SAJNOS! Ez van, most meg gyáva vagyok megtenni, csak gondolok rá. Nem tudom, mi lesz velem. alkalmatlan vagyok az életre. Sajnos nem tudok agyat cserélni. És az bizony nem jól működik. Már 45 vagyok, de nem tudok felnőtt módjára élni. Ez még elmenne, ha kibírnám a magányt és egyedül elszigetelve az emberektől tudnék élni. Sajnos ez sem megy. Hülye vagyok, hogy vágyok a szeretetre. Én tudok adni szeretetet, de az senkinek sem kell, nem elég. Ez van. nem tudok gondoskodni maradéktalanul senkiről sem. Eddig sem tudtam, úgy-ahogy felnőttek mellettem a gyerekek. Sokáig társ nélkül voltam. Most meg van társam azért, hogy elveszítsem. Vannak hibái és csúnyán is bánik velem. Mégis szeretem. Ennek okozója vagyok én is. Lehet, hogy más nem bántana ennyire, mint Ő, de egy sem fogadna el. Most már rá kellett jönnöm. Képtelen vagyok úgy gondolkodni, mint egy háziasszony. Hogy mindig rendben legyen a lakás. Csinálgatom, de sajnos nem eléggé. amit én rendnek látok, másoknak kupleráj. Ránézek valamire, látom ,hogy nem jól van. De még ötször ránézek, mire esetleg tudatosodik bennem, hogy el kéne rakni a helyére és az ott rendetlenül van. Aztán már más szól miatta esetleg, hogy miért nem rakom rendbe. Annyira nem tudatosult bennem a mai napig a kaja: annak minőségére odafigyelés, és a főzés fontossága, hogy képtelen vagyok a mások rendszeres étkezésének a biztosítására. Jó tizenvalahány éve menzán éltünk a lányaimmal. Később ketten a kisebbel, mert a szüleim a nagyobbat elvették tőlem olyan 7 éves kora körül. Addig 3-an voltunk, utána ketten a kisebbel. Sok év kellett , mire a nagyobb lányom hatására , tudatosult a szüleimben, hogy van még egy unokájuk. Most nem ez a lényeg. És ketten a lányommal évtizedekig menzán éltünk. Most képtelen vagyok háziasszony módjára gondoskodni. Modtam a páromnak az elején a betegségem ,meg mindent. Mégsem képes elfogadni a tényeket. Vannak részleges fejlődések nálam, aztán elmúlik és megint nem jut eszembe főzni stb. Vannak berögzült munkafolyamatok nálam,azt maradéktalanul elvégzem rendszeresen. Sajnos a főzés az évtizedekig tartó menza miatt nem rögzült. És az evés fontossága az evészavarom és az emésztési zavaraim miatt. Rendszeresen felporszívózom, elmosogatok, felmosok, portörlök , mosok. A takarítás lehetne sűrűbben is, hetente tudom rendszeresen. Lányom pótolja a hétközi felmosást. Naponta én mosogatok. A család össze-vissza étkezik. A lányom mikor felnőtt , ketten is össze- vissza ettünk , ki mit talált és mit ütött össze. Valószínű elveszítem a párom, bár nem tudom. Ő is sokat hibázik és Ő sem tökéletes. bennem nagyon észreveszi a hibákat és megkapom érte a magamét. Nem bánt, csak lelkileg. És rám fogja, szépítettem magam. Pedig én elmondtam a betegségem, hiányosságaimat, Hogy csúnya a lakásom, a főzési tudományom hiányosságait stb.
368. Binbike (válaszként erre: 365. - Felhőjáró)
2013. júl. 11. 17:33
Hát a gyógyszerszedésemmel már régóta baj van. Idegesítem is az orvosokat vele. Hol túladagolom, hol összekeverem, hol elfelejtem bevenni. A magamat elkábítás megelőzésére próbálják kis adagonként, ( pár napi) adni a betevőt. Az esti altató véletlenszerű reggeli újbóli bevétele is kiszokott ütni.
367. Binbike (válaszként erre: 366. - Lgaga)
2013. júl. 11. 17:17
Én is így gondolom, én is egyetértek vele. A párommal együtt sok pasi is elolvashatná ezt a gondolatot. A rakott karfiolomat sem dicsérte meg. Viszont a lánya igen. És az én lányomnak is ízlett.
366. lgaga (válaszként erre: 364. - Binbike)
2013. júl. 11. 08:16
úgy tudom, Ancsel Évától származik ez a gondolat. semmiképpen nem az enyém, de maximálisan egyetértek vele.
365. felhőjáró (válaszként erre: 353. - Binbike)
2013. júl. 11. 08:14

A frontinnal nem szabad egyszerre leállni mert elvonási tüneteket okozhat.Úgy fizikait mint lelkit.Folyamatosan szabad csökkenteni az adagot de gondolom ezt elmondták neked.Nem tudom mióta szeded de ha régóta akkor csak lassan csökkentsd az adagot ha úgy érzed hogy eljött az ideje.

Remélem jobban leszel.Egyébként meg nekem sem mindig úgy sikerül minden ahogy szeretném de ez nem zavar :-)

364. Binbike (válaszként erre: 363. - Lgaga)
2013. júl. 10. 22:49
Nagyon igazad van. Ennek így kéne lennie.
363. lgaga
2013. júl. 8. 08:07

"Aki szeret egy embert, az megeszi a főztjét akkor is, ha odakozmált. S ez teljesen racionális, hiszen úgy gondolja, hogy a másik ember lelke fontosabb az ő gyomránál.

Különben is, a lélek a legfontosabb testrész."

362. lgaga
2013. júl. 7. 10:15
nagyon jó ötlet ez a strandolás!
361. Binbike (válaszként erre: 360. - Lgaga)
2013. júl. 7. 09:28
Köszönöm! Remélem, jól alakulnak a dolgaim. Párom reggel megjött munkából, most alszik. Hát ma reggel sem bírta ki, hogy valamit ne kifogásoljon a házimunkámból. Most nem érdekelt. Megyek mosogatni rendet rakni. és utána megyek egy barátnőmmel úszni, strandolni. Kis szél van, de jóidő ígérkezik. Nem megyünk nyitásra strandra, a busz fél 12-re visz el. Este 6-ig maradunk. Erre a strandolásra félretettem már korábban a 700 FT-ot. Így ma strandolok, párom itthon lesz. Tegnap kérdeztem, kimozdulnánk-e ma valahova. Ő mondta pihen egész nap, mert este fordul vissza éjszakára. Utána hívtam, hogy én kimozdulnék barátnővel. Mondta: menjél. Aztán tegnap ,hogy ne hívogassam a munkahelyén , nem is hívtam többet. Aztán meg Ő hívott este engem. Mégis csak érdekelte , mi van velem. és akart velem beszélni. És milyen kedvesen beszélt velem este. Mondjuk ma reggel sem beszélt csúnyán velem, csak megjegyezte a takarítási hiányosságot, amit észrevett. Nem tud mindenre kiterjedni a figyelmem. Hát ez van most velem. Köszi a biztatást, nagyon jól esik. És most megyek a dolgomra.
360. lgaga
2013. júl. 7. 07:38

tudod, mit gondolok? te egy lelkileg teljesen érett, felnőtt gondolkozású ember vagy, aki tökéletesen átlátja a helyzetét. benne vagy egy rossz (és egyre romló) kapcsolatban, amiből talán jobb lenne kilépni, de érthető módon félsz az anyagi következményektől. aki azt mondja, ilyen helyzetben könnyű dönteni, az hazudik.igenis megteszed, amit tuds.

mindenkinek mások a határai. ha a párod nem tud téged így elfogadni, az (ebben a helyzetben) vmennyire az ő éretlensége (nekem komolyan úgy tűnik, h tök gyerekesen viselkedik...) nagyon drukkolok neked!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook