Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? fórum

Próbálta-e valaki a Dr. Steinberger-féle ötnapos méregtelenítő kúrát? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 1. 14:57
Sziasztok. Én a 3. napon vagyok éppen :) Eddig tök jól bírom, éhes nem vagyok, kifejezetten ízlik a rozskenyér, a búzafűlétől féltem, de kifejezetten ízlett :) A cékla és a répa viszont kicsit ijesztő. Főleg mivel mikor egyszer ittam céklát nagyon durván meghajtott :D és holnap 6ésfél órán át suliban leszek + két óra utazás, hát félek tőle egy kicsit :D DE majd meglátjuk mi lesz a vége. :D
59. sysco
2010. máj. 7. 13:42
Szia, én is ugyanezért csinálom:-), ma vagyok a negyedik napon, és lekopogom, nagyon jól bírom. Te hogyan tovább?
2010. máj. 5. 17:54
Álmodozni szabad. :-) Csak így tovább, az életmódváltás felé.
57. 2eb1b147c8 (válaszként erre: 56. - Csanni)
2010. ápr. 28. 18:13
Szia, én is a búzafűlé ízétől tartottam, de mivel ez koktél, fel van hígítva, így nem olyan rossz:) Nekem a cékla, de leginkább a sárgarépalé akart visszaköszönni lenyelés után, de ledugóztam a rozskenyérrel:)
56. Csanni
2010. ápr. 28. 07:58

Sziasztok. Tegnap elkezdtem. A beírások alapján kicsit tartottam a búzafűlétől (soha nem ittam még): de hát ez nagyon finom! Alig vártam a következő adagot. Viszont amikor kifogyott az üveg és ki akartam mosni, valami egész sötét lé jött ki belőle: valószínűleg nem ráztam fel eléggé az üveget, így egy csomó értékes, leülepedett anyagot kiöntöttem véletlenül :(

A következő üvegekre már nagyon figyelek.

55. agnesss0129 (válaszként erre: 54. - 2eb1b147c8)
2010. ápr. 26. 12:44
gratulálok!akkor ez azt jelenti meg volt a siker,és még túl is élted!
2010. ápr. 23. 20:07

Ágica, ha én túléltem, Neked ez meg sem fog kottyanni!!!

Utánanézek mikor lehet ismételni és akkor újra a húrok közé csapok:)

53. agnesss0129 (válaszként erre: 52. - 2eb1b147c8)
2010. ápr. 23. 16:58
még végül kedvet kapok és kipróbálom én is...
52. 2eb1b147c8 (válaszként erre: 51. - A9e1c02a7b)
2010. ápr. 23. 16:41

Köszi:) Barátságot kötöttem a rozskenyérrel, nem is olyan rossz pirítva:) Lehet hogy nem leszek rozspárti, de a fehér kenyeret ezentúl elkerülöm! Ma kipróbálás gyanánt vettem valami magvas rozskiflit, hogyan is fogalmazzak szalonképesen: NEM volt gond délutánra az emésztésemmel, kipucolt rendesen:D Volt rajta lenmag bőven:)

Asszem éjszaka a holnapi ebédemmel fogok álmodni, mustáros flekken lesz fokhagymás-joghurtos salátával:)

51. a9e1c02a7b (válaszként erre: 50. - 2eb1b147c8)
2010. ápr. 23. 11:21
Kibírtad? De ügyi vagy! A rozskenyérrel mi a helyzet? Nem tör rád hányinger azóta már a látványától??!
2010. ápr. 23. 07:57
- 2,9!!! Mára már csak a sárgarépás lötty maradt, remélem ennek az ízében is kellemesen fogok csalódni:)
2010. ápr. 22. 17:14
Sallallalla:) - 2!!! Tudom, ez semmi, de az én koromban már minden "apróságnak" örülni kell:D
48. a9e1c02a7b (válaszként erre: 46. - 2eb1b147c8)
2010. ápr. 22. 08:17
Öt nap alatt tán csak nem?! :)
47. agnesss0129 (válaszként erre: 46. - 2eb1b147c8)
2010. ápr. 21. 18:29
Az jó!gratulálok hozzá,csak igy tovább!
46. 2eb1b147c8 (válaszként erre: 45. - Agnesss0129)
2010. ápr. 20. 23:02

Csak úgy ne járjak mint Mirtill cica aki (Hadházi László szavaival élve) áthugyozta magát a túlvilágra:D

A másfél kiló mínusznak azért örülök:)

45. agnesss0129 (válaszként erre: 37. - 2eb1b147c8)
2010. ápr. 20. 18:26
kitartást!majd csak le telik ez az 5nap és akkor örülni fogsz a változásnak!(remélem lesz!)
44. a9e1c02a7b (válaszként erre: 43. - Rzsuzska)
2010. ápr. 20. 14:09
Legalább az útifű maghéjat a kefirrel edd meg minden reggel az ötnapos kúra mellé. Azzal még sokat segítesz a pucolásban. És mellé inni, inni, inni! :)
43. rzsuzska (válaszként erre: 42. - A9e1c02a7b)
2010. ápr. 20. 12:12

Sajnos nálam is így van, amit nem szabad azt kívánom. Lehet, hogy amúgy nem rajongok a dologért, de ha valamiért tiltva van, tuti az után csorog a nyálam.

Nálam a hús minden nap befigyel valamilyen formában. És még a sajt s. De azt azért diéta alatt csak módjával.

Azért ezt az öt napos kúrát a diéta közbe iktatva megcsinálom. ártani biztos nem ártok vele. S legalább a belekből egyszer kipucolódik a sok salakanyag.

De azért nem teszek le végleg a 8 hétről sem. csak még nagyon gyűjtöm az elhatározást. Egyenlőre a diétámmal sem birkózóm meg, úgyhogy ezzel nem is próbálkozom most.

42. a9e1c02a7b (válaszként erre: 41. - Rzsuzska)
2010. ápr. 20. 07:32
Mézet, nyírfacukrot, steviát lehet, úgyhogy a cukormegvonás nem durva. A hús, hát... ha annyira szereted, az tényleg nehéz lehet. Én azt nem hiányolnám. Hanem inkább a tudat, hogy bizonyos dolgokat nem SZABAD! Az frusztrál.
41. rzsuzska (válaszként erre: 39. - A9e1c02a7b)
2010. ápr. 19. 21:15

Én asszem szénhidrát és emellett húsfüggő is vagyok. Szóval nálam nagggyon komoly erőfeszítést igényelne egy ilyen kúra. Pláne a leírtak tükrében. Szinte csak olyan élelmiszereken élek, amik itt "tiltva" vannak. Pedig nagyon okos dolgok vannak itt.

Érdemes lenne egyszer nekirugaszkodni. Valószínűleg egy életre megváltoztatná az ember étkezési szokásait. De erre gondolkodásban is meg kell érni.

2010. ápr. 19. 15:05
Ja, igen, nagyjából megvan az enyém is, de tudod, az elmélet mindig jobban megy, mint a gyakorlat. Még kéne egy kis kitartás, és pénz...
39. a9e1c02a7b (válaszként erre: 38. - Rzsuzska)
2010. ápr. 19. 13:13

Egy 8 hetes méregtelenítés azért nem olyan durva, mint a böjt, nem kell 8 hétig böjtölni, leveket inni. Lehet enni rendesen, csak ki kell kerülni a méreganyag tartalmú ételeket: adalékanyagok (na, az elég durva, mert szinte mindenben van: fűszereket is meg kell nézni, konzervek, felvágottak, ízesített joghurtok...stb. sok minden ide tartozik), aztán a cukrot nagyon-de nagyon kerülni kell, fehér lisztet, sőt, a finomított dolgokat (finomított gabonából készült dolgok, tészták, finomított olaj, fehér rizs), nem fermentált tejtermékek sem jók. Ezek helyett sok gyümölcs, zöldség (a vitamin és ásványianyag tartalmuk miatt), különböző gabonák (barna rizs, köles, árpa, rozs, búzatöret, hajdina, teljes kiőrlésű lisztből készült dolgok...stb.), hüvelyesek (a rostok miatt), fermentált tejtermékek a bélflóra védelme miatt (natúr joghurt, kefir), hidegen sajtolt olajok (a zsírban oldódó vitaminok felszívódása miatt). A méregtelenítés alatt a húsfogyasztást is jó kerülni, vagy nagyon lecsökkenteni. És amit eszünk, lehetőleg ellenőrzött legyen, házi.


Emellett jó valami plusz rostforrást beiktatni, mondjuk útifű maghéjat, lenmagpelyhet kefirbe keverve, és utána nagyon sokat inni, hogy megdagadjon és kisöpörje a mérgeket. Amúgy is ugye, rengeteget inni!


Ez nagyjából az étkezési része egy méregtelenítő kúrának, viszont ez még nem elég ahhoz, hogy távozzanak is a mérgek, ez csak arra elég, hogy ne mérgezzük tovább magunkat a kúra során. A pucoláshoz méregtelenítő hatású gyógytermékek kellenek, amelyek méregtelenítik az összes szervünket.


Aztán vannak még további, rásegítő praktikák, reggeli száraz testdörzsölés, masszázs, szauna, jóga...stb.

38. rzsuzska (válaszként erre: 34. - A9e1c02a7b)
2010. ápr. 19. 12:54

én még a fogyimat sem bírom 8 hétig tartani, nemhogy a méregtelenítést.

Amúgy valóban igazad lehet. Amit az ember egész életében összeszedett, ne akarja 5 nap alatt kiüríteni.

Van valami ötleted már a 8 hétre?

2010. ápr. 19. 11:07
Szerintem este ha kifogy az üveg, még azt is el fogom ropogtatni, leszek annyira éhes:):(
36. a9e1c02a7b (válaszként erre: 35. - 2eb1b147c8)
2010. ápr. 19. 10:48
A búzafű almalével van keverve, azért nem annyira durva. De mire elfogy az egy üveg belőle, lehet, nem fog annyira ízleni. Legalábbis én úgy voltam vele. :)
2010. ápr. 19. 08:33
Sziasztok, meglepődtem a búzafűlé ízén, meg is néztem, nem-e az ananászosat nyitottam ki véletlenül:) A rozskenyér viszont nem fog a kedvenc ételeim közé kerülni:( Hi-hi, tegnap még a sült kacsacomb lógott ki a számból ebédkor, naná hogy most meg fanyalgok:D
2010. ápr. 17. 08:20

Oh, most látom, hogy pörög ez a fórum, mióta nem néztem, pedig én írtam ki. :)


Nos, én nem bírtam ki, hogy csak lötyi meg rozskenyér legyen a menü, úgyhogy beszámolni nem tudok a hatásáról. De azóta sok mindent megtanultam méregtelenítésről, egyebekről. Méghozzá a lényeg, hogy öt nap alatt nem lehet méregteleníteni, esetleg fölkavarni a mérgeket a szervezetben, föllazítani, viszont annyi idő alatt kiürülni nem tudnak, vissza fog az ember mérgeződni, máshova visszajutnak a méreganyagok. Egy méregtelenítés bevezetésére viszont szerintem kiváló ez a kúra, de a teljes méregtelenítés kb. 8 hét kell, hogy legyen, egy jól megtervezett kúrával.

2010. ápr. 17. 01:01
Hétfőn kezdem, majd válaszolok magamnak:D
2010. ápr. 14. 10:06
Sziasztok, én ma veszem meg, engem is érdekelne mire számíthatok a kúra során!
2010. ápr. 13. 22:22
sziasztok! láttam mát többen elkezdtétek ezt a méregtelenítő kúrát. Érdekelne az eredménye, hatásos volt-e? Megéri-e a pénzét. Azt tudjuk, hogy ezeknek nem a legkellemesebb az íze, de eredményes?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook