Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pofátlanok a vendégek vagy én vagyok hisztis? fórum

Pofátlanok a vendégek vagy én vagyok hisztis? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
88. gribedli*** (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2014. dec. 29. 13:32
Nekünk nincsenek szőnyegeink és a padló nagyon rusztikus cotto, ezért a harisnyát ki is szakíthatná, szóval mezítláb én sem engednék senkit, bár padlófűtés van. Száraz időben bejönnek cipővel és mikor elmennek, takarítok, nem ettől dől össze a világ. De ha olyan lenne a ház, hogy indokolt levenni a cipőt, levetetném, alap, viszont kell lábbelit is adni. Egy ismerősömnek nagyon kényes parkettje van és ő olyan filc mamuszokat ad mindenkinek, amiket a könyvtárakban szoktak. Na, az én padlómon ez kényelmetlen lenne mert itt csúszik, ott nem, ezért beváltak a wellnesses pacskerek, mert azoknak van gumitalpuk is és mosható.
87. spinneli (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 13:24

Nem túl igényesek a rokonaid, és te sem kezeled jól ezt a szituációt.

Ha annyira spóroltok, hogy fűteni, fürödni se lehet "kényelmesen", akkor jobb, ha nem hívsz meg senkit.

2014. dec. 29. 13:24

Alapvetően eleve szemétségnek tartom, hogy egy olyan családtagnál tartják a családi karácsonyi vacsit, ahol nehezebb körülmények vannak.

A társaság is elég (finoman szólva) fura, ahogyan viselkedtek. Igazad van sokmindenben. DE, nem szabadot volna belemenned ebbe a vendégséglátásba.


Viszont ha már belementél akkor érezze magát mindenki jól és nem szabad a húst számolgatni, meg a fűtésen fukarkodni. Mégiscsak egy karácsonyról van szó, nem egy hétköznap három napjáról. Én szerettem jól érezni magam karácsonykor a családommal.


Én nem 7 embert láttam vendégül, ennél többet is, én is végig idegeskedtem, de én azon voltam, hogy jól érezze magát mindenki nálam. De elvártam, hogy betegen, cipőben, kézmosás nélkül ne jöjjön hozzánk senki.

2014. dec. 29. 13:23

sok mindenben egyetértek eszty-vel.

1. ha megbeszéltük, hogy mindenki belead a kajába, akkor miért nem ad bele a sógor? ez pofátlanság.

2. vendégségben nem pocsékoljuk a vizet. (otthon persze azt csinál, amit akar, de vendégségben?)

3. a fűtés persze megszokás dolga, de ha fázik,kérdezze meg a vendéglátót, hogy lehetne-e melegebb. alap. persze vendéglátóként illik megkérdezni, hogy jó-e így vagy legyen-e melegebb.

azt hiszem, ezek után sógorékkal max egy vacsorára/ebédre szerveznék programot, ott alvásról szó se lehetne.

84. 51f3cb471d (válaszként erre: 77. - Kilimcs)
2014. dec. 29. 13:22
De en egy szoval nem irtam hogy leteremtettem barkit is. Szepen szoltam es en lettem lehordva hogy semmi baja nem lesz a szonyegnek!
83. 51f3cb471d (válaszként erre: 75. - Michelle.r)
2014. dec. 29. 13:21
Nem mondok ellent magamnak. Vilagosan leirtam hogy egyen amennyit szeretne, csak a bunko, beszivott frocsoges nem hianyzott.
2014. dec. 29. 13:21

Még a költségek elosztásáról annyit, hogy mi sosem beszélünk az áráról de mi is elosztjuk a főznivalót karácsonykor, de aztán senki sem szól utólag, hogy ja, én ezt és ezt főztem és ennyibe került. Nem. Idén anyós csinálta a töltöttpulykát, mi a többit.


Ha nem rokonok, hanem barátok jönnek, akkor megkérdezik már előre, hogy mit hozhatnak és így szintén nincs számolgatás. Pl egyiknek azt mondjuk, hogy ő hozza a desszertet, a másiknak, hogy a kenyeret/grissinit vagy egy üveg bort, pezsgőt, de rengetegszer meg sem kérdezik, csak hozzák. Ha mi hívtuk őket, logikus, hogy a dolog költségesebb részét mi álljuk, eszembe sem jutna pl azt kérni, hogy hozzon egy kiló húst a grillhez, vagy raclettet a sajtparty-hoz, de egy doboz fagyit, egy üveg bort kibír. És ha nem kérdeznék, és nem hoznának semmit, akkor is van tartalékban valami, amit előkapok, egy kis citromfagyi vagy más fagyi, és ennyi a desszert, slussz.

2014. dec. 29. 13:20
a vendégek is pofátlanok, meg Te is hisztis vagy
80. michelle.r (válaszként erre: 78. - Andi6020)
2014. dec. 29. 13:17
Ez eddig a leghasznosabb tanács ;) Aztán röhögj egyet eszty, és a következő ilyen turnust gondold át alaposabban :)
2014. dec. 29. 13:15

azt hiszem, szerencsém van a familyvel.


hozzám sáros cipővel be nem jönne senki. kész, punktum, mehet haza. akár családtag, akár nem :)

78. andi6020 (válaszként erre: 73. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 13:09
Ha maradt még tömény, hajts fel egy nagy pohárnyit, és lendülj túl a dolgon.
77. Kilimcs (válaszként erre: 73. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 13:09

ok, hogy elvárod. csak ott akkor kellett volna egyből helyretennni mindenkit. hogy nálad ezek a szabályok, vagy lehet hazahúzni.


így csak hiszti, meg mások háta mögött puffogás. ettől nem leszel előrébb.

76. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 13:09

Szerintem túl sok volt neked bevállalni 3 napra ennyi embert, ha nem vagy gyakorlott és nem szereted, ha hozzányúlnak a dolgaidhoz, bemennek cipővel, stb.


Egyébként egyből ajtónyitáskor szokás szólni ezért, nem megvárni míg betrappol. Ha nálatok ez a szokás, addig ki sem tárod az ajtót, hanem rögtön udvariasan megmondod, hogy le kell venni a cipőt. Én nyaralások alkalmával el szoktam hozni a papucsokat a szállodákból, és azt adom, mert ezek moshatók, de csak lucskos, havas időben, ami nálunk ritka (viszont olyankor életmentőek ezek a papucsok). Ajánlom ilyeneket beszerezni.


Másik dolog: az ágyat mindig be kell vetned, ne is adj lehetőséget, hogy oda befeküdjön. Eleve nem tennék ilyet sehol, szóval neveletlen volt a sógor, de eleve nem is tartom szépnek, hogy olyan helyre hívnak meg, ahol még nincs elpakolva az ágy.


Hűtőbe nyúlkálás, segítség stb.: egyértelmű, hogy anyós vagy aki segít (rokon, vendég) benyúl a hűtőbe de nem azért, hogy kiszolgálja magát, hanem mert mondjuk segít elpakolni. Nekem mindenki szokott segíteni, még mosogatni is, szóval oké, örülök neki és visszafogom magam, hogy a kést nem úgy mosogatják, ahogy én csinálom (nem hosszában, hanem keresztben mosom a szivaccsal és soha nem a dörzsis felével), de ha sikerül, az ilyen mániás dolgaimmal megelőzöm őket, ha meg nem sikerül, és már csinálják, nem szólok nekik erről. Illetlenségnek tartanám, hiszen segítő szándék vezérelte őket.


Mindenképpen a vendégnek nem kötelező segítenie de általában a jól neveltség szabálya, hogy megkérdezi (de ez sem kötelező), és a háziasszonyon múlik, hogy elfogadja vagy sem (én elfogadom mindig) vagy utal rá udvariasan pl: "ne haragudjatok, szükségem lenne pár kézre", ennyi. Ez lehet tálalásnál, vagy étkezés után. Azt szigorúan tilos felróni, hogy ki mennyit eszik, iszik, mennyi vizet használ, hiszen vendégek. Ha félted valamidet, ne tedd ki, ha féltesz egy drágább kaját, italt, ne tedd ki! De ne várd el, hogy ha a rendelkezésükre bocsájtod, nem fogják elpusztítani, mert a vendéglátás ebből is áll! Ha ezt nem tudod belátni, ne vállalj vendégsereget. Én mindig úgy számolom, hogy minden elfogy. Aztán ami nem fogyott el, és romlandó azt rendszerint rájuk is sózom, hogy vigyék el (torta, ilyesmi), mert mi nem győznénk megenni mielőtt megromlik és pakolok mindenkinek.


De ha mi megyünk máshoz, ott is ezt szokták csinálni pontról pontra, legyen az rokon vagy barát, ez így szokás.


Mondjuk a sógorod az ágyba hempergéssel visz mindent...de te miért nem vetetted be azt az ágyat?

75. michelle.r (válaszként erre: 73. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 13:07

Folyamatosan ellent mondasz magadnak. Hol azt mondod, hogy mindenki annyit eszik amennyit akar, hol pedig azért pattogsz, hogy nem szállt be a költségekbe és nem elég hogy három szeletet megevett, még négyet el is akart vinni.


Legyél őszinte és vállald fel a konfliktust, nem kell ordítozni, de ott helyben lerendezni a helyzetet. Jó neked az, hogy napokkal később is ezen pörögsz?

2014. dec. 29. 13:03

Nem hiszem, hogy egy nagyvonalú karácsonyi vacsora és két napi fűtész számla nagyon felborítaná egy fél évvel későbbre tervezett esküvő költségvetését.


Teljesen hiába fáradoztál és akadtál ki, egy kellemes, családias este helyett mindenki csak rosszul érezte magát és számolgatja a tüskéit.

73. 51f3cb471d (válaszként erre: 71. - Michelle.r)
2014. dec. 29. 13:02
Sajnalom en komplett menulvel nem tudnek ellatni 7 embert. Nalunk mi dig anya csinalta a toltott kaposztat mert azt cska o tud finoman :) a fiatalok meg szetosztottak a tobbi bevasarolnivalot. Szerintem ebben semmi elitelendo nincs. Szeretnek ezen valtoztatni,de ok is vevok kellenenk hogy legyenek ra. De mi dig ha megbeszelunk valamit valaki elotte nem sokkal visszalep.Es akkor borul minden. En felolem mindenki annyit es azt eszik amit akar. De azt igenis elvarom itthon hogy itthon ne en hunyaszkodjak meg es legyintsek mar arra hogy osszesarazzak a szonyeget.
72. 51f3cb471d (válaszként erre: 69. - Gkreka)
2014. dec. 29. 12:59
Szamolta a fene. O mondta.
71. michelle.r (válaszként erre: 66. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 12:58

Tényleg egy szót sem értesz abból, amit itt kvartyogunk :/


Ők nem vendégek, hanem résztvevők egy rendezvényen, ahol te biztosítottad a helyszínt. Jó fej voltál, nem kértél bérleti díjat :) Cserébe nem fűtöttél, és zokon vetted, hogy sokáig eresztette magára a forró vizet - gondolom, hogy leolvadjanak róla a jégkockák :))


Ha azt mondod, hogy egészségére, ha jól esik - akkor gondold is így és nem pampogj napokkal később is. Ha nem így gondolod, miért nem akkor mondtad neki, hogy hohó kispofám, ígyis ingyen ettél, megszegted a megállapodást, nem kapsz dog bag-et.


Borzasztóan bántok egymással ebben a családban. Lehetnél te az első, aki próbál ezen változtatni. Legfeljebb nem sikerül, de legalább megpróbáltad. Te sem vagy őszinte,és egyenes, mások sem lesznek veled azok.

70. pzm3
2014. dec. 29. 12:57

Van is igazad meg nincs is.Mi 4 éven keresztül elhívtuk anyumékat karácsonyra.Eszembe nem jutott,hogy be kellene szálljanak a kajába,innivalóba.Az én családommal,szüleimmel és kishugommal 7en aludtunk az 55 m2-es lakásban.Szűkösen de szeretetben elfértünk.Nem néztem ki mennyit eszik iszik,mert volt mindenből bőven,hisz vendégségbe úgy hívjuk az embert.Takarítani eszembe sem jutott az ünnep alatt,majd utána.Szerintem ha vendégeket hívsz és főleg Karácsony van olyan,olyan nevetséges dolog a fűtéssel,vízzel spórolni.

A cipő témában és az ágyneműben fekvésben igazad van.A többi jobbára hiszti.Ne fogadj vendégeket 3 napra,nem neked való.

69. gkreka (válaszként erre: 66. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 12:57
Mindenesetre sokat mondó, hogy számoltad, hány szelet húst eszik a sógorod.
68. Kilimcs (válaszként erre: 66. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 12:57
legközelebb ne hívd meg oszt jónapot... ha ezekután akarsz még a rokonokkal vendégséget ,)
67. andi6020 (válaszként erre: 62. - I.Caroline)
2014. dec. 29. 12:55
:DD
66. 51f3cb471d (válaszként erre: 52. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 12:54
Ezt is irtam mar csak sokan vagytok. En szoltam mindenkinek hogy nem futok. Van pulcsi papaucs es pia. Nekik igy is megfelelt! A husos reszt neked is leirom. Megbeszeltuk hogy mindenki beszall egy x osszeggel a kaja alapanyagokba, ez minden evben igy van. Mindekinek vettunk ket acomnyi szelet halat. A sogor az utolso pillanatban visszalepett hogy o megse ad bele mert szarik az egeszre. Atjott evett es csomagolni akart a megevett harmin kivul meg 4 szeletet. Egeszsegere,egyen ha jol esik. Csak az elv bosazant,hogy se a fozesben nem segitett, pedig megugerte, se penzzel nem szallt be pedig megigerte.(es van is neki) megis mohon etelesek utan kutatva mint az ehezo kutya kapkodta el a husokat frocsogve higy neki az jar. Erted mar?
65. andi6020 (válaszként erre: 52. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 12:53
Egyél te kevesebbet, a megspórolt pénzből meg fűts be a vendégeidnek. Ha már szeretettel várod őket, és a célod az, hogy jól érezzék magukat, nem pedig, hogy dideregve számolják ki a hús meg sütiszelet fejadagokat. Mondjuk ahogy olvasom, azt szemmel tartod te.
64. Kilimcs (válaszként erre: 53. - Michelle.r)
2014. dec. 29. 12:53
esküvőn egyszerűbb. emrt ha pncéres mindenki elé leteszik a fix adagot rendszer van, ott senki se tud többet enni mint amit kiadagolt enki az ifjú pár. Hacsak nem indul az egymás tányérjáról cserélgetünk, stb rendszer be :)
63. d1e807c461 (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2014. dec. 29. 12:53
és nem őszinték egymáshoz.
2014. dec. 29. 12:52
Férfiak miatt van
61. michelle.r (válaszként erre: 51. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 12:51

Mondom én, hogy ebben a családban mindenki tojik a másikra :(


Én is utálom ha valaki cipővel becaplat a lakásba, szinte mindenhol fehér szőnyegek vannak. De azt sem várom el, hogy valaki harisnyában, zokniban mászkáljon. Van itthon cipőre húzható ún.lábzsák, amit az ingatlanosok és a műtősök használnak. száz forint darabja, tarts otthon egy tucatot és meg van oldva.

Hogy várhatod el egy embertől, hogy a hideg lakásodban mezítláb grasszáljon?

60. Kilimcs (válaszként erre: 51. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 12:51

az első hszem tartom fennt... miért nem csak egy kis délutáni sütizést tartottál? az is karácsony, összejöttök.


ez így se neked nem volt jó, se nekik. senkinek. Neked duplán, emrt a saját lakásodban kiengedted a ygeplőt a kezedből...


az totál mindegy, hogy itt nekünk fórumozóknak mit jelent a vendégség, vendéglátás. ha neked azt jelenti amit, akkor vagy olyan embereket hívsz csak meg, akiknek szintén ugyanazt jelenti, vagy lenyeled a békát, vagy nem rendezel vendégséget.


a léyneg hogy nemet is tudni kell mondani. kényszervendégséget meg hülyeség tartani. Nem is értem minek meghívni olyan embereket, akiket nem látsz szívesen vendégül :O

59. barbylove (válaszként erre: 58. - Gkreka)
2014. dec. 29. 12:49
szerintem ez az egész családra vonatkozik...aki így számolgatja, h kire hány szelet hús jut...Szerintem, nem ő egyedül ilyen ebben a családban. Így nőtt fel, ezt szokta meg. A többiek a meleget szokták meg, ő meg a spórolást és a hideget. :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook