Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pofátlanok a vendégek vagy én vagyok hisztis? fórum

Pofátlanok a vendégek vagy én vagyok hisztis? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2016. márc. 26. 20:59
Boldog idők......
2015. febr. 17. 05:56
van mikor pofatlanok,egyszeruen vannak olyan emberek akiknek vastag a bor a pofijukon es beulnek a masik nyakara amikor ok ugy erzik/hivatlanul!/.
146. fincsi5 (válaszként erre: 145. - L.luiselotte)
2015. jan. 1. 10:27
Jó reggelt! D
2015. jan. 1. 09:40
Remélem, szilveszterezni is meghívtad ugyanezt a társaságot ... :)
144. manyik
2014. dec. 30. 21:23

Szia! Szerintem túl sokat foglalkozol ezekkel a csippcsupp dolgokkal, teljesen felesleges magad ilyenekkel felhúzni, már eltelt. Végy egy nagy levegőt és lépj túl rajta. Legközelebb okosabb leszel!

És még egy, ha már esküvőre készülsz jövőre (amire is boldog készülődést és hosszú boldog házasságot kívánok): amilyen az adjonisten, olyan lesz a fogadjisten.

143. fincsi5 (válaszként erre: 142. - Kriszta773)
2014. dec. 30. 15:59

Na, ez az, nem vagyunk egyformák: engem igenis zavar ( zavart ). Én is sok mindent megszoktam, mégsem teszem ha vannak nálam, vagy én vagyok valahol.Én is elvonulhattam volna megnézni a filmemet, mégsem tettem De mondjuk, nekem volt gyerekszobám.

De ez náluk nem ezeréves szokás, mert hétköznap gondolom nem alszanak a munkahelyen.

142. kriszta773 (válaszként erre: 141. - Fincsi5)
2014. dec. 30. 14:42
nem értelek, ha ők ezt szokták meg, ezt igénylik, az miért probléma? ha vadidegeneket vendégelnék, akkor furcsállanám, hogy utána le akarnak dőlni, és ajánlanék egy szállodát :)))) na de ha rokon, és ezeréve ez a szokása, miért zavaró?
141. fincsi5 (válaszként erre: 133. - Unom)
2014. dec. 30. 14:19

Egyébként vannak dolgok, ami hiába idegesít, és hiába közeli rokon, nem érti!:(

Én is mondhattam 15 -20 éven át, hogy idegesít, ha férjem testvéréék ebéd után alszanak, akár ők vannak vendégségben, akár náluk vannak, vagyunk...mintha lóval imádkoznál.:((

A legegyszerűbb volt, hogy nem megyek, nem hívom.

2014. dec. 30. 13:54

Jah, és ha vendéget hívok, főleg ilyen rövid időre, nem várom el tőle, hogy besegítsen. Persze ha nagyon nem lehet lelőni, hagyom, hogy megcsináljon valami apróságot, de nem kalkulálok a segítségével.

Az, hogy befeküdtek ruhástól az ágyba, nálunk sem divat, de csak az hívjon vendéget, aki tudja tolerálni, hogy arra a kis időre a vendég a vendéglátótól eltérő normák szerint is viselkedhet.

2014. dec. 30. 13:49
Ritka nagy szarrágó vagy, kedves kérdező. A vendéglátás nem arról szól, hogy minden pillanatban azon örlődök, hogy ki mit adott bele a kajába, meg ki vagyok akadva, mert a vendég fel meri tekerni a fűtést. Amíg ilyen szarul álltok anyagilag, ne hívj vendéget, mert se te, se ő nem fogja jól érezni magát.
138. BESTia ☺ (válaszként erre: 129. - Fincsi5)
2014. dec. 30. 13:23

Van par lehetoseg. :)

Nem tudom kink a kijei voltak, mindketto mellett talalok ervet. Most a jutott eszembe, hogy idegen rokonok kozott az ember nem osztja fel a penzt. Szerintem. Na mindegy, vagy ez, vagy az. :D

137. kriszta773 (válaszként erre: 135. - Esther78)
2014. dec. 30. 13:00
az embernek egyszer fel kell annyira nőnie, hogy nem erőltet magára olyan dolgokat, amiket nem akar, hanem nemet mond :) nem kötelező vendégül látni a rokonságot, simán meg lehet mondani nekik jövőre, hogy csendes karácsonyt terveztek magatokban. és ennyi
136. unom (válaszként erre: 135. - Esther78)
2014. dec. 30. 12:58
Elmondtad nekik valaha is, hogy mi nem tetszik?
2014. dec. 30. 12:57
Mert ők kis lakásban laknak, mi meg családi házban, máshol nem nagyon férünk el.
2014. dec. 30. 12:56
A legjobb még az, amikor a sógorom és a sógornőm megbeszélik egymással, hogy mikor jönnek hozzánk, csak éppen velünk nem beszélik meg. Általában akkor derül ki, amikor a férjem felhívja valamelyiküket, és akkor mondják, hogy ők megbeszélték hogy ekkor meg akkor jönnek. Ettől csak az a jobb, amikor készül az ember, erre a sógoromék mégse jönnek, de hogy megemelnék a telefont, hogy bocs de mégse tudunk menni az már luxus.
133. unom (válaszként erre: 132. - Esther78)
2014. dec. 30. 12:55

Ezt miért nem mondod el nekik?

Főleg mikor terhes voltál megmondhattad volna, hogy ebben az évben nem vállalod, szervezze most más.

2014. dec. 30. 12:54
Mintha a saját rokonságomat olvasnám. Nálunk szinte ugyanez szokott lenni. Én nagy családból származok, négyen vagyunk testvérek, de soha nem mentünk senkihez úgy hogy belenyúlkálunk a hűtőbe, még a mai napig se. A saját anyámnál nem nyúlok a hűtőbe, csak ha ő megkér rá, vagy megkérdezem, hogy kivehetem-e. A férjem szülői házában lakunk, és minden évben karácsony másnapján hozzánk jön a család vendégségbe. Soha senki nem ad bele a kajába 1 forintot se, és általában nem is hoznak semmit. Én ilyenkor 10 főre, most már 11 főre főzök és sütök. Tavalyelőtt 8 hónapos terhes voltam karácsonykor. Meg nem kérdezték volna, hogy segítsenek-e valamit, hozzanak-e valamit. Ugyanúgy jöttek enni, inni. Senki meg nem kérdezi, hogy bejöhet-e cipővel, a koszos sáros havas cipővel mennek be egyből a szobába. Volt olyan év, amikor a sógornőm ételhordóval jött, mert hallotta az apósomtól, hogy főztünk töltött káposztát, és ő vinne belőle. Átkutatták a hűtőt, hogy mit ehetnek, miből vihetnek még. Én általában magunkra főzök, nem még +3 emberre. Tavaly mondtuk mindenkinek, hogy ebédre jöjjenek. Kirántottam vagy 30 szelet húst, erre mindenki úgy jött, hogy ők ebédeltek. Annyi hús fogyott amit mi ettünk meg. És ezek után még ajándékot se szoktak nekünk hozni, mert úgy állapodtunk meg, hogy csak a gyerekek kapnak. Ami azt jelenti, hogy mi adunk mindenkinek, mert ilyenkor van vagy születés, vagy névnapjuk. Rajtunk kívül 1 ember van akinek nem ilyenkor van, de neki is adunk ajándékot, mert ő miért maradjon ki. Így csak mi nem kapunk semmit, mert nekünk se születésnapunk, se névnapunk nincs ilyenkor. De amikor van se hoznak semmit. Annyi, hogy van egy 2 éves kislányom, most neki hoznak ajándékot.
2014. dec. 30. 12:53
szerintem csak gyakorlatlan, nem hisztis.De legközelebb inkább hagyd ki az ottalvós vendégeket
130. kriszta773 (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. dec. 30. 12:52

szerintem csak rutintalan vagy :) ha valamit elvársz, például, hogy ne jöjjenek be cipőben a lakásba, mondd meg és kész. ha csak benyelsz mindent és magadban mérgelődsz, azzal csak magadnak ártasz, ellenben a többiek legközelebb se fogják tudni, mitől vörösödik a fejed :)


ne haragudj, de a te stílusod is totálisan egyező a sógorodhoz, családodhoz, ha nem tudod normálisan megkérni, hogy segítsen be egy kicsit a takarításba, mert nem győzöd egyedül, hanem magadban puffogás után odab@szod a porszívót, hogy álljon neki, ha már ilyen ingyenélő

129. fincsi5 (válaszként erre: 127. - BESTia ☺)
2014. dec. 30. 12:50
Na, ezt már nem tudjuk meg, de találgathatunk.:))
128. szandra8676 (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. dec. 30. 12:27

Szerintem igazad is van, meg nem is.

Mindenki másmilyen, mindenkinek mást jelent a kosz van.

Mivel te voltál a vendéglátó, kénytelen kelletlen sajnos ezt le kell nyelni.

Hogy nem segít, gondolom otthon sem teszi, vagy úgy volt vele hogy ő most vendég, ugráld körbe. Az más kérdés hogy ilyet illik, vagy nem illik tenni: nyilván szerinte illik. A többiek meg jó tapintatlanok voltak.

Nekem ez a véleményem. Sajnos belenyúltál a tutiba :(

127. BESTia ☺ (válaszként erre: 125. - Kicsimanóci)
2014. dec. 30. 12:07
Az egyik a volegeny testvere, masik a hazastarsa.
126. BESTia ☺ (válaszként erre: 117. - 3a5c305959)
2014. dec. 30. 12:05

Ami termeszetes kenne, az ebben a csaladban nem az.

Tuti, hogy nem csak csak ez a ket szereplo boritotta ki, de ok nagyon. Igazad lehet, mert szinte biztosra veszem, hogy a tobbi vendeg is kovetett el ˝hibakat˝. Abban latom a kulonbseget, hogy a sajat rokonsagat konnyebben toleralta.

2014. dec. 30. 12:01
Sógornőmet és sógoromat említ. Akkor biztosan a vőlegénynek a fiú tesója meg lány tesója (mert saját tesót nem említett a fórumindító).
124. gribedli*** (válaszként erre: 122. - Angelic smile)
2014. dec. 30. 11:42

Nálunk is az emeleten vannak a hálószobák, és a földszinten is van fürdő úgyhogy szintén nincs okuk felmenni, ha nem azért, hogy megnézzék a házat (amit meg is szoktak nézni, szerintem titkon még a szekrényeimet is kinyitják, nem kutatási célból, kíváncsiságból, anyósom tuti:DDD).


Nekünk nincs ágyneműtartónk, ezért mediterrán szokáshoz híven ágyterítő van, nemcsak a vendégek miatt, hanem magunk miatt is, ágyazás és ágyterítő vagy van ilyen feles ágyterítő, amikor a párnák és a takaró egy része látszik. De mi sem ülünk rá napközben, eleve többet vagyunk a nappaliban.


A gyerekek szobájában viszont muszáj letakarnom, mert ők úgyis játék közben meg amúgy is, ráülnek/fetrengenek napközben is. Az övéket úgy szoktam csinálni, hogy a párna alá kicsit betűröm majd a párnára még egyszer ráhajtom, hogy eltakarja, de kirajzolódjon. Potom áron találtam anno egy tök jó Snoopy-sat, aztán költöztünk és szerettem volna még egy ugyanilyet, hát már nem volt :( Megfogadtam, hogy legközelebb a lányoknak mindjárt duplán veszek, így nem lesz hiszti.

123. fincsi5
2014. dec. 30. 11:38

Na, ki ne maradjak már.D

1. ha ennyi vendég jön, akármilyen nehéz kihúzni az ágyat; beágyazok.Mindegy hogy a nappaliban van vagy az emeleten

2. szerintem a fiú rokonai, mert a sógornőt, és sógort említett.

3. Ez nem jó ötlet, pénzzel szálljanak be! Hozzon salátát, vagy sült húst, mint ahogy az ő anyukája is vitte a káposztát.És ha a sógor még vajat se visz a burgonyához?

4. Nem értem, miért várt 3 órás takarítás, a


vendégség közben.


Ilyen ne hívjon vendégeket. Még jobb, ha nem is megy . :))

122. angelic smile (válaszként erre: 112. - Gribedli***)
2014. dec. 30. 11:16

Igen, kint biztosan vannak jók, de hidd el, ha körbenézel Magyarországon, nem igazán találsz olyant (márkától függetlenül) 10-12 ezer alatt, amit valóban feltennél. :)


Ebben az egyben értek egyet a többi hozzászólóval: nem tudom elképzelni, hogy a miközben vendégek vannak (még ha családtagok is) a megvetett ágyamat lássák. Nem mindig szoktuk elpakolni, de nálunk más a helyzet, nekünk az emeleten vannak a hálószobák. Fürdőszobától (2 is van lent) kezdve minden megtalálható a földszinten, ezért oka sincs senkinek, hogy felmenjen. De azért ha vendégeket várunk, mi mindig beágyazunk. Ami más esetben visszatart, hogy elég nehéz a mi szobánkban az ágyneműtartót felemelni (állapotosan a franc sem fogja emelgetni), és rengeteg párnánk van, amiket imádok, de mire kirakom és elpakolom, az életemet elunom. :DDD

121. 3a5c305959 (válaszként erre: 120. - 3a5c305959)
2014. dec. 30. 11:04
*sogornom
120. 3a5c305959 (válaszként erre: 118. - Unom)
2014. dec. 30. 11:04
En is ezt irtam hogy testverei hazastarsai is lehetnenek de nem hiszem hogy azok. Gondolom az 1000 szavas posztban felbukkantak volna legalabb egyszer a posztolo testverei. Nem azt irta hogy a testvérem meg a felesége megerkezett, hanem hogy a sógorom megerkezett. Csak olvasni kell a sorok köz. Nem az o családja ez. Se verszerint se (el)fogadott.
2014. dec. 30. 11:03
50-50
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook