Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Pofátlanok a vendégek vagy én vagyok hisztis? fórum

Pofátlanok a vendégek vagy én vagyok hisztis? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
118. unom (válaszként erre: 117. - 3a5c305959)
2014. dec. 30. 10:57
A sógor lehet az ő testvérének a férje is, de ezt már nem tudjuk meg. Nekem úgy tűnik, az ő családjáról van szó, bár így is furcsa, hogy a vőlegényről alig esik szó.
117. 3a5c305959 (válaszként erre: 116. - BESTia ☺)
2014. dec. 30. 10:55
A sogor akkor sem verszerinti rokon. Nalunk pl ugy lenne ha bajom van sogorekkal mert elfogadhatatlanul viselkednek akkor a férjem kéne hogy lepjen ebben az ügyben hiszen az o csaladjarol van szó. Lehet naluk normalis volt hogy cipovel mentek agyba, ki tudja? Masreszt a penzugyeket is a vőlegénynek kellett volna intezni a sajat testvéreivel. Lehet a vőlegény sem fogja fel hogy a menyasszonya szamara elfogadhatatlanul viselkedik a csaladja? Szerintem igy van es ez a legnagyobb problema mert ebbol meg sok konfliktusuk lehet a jovoben.
116. BESTia ☺ (válaszként erre: 114. - 3a5c305959)
2014. dec. 30. 10:36

Kicsit beleolvastam a tobbi hozzaszolasaba is. Negy eve laknak itt, sogorek sikazor voltak naluk. Ezekert gondolom, hogy sajat rokonsaga.

De ha nem, akkor nem, igy is es ugy is rokonok.

115. BESTia ☺ (válaszként erre: 114. - 3a5c305959)
2014. dec. 30. 10:06

Akkor rosszul emlekszem a kezdo hsz-ra.

Sok mindent kell tanulnia a vendegseggel kapcsokatban, tobbek kozott azt, hogy masok masmilyenek. Legfeljebb felgyorsitjak a folyamatot.

114. 3a5c305959 (válaszként erre: 113. - BESTia ☺)
2014. dec. 30. 09:48
A sogornoje meg sógora nem verszerinti rokon. Ok vagy a vőlegényenk a testverei, vagy a sajat testvéreink a hazastarsai, de nem írja hogy vannak testverei. Egyeduli verszerinti rokon itt az édesanyja volt de ra nem panaszkodott. Szoval be fog házasodni ebbe a csaladba, nem tudom ez mennyire jo ötlet.
113. BESTia ☺ (válaszként erre: 110. - 3a5c305959)
2014. dec. 30. 09:24
Ezek a rokonik az o rokonai, hisz minden evbrn hasonloan mukodik naluk a karacsony. De ettol fuggetlenul, hogy kinek a rokona, nem esett szo a voegeny velemenyerol. Talan nem veletlenul.
112. gribedli*** (válaszként erre: 105. - Angelic smile)
2014. dec. 30. 08:31
Mutatnék, de nem tudom, hogy van-e náluk is olyan üzlet. A minap láttam a Maisons du monde-ban 29 euroért egy nagyon aranyosat (piros alapon fehér pöttyös, mint a pöttyös könyvek:D), szerettem volna a legkisebb lányom szobájába a nagy ágyra, de túl kicsi volt, 150x200. Mivel ott is egy 2 személyes ágy van, 200x200cm-es kellett volna, így ott kellett hagynom, pedig nagyon tetszett. Más helyeken még a ciao ciao casa boltokban vannak tök jók és piacos áron. Persze, nem az a lakásdivat, amit a nagy márkáknál kapsz. Sem minőségre, sem stílusra de nagyon megfér azokkal is, össze lehet kombinálni, sőt, egy olyan lakásba, ahol fiatalok élnek, csak ezek közül válogatnék, mert nem kell oda flou vagy poliform vagy hasonlók, hanem valami olyan, amit ha megunsz, megszabadulsz tőle minden lelkifurka nélkül.
111. petka
2014. dec. 30. 02:00

Jókat mosolyogtam ma ezen a fórumon a háttérből. Szegény Etterke, senki nem állt ki mellette, pedig nagyon idegállapotban volt.

Előre sajnálom a vőlegényét. Azokkal értek egyet, akik azt mondják, hogy annyit vállalj amennyit anyagilag el tudsz birni. Eszembe nem jutna azt nézni, hogy ki mennyit eszik, iszik, vagy mennyi vizet használ. És még ha spórolok is, akkor sem fagyasztom meg a vendégeimet.

2014. dec. 30. 01:49

Nem olvastam vegig mindent de az kiderult vegul hogy a vőlegénye mit csinalt? Hogyan kezelte ezt a vizpazarolo-futesfelcsavaro-koszoscipovelagybanfetrengo bandat?

Mert elvileg az o testvereirol van szo, nem?

Majd jonnek az eskuvo utan a "Soha nem all ki mellettem a ferjem, vagy csak tul hisztis vagyok?" Cimu forumok. Sajnalom nagyon a foruminditot (bar o is megeri a penzet), nem lesz egy egyszerű menet ebbe a csaladba behazasodni.

2014. dec. 30. 01:48
Te, de még mennyire, drága kenyér...
2014. dec. 30. 01:24
Szégyellném magam,ha vendégek fogadásakor azon járna az agyam,ki mennyit eszik és az mennyibe kerül.Szégyellném magam akkor is,ha fagyoskodna a lakásomban.Én még abban szocializálódtam,hogy a vendég érezze jól magát az otthonomban.Ha meg csóró vagyok,nem rendezek vendégséget.Családi körben érdekres ez a kínos költségkiszámolás,én csakbaráti bulikon éltem meg olyat,hogy összedobtuk az étel-ital árát.De családon belül ettől jóval nagyvonalúbbak vagyunk.Ha nekem a fűtésszámlán(is) kéne megspórolni a lagzi árát,inkább szép csendben,pucc nélkül szűk körben megesküdnék a párommal.Az rendezzen lakodalmat,akinek telik rá garasoskodás nélkül is.
2014. dec. 29. 23:45
Nekem az valahogy kimaradt, hogy Eszter és a látogatók ugyanabban a városban élnek vagy vidékről jöttek a vendégek?
106. angelic smile (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2014. dec. 29. 23:17

Azért ezek nagy része nem kritika volt, hanem támadás. Akárhogy is nézem, sajnálom a fórumindítót.


Igazából olyanért kapott, ami az igazságérzetét bántotta. Természetesen nálunk sem kell semmit összedobni, ha vendégségbe jönnek, mindent megteszünk a vendégek kényelméért, de azért hozzáteszem, nem mindig volt így. Az én csőrömet is bactatná az ő helyzetében, ha valaki úgy jön el, hogy nem hoz semmit, ezzel ellentétben a legtöbbet fogyaszt és még pofázik is.


Nem szerencsés a Hoxa-n kiönteni a lelkünket, ezt már észrevettem. Nagyon sokan csak az ilyen fórumokra várnak és csapnak is le. Szomorú ez! Viszont egyben elgondolkodtató is. Ugyan miért itt töltik a szeretet ünnepét? Talán ha megértőbbek, kedvesebbek lennének másokhoz elképzelhető, hogy nem így lenne? A támadások előtt -mert tisztában vagyok vele, hogy azt kapok dögivel- érdemes lenne elgondolkozni ezen. :)

105. angelic smile (válaszként erre: 93. - Gribedli***)
2014. dec. 29. 23:09
Mutass egyet 12 ezer alatt! :)
104. BESTia ☺ (válaszként erre: 40. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 21:05

Ez is tipikus magyar mentalitás. Nem dől össze a világ tőle... És ha mindenki beleönti, persze attól sem... Pedig de.


Köszi ezt a topikot, sokat lehet belőle tanulni mindkét fél részéről (házigazda-vendég).

2014. dec. 29. 21:02

Eszty, szerintem számold ki, hogy egy főre mennyi kiadás jut,- kaja, viz, gáz, villany - számítsd be, amivel beszálltak és a többitől kérd meg kp-ba a különbözetet.


Mert ugye nem arról volt szó, hogy Ti álljátok az összejövetelt. Akinek ez rosszul esik, nem kell többet vele összejárni.

Ha a társaságban senki sem olyan könnyen szerzi a pénzt, ez, amit leirtam az alap.

102. Zebra25
2014. dec. 29. 20:55

Olyan sokan írtatok sokfélét és mind igaz.

Nálunk olyan padló van, amit fel lehet mosni, a szőnyeget mindig feltekerem ha olyan vendégek jönnek. Egyébként cipővel nem nagyon szoktak bejönni. Főleg ha mondjuk sáros tényleg.

De az, hogy fázik valaki a csapatban, akkor feltekerem a fűtést, és a kaján meg a pián sem spórolok. Sosem kérnék pénzt a rokonoktól, amikor jönnek ünnepelni. Ez kicsit úgy idegen tőlem.

De abban is van igazság, hogy 3 napig bőven elég bármilyen jó vendég:D

101. barbylove (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2014. dec. 29. 20:24
nem, de majd visszajön más névvel :)
100. fincsi5 (válaszként erre: 99. - 2cc786c515)
2014. dec. 29. 20:17
D lehet, hogy a kritikát sem bírja, ahogy a " csak zabálni menő " vendégeket. DDD
99. 2cc786c515 (válaszként erre: 95. - Fincsi5)
2014. dec. 29. 19:00
...ezért törölte magát???? úrIsten...
2014. dec. 29. 18:42

En mar alig varom az eskuvo utani forumaidat, hogy ki milyen türhô modjara viselkedett, mennyit zabalt, naszajandekot meg cseszett vinni, es a menyecsketancba dobott boritek is milyen lapos volt...


Egyebkent az olajat kornyezetvedelmi okokbol nem ontjuk a budiba... Domestos ide, vagy oda.

97. kleeri
2014. dec. 29. 17:55

nekem az a véleményem, hogy akik együtt voltak itt a vendégségben, alapból nem nagyon szeretik egymást.

Én nem hívok olyan embereket, mégha rokon is vendégségbe, pláne nem több napra, akikkel nem vagyok a legjobb viszonyba.

Igaz az ember családja alapból adott, de akkor próbálom úgy intézni, hogy a kötelező minimális karácsonyi együttlét után azokkal legyek, akikkel kölcsönösen szeretjük és tiszteljük egymást.

2014. dec. 29. 17:32

Te jó ég! Nem irigylem a fórumindítót.

Na, én itt alvós vendéget SOHA nem hívok, mindenkinek van otthona, ahol aludjon.

2014. dec. 29. 17:29
Nem bírta a kritikákat.
2014. dec. 29. 16:07

...mindent leírtak már korábban.


Van tanulsága a vendéglátásodnak és valamikor el kell kezdeni. Picit sokan lettetek és belevetetted magad a mély vízbe",máskor elég egyszerre 2 fővel elkezdeni nemcsak a főzést, de a szíveslátását is.

93. gribedli*** (válaszként erre: 23. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 14:27
Ezt most olvasom, mármint hogy nehéz kinyitni, összecsukni az ágyat. Ebben az esetben ágyterítőt lehet a bevetett ágyra tenni, mondjuk arra sem szokás csak úgy lehuppanni, de az ágyterítő feladata az, hogy eltakarja és védje az ágyneműt, szóval a célnak tökéletesen megfelel, vannak nagyon szépek olcsón is. Jó nagy kell, beveted az ágyat, felülre teszed az egészre a terítőt és a széleit betűröd a matrac alá, vagy ha olyan fajta, amit lógni kell hagyni, azt úgy hagyod.
92. Kilimcs (válaszként erre: 84. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 14:14
olasd el megegyszer amit irtam ;)
2014. dec. 29. 14:00
Soha nem mennék decemberben vendégségbe olyan helyre, ahol nincs fűtés.
90. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 13:52

"Akármilyen kedves vendég,

Három napig untig elég"

89. gribedli*** (válaszként erre: 84. - 51f3cb471d)
2014. dec. 29. 13:36
Ha ismered őket, hogy ilyenek, feltekerhetted volna a szőnyeget és nem lett volna vita belőle. Legközelebb okosabb leszel, lényeg, hogy minél praktikusabban rendezkedj be arra, ha vendégeket hívsz, így nem utólag mérgelődsz majd!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook